Zvláštní agentka FBI Sarah Ashburn (Sandra Bullock) a bostonská policajtka Shannon Mullins (Melissa McCarthy) už nemůžou být odlišnější. Upjatá Sarah pracuje v New Yorku a doufá v další povýšení. Je ambiciózní, talentovaná, inteligentní a má detektivní schopnosti jako Sherlock Holmes. Je vždy a za všech okolností tou nejchytřejší ze všech a nebojí se to dát najevo. Kvůli tomu taky nemá ani rodinu ani přátele. Jen kolegy, kteří ji nesnáší. Oproti tomu svérázná Shannon vyrostla na ulicích Bostonu a umí střílet rovnou od boku. Pistolí i svou nevymáchanou pusou. A protože před nedávnem mimo jiné zatkla i svého bratra, tak ji pro změnu nesnáší její rodina. Tyto dvě představitelky zákona se prostě musí nevyhnutelně potkat – Sarah je totiž převelena do Bostonu, aby pomohla tamní policii vyřešit sérii brutálních vražd. A tak nastane nevyhnutelný střet nejen s bostonským podsvětím, ale i mezi představitelkami zákona, protože dostaly rozkaz, že spolu musí na případu spolupracovat. Potíž je v tom, že ani jedna z nich o takovou spolupráci nestojí. Sarah chce všem dokázat, že sama vyřeší velký případ, a Shannon zase nechce, aby pracoval někdo cizí a ještě takto nesnesitelný na „jejím území". Ale protože rozkaz je rozkaz, nakonec musí vytvořit detektivní dvojici a stát se parťačkami. Zatímco Sarah zjišťuje, že se jí hodí Shanonina pouliční chytrost, Shanon se naopak učí sebeovládání, aby se, dříve než někoho seřve nebo praští, aspoň nadechla. Když nakonec spojí své síly a postaví se brutálnímu drogovému magnátovi, postihne je překvapivá věc: přátelství. (oficiální text distributora)

Uesbe

hehe...už mi je jasné, prečo mal film tak nízke recenzie.... lebo ich väčšinou písali muži v strednom veku. Nuž, toto nekorektné, sexistické dielko naozaj nie je pre každého......ale tak, kto je dosť zrelý na to, aby videl hlavné postavy nie cez pohlavie ale cez prostredie, z ktorého vzišli a cez povahy, ktoré ich ženú robiť to, čo robia v dnešnej realite.....si dobre pochutí na prekvapivo kvalitnom guilty pleasure ()

Bezda22

60% to na tři hvězdy dotáhne. Je to zábavný. Neni to bomba, ale nasmál sem se při tom dost. Jsou tam vtipný scény a celkem dobrý hlášky, který dobře situovaný dokážou rozesmát. ()

beso74

Čo sa dá robiť, buddy akčné komédie akosi v 3. tisícročí vyšli z módy. Sandra Bullock a Melissa McCarthy si však tvrdohlavo povedali, že to skúsia a vytvorili (aspoň ak ma moja pamäť neklame) prvý áčkový čisto ženský policajný tandem (Rebeccu DeMornay a Mary Gross vo filme FBI v sukniach - 1988 za Áčko nepokladám). Shannon je tu tá tvrdšia a zväčša hláškujúca so slovníkom drevorubača z Čierneho Balogu, kým Sarah vystupuje ako distingvovaná agentka FBI s premyslenými sofistikovanými vyšetrovacími metódami. Ako to býva, oheň a ľad sa musia spojiť, aby vypátrali to, po čom im srdce piští. Samozrejme nechýba množstvo vedľajších motívov dokresľujúcich ich rozdielnosť - rodina, obliekanie, predstavy o policajnej práci... Všetko to, čo sme už videli, akurát že tentokrát sú zástupcovia zákona v sukni (noo v podstate len obrazne, celý čas ich môžte vidieť nanajvýš v nohaviciach), prevedené je to však v celkom sympatickom kabáte a vo svižnom podaní. A navyše, rodina Shannon je proste úžasná, veď pre policajtovú prácu nie je nič dôležitejšie ako harmonické rodinné zázemie... ()

departed

Není to překvapivě až taková píčovina, jak jsem ze všech stran slýchával, ale žádnej zázrak to teda taky není. Sem tam jsem se zasmál a McCarthy mi nepřišla tak otravná jako většině diváků, ale jinak bych to nikomu nedoporučil. Možná tak fanouškům Sandry Bullock. Je spousta lepších buddy komedií. ()

JimDeNiro

Za mě perfektní komedie, u které jsem vypnul a dobře se bavil. Super dvojka policajtek, hlavně Melissa McCarthy sype hlášky a sprostoty jak na běžícím páse. Plně souhlasím s Malarkey, nevím co všichni očekáváte. A že už to tu bylo, no a co. :) U spousty jiných filmů vám to nevadí. 75% ()

darthhokro

Sádra Buldok a Jabba the Hatt s parukou (nebo co to bylo za prasnici). Mno pár hlášek to zachránilo od úplnýho odpadu, nicméně je to trapárna hodná TV Hovna! ()

spagat5

"Víte, co je to prohibice?? "To je když prodáváš prdel." a tímhle poměrně slušným vtipem to ve druhé minutě skončilo. ()

Lavinia

Komedie, co chce být hrozně vtipná a hláškovná, o nesourodé dvojici policajtky, hrubé, drsné, sprosté a ošklivé, a agentce FBI, geniální, uhlazené, krásné, ač neoblíbené. Bohužel zatímco Melissa je osobou na svém místě, Sandra je zoufalý paskvil a zoufale nepřesvědčivá, dělá dojem spíše neschopné namyšlené nány. Takže dvojice sprostá s hloupou? Ale to postrádá vtipu, stejně jako tento film. Škoda. ()

Domca94

Sandru zbožňuji, stejně tak i Melissu. Proto jsem od filmu očekávala, že mne nějak chytí a nepustí, ale upřímně já se nudila. Pro někoho možná jde o dobrý film, ale pro mne to byl film ke kterému už se nikdy nevrátím. ()

DaveSmith

Je pravda, že jsem od tohohle filmu čekal jen průměrnou americkou komedii. Bohužel jsem nedostal ani to. Nejspíš to bude tím, že mi nějak nesedl druh humoru, nebo mi Melissa přišla hrozně otravná. Na tuhle roli mi prostě vůbec neseděla. Možná právě tenhle fakt měl tvořit hlavní komediální prvek, ale u mě to nefungovalo. Pár dobrejch zápichů ale přece jen proběhlo, takže abych byl fér, dám lepší dvojku. ()

Scraffy

Na mňa táto komédia nijako nepôsobí. Duo Bullock - McCarthy sú takmer nepozeratelné. Sandru Bullock mám pomerne rád, ale buranku McCarthy nemám rád vôbec. Je maximálne nesympatická a navyše postava, ktorú vo filme hrá, sa jej vôbec nehodí. Príbeh sa tiež nejako extra neposúva a vôbec nemá čím zaujať. Tieto americké akože drsné policajtky, ktoré sa akože neskôr stanú kamarátkami sú veľmi otravné a vôbec do seba nezapadajú. Film, ktorý nechcem už nikdy vidieť. ()

celticek

Na doporučení kámoše jsem to shlédl. Nic moc, ta obézní bostonská detektivka byla ale lepší než Bullock. Pár solidních gagů, pár trapných uchechtnutí. ()

Peter Bračík

Pôvodne, keď som odchádzal z kina, chcel som tento film ohodnotiť tromi hviezdičkami, no po rozležaní v hlave musím dať iba dve (resp. 1,5, 30%), pretože by som poškodil iné, lepšie filmy. Vo filme sa nachádzalo dostatočné množstvo humorných scén, ktoré však boli vo veľa prípadoch gradované až do krajnosti, čiže napokon vyzneli veľmi trápne. Staré známe pravidlo "Menej je niekedy viac" by tu bolo na mieste. Najvtipnejšími momentami boli vstupy policajta albína, ktorého maskéri pripravili dokonale, takže keď sa objavil v zábere, tak mne i ostatnému osadenstvu kina v tej chvíli nepripadalo nič humornejšie :) (videné v kine). ()

stephano

Nechápu tu většinu komentářů, tohle byla skvělá komedie. Zajímavý, že zbytku světa (IMDB) se to líbí a dost. ()

petrik11

Za Sandru jedna hviezda, inak by to bolo zrelé na odpad. Že sa k takej ujovine nechala prehovoriť. No popravde ani ona tu nejako nehviezdila. Ostatní protagonisti des a hrôza, dej infantilný. ()

Benisippo

Docela me prekvapilo velice nizke hodnoceni, protoze ja jsem se uprimne bavil, v prvni pulce to byla hlavne McCarthy, ktera bavila, az postupne film ztracel tempo. I tak prijemne prekvapeni a jedna z tech lepsich komedii letosniho roku. ()

BadAs

nechápu zdejší hodnocení někteří lidi sou fakt hráblí do palice ten film je naprosto boží fucking zábava.-)jemná a nezkušená sandra bulock který to vtipně natírá fucking bába malisa maccrthy .-D newím kolikrát sem tam slyšel slovo čurák,kunda,hajzl,kuřpéro.-) ale nemá smysl to ani počítat malisaa je má v uplně kAŽDÉ VETĚ DVAKRÁT .-D..to jak se žene objemná nadavajici malisa přes plot za tím roztomílím fetákem mne rozzsekalo .-D ()

Akční (skoro)parodie pokračují

Akční (skoro)parodie pokračují

30.04.2015

Vážných akčních blockbusterů už se v Hollywoodu zase tolik netočí. Čím dál tím populárnější jsou ale odlehčené kousky, zejména ty, které si ze sebe dokáží chytře utahovat. Málokteré filmy na tuhle… (více)

Seznamte se s Krotitelkami duchů

Seznamte se s Krotitelkami duchů

28.01.2015

Třetí díl Krotitelů duchů se chystal tak dlouho, až od něj studio Sony ustoupilo a raději zvolilo cestu rebootu. K tomu se rychle dostal Paul Feig, režisér úspěšných komedií Ženy sobě a Drsňačky, a… (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni