Česká filmová komedie o obyčejných dnech jedné obyčejné rodiny Novákových, o zmatcích kolem shánění a klikaté cestě zmoudření... (oficiální text distributora)

lukano

Je to objektivní rodinný příběh, jak to tenkrát za socializmu chodilo a shánělo se. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak máme kapitalizmus "smažený, vařený, pečený" a kvalita se shánět musí stejně. Jediná větší výhoda je, že máme internet, který tehdy ještě nebyl. ()

mh.mail

30% — Satira, která pranýřuje dodnes zažitý zvyk, že „pátek je malá sobota“. Nic objevného ve filmu nečekejte. ()

zdeny99

Poklidná čsl. komedie pro nedělní odpoledne z dob normalizačních sedmdesátých let, kdy každý dělník byl součástí jednoho velkého celku a po práci si stavěl barák nebo sázel zeleninu na zahrádce. To je příběh i rodiny Novákových.... Věčně utrmáceného otce (Petr Kostka), který nemá na nic čas a doma jej sere remcavá manželka (Jorga Kotrbová), na kterou si i po letech myslí jeden namyšlenej frajer (Jiří Kodet). A k tomu holka v pubertě (Magdalena Reifová), co myslí na vdávání. K tomu malá role Laďky Kozderkové, nasoukané do šatů, které jsou jí tak o tři čísla menší. Je to tak jednoduché, čitelné a zároveň humorné, že i po více jak 40 letech se na to dá stále koukat. [2910. hodnocení, 94. komentář, 60%] ()

brumbrum

Fajne :-D! Pamatnici docenia.. ako komunisticky clovek vsetko stihol; to nie jak dnes, kazdy narieka pre kazdu lapaliu! V pohode 3*, aj keby som dal najradsej 3.5, ale neda sa :) ()

GIK

Komedie u které jsem se moc nezasmál. Možná pár uchechtnutí, několik shovívavých úsměvů. Začíná to hezky a originálně sprintem Kostky za zvuků znělky BBS do třetího patra. Rovněž originální úvodní titulky potěší a slibují kvalitní podívanou. Obsazení studentů bije do očí. Reifová je evidentně o dost mladší než Hálová (o 4,5 roku!). Netradiční pro komedii je rovněž nepříjemná hádka rodičů Novákových v přítomnosti jejich mladší dcery, která začne plakat a rodiče nenapadne nic lepšího, než v hádce pokračovat tentokrát na téma, kdo za to může. Toto je nejsmutnější část filmu. A co ten Kodet slintající na fotkou patnáctileté holky v plavkách. Podivný nápadník Reifové Kabíček dostal roli pouze ze známosti. Jinak se to celkem dá. 50 % ()

Odpadlik

Souhlasím že je to celkem slušný průměr. Kdybych se na to měl podívat znovu, tak kvůli J.Kotrbové a D.Patrasové. ()

donkocicak

O trošku lepší než druhý díl V podstatě jsme normální, jinak se nejedná o nic velkolepého. Podprůměrná československá normalizační komedie s báječnými herci jako Petr Kostka nebo Luděk Kopřiva či Josef Vinklář. ()

winstonik

Anketová otázka: boli ľudia v socializme šťastnejší? Mysleli menej na materiálne statky, ako v modernej dobe kvázikapitalizmu? Tento nedocenený film ponúka presné odpovede, je to čosi ako historický dokument o živote v režime, kde včera znamenalo až zajtra, pri ktorom až tak nevadí, že je zabalený do komediálnej podoby. ()

IvonaK

Podobná spatlatina jako V podstatě jsme normální. Akorát přidávám jednu hvězdičku za tenkrát krásnou Magdalenu Reifovou. A vcelku by mě zajímalo jestli se v pokračování s tím svým frajerem udobřila nebo už o něm nechtěla ani slyšet. ()

Olafsson

Příjemná vtipná oddychovka.. Kostka je vtipnej a SUD má pravdu - Jorga Kotrbová tady byla opravdu kus ženský (ta nahatá prdelka u maséra - luxus).. ()