I sebelepší předsevzetí se mohou hroutit, zvláště když se ozvou pozdní otcovské city. Hlavní hrdina sice přednáší na vysoké škole etiku, studentům vysvětluje principy správného chování, avšak sám prožívá mnohé zmatky a trable, když se dospívající dceři z prvního manželství pokouší zařídit protekci při přijímacím řízení na lékařskou fakultu. Z výřečného, sebejistého muže se tak pozvolna stává štvanec, jenž se navíc zpronevěřuje vlastním zásadám. Z humorné morality však hodně nápadů zestárlo, i když Milan Lasica v hlavní roli stále upoutává. (oficiální text distributora)

xaver

Snímek, který v podstatě stojí na hereckém výkonu Milana Lasicu. Celkem běžný a trochu omšelý námět o protekci ve školství je podán s trochu cynickým humorem, který Lasicovi perfektně sedí. Snímek je navíc hodně nadčasový. Ale proti tomu, co se ve školství děje dnes, to bývala selanka. Tehdy ten protekční student/ka museli alespoň přijít na zkoušku. V Plzni to parádně vylepšili. Diplom bez přednášek, bez zkoušek a za pár měsíců. To by byl panečku námět. ()

klukluka

Hmmm, tak tohle mi moc vtipný nepřišlo. Asi nějaká dobová satira, ale zpětně je to za hranou. Například mladá holka (dcera, Žilková), která by taky přefikla tátova kámoše (Císler), jen aby od něj získala jakousi další výhodu, to už bylo bahno a ne elita národa (byť se právě nacházel celkem ve srabu). Pitvoření všeho a všech, uráželo mě to. ()

Kovaja

Kdo viděl tak už mu musí být jasné po kom je ta hanychová tak trhlá a hlavně hloupá.Naprosto vypadla matce z oka.ve filmu si jako umanulá dceruškazasloužila od otce pár přes držku a byl by klid. ()

filipvrbik

Docela vtipná komedie s Veronikou Žilkovou a Milanem Lasicou, o které jsem nikdy předtím neslyšel.... Docent Šťastný má z prvního manželství dceru Evu, která tropí hlouposti (alespoň mi příjde, že si tvůrci z tohoto filmu leccos převzali) a chce studovat medicínu, ale jaksi na to nemá, takže se rozjíždí kolotoč úplatků, službiček atd., a je to celkem vtipné. Akorát ta móda a noční život osmdesátek a označení soudruhu Docente, to je fakt síla...60% ()

dawe787

V hlavní roli Lasica, který obvykle zahraje na jedničku. Jádro příběhu se odvyjí o protislužbách, které musí náš profesor splnit za to, že mu jiný podaří dostat dceru na vysokou a okolnosti ho zavedou mnohem dál. Po celou dobu film nabízí mnoho legračních momentů a situací. Osobně se mi to hodně líbilo. ()

J R C Pecuchet

Další důkaz toho, že Veronika Žilková a Jitka Asterová se staly herečkami omylem ! Když pominu velmi slabý scénář, tak celý film zachraňují Milan Lasica s Jiřím Cízlerem a občas i Jan Faltýnek. ()

mh.mail

30% — Komediální moralita o tom, kam až může vést, když člověk odhodí své zásady. Typický film režiséra Otakara Fuky, jehož komedie jsou málo veselé, kriminálky málo napínavé a sci-fi k uzoufání nudné. A všechny dohromady jsou takové divné. ()

Harry_

Dobře obsazeno, ale není moc co hrát. Postava Milana Lasicy je jeho rolím podobná, ale celý film neutáhne. Komedie je docela slušný eufemismus. ()

Schlierkamp

Československý film vyprávějící o docentu Pavlu Štastném, přednášejícím na filozofické fakultě o etice, jemuž zkomplikuje život příchod jeho dcery z prvního manželství. Do hlavní role introvertního intelektuála byl obsazen M. Lasica a jeho dceru Evu, jež potřebovala od svého otce protekci u přijímacích zkoušek na lékařské fakultě, ztvárnila V. Žilková. Evin příchod do domácnosti jejího otce, když předtím žila u své matky, Šťastného první ženy J. Jiráskové, nesla jeho druhá manželka J. Kasanová nelehce, obzvláště po konfliktu na domácím večírku byla její přítomnost nežádoucí. V okamžiku, kdy docent podlehne v opilosti pokušení a stráví noc s jeho posluchačkou J. Asterovou, přizná se manželce, a ta ho vyhodí z bytu, přestože sama udržovala milostný poměr s mladším kolegou na pracovišti. Etické zásady, na nichž si docent pečlivě zakládal, vzaly díky neplánované nevěře za své a v zoufalství nad ztrátou ideálů, domova i ženy se uchýlí do jeho venkovské chaty. Přiznám se, že jsem celý film váhal, je název filmu věnován docentovi nebo jeho rozpustilé dceři, a obávám se, že v tom dosud nemám jasno. Ve vedlejší roli Šťastného kamaráda Oskara se objevil J. Císler, k mému překvapení skutečný životní partner málo známé už zmíněné J. Kasanové, původní profesí baletky. Dále můžeme ve snímku průměrného režiséra O. Fuky sledovat J. Faltýnka, vesnického zbohatlíka, žádajícího od Šťastného přímluvu na přijímací zkoušky pro svého syna ztřeštěného M. Nesvadbu, který se sblíží s V. Žilkovou. Snímek mě rozhodně nepřesvědčil o své výjimečnosti, některé scény, například onen výše uvedený pozdní domácí večírek nebo podivný závěr, byly při nejmenším rozpačité. Ačkoli rád sleduji Lasicovo klidné herectví, místy s ironickými poznámkami, které předváděl v 80. letech, nemohu tento snímek hodnotit jinak než průměrně. ()

papaguy

TV film mírně kritický k tehdejším poměrům. Do očí bijící genderová nerovnost - na záchytce svlíknuli mladou Žilkovou, Lasica neukázal ani zadek. :-) ()

tranquill

"Páni, to jsou krásný zrůdičky..." Normální život se může zvrhnout i vzdělanému člověku. "Taťko, jak můžeš v tom rámusu spát? .. Ale to je televize.. To jsou orgie!" ()

nwx

Neskutečně zvláštní komedie ze života, potrhlej Nesvatba, hezké ženy, crazy hudba, Lasica hraje na jedničku! Mě se to moc líbilo, má to hloubku a je to taková neobvyklá sranda! ;) Nepochopí to ale asi každej. Super film. I mnozí dnešní kantoři se tam najdou. ;) ()

IvonaK

Film nebyl vůbec nudný. Ale zároveň to však nebyla žádná geniální sranda. Možná jen pro ty co mají rádi až příliš jednoduchý humor. ()

yntelygent

komedia a mozno aj dobra by to bola iba v tom pripade,keby to co sa v nej kritizuje a paroduje bola minulost.Lenze sucasnost zo svojimi formami protekcionizmu je este omnoho horsia ako ta z cias zomierajuceho socializmu.Preto mi nepride zabavne divat sa na satiru z minuleho rezimu,ked realna sucasnost je stokrat horsia. ()

chlievik

Velmi dobre som sa zasmial na niektorých realistických scénach, také to bolo reálne, prirodzené, ale zároveň trošku iné, ku príkladu vysype sa mu kufor keď sa rozhodne odísť od Císlera z bytu, ale zase hromadne mu dohovárajú do ampliónu, keď je sám zavretý v chate (totál nepredpokladateľné), proste dualita, realizmus aj úplne nereálne somariny v jednom, takto to mám rád. Herecké výkony super, na jedno skúšanie a ideš - natáčanie z voleja, to muselo byt srandy pri natáčaní, prirodzené ženy, sem tam jemná nahota v scénach keď ich sprchujú studenou vodou na opileckej záchytke, otca a dcéru zároveň, návrat s koláčmi domov odprosiť ženu aj keď ona je viac zodpovedná za všetko, Císler ako vždy skvelý, hoci v iných filmoch sa blysol lepšie, sex s vlastnou študentkou, ktorá ho miluje ale aj využíva, banda šibnutých sa proste stretla a urobila film... :)) Film plný nádherných blbostí, zmatkov a nevier s humorným ladením v komediálnych scénach, kde nič nie je úplne vážne... A končí sa proste otvorene, v zmysle, vrátil som sa k žene, ale aj tak som so študentkou... atď. Proste výborný film s Lasicovským humorom... ()