Blbec k večeři

• Francie Le Dîner de cons (více)

Nikdy se neptej, kdo je tu větší blb! Nakladatel Pierre Brochant má zvláštní druh zábavy. Jednou týdně se schází se svými přáteli na tzv. „Večeři blbců“. Každý má za úkol sehnat na večeři jednoho blbce. Čím větší blb, tím líp – o to větší bude zábava. Tentokrát se Pierrovi podařilo získat jakéhosi Francoise Pignona, který pracuje na berním úřadě. Jeho životní vášní je stavění různých objektů ze sirek. Má dokonce svůj katalog. Je nesnesitelně otravný a nekonečně přihlouplý. Jenže tentokrát to Pierrovi tak snadno neprojde. Při golfu mu vypoví záda, nemůže se ani hýbat a v tom přichází Pignon na večeři. Pierre si jen potřebuje pustit záznamník…, aby si společně s Pignonem vyslechl vzkaz o tom, že ho opouští žena. A tím začínají Pignonovy eskapády, které Pierra psychicky i fyzicky téměř zruinují... Vynikající situační komedii, jejíž divadelní verze byla uvedena i na našich jevištích, natočil „odborník na komedie“ režisér Francis Veber (Hračka, Kopyto, Otec a otec, Uprchlíci), který do hlavních rolí obsadil Jacquese Villereta, Thierryho Lhermitta a Daniela Prévosta. (Česká televize)

Braddy

Opravdu vynikající komedie, kterou můžu všem vřele doporučit. Výkon Jacques Villereta je nepopsatelný a ani Thierry Lhermitte se nenechá zahanbit ()

ZkuKol

Hlavně, prosím vás, u tohohle filmu nejezte a nepíte, hrozí vážné nebezpečí zadušení. Opravdu první komedie, u které jsem měl strach, že se smíchy po... ()

ranp

I film s relativně méně známými herci a pouhými 80 minutami délky dovede zaujmout a výborně pobavit. Působilo to na mě velice příjemně a laskavě a chce-li kdokoli, kdo to ještě neviděl, dobře využít necelou hoďku a půl, tak tohle je jedna z nejlepších možných variant :-) ()

gutshoter

A opět ten Veber! Blbec k večeři je jasným důkazem toho, že Francouzi mají nejlepší komedie. Film s malým rozpočtem, s půl tuctem herců, s jednou místností a jak dokáže člověka svým vtipem zvedat ze židle. Jacques Villeret předvedl neobyčejný herecký výkon, který v dnešní době již nemá obdoby - "hráč" jak má být. ()

OughJay

Nevim, jestli na to musí bejt nálada, nebo záleží na herci, nebo inteligenci humoru... Každopádně k takovýmu Roztržitýmu s Pierrem Richardem mám vyloženě odpor, zatímco Blbec k večeři, ačkoliv mi přijde z úplně stejnýho soudku, mě vážně celejch 80 minut bavil. Chvílema mě až udivovalo, kolik geniálních vtípků se dá založit na blbosti jednoho člověka. :)) François Pignon: [after hanging up the phone] "That was your sister." Pierre Brochant: "I don't have a sister." ()

Tejkina

Když vezmu v potaz, že je to vlastně starší film, protože ty novější komedie jsou už přece jen trošku jiné, tak se to moc povedlo. ()

upson

Klaním se před Jacquesem Villertem. Zahrál svou roli bravurně. Jedná se o výbornou konverzační a situační komedii, kterou výše zmíněný povýšil na vrcholnou úroveň. 90% ()

JADIM

Čakal som od tejto inteligentno-blbej komédie niečo iné. Myslel som si, že to bude ten typ filmu, u ktorého človek bude musieť prežiť slabší úvod, samozrejme s absenciou humoru a potom sa bude náramne baviť na blbcoch a filmu vďaka kratšej stopáži nebude nič chýbať. Ale ten úvod sa tiahol ďalej a ďalej a ja som sa musel zmieriť, že tá vynikajúca zábava proste nepríde. Možno pár úsmevných situácií, kde ten blbec všetko kazil, čo boli proste prvoplánové vtipy, čo mi síce nevadilo, ale jednoducho som od toho čakal viac. Jeden blbec proste nestačí. 5/10 (Videné 2.10.2020, CZ dabing) ()

Jiří K.

Určitě inteligentní konverzační komedie, ale nějak mne ta dějová zápletka nechytla, a proto mi některé pointy unikaly, přesněji řečeno nepřipadaly vtipné. Přespříliš studiové, trochu ve stylu Helena a její chlapci, scény v exteriérech by filmu pomohly. Výtka nemíří k Thierry Lhermittovi a Jacques Villeretovi, jež mám velice rád. ()

klúčik

Keď so videl tento film po prvý krát, tak som sa dobre zabavil. Perfektný nápad, pozvať si blbca, aby bavil spoločnosť svojimi "vedomosťami". Výborný výkon J. Villereta, má perfektnú mimiku!!. Doporučujem každému - určite sa zasmeje. Dávam 95%. P.S. Keď sa dívam na politické besedy v televízii, tak to by bolo blbcov ako maku..... ()

Maark

...to je herecký koncert a podání našich českých dabérů ten film posouvá ještě o level výš... Můžu to vidět kdykoliv a nepřestávám se smát... ()

jondoe

Dalsi dokaz toho ze francuzy bolu kralmi komedie. Vyborny vyber herca ktoremu som jeho postavu uveril. Nasmial som sa a to poriadne. ()

Mistickzz

Nie je to za čistých 5, ale už len zato, že som sa pri tomto filme zasmial tak, ako už pri žiadnom dlho nie sa prikláňam k plnému hodnoteniu. Svižné tempo, skvelý humor, zaujímavé postavy, skvelý filmový zážitok. 85% ()

Zagros

Vždycky jsem velmi rád, když objevím poměrně neznámý film, který mě dokáže pobavit či zaujmout. Tahle perfektní francouzská komedie dokáže to první a přímo měrou vrchovatou. Obecně jsou u nás (ČR) francouzské filmy velmi oblíbené a Blbec k večeři to jenom potvrzuje. Skvěle se mi trefil do vkusu i do nálady a udělal nám jeden příjemný večer ještě příjemnějším. Tuhle svěží konverzační komedii si milerád pustím někdy znovu. ()

Hopper

Fantázia... Neskutočne ľahká a úžasne zábavná komédia bez akýchkoľvek vulgarít, odohrávajúca sa v podstate len v jednom byte so skvelými hereckými výkonmi. Veber vo svojej najlepšej forme, ktorú Lhermitte a Villeret ešte vyšperkovali. ()

matthew.d

V divadle je to ještě o trochu lepší. Vynikající přenesení divadla do filmu, ani jsem nevěřil že by to mohlo fungovat. ()