Nezapomenutelné prázdniny

• USA The Way Way Back (více)

kaylin

Některé filmy prostě jen proplouvají éterem a moc se o nich nemluví. V některých případech je to jedno, u některých je velká škoda, že se o nich nemluví víc. Tohle je případ "Nezapomenutelných prázdnin". Naprosto skvělé herecké obsazení, které zase ukazuje, že není potřeba se pitvořit a je i tak možné udělat dobrou komedii, vlastně skvělou komedii, protože tohle je hlavně skvělý film. Komediální a dramatické prvky jsou v téměř dokonalé rovnováze. Ano, dneska prostě táhnou introvertní hrdinové. Začíná to být trochu klišé, ale když je to takhle dobře natočeno, proč ne? Steve Carell zase jednou dokazuje, jak je skvělý v nekomediálních rolích, tentokrát vyloženě překvapí charakterem postavy. ()

Lulu13

Skoro všetky postavy boli strašne nesympatické. Jediný, kto to tam zachraňuje je Sam Rockwell vďaka ktorému dávam 3*. Inak by bolo moje hodnotenie podstatne nižšie. ()

rt12

Liam James tvářící se jakoby nebyl už týden na stolici a debilní stupnice sebehodnocení Steva Carella, hned od začátku určí, že je tu další film o káčátku, z kterého se vyklube labuť. V tomto případě jde o kačera. Předvídatelnosti filmu nijak nepomáhá ani Sam Rockwell, který dává snímku trochu svěžesti, je dobrý, ale ve Winning Season se mi líbil víc. Snímek je milý, pohodový,stojí za zkouknutí, ale nijak mě nepřekvapil ani neuchvátil. ()

italka63

Dospívání uzavřeného kluka, jehož máma je rozvedená a s jejím novým přítelem jedou strávit prázdniny k jeho příbuzným u moře. Hm...no jo, život je těžkej, připadáte si úplně sami a nikdo vás nemá rád.Možná ano, možná ne. Ale plyne dál a nacházíte nové vjemy kolem sebe, třeba ve vodním zábavním parku, kde pracuje mírně trhlý mladý muž, který vás opřede svým kouzlem pošuka. Sam Rockwell jako vždy fajn, jen prostě nemám ráda Toni Collette, ale tady zavřu oči. Vidím to na tři hvězdičky. ()

Remedy

Půvabný coming-of-age počin, ve kterém jsou všechny postavy a situace natolik uvěřitelné a (ne)sympatické, že dohromady tvoří opravdu překrásnou paletu letní romantiky, která je navíc příhodně obohacena o vcelku silný motiv překročení vlastního stínu. Sam Rockwell je tu naprosto úžasný a jeho performance naoko lehkomyslného, ale přesto ohromně empatického a laskavého správce vodního parku představuje jeden z nejsympatičtějších hereckých výkonů ever. ()

runner85

Tento film nie je ničím zvlášť výnimočný, no má dačo, kvôli čomu sa na to dobre pozerá. Predovšetkým je tam milý príbeh mladého chlapca ktorý je smutný ... no počas letnej dovolenky spozná kamaráta ktorý by mu mohol byť otcom no a kamarátku ktorá by mohla byť jeho staršia sestra ... a hlavne čo chlapec dostal bolo sebavedomie a to je hlavné ! ()

Dont

Rodinná oddechovka na téma dospívání s důrazem na funkci rodiny, případně náhradní rodiny v podobě přátel. Právě v pestré společnosti v aquaparku nalezne uzavřený mladík pochopení a tolik potřebnou podporu od dospělých jedinců. Nic víc ale nezapomenutelné prázdniny nenabídnou, spíše se jen brouzdají na mělčině, kde stále ještě stačí. Do hloubky si příliš netroufnou. Slušivá role pro Sama Rockwella a netradiční pokrytecká pro Steva Carella. Dívce ze sousedství AnněSophii Robb to tady hodně sluší, daleko víc než na surfařském prkně. ()

TominoLa

Tohle se mi nestává tak často, ale ke konci jsem si přál ať tyhle Nezapomenutelné prázdniny ještě nekončí. Jinak jsem byl zvědav na vychvalovaného Sama Rockwella a tohle? To jsem nečekal. Jeho Owen je sympaťák roku. 9/10 ()

kalap

Problémy 14 ročného chlapca z rozvedeného manželstva, matky, ktorá spadla z blata do kaluže a ako z toho von a vinikajúci Sam Rockwell, ktorý do toho smutku vnáša svetlo nádeje. ()

dee-key

No nevím, Duncan se půl filmu chová jako kretén a zbytek dospělých vlastně taky. Látka celkem slušná, ale jediné dobré na tom filmu je Sam Rockwell a ta bloďatá cácora co hrála v Karlíkovi na čokoládu. Průměr. ()

Axis

Nejpohodovější "prázdninovej" film tohodle roku o kterým jsem nikde neslyšel ani slovo. Sice je to děsně průhledný, hlavní hrdina je utrápenej až na půdu a v určitý chvíli už nechcete jeho unuděnej ksicht ani vidět. Chlapíci za kamerou to vytušej, v tu chvíli nastupuje sympaťák roku Sam Rockwell a najednou to chytne tu správnou slinu. Jo a Anna Sophia je kočka! ()

zbyshek

Před tímto filmem jsem si nedokázal Steva Carella představit jinak, než takovýho "ťulpáska". V tomhle filmu mě mile překvapil. Ale on nebyl největší plus filmu, možná by se nevešel ani na bednu. Vavříny by patřili Samu Rockwellovi a také jednoduchosti, v té tu byla krása. Příjemný film s příjemnou atmosférou. 77%. ()

Aljak

Celkom som sa na toto tešil, aj keď som nevedel, čo presne od toho asi očakávať. No napokon som sa nechal uniesť hodnoteniami a recenziami a čakal som asi až príliš. Pretože celé mi to prišlo ako taký bežný dramatický film s občasnými prvkami komédie, aj keď veľmi oceňujem, že sa im dosť podarilo vyhýbať kadejakým bežným klišé a nevkusnému humoru. Príbeh bol dobrý, zasadený do letného prostredia akvaparku a pobrežných dovolenkových domčekov. No niečo tomu proste chýbalo, možno trochu viac napätia, drámy, alebo aj komédie. Aj keď nevravím, že by som chcel aby to pôsobilo až neprirodzene, práveže tá reálnosť celého filmu sa mi na tom naozaj pozdávala - stačilo len proste trošku pridať na zaujímavosti a zápletke. ()

M.i.k.e

neuvěřitelně příjemná letní oddechovka,jejíž největší devízou je její životnost a uvěřitelnost.Z herců nejlepší Steve Carell,ketrý už párkrá ukázal,že zvládne i vážnější polohu a hlavně Sam Rockwell,jehož charisma by se dalo krájet...80% ()

zdenotvor

Priímené prekvapenie,nenásilná letná podívaná o mladom outsiderovi,ktorý zažije najlepšie leto vo svojom živote vďaka krásnej slečne a nejakému náhodnému dobrákovi,ktorý si ho vezme pod kontrolu. Jediné čo mi vo filme nesedelo,bol Steve Carell,ktorý sa mi hodí skôr do role 40 ročného panica,než protivného otčíma, čo podvádza svoju ženu ... ()

Havaj8

Ale joo, přesně příběh ze života. V první půlce ze sebe udělal úplnýho blbce, ale pak se ukázalo co dokáže jedna holka, pár starších kámošů, nějaká ta brigádka a rázem z něj byl suverén. Fungovalo to jak má. Herci víceméně zvolený dobře. Akorát když už to jelo do finiše, všechno podle plánu, tak všechno okamžitě zapíchnou, což byla škoda... ()