Nejvyšší nabídka

• Itálie La migliore offerta (více)
Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi
Itálie, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiální text distributora)

rezistence

Tohle se dá sledovat i poslepu. Vytříbený výběr hlasů a hudby. To je pohádka, i vizuálně. Geoffrey Rush se nejen skvěle poslouchá, ale i se na něj skvěle kouká. A očekávání na Claire jsem s ním sdílel. Nezklamala. Vybaví se mi Shutter Island, rozuměj, spojitost v hudbě, stejné posazení na prdel, beznaděj, uvědomění si. Haha. Budu citovat rozhovor mezi Virgilem a Lambertem: ,,V: What's it like living with a woman? L: Like taking part in an auction sale. You never know if yours will be the best offer." Ještě jedno důležité ponaučení z toho filmu plyne a to je.. Tajné. 95% ()

Samarol

Moc často se mi nestává, aby mě film vtáhnul do děje a pohltil, ale u tohohle snímku tomu tak je. Prostě mě nadchnul. Těžká předvídatelnost děje, napětí mezi hlavními postavami, trochu scén z aukční síně, autistická liliputka. Geoffrey Rush v hlavní roli. Není potřeba více vysvětlovat. S těžkou předvídatelností děje souvisí i dokonalý konec. Holt jeden z filmů, u kterých jsem strašně rád, že jsem si nepřečetl obsah a pustil se do toho po hlavě. Bez větších výlevů dávám pět hvězd. ()

slowfox

Skvělý Geoffrey Rush jako vždy, vynikající hudba a kamera. Ale na to jak se film trochu táhl bylo konečné rozuzlení, na které v podstatě od začátku čekáte, trochu odbyté, pořád jsem čekala ještě na nějakou konfrontaci hlavních postav. Emoce se postupně vytratily. ()

smatana.sk

Príjemný film o sympaticky postihnutých hlavných hrdinoch. Autor ho však nedokázal ukončiť "do stratena", ako by sa patrilo, a tak k filmu prilepil záver z úplne iného žánru. ()

G3orgig

Sice s odřenýma ušima, ale rozhodl jsem se udělit plné hodnocení, neboť originální filmy většinou ztrácejí na zábavnosti, což se ale v tomto případě naštěstí nestalo. Možná bych pouze vytknul trochu nudnější střední pasáž a lehce nesympatickou představitelku Claire Ibbetsonové, která má namísto křehké dívky výraz mrchy, což ale mohl být záměr. ()

darthvader77

Jedna velká jízda herci jsou dokonalí především Geoffrey Rush a Donald Suntherlanda a vlastně i Jim Sturgess. Nevýrazná hlavní ženská postava jejíž výkon mě moc neohromil. Avšak příběh to je lahoda a já si ho skvěle užíval a použití hudebních motivů od známých skladatelů jen dotváří celkovou atmosféru. POZOR SPOILEROIDNÍ VĚTA: Kdyby mě někdo ochcal tak jako Virgila, zachoval bych se asi jako Mel Gibson ve filmu Payback a ty čtyři zmrdy bych si našel a ustřelil palice, nehorázná drzost a to jak mu ublížili mě neskutečně sere. Každopádně ten závěr hodně překvapil a to já mám prostě rád. Navíc mě jako Čecha potěšil závěrečné scény v Praze. ()

Lucius55

Takové celé posmutnělé to bylo... Ale krásně posmutnělé... Dokonalý Geoffrey Rush zde opravdu válí. Moc se mi líbila kamera doprovázená hudbou Ennia Morriconeho. Možná trochu přepálený závěr, ale i ten jsem při prvním zhlédnutí "zbaštil" do posledního sousta. Málokdy ve mně pocit ze sledování nějakého filmu zůstane tak dlouho, jako tady... ()

subic

Nemohl jsem uvěřit, že to udělali Italové (v titulcích je samozřejmě uvedeno za podpory UniCredit bank). Fenomenální Geoffrey Rush, jeho role je opravdu vypilovaná. Příběh má celkem zajímavé a ne úplně očekávané rozuzlení, i když konec samotný trochu vázne, mohl by být i dramatičtější. Ona i ta pivnice U Milosrdných vypadá trochu jinak. Na druhou stranu rozumím tomu, že pokud někdo nemá vztah ke starým věcem, umění, cennostem, starožitnostem... tak ho tento příběh neosloví. Neviděl jsem v kině, pořídil jsem DVD, hned jak vyšlo a nechal jsem ho několik měsíců odležet. A pak jednoho deštivého dopoledne jsem viděl jeden ze 3 nejlepších snímků, co jsem letos viděl. 90% ()

Karda

Nádhera , jako vždy od Tornatoreho. Akorát je smutným faktem,že se ve vyhlášených pražských hospodách,kam chodí takové osobnosti jako Geoffrey Rush ,točí Gambáč :) ()

zubrik66

Začnem od konca. Taký koniec som nečakal. 3/4 filmu nás príbeh vodí za nos a hrá sa na nejakú romantickú drámu, kde ide o stretnutie dvoch osamelých ľudí a pritom je to film o prefíkanej krádeži a podvode. Klobúk dole, pán Rush úplne skvelý a ten záver ma fakt dostal do kolien. ()

XXXXXXXX

Film, který mě po dlouhé době vyprovokoval napsat komentář. Zbožňuji filmy, které nejsou takové, jako se na první pohled zdají. Nejvyšší nabídka je právě takový film. První polovina se tváří jako romantické drama o vztahu dvou osamělých lidí, kteří se právě díky tomu začínají sbližovat a.... Druhá polovina filmu potvrzuje první větu tohoto komentáře. Mimochodem v závěru mě potěšily záběry z Prahy, bylo fajn vidět zase někde hlavní město ČR. ()

DeNighty

Do čtvrtky filmu jsem nevěděla, o čem film vlastně bude. Od půlky jsem si říkala, že vím, jak to všechno skončí. Ke konci už to vypadalo, že to tak opravdu bude - ale ono ne. Film překvapil, takový konec jsem opravdu nečekala - a to na filmech oceňuji nejvíce. Požitek z filmu umocňuje samozřejmě i atmosféra filmu a nevšední prostředí. ()

bohhous22

Krásná práce.Film splnil očekávání na 100%!!!Kamera naprosto famozní,Virgil Oldman je vážně machr ve svém oboru.Spletitost příběhu vede diváka k přesvědčení,že změny kvůli milované osobě mají smysl a je jedno jestli se jedná pouze o předsudky nebo o vážnou psychickou poruchu.Ovšem závěr dokáže tak krutě a nekompromisně paralizovat a přehodnocovat...No,nemám slov.Vizuální orgasmus velmi kreativně propletený příběhem,který nemá daleko ke kruté realitě!!! ()

radys.v

Přestože jsem asi od poloviny filmu tušil, jak hlavní zápletka dopadne, užíval jsem si TO monstrózní odhalení pravdy. Jak se říká, Na dobrotu na žebrotu (zejména, když je v takové situaci zakomponována krásná, mladá a nevinně vyhlížející žena). Velmi dobré herecké obsazení - rád poznávám nové filmové tváře (což samozřejmě nemluvím o G.R.). Cením si toho, že právě Geoffrey Rush není jako velká většina "hollywoodských" extratřída herců, kteří se nechají obsadit v kopě béčkových filmů jen kvůli prachům. Tímto způsobem mě velmi zklamal např. S.L.Jackson nebo John Travolta. ()

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland