Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

Paladin25

Vizuálne úžasné. Neopakovateľne krásne zábery, ktoré ma stále udivujú. Bohužiaľ film je príliš dlhý a nekonzistentný a to mu škodí. ()

Kennedy_R

Mně se to v době natočení líbilo. Zajímavý mix všeho dohromady. Správně načasované strašidelné scény, prostředí temných lesů a divokých lovců, atmosféra Francouzských panství těsně před revolucí, temné rodinné tajemství. Postava indiána byla trochu netypická. O bestii z Gévaudanu jsem před tím četl z několika zdrojů, zřejmě šlo o velkého vlka zabijáka, některé prameny uvádějí i vlkodlaka. Lev byla fantazie režiséra. ()

VanBradley89

Nezačalo a ani se to nevyvíjelo nejhůř. Ale těch intrik a zmrtvýchvstání bylo ke konci tak strašně moc, že jsem to dokoukal spíše jen z povinnosti. ()

GOGAN

Film mě bavil, mám rád Cassela, Dacascose a samozřejmě Bellucci. Škoda, že nebyl souboj mezi Casellem a Dacascosem, zasvěcení chápou :-). Je to dobře natočeno, ale jak to tu již někdo napsal je to dort od kočičky a pejska, kde je indián, bojové umění, kouzelníci, dobové události, hororové scény, špioni, mutace, atd. . Ale jak jsem již napsal na začátku, zahodit učebnici historie a koukat a ono to pobaví :-) ()

kachnacekk

Francouzský venkov 17. století a běsnící bestie vraždící nebohé ovečky církve. Rytíž Fronsac je povolán aby zbavil tuto část země prokletí, v tom mu pomáhá indiánský přítel Mani. Přijemná podívaná, děj není rušivě poskládán. Fronsac se stihne i zamilovat a mezi tím obcuje s krásnou děvkou Monicou Belucci alias tajnou policistkou v utajení.. co si může divák, mající skutečně rád Francii za vlády Ludvíka XIV., jen přát. ()

Pute

Indiáni, kung-fu, ... Neuvěřitelný mix všeho, až moc neuvěřitelný. ** za pěkné akční scény (které by ale patřily do úplně jiného filmu). Aneb všeho moc škodí. ()

geedee

Obsahově nic nového pod sluncem, ale jinak audiovizuální žranice. Christophe Gans natočil i lepší filmy, ale za kameru, zvuk a střih dávám 5*****. Herecký výkon by se dal komentovat jenom jeden, a to Vincent Cassel. Velice uvěřitelná figura. Potom bych ještě rád upozornil na Marka Dacascose a jeho bojové umění, ve kterém opravdu vyniká. ()

Jazz150

Čekal jsem hodně a taky jsem dost dostal. Akční scény vypilované, příběh parádní a je tu i na co se koukat v podobě hezkých hereček. Opravdu jsem nebyl zklamán. ()

astarik

Hned na úvod bitka, příběh se začíná rozehrávat stejně tak jako love story, další bitka, přichází fantazácká bestie, po trošce lehčí erotiky se story zamotává a to jak ta dějová tak ta milostná. Následuje bitka. Mohl bych pokračovat dál a dál, důležité je, že na závěr přijde finální bitka. Teď to vypadá jako že je tenhle snímek zralej na odpad, ale na druhou stranu to má spád, dostatečně dobře zvládnuté bojové scény (bitky), slušný děj i pointu, Monicu Belucci a Émilie Dequenne a rozhodně to není nuda. 70% Trailer: 40% ()

manali

Hmm všechny filmy podobného ražení jsou v jádru hrozné blbosti. Tuhle sem viděl až od půlky, pár scén bylo spíše pro zasmání, přeci jenom na ty nové technologie moc nejsou tihle frantíci. Má to ovšem svoji atmosféru, takovou tu zvláštní francouzskou smyslnost, která není jinde k vidění (amerika..) Jako dítě bych se bavil na stoprocent, takhle mne neušlo, že je to natočené s láskou. Doufám, že se taky někdy vyhneme srovnávání s americkou akcí, to je oněčem jiném. ()

sAreOn

Tak špatné to není... ale... a těch ale je opravdu hodně. Nevím, co byl hlavní záměr tvůrců, protože ze začátku to vypadá jako historický mysteriozní film, pak zase jak historický epos, pak akční film... a nic z toho to v konečném důsledku není. Bohužel. Navíc to zpracování... přijde mi, že se tvůrci snažili do filmu narvat, co nejvíce uměleckých prvků, ale ty jsou většinou jen na škodu (zpomalovaní a zastavování obrazu - tragédie) a některé scény alespoň pro mě zůstaly nepochopeny. Navíc tím prodlužují stopáž filmu, která je enormě dlouhá a diváka pak již nudí. Kdyby to trvalo o pul hoďky míň, vynechaly se některé momenty a hlavně nebyly zde prvky jako kung fu, tak by to byl jistě velmi koukatelný snímek. Takto pouze průměr, silný průměr... ()

Miyamoto

K tomuto filmu jsem nepřistupoval s žádným nadšením ani očekáváním. Stáhl jsem jej a v kritickém rozmaru jsem byl odhodlán kritizovat všechny jeho chyby, od práce s kamerou až po děj. V první třetině jsem však změnil názor. Tajemní cizinci, napínavá atmosféra a opravdu hezká Emilie Dequenne (fanoušci Monicy Bellucci nebijte mě, ale já fakt raději světlé typy:-D). Místy nepříjemně přemrštěné (hlavně začátek, kdy Mark Dacascos vyrukuje se svým kungfu na přelíčené žlodáky:-D), ale to postupně odeznívá a tak jsem se ponořil do Francie 18. století, do kraje Gevaudan, do situace, kdy se vesničané bojí a upínají své naděje k nově příchozímu rytíři a kdy místní šlechta cítí to samé, jen to nedává tak najevo... Druhá třetina začala však být o poznání horší. Od návštěvy nevěstince to jde s filmem extrémně z kopce, režie asi opravdu nevěděla co by. Akční scény jak na běžícím pásu, de Fronsac jako svůdce žen (ale tady už to působí, na rozdíl od první třetiny, příliš namachrovaně, uměle, prostě blbě:-D) a vůbec jako extrémní machr, který jakoby vypadl z parodie na Jamese Bonda. Hrdina nám tu chodí od ničeho k ničemu, tváří se jakoby všechno věděl a pak řekne, že jeho posudku nikdo neuvěří, protože nemá žádné důkazy. Jsou dva způsoby jak tenhle spád u filmu zvrátit. Buď z něj uděláme "deppohádku" (viz Sleepy Hollow) nebo se vrátíme k trendu první třetiny a zanecháme tak za sebou prostřední část jako chvilkový úlet. Christophe Gans však v tomto úletu našel evidentně zalíbení, protože ho v třetí třetině rozpracovává a dovádí k vrcholu. Hrdina tu přebíhá od politiky k ženám s ještě větší vervou, chodí nám tu většinu děje pomalován indiánskými barvami a zabíjí nepřátele jako nic, respektive jako jistý Geralt z Rivie:-D. Nechybí tu běhání po zdech, zabíjení ve stylu Assasin's Creed nebo šerm jako v Gladiátorovi. Bohužel tu chybí cokoliv, co by navodilo atmosféru horroru, thrilleru nebo alespoň 18. století. Korunu všemu nasazuje závěr, kdy Samuel Le Bihan šermuje s Vincentem Casselem ve stylu Mortal Kombat nebo jiné akční konzolovky. Dvě dýky vs kostěný meč, který se dokáže rozložít na bič, běhání po zdech, salta s omotaným bičem okolo krku, manévry ve vzduchu... To všechno zde najdete. Jako bonus pak i "dramatickou" scénu, kdy zcela náhodou umírá Mariana (Emilie Deguenne) a de Fronsac ji zachrání svým zázračným lektvarem ukrytým v náramku. No prostě romantika až za hrob, že?...:-D Zaujaly mě tu spíš vedlejší postavy jako Mani (ale s tím kungfu příště s mírou jo?;-)) nebo Thomas de Abshe (sorry, nevím jak se to píše správně:-D), který vlastně celý příběh vypráví při čekání na popravu po Francouzské revoluci. Zbytek je opravdu děs a hrůza, ty ** dávám za začátek a Emilii:-D. Takže moje doporučení: Mrkněte na první třetinu, pak to vypněte a můžete si říkat jaký to byl dobrý film a vymýšlet, jak to dopadlo - bude to určitě lepší než to, co byste viděli;-)). P.s.: A ten bestie-design vymýšlel kdo?:-D ()

HollyMolly

Béčko jak má být. Nezáživné postavy, hloupý děj a scény, které se tak usilovně snaží být dramatické, až vyvolávají úsměv na tváři. A k tomu tak strašně dlouhé a nudné. ()

E.T.Martin

Zábavné filmové béčko s áčkovou produkcí. Kde v jednom filmu najdete kung-fu indiána, jakési podivné mongolské kočovníky, skákající příšeru, která je mixem vlka a předpotopního dinosaura, a do toho historické kostýmní drama s nábožensko-mocenským spiknutím a návštěvou nóbl bordelu? Jen a jen v Bratrstvu vlků, tak neváhejte! ()

mseet

Zbytečně dlouhé, rádoby tajemné, bez napětí, bez nápadu. Když film konečně unaveně doklopýtá k závěru, pointa je hloupá, nevýrazná a rozhodně nevytáhne tento francouzský propadák ani do průměru. Ocenit lze snad jen několik výtvarně zajímavých scén a pěkné lokace. ()

Evbad

Proč se mám dívat ve filmu o Francii poloviny 18.století na Indiána provozující bojová umění? Kdyby byla první hodina o půlku kratší, filmu by to jen prospělo, protože jinak bylo všechno, jak má být - Bestie byla zubatá, padouch zákeřný a hlavní hrdina odvážný a veselý, tedy pohádka jak má být. ()

retrix

Zajímavý děj, režie na úrovni a hereckým výkonům nelze co vytknout. Jediné, co mně vadilo bylo to podřezávání, mlácení, zabíjení, či kuchání nepřátel a to z důvodu, že ať jich indián či rytíř de Fronsac rozkuchal v jakémkoliv množství, bylo jich v nadcházejících soubojích zase plný počet. Tady to režie trochu odflákla, ale rozumím tomu , že šlo v tomto případě spíše o vizuální dojem než o realistický pohled, což nasvědčuje i pohled na samou bestii. Ostatně to vytříbené kung-fu hlavních hrdínů mně do reálií Ludvíka XV taky moc neštymovalo. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel