• castor

Smutno v srdci, pachuť na patře. Zbytečná recyklace toho, co fungovalo v nestárnoucí jedničce. Zbylo jen povzdechnutí z nostalgie, úvodní letecký záběr na Vyškovsko a lulečský kostel a pak jen pár záchvěvů něčeho alespoň trochu atraktivního. Z Polívky je jen stín, nadbíhá látkám, ze kterých by mohlo kápnout a nechává se ukecávat k estrádním výstupům s dialogy, které na koleni sepíše šikovný přispěvatel do školního časopisu.(16.9.2015)

• claudel

Nepatřím k rozběsněnému davu pranuřýjícího Sedláčka za mikinu, naopak vysoce hodnotím některé jeho filmy. Dědictví 2 ale nemělo být nikdy natočeno. Netvrdím, že se nemůže sáhnout po kultovním filmu a pokusit se o pokračování. Ale v tomhle případě jde opravdu v mnoha případech o opakovaný vtip, který není vtipem a doslovnou recyklací úspěšných a slavných scén z jedničky. Nezasmál jsem se ani jednou a bylo mi spíše smutno. Letos v českém podání potřetí na hranici odpadu, tohle hodnocení tuze nerad dávám a jelikož průser roku Hany byl ještě mnohem horší, jednu ušmouranou hvězdičku vlepím.(8.1.2015)

Původní dědictví mám celkem rád a kdykoli se na to podívám v televizi, ovšem ke dvojce jsem byl, asi jako většina pamětníků, skeptický. Bolka Polívku mám rád odjakživa, ale čas holt nezastavíš a i on razantně zestárl a přijde mi, jako by se občas jen ztrapňoval a bral role jen pro prachy. To ale nechme být, hlavní je, že Robert Sedláček, ač ho něteří uznávají jako talentovaného režiséra, nedokázal z takovéto látky proměnit adekvátní pokračování, o čemž možná svědčil i fakt, že na place to zřejmě nešlo úplně podle představ. Ona je vůbec otázka, jestli je vůbec nějakým způsobem možné k takovému filmu natočit důstojné pokračování. To je jako kdyby chtěli točit dvojku Forresta Gumpa. V rámci možností však film nabídnul, co si diváci přáli a ačkoli jsem se rozhodně nesmál všem připraveným vtipům, tak staří známí, Bolek a jeho sprostá mluva mají pořád své kouzlo...60%...[13.02.2014_Cinestar_Černý most](13.2.2014)

• D.Moore

Velmi nerad dávám tak nízké hodnocení, protože jsem měl radost, že si Bolek Polívka tento film konečně vydupal, napsal a zahrál a doufal jsem, že se povede, nás pobaví a jemu pomůže. Bohužel je to ale jinak. Vtipů je žalostně málo, ačkoliv občas se nějaký vydaří (vrtulník, golf...), s hláškami se to má stejně ("Jeden pracuje a čtyři sa dívajú!", "Nejkrásnější pohled na policii je ze hřbetu koňa...") a film působí až nečekaně melancholicky, hořce a smutně a člověk si chtě nechtě musí říct, kolik ze svého života do něj asi Polívka promítl, když se odehrává na jeho farmě, jeho dceru hraje jeho dcera... A tak. Což o to, ona by melancholie nevadila, já bych dokonce uvítal, kdyby se celé druhé Dědictví v tomto duchu neslo, jenže to by ho nesměly kazit všechny ty věci okolo - trapná zápletka s podvodem, postavy z předchozího filmu, které se vracejí jen tak z povinnosti (Karel Gott přistane vrtulníkem, pozdraví, zazpívá a je pryč), taneční soutěž... Častěji než sranda nebo dojetí tak vládla nuda. Je mi vážně líto, že to nevyšlo.___P.S. Závěrečná (a zase melancholická) píseň je ale skvělá.(15.9.2015)

• GilEstel

Bolek měl z jistých (pravděpodobně finančních) důvodů velký zájem na natočení druhého dílu památné komedie Dědictví. To je dost ošemetná věc vzhledem k tomu, že první díl je něco jako národní poklad lidové komedie. Je úctyhodné kolik lidí se snažilo Bolkovi pomoc alespoň účastí v epizodní roli (Lasica, Veškrnová, Donutil, Gott,.....) Žel výsledek je chabý. Ačkoli Polívka je pan herec a i z ničeho dokáže vytvořit zábavu, film jako celek selhává. Neforemný slepenec většinou chabých scének. A ta ze "Stardance" mi vysloveně zabrnkala na nervy. Já se vyhýbám těm přiblblým estrádním soutěžím se škrobenými projevy poroty jak čert kříži, a oni mi to nakonec strčí i do filmu. I s Borhyovou. Kdyby to tam alespoň rozbalil a poslal je s tou soutěží do prdele. Ale to ne. Udělali z toho nejdebilnější scénu celýho filmu. Bolku Bolku, tohle se nepovedlo. Nechci jen hanit. Mělo to i světlé okamžiky. Snad až na tu debilní scénu film není vysloveně zlý. Jen je prostě špatný. Promiň Bolku. Asi sis měl najít lepšího režiséra. 45%(6.10.2016)

• - Filmovou dceru postavy Boleslava Polívky se zahrála jeho skutečná dcera Anna Polívková. (VášaVF)

• - Při natáčení se zranil kůň Bolka Polívky. Musel proto být dovezen z Prahy nový kůň a maskéry byl následně poupraven do podoby původního bílého koně s hnědými skvrnami. (MTHRFCKR)

• - Na natáčení filmu měl štáb pouze 28 dní. (Indy21)