• poz3n

Tož toto je tedy řádná sračka. Ve všech filmových aspektech naprosto strašný film. Shitový scénář, shitová technická stránka a vizuální efekty, dementně přes osu sestříhané dialogy. Jak se něco takového mohlo dostat až do distribuce je mi záhadou. Doufám, že tenhle režijní skvost bude brzy zapomenut natolik, že se v budoucnu nebude nijak spojovat s původním Dědictvím. 0/10(11.9.2014)

Uslzená nostalgie při Gottově interpretaci české lidovky? Kýčové obrázky, bezprostředně následované Bohušovými tlachy o krizi a krácení, vedené ze sedla výletního koně? (Ubohé Křepelky!) Bodrá vesnická zábava, v Sedláčkově pojetí bolestně autentická? Závěrečná slova (parafrázuju) Tři makají, jeden odpočívá, kurva! Však já vás vidím!? Bohuš-alkoholik si svou katarzí prošel, ale nebylo to celé nakonec přece jen o jiném Bohušovi? Co vím určitě, je, že za zdejší hodnocení mohou převážně diváci pořadu ANO, ŠÉFE! (a tak trošku i Bolek), již rozeznají podvratnost, jen když je s rozběhem nakopne do úst, žáno.(8.9.2014)

• Tosim

Sedláček a Polívka se zřejmě domluvili, že se filmem vzájemně podpoří. Když jsem se dozvěděl, že se točí Dědictví II pod Sedláčkovou taktovkou, těšil jsem se, že vznikne něco životně česky současného (Rodina je základ státu) a místo toho jsem sledoval Bolkovu sladkobolnou, leč nevtipnou, odnikud nikam se potácející zpověď, ve které režisér sem tam vykouzlí nějaký krásný záběr z helikoptéry či jeřábu. Vše ostatní, třeba WTF nenávaznost některých postav (doktoři Donutil a Pecha, Karel Gott) jsou už jen další hřebíčky nejen do Vlastiččiny rakve.(10.2.2014)

• Chrustyn

Podle očekávání, naprosto zbytečný, trapný až katastrofální snímek, který chce potěšit hlavně příznivce původního filmu, řadou nesouvislých narážek, ale díky scénáristické, režijní i herecké křeči, ztroskotává na všech frontách a řadí se do kolonky "to co očekáváte od nového českého filmu". P.S. původní Dědictví mám rád a řadu scén si rád pustím i dnes.(28.9.2014)

• Fr

,,TAKTO VZAL PENÍZE S KAPSY A TAKTO JE POLOŽIL NA STŮL… " /// U Polívky straší Havlová (furt lepší než Havel…) a to v dlouhým nudným úvodu (a pak v celým filmu…). Reklama na farmu, helikoptéru a chlast všeho druhu v Bolkově exhibici na rodný hroudě. Budiž. Sedláček s Bolkem vyprávěj a vyprávěj… třeba vo tom, jak chtěj milionáře voškubat, ale bohužel – je to KURVA nuda! Nuda! (FTIPE VYLEZ!) Buranskej humor, kterej ve finále není až tak trapnej jako ten Troškův, ale je stejně blbej. Jako celá tahle ubohá zbytečnost. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím, že Polívka patří do blázince. 2.) Má víra v českou kinematografii je pevná a neotřesitelná. /// PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(9.9.2014)

• - Při natáčení se zranil kůň Bolka Polívky. Musel proto být dovezen z Prahy nový kůň a maskéry byl následně poupraven do podoby původního bílého koně s hnědými skvrnami. (MTHRFCKR)

• - Bolek Polívka (Bohumil) charakterizoval rozdiel medzi prvým a druhým "Dedičstvom" slovami: „Prvá časť bola taká groteskná moralita. Druhá, po 20-tich rokoch, je skôr horká komédia. V tom je posun, že oproti časom, keď sa nakrúcala jednotka, sa dnes všetko priostruje, doba je bezohľadnejšia." (Sufferer)

• - Na kare si je pri rozhovore Bohuša (Bolek Polívka) a doktora Záhradníka (Karel Heřmánek) možné všimnúť, že druhý menovaný drží pohár s vínom pri zábere zozadu vždy v pravej ruke. Pri záberoch zboku alebo spredu ho však drží v ľavej. (Johnny.ARN)