Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

patbat

Na nového Batmana jsem se hodně těšil, ale byl jsem patřičně skeptický a to z hereckého obsazení a navíc jsem zarytý milovník Nolanovi trilogie. Můžu ale s klidnou duší říct, že z herců zklamaný nejsem, Robert Pattinson (který pro mě navždy zůstane Cedricem Diggorym) a Paul Dano (kterého jsem si oblíbil ve snímku Zmizení z roku 2013) byli oba skvělí. Andy Serkis jako Alfred je trochu úlet, jsem podvědomě zvyklý na klidného postaršího Sira Michaela Cainea, ale Glum nezklamal! Co tomuto filmu ale vévodí je temná až thrillerová atmosféra, neustálý déšť v nočním a pochmurném Gotham City, neony obchodů a světla, která se odráží v kalužích a přesně tak má toto kriminalitou zmítané velkoměsto vypadat. A to mi u Nolanova Chicaga potažmo New Yorku neskutečně chybělo. ()

RobinPM100

VAROVÁNÍ, tento film není určen neklidným extrovertům 😄 Budete se na sedačkách netrpělivě 3 hodiny ošívat. Bylo to pomalé, velmi pomalé, minimum akce a opravdu hodně kecání, trocha politiky, zápletky s mafií a defakto neustálé vyšetřování. Ano, mnoho lidí zapomnělo, že Batman není jen akční superstar, ale v první řadě detektiv - a tady byl max detektiv 😄 Přes tu všechnu pomalost, dokonce bych i řek víc Nolan, než Nolan, to bylo výborný. Pattinson za mě nejlepší Batman, Riddler hodně nezvyklej, ale dobrý psycho, vypadal trochu jak návrhář Playstationu 5 Mark Cerny 😆 Kravitzova dcera jako Catwoman byla rozhodně víc sexy, než Hathaway v Nolanově Batmanovi, celkem zdařilá míšenka. Jo a celej film se odehrává v noci, komplet - a to i když je na plátně Bruce Wayne. Teď to přijde, údajně nejlepší DC film dle kritiky, no, za mě určitě ne, můj number 1 jsou Watchmeni a number 2 Man of steel, tohle je třetí nejlepší - 8/10 Mohlo to být lepší, kdyby to bylo prostříháno, pasáže s Gordonem jsou asi nejvíc uspávací. Ještě bych chtěl dodat, Keaton byl proti Pattinsovi hotovej lidumil, toto byl přátelé rozhodně nejnasranější Batman 😄👍🏻 ()

petrsponar

Právě jsem se vrátil z kina s pokusím se sesmolit mé dojmy.. nový Batman je bravurní prestižně odmakane dílo,ve kterém funguje všechno na jedničku,jak už naprosto skvělá hudba,kamera, výkony všech účinkujících, až hororová atmosféra.Jednounačně 10/10 Nechci tu srovnávat s Nolanovou trilogií na to je ještě brzo ()

AndrewNewman

Surová, tmavá a po vizuálnej stránke skvostná detektívka s Batmanom ako hlavným detektívom. Čo sa prístupu k vyšetrovaniu vrážd týka mi to v niektorých prípadoch až napadne pripomínalo Fincherovu klasiku Sedem. Herci vo vedľajších úlohách skvelí a čo sa Pattinsona týka, rozhodne sa niet čoho báť. Celkovo ide o najlepšie spracovanie Batmana od Temného Rytiera a táto verzia má aspoň u mňa jedno plus, že srší oveľa lepšou akciou, pre ktorú bohužiaľ Nolan nemá cit.  Pridal by som aj poslednú hviezdu, ale na konci dej mierne stráca tempo a dejová linka so zaplavením Gothamu bola úplne mimo. ()

Slezan123

<?> Uff. Musel jsem si dát dva dny na rozmyšlenou, abych film vstřebal a uspořádal si v hlavě co o něm napíšu. A i s odstupem musím říct, že to je skvost, jak už po filmařské stránce, kamery, herectví, hudby, scénáře, scénografie a mnoho a mnoho dalšího. Pana Matta Reevese jsem neznal a nevěděl jsem co s Batmanem udělá, no je to PAN režisér.  Kameraman Greig Fraser (Duna), je mistrem svého řemesla, každý záběr je promyšleným nádherně vypadajícím obrazem, který bych se nebál si někde vyvěsit. Hudba, no jéjee, nádherné úderné téma, které když zaznělo měl jsem husí kůži a skvěle film doplňuje. Pane Michaeli Giacchino, tleskám. Stopáž filmu je hoodně dlouhá, tak jsem se bál zda se nebudu nudit, nenudil jsem se ani chvíli. Po celou dobu jsem byl napjatý jako kšandy. Temná atmosféra a deprese, která z filmu vyzařuje není asi pro každého, ale mě to nevadilo.  Není to úplně akční film, ale pár akčních sekvencí tu je, všechny jsou bravůrní, až na všemi vychvalovanou akci v autech, která se MNĚ zdála nepřehledná, ale zase kamera a záběry byly skvělé i přes nepřehlednost. Tuhle chybičku odpouštím, protože to je spíš detektivka, než akčňák. A detektivka to je se vším všudy. Příběh je skvělý. Herci, všude se píše, jak byl Colin Farrell v roli Tučňáka skvělý, ano byl a v masce, která je skvělá, byl k nerozpoznání. Je mi, ale divné, že se, aspoň podle toho co jsem četl a viděl, moc nemluví o Paulu Danovi, který hraje Hádankaře. Pane bože to je herec, to bylo úžasné, jak ten to zahrál, no bomba ať už byl v masce, nebo bez ní byl boží, nedivím se, že po této roli nemohl spát a měl noční můry. Dle mého názoru se vyrovnává i Heathu Ledgerovi z Temného rytíře. On tomu Filmu dodává to F a dává tomu tu třešinku. Robert Pattinson je prostě skvělý herec, a po tomto filmu se to ve mně ještě potvrdilo. Jenom to mohlo být asi brutálnější, ale přece jenom Batman nezabíjí, takže OK. Doufám, že na film bude chodit co nejvíce diváků. Už teď se těším na další díl, který podle mě bude, a doufám, že bude stejně tak dobrý jako byl tento. *****, 98% PECIČKA :). Ještě takové + je to, že web, který je ve filmu zmiňován opravdu funguje a je na něm odpočet, super nápad. <?> ()

spoock

U toho film ocenuju snahu byt temnou kriminalkou, bohuzel zapomneli vykreslit hlavni charakter tak, abych tomu vsemu veril. Bruce Wayne je tak odtazity, az to prijemne neni. U Nolanova pojeti mi prisel koncept celeho Batmana vic vyvazenejsi. Abych filmu nekrivdil, ti kriminalnici me zajimali vic, nez cely Batman, coz na druhou stranu postradal Nolan, ale zas fo nemelo 3 hodiny. ()

Kinofil

|| PG-13 || Warner Bros. || Rozpočet: $120 mil. || USA: $368 863 378 - ČR: 38 692 785 Kč - Celkem: $760 363 378 || Nemám rád předsudky ve srovnávání zjevně odlišných filmů. Přirovnávat The Batmana (TB) k nolanovkám je jako srovnávat Ledgera s Phoenixovým Jokerem. Když už, tak bych to přirovnal k Temný rytíř povstal - dlouhá stopáž (která sice nevadí, ale šlo krátit) a projekt, který trošku překračuje svoje ambice. Pojetím je TB velice originální a nápaditý pro diváky neznalé předlohy či her. Reeves se chtěl vydat úplně jiným směrem než 90% komiksovek, a hlavně představit Wayna ne jako mocného superhrdinu, ale nadaného detektiva. Přirovnání k fincherovkám jako Sedm, a především Zodiac není vůbec přehnané. Hl. záporák Ridler má totiž podobný motiv a způsob vražd. Po velmi stylovým úvodem se ihned rozjíždí kriminální vyšetřování jedné vraždy/hádanka za druhou prakticky po celé 3h. Zde však Reeves za mě trochu naráží na své detektivní limity a jeho Ridler se mnohdy okatě opičí po svý předlohách (ke konci dokonce i z Nolanova Jokera). V civilu pak není příliš zajímavý. Totéž platí dvojnásob o Bruci Waynovi, který se zjeví jen na pár scén. Batman je v kostýmu ještě nováček a plní si svůj "sen" jako Pomstitel. Neřeší tolik ještě problémy s dvojím životem. Postav je tu opravdu hodně. Každá má naštěstí svůj smysl a příběhový oblouk, takže nejde jen o fanouškovská camea. Na někoho pak vyjde prostoru víc (Catwoman, Gordon), na jiného míň (Alfred, Penguin, Falcone), čímž nejsou nadužíváni a vyskytují se jen ve scénách, ve kterých mají. Celkově dost chválím Reevese za soustředění na (filmově) neokoukané postavy, než pořád dokola Batman, jak ho už milionkrát známe. Akčních scén je sice poskromnu, ovšem tak akorát. Když už se nějaká objeví, dává smysl, má své místo a hlavně koule, precizní střih a mix zvuku. Vlastně jakýkoliv konflikt vrcholí aspoň menší scénou, která přinese nějaké to burácení, ve kterých jsou padouši nebo Batman a Catwoman utržení jako ze řetězů a každá rána bolí. Díky ratingu se dáří budovat i napětí díky pokukující po eRku, který žene přístupnost PG-13 (12+) na těsnou hranu. Krev sice necáká, ale vynahrazují ji zvukové efekty, lekačeky a znepokojivé záběry, tedy dnes zřítka vídaná režisérská volba. Co se Reevesovi asi jako jediné nedaří je stupňování a katarze. Od úvodu nasadí vysokou laťku, kterou už nepřeleze, ovšem rovněž nepodleze. Ty 3h jsou jednoduše konstantní s adekvátním závěrečným vyvrcholením. Ještě pochválím Giacchiovu hudbu, která zase přináší ke známému hrdinovi nové motivy. Ačkoliv mi ten ústřední pořád nechce přirůst k srdci, ostaní skladby (hlavně s Catwoma) jsou skvělé a rád si je poslechnu sólo. DC a Warnerům se konečně po Jokerovi podařil další majstrštik, se kterým můžou sebevědomě machrovat před Marvelem a hlavně si to udržet a neposrat. Dvojka je pak prakticky jistota a za sebe říkám: Víc Batmanů a Jokerů před Wonder Woman, Aquameny a Suicide Squad. 85%. ()

Sady1993

Velmi mírné zklamání, protože jsem čekal opravdu hodně. Na Nolanovu trilogii to nemá (resp. určitě ne na Temnýho rytíře), za mě film ani přes dobré herecké výkony, hutnou, skoro až hororovou atmosféru a opravdu perfektní, osudovou hudbu nenabízí snad ani jednu scénu, která by mi měla snad v paměti utkvět na dlouhá léta. Upřímně děj filmu zřejmě zapomenu do pár týdnů. Jděte do toho ale s umírněným očekáváním a dostanete dobrý film a fakt dobrýho Batmana. A to není málo :) ()

Frca

Tři hodiny trvající film, ve kterém je velmi málo akce. Ale sakra, ta atmosféra! Pokud od toho čekáte nového Temného rytíře, budete asi zklamání. Ale na druhou stranu je na tom prostě něco tak skvělého. Hlavně ten temný noir feel a z hlavního záporka cítíte inspiraci Zodiakem. Tenhle Batman si rozhodně zaslouží podtitul"World greatest detective". (I když jako Bruce Wayne Pattinson trochu pokulhává)   A samozřejmě nemůžu opomenut skvělou Selinu Kyle v podání Zoe Kravitz. Možná to není můj nejoblíbenější Batman, protože Temného rytíře či Batman se vrací stále považuji za Batmanovský top, ale tak či tak, je to velmi atmosférická a hutná podívaná. 8,5/10 Tu pátou hvězdičku tam sice nedám, ale hodně mě to nalákalo a těším se na další díl. ()

blazma

Dost těžko odolávám myšlence,že toto byl dějově jeden z nejvíc povedených dílů Batmana. To co mi zde nesedí jsou herci. Nemůžu se zbavit dojmu že na každou roli šlo vybrat lépe. Druhým problémem bylo to umělé natahování děje a až příliš natažené dramatické scény.Bylo to až komické. Bat-mobile docela zklamání, stejně jako Batmanovská výbava. Měl jsem z tohoto filmu dost smíšené pocity. Na druhou stranu temná komiksovka už byla třeba a stojí to za to. ()

jack_scott

Za mě nepovedené. Hlavní hrdina nevýrazný...a ano, prost tohohle člověka nemusím - a na roli Batmana se nehodí. Na roli Bruce Wayna už absolutně vůbec ne. Ben Affleck je asi stonásobně lepší, v obojím. Škoda, že nevyšla návanost na Justice League Zacka Snydera Pokud však měl film sdělit, že my netopýři jsme psychicky nemocní - pak ovšem ano, volba hlavní role vyšla dobře. Je to trošku jako poslední Joker, temné, divné.... a ne moc zajímavé. Matt Reeves prostě ukázal, že kromě Cloverfieldu se mu nicmoc nedaří. Jako kriminálka by to bylo dobré, ale jak už tu někdo psal - nejlépe bez samotného Batmana. 70% ()

luciekout

Od prvního traileru jsem si říkala, co tam sakra ten Patizón bude dělat a jestli to bude nějaká temnější verze Stmívání pro odrostlé fanynky. A v podstatě jo. Celý to bohužel stojí a padá právě na hlavní postavě a tom, kdo ji hraje. A byť se fakt snažil, je pár věcí jasných. Rozhodně by Robert neměl dělat topless scény. Je to chrastítko a když svleče gumové svaly, není to úplně odvaz. Měl by se k tomu konečně ostříhat, protože mastnej look mu nepřidává na důvěryhodnosti a emo už je dávno z módy. Pak ještě nabrat 20kg svalů a možná by se to dalo kousnout. Herecky u něj všechna čest, jen ty emotivní pokusy mi přišly na sílu. Ale zhostil se toho velmi solidně. Scénář, kamera, Catwoman, postprodukce, kamera, režie, všecko funguje a muzika od fetky Cobaina je třešnička. To všecko ale hatí kostitřas s kuklou navlečený do gumy. Jinak moc pěkný vintage feel, hranatost, syrovost. Na mě možná moc i to málo patosu, co tam bylo. A ano, pěkně se to dá přirovnat k feelu Jokera s Joaquinem. I když prostoru na psychologii moc nebylo a chybí zcela denní život Bruce, tak si film zaslouží poctivých 80%. Přesto v mém srdci zůstává pravým Batmanem Bale. Tohle je v lepším případě Bat Boy. Paul Dano veliký luxus, ten byl skvělý. ()

Vasyl

Silný 4. Takhle tmavej film jsem asi ještě neviděl. Když se sem-tam mihla světlejší scéna, skoro až bolely oči. Ale v Gothamu se ve dne holt nic neděje. Kromě neprůstřelnýho kostýmu asi nejrealističtější superhrdinskej film co jsem viděl. Dokonce i BATkára, BATmašina a CATholka byly uvěřitelný. ()

ESNYR

Moc dlohé, moc temné, moc tmavé, moc deštivé a pochmurné. Chápu že Gotham je někde na jiné planetě v jiné galaxii a nic proti, sci-fi mám i rád ale k čemu to všechno je když mě to nebaví tak jak by mělo. Nechci tyhle filmy kde musím přemýšlet kdo v té tmě a dešti stojí ve stínu, nechci filmy kde neexistují jiné barvy než černá a šedá, nechci filmy kde se kvůli tmavým scénám sám domýšlet co se tam vůbec děje. Příště bych doporučil celého The Batmana točit v noci v tunelu bez světel a ušetří miliony za triky. Auto je přesně takový ten natuněný nesmysl pro lidi co si v 50 hrajou na 30. Batman je v podstatě v pozadí, přichází na scénu tiše a nečekaně, je spíše popisován jako bojovník který operuje tajně a ve stínech ale má auto které po nakopnutí řve přes půlku města. Nolan měl sice tu bestii co vypadala jak tank ale bylo to tiché a praktické auto. Půlka scén je postávání, chození a nebo mluvení do zad (a ještě ve sloumoušnu) pak se tam někdo oběví a nemám tušení proč by mě mělo zajímat kdo to je když nevidím ani na 3 metry kvůli dešti a tmě. Jak už tu bylo psané, kdyby tam nebyl Batman (teda The Batman) tak by to mohla být zajímavá dvou dílná kriminálka. Jako jeden film s netopejrem to na mě nefunguje. 3 hodiny jsou prostě moc a ta atmosféra mě nebaví. Pattison je fajn, nijak mi tam nevadil (upířinu jsem nikdy neměl odvahu zkouknout takže nejsem ovlivněn jako mnozí další) ale je otázka k čemu tam vlastně je když tady Alfred je víc Batman než on. Zachmuřilý výraz Bruce a Batmana z něj dělá nějakého gotic sado maso podivína který nemá žádnou duši. I ta romantická linka byla vyloženě slepá ulička kdy mi přišlo že je mu totálně šumák že je tam holka. Kdybych si mohl typnout tak původně bylo v plánu že Bruce bude gey a studio to nakonec raději škrtlo aby nedostaly přes držky. -- . Zkrátit, přidat jas, ubrat deště, přidat barvy a možná to bude fungovat. ()

matys12

Jsem zmatený... před čtyřmi dny jsem se vydal na nového Batmana do kina. Dva roky jsem se těšil, co nového uvidím. A já vlastně ani nevím co jsem očekával a ani nevím, jestli jsem to, co jsem chtěl, obdržel. Matt Reeves pojal tento film opravdu z vlastního úhlu pohledu a po Affleckových Batmanech jsem obdržel úplně jiný typ komixovky, než jsem po posledních letech zvyklý. Spíš temná, brutální a dusivá detektivka (tedy aspoň pro mě). Určitě to není něco, co bych být fanouškem MCU očekával, ale to, že je to jinak pojaté není vůbec špatné... ale teď k filmu. Jak jsem se již několikrát dočetl, více lidem tento nový film připomněl detektivku typu Sedm a jim podobné. S tím asi můžu jen souhlasit. Akce jsem zde nedostal tolik, jak jsem očekával. Film byl opravdu pojatý spíše z té detektivní stránky a možná proto jsem byl i trochu zklamaný. Přeci jenom člověk jde na komixovku, tak chce nějakou tu větší akci taky na tom plátně vidět. Celkově mi lehce připadlo, že ten film se trochu i táhne a ta skoro tří hodinová stopáž je dlouhá, ale přeci jen na ten příběh i krátká (bože já fakt nevím, jak ten film ohodnotit :D ). radši se přesunu k hereckým výkonům. Robert Pattinson se opravdu obrovským krokem vzdálil od jeho Stmívání a věřím tomu, že i diváci, kteří byli pobouřeni tím, že Rob bude novým Batmanem museli uznat, že už to není ten upír ze Stmívání. Colin Farrel k nepoznání (dokonce jsem v kině při titulcích zaslechl "On tam hrál Colin Farrell?" což mluvilo za vše) a Zoë Kravitz, jako nová Catwoman úplně skvělá (píšu o postavách, které mi v hlavě utkvěli nejvíc). Long story short - hodnocení si budu ještě muset rozmyslet. Sorry. EDIT: Čtyři z pěti... ten konec no... ()

LordArthas

Ano dáme tam tunu akce a v zásadě můžeme aplikovat vše co už dříve bylo použito, tak v čem by to bylo jiné? Za mě rozhodně nejlepší Batman, nesmírně jsem si to užil, člověk kolikrát zíral s otevřenou pusou co se děje, akce luxusní, přehledná a já ji viděl... 😅 Stopáž byla přesně taková kterou jsem vítal... Po Snyderove Lize toužím po dlouhých stopáží 😍 Takže za mě  zatím letošní film roku😍❤️ ()

TonyHawk94

Po dlhšom čase film, na ktorom som bol reálne v kine, a že to stálo za to, tak to na 100%! Pomalšie tempo filmu vďaka noirovskej atmosfére vyložene neškodilo a dôstojne krájalo atmosféru v tých častiach filmu, v ktorých to bolo potrebné. Detektívna zápletka sama o sebe vyprávaná vynikajúcim a strhujúcim spôsobom. Množstvo šokujúcich a nečakaných momentov, kedy som skoro vyskočil zo sedadla a zostal ako obarený. Film ako taký upútal hneď od začiatku, a to nehovoriac o prvých scénach s Batmanom po niekoľkých minútach, ktoré som si neskutočne veľmi užil - Pattinson je vynikajúci herec - skvelý ako Batman, ešte lepší ako Bruce Wayne - človek so strachom, ktorému musí čeliť a potlačiť v sebe, aby dokázal čeliť ešte väčším problémom. V porovnaní s Affleckom je niekde úplne inde, a ďalej (okrem vynikajúcich scén bitiek vyzdvihnem jednu špecifickú - stretnutie s Riddlerom v blázinci, kedy v sebe musel potláčať všetky emócie, aby nedal nič najavo a zachoval si chladnú hlavu). Výborná hudba Giacchina s pútavým motívom, potešila skvelá Kravitz v role Seliny Kyle. Záporák v podobe Riddlera podobný šialenec (a podobne skvelo zahratý), ako kedysi Ledger v roli Jokera. Ak to mám porovnať s Nolanovou trilógiou, bol to iné - nedá sa povedať, či lepšie, alebo horšie - skrátka - iné (a podobne vynikajúce, hoci iným - svojským spôsobom). Temnejšie, drsnejšie; aj technologicky a filozoficky niekde inde (pomalší spôsob vyprávania a najmä žiaden človek ako Lucius Fox, čo je možno aj dobré :o); no stále vynikajúce. Na záver len dodatok so želaním - dúfam, že bude nenávratne aj pokračovanie; že si Pattinson zopakuje rolu, a najmä, že sa vráti aj Catwoman (po Batmanovi druhá najlepšia postava vo filme). ()

Marcas

Nový Batman je přesně takový, jaký jsem si ho představoval. Temný, napínavý, kriminální, výborně zahraný a skvostně natočený. Robert Pattinson sedí na roli Batmana jako prdel na hrnec. Ono celkově mám pocit, že casting byl vybraný výborně. Není v něm slabého místa a všichni herci si to dávají. Jsem také rád za dlouhou stopáž, protože tu není jediná minutka navíc. Naopak. Každá minutka je důležitá k plnému pochopení a finálnímu rozuzlení příběhu. Vše to dokresluje naprosto dokonalý soundtrack, z kterého jsem byl hotovej už před filmem.  Kdybych měl porovnávat nového Batmana a nolanovského Batmana, postavil bych oba na stejnou úroveň. Oba jsou totiž pojmuti diametrálně odlišně a každý si tu svoji verzi natočil na výbornou. Jsem rád, že tu opět máme komiksový film, který se vymyká zaběhnutým šablonám a který bezpochyby splňuje definici hutného krimi dramatu, a který má zároveň potenciál rozvětvit se na více dílů. Jo a btw, tease na konci po titulkách je za mě geniální marketingový tah a člověku, co to vymyslel, za to tleskám. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023