Sešlý vysoužilý zloděj (Lino Ventura) a mladý lupič (Jean-Paul Belmondo), který je mu k ruce - dva hlavní charaktery filmu, který je skrytým pokladem francouzké kinematografie. Po 45 letech je tento archivní snímek mnohem čerstvější, než jiné z této doby. (oficiální text distributora)

mortak

Ventura a Belmondo jsou jedinými pozitivy. Scénář, a asi se to týká i předlohy, není moc propracovaný a pracuje s náhodami (přestřelka, setkání v lese), děti jsou úplně bez citu, protože jim absolutně nic nevadí (ani smrt blízké osoby), a hlavně je to celé natočeno nevzrušivě a bez jakékoliv invence. Ani se nedivím, že to nikoho při premiéře nezaujalo. ()

majo25

Nie zlý film z francúzskeho gangestrského prostredia, ktorý sleduje život po zenite zlodeja-gangstera a jeho rodiny. Práve časť s adaptovaním sa do nových podmienok je najzaujímavejšia. Škoda, že tempo filmu postupne upadá. Prvok občasného rozprávača, ktorý osvetľuje niektoré situácie, je pre takýto typ filmu zasa nevhodný. Jednoznačným ťahúňom je skvelý Ventura, vtedajšie zelené ucho Belmondo je viacmenej do počtu. ()

fantoci

Méně známé gangsterské drama. Setkáváme se tu z celou řadou známých francouzských herců. Vedlo Lina Ventury je to v podstatě začínající Jean Paul Belmondo. Film ve své době se téměř minul pozornosti publika. On také nijak zvlášť výjimečný není. Spíše bych je mohl označit za hodně průměrný. Ale co mu dává body navíc je dokumentace svojí doby. Všímal jsem si třeba takových detailů, že se smělo kouřit v prostředcích hromadné dopravy. Co filmu škodí je úroveň scénáře. Měl jsem možnost film sledovat s českým dabingem, ale počítám, že ten nijak původní hodnotu dialogů nesnížil. Film je dobré shlédnout ze zajímavosti a určitě se k němu někdy zase vrátím. Avšak žádným velkým zázrakem není. ()

Stegman

Docela dobrý krimifilm. Želbohu po slibném začátku (a dobrém prostředku) přišel závěr, který mě ne tak docela uspokojil... připadalo mi to, jako kdyby režisérovi náhle došly peníze, a tak narychlo vymyslel jinou pointu. Nicméně za ty velmi dobré 2/3 si film 3 hvězdy zaslouží. ()

brando

Jeden z velice nedoceněných filmů a opravdový klenot světové kinematografie se skvělými party Belmonda a Ventury. ()

JohnSmith

Od dvojice Ventura Belmondo jsem čekal trochu víc. Ne že by byli špatní, ale nemají moc co hrát. Samotný příběh má ze začátku svižné tempo a říkáte si, jak to bude dál.Prostřílí si hrdina cestu domu? A pak už jen sedíte a koukáte,jak se toho moc neděje. ()

spikey1

Nádherně jednoduché krimi ve kterém Lino Ventura cvičí svého nástupce:) Tedy spíš ačkoliv je Jean Paul odmítaný, nevzdává se a škrábe se na výsluní. ()

Pavlík

23. 02. 2010 (60.); Abel Davos je sice zloděj a vrah, ale ukončit štvaní zavřením, odsouzením a nakonec i smrtí je nepochopiltelé vysvobození ()

Bohemák

Napínavá podívaná o tom, že při vstupu na pole průserů už není příliš cesty zpět. Mladý Belmondo hraje tak správnou (odvážnou a charakterní) postavu, až je trošku k neuvěření. Ale rozhodně mu role zlodějíčka/nepodrazáka sedí. ()

patrikus

Tento film jsem neznal. Giovanni píše prostě dobře, takže se spolehlivě můžete dívat na všechny jeho filmy, ani tohle není výjimka. Film má ještě takovou starou fazónu, poznáte to na střihové skladbě i na zvuku. Ruchová stopa není tak propracovaná a věrohodná. Mladý Ventura je skvělý a mladičký Belmondo už se taky vykresluje - kdyby nebyl tak špatně nadabovaný, možná by mě bavil ještě víc. Líbila se mi i hudba, zvlášť v úvodu. Příběh s typickým Giovanniho rukopisem. Navíc ta linka s těmi dětmi, to mě překvapilo - taková citová nástavba. ()

aLPaC

Poctivá stará francouzská kriminálka s výborným Lino Venturou. Určitě by si zasloužila lepší hodnocení. 80%. ()

Grafito

Připojuji se k hromadné kritice úděsného dabingu.. každopádně když už se distribuční firma netrefila do dabingu, tak aspoň do informace na přebalu, že se jedná o skrytý skvost francouzské kinematografie.. Úžasná atmosférická záležitost se skvělým Linem Venturou.. ()

MickeyStuma

Máme tu dva lupiče. Jednoho vysloužilého a jednoho mladého s tváří Lino Ventury a Jeana-Paula Belmonda. Jeden je na útěku před italskou policií, druhý plný ideálů a svých představ. Hlavní postavou je právě Abel Davos (Lino Ventura), který je tahounem celého, velmi dobře zpracovaného příběhu z oblasti podsvětí, které na své výjimečnosti nic neztrácí ani dnes. Klasický francouzský černobílý gangsterský snímek mající ve svém žánru vše podstatné. Že prý francouzský noir. Ale jo, proč ne, potenciál na to má. Předností však je, že je snímek natočen tak, že dokáže oslovit i dnes. ()

Schlierkamp

Francouzské drama se zřetelnými prvky film-noir natočené podle předlohy José Giovanniho (1923-2004) vypráví o útěku zkušeného gangstera Abela Davose a jeho skrývání před zákonem. Hlavní role byla svěřena L. Venturovi, jenž se jí jako obvykle zhostil celým svým neobyčejným uměním takového druhu, že divák nedokáže z jeho postavy během filmu spustit oči. Při útěku lodí z Itálie do Francie a následné přestřelce s francouzskou pohraniční stráží přijde Abel o svou ženu Theresu a společníka Raymonda a zůstanou mu na starost jeho dva malí synové. Věří, že jeho přátelé v Paříži splní své závazky z minulých dob a poskytnou mu pomoc a úkryt, bohužel ti k jeho zklamání nemají zájem se s hledaným a problémy obtěžkaném Davosem zaplést. Jediná účinná pomoc z jejich strany spočívá v tom, že mu pošlou k ruce neznámého mladíka jménem Eric Stark, jemuž se podaří hledaného zločince nenápadně převést v sanitce z Nice do Paříže. Z tohoto charismatického mladého muže, do jehož role byl obsazen začínající J. P. Belmondo, pro něhož to byla sice teprve druhá výrazná role v celovečerním filmu, avšak jeho herecký potenciál je nepřehlédnutelný, se stane spolehlivý společník, který Venturovi, jenž se ocitl v bezvýchodné situaci, zajistí bezpečný úkryt. V závěru snímku, poté, co se Ventura postará o své potomky svěřením do péče důvěryhodného muže a vypořádá se svými nevděčnými kumpány, však policie nalezne Davosovu stopu a i přes obětavé Belmodovo varování ho zatkne. Filmy natočené podle Giovanniho bohatých zkušeností s podsvětím mají v sobě mimořádné kouzlo a neopakovatelnou atmosféru a osobně je chovám ve velké oblibě. Tento počin C. Sauteta i díky francouzským hereckým ikonám není výjimkou. ()

Louie

škoda, že se vydání u nás chopil s takovou vervou Mido.... Doufám, že podobně nedopadne i můj favorit Policajt nebo rošťák... ()