Muž z Ria

• Francie L'Homme de Rio (více)

Neustále na prahu smrti, ve víru dobrodružství snaží se vyrvat svou snoubenku ze spárů únosců Jean-Paul Belmondo... Vojín základní služby Adrien Dufourquet přijel na týdenní dovolenou do Paříže za svou snoubenkou Agnes Villermosovou. Ta je však unesena tajemnými muži, kteří pátrají po třech soškách, jediných památkách na ztracenou civilizaci Maltéků, které jsou zároveň klíči k bájnému pokladu. Adrien je muž činu a proto se okamžitě vydá únosce pronásledovat. Jeho cesta vede z Paříže do Rio de Janeira, dále do hlavního města Brasilie, pak do hlubin brazilských pralesů a nakonec zpět do Paříže. To vše v příběhu, kde jedna událost střídá druhou, scenerie se mění zázračnou rychlostí a hrdina se neustále ocitá v nebezpečí života, z něhož se mu daří uniknout vždy na poslední chvíli, a to jen proto, aby se vzápětí ocitl v dalším ohrožení. (Česká televize)

mira007

Akční roadmovie na které se podepsal už zub času, ale ta brazilská jízda okořeněná cennými záběry rozestavěného hlavního města Brasília mne bavila. ()

laepus

Nezapomenutelný film plný honiček, zvratů, vtipů a skvělého Bebela, který si zde zkouší své nejznámější grimasy a pohyby, které pak uplatnil ve svých vrcholných komediích a kriminálkách. Exotika z toho filmu doslova teče a i když jsem chvílemi opravdu tu jeho vypatlanou přítelkyni chtěl zaškrtit, tak to nijak nesnižuje kvality filmu. Rozestavěná Brasília jako město duchů, Rio plné barev a lidí, Paříž na úvod a závěr jako rámec filmu a amazonský prales jako vyvrcholení příběhu. A když to pak zabije ta poslední věta... není co dodat. (snad jen - ta hvězda dolů je někdy až za moc velké náhody, které hlavnímu hrdinovi v pronásledování těch darebáků pomáhají...) ()

jilda

Super scény s mladým a kaskadérsky nadaným Belmondem. Odpočinková komedie s dobrodružstvím o hledání pokladu v nitru amazonského pralesa, vtipné honičky. ()

Brejlil

Film z dob, kdy létání přes oceán bylo stále ještě dobrodružstvím, Rio exotikou a Brasília teprve staveništěm. A sem se dostane ten nejrošťáčtější úsměv Francie, aby zachránil svou snoubenku. Leccos je zastaralé, především střih je někdy nevyzpytatelný, ale film se žene dopředu rychlostí DC-8. Pro mně je vždycky vrcholem Brasília, Niemeyerův zhmotňující se sen uprostřed rudé pouště, ve které si Belmondo solidně zařádil. A pak ten konec, kdy se pralesem nemilosrdně prokusují stavební stroje na trase nové dálnice. ()

Vesecký

Asi nejlepší z Belmondových Mužů. Film nepostrádá příběh a pro toho, kdo ho neviděl padesátkrát jako já, tak určitě i napětí, de Broca byl výborný režisér hýřící nápady, jen se mi nechce věřit tomu, že Belmondo za sebe neměl kaskadéra nebo že některé záběry ve výškách nejsou triky. Dojem mi pokazila jen rvačka v tom bordelu na jezeru k závěru filmu. ()

Hoe_Ba

Maestra Belmonda beru jako osvědčenou klasiku, ale tenhle patos pro mě byl hořkým zklamáním. Kam se sakra vytratil pověstný šarm, zábavná zápletka, funkční humor a legendární hlášky? Příběh jak z eseje šikanovaného třeťáka základní školy a rakovinotvorně nepochopitelné jednání a promluvy postav. Všechno jednoznačně jen na efekt, smíchejte mladýho Belmonda, přidejte k tomu jihoamerickou exotiku, laciný povrchní vtipy, nekonečně dlouhý honičky napříč celým světem, vrtulník, vybuchující prales, tajuplný sošky po zaniklý civilizaci a máte Indianu Jonese po mozkový obrně. Střihač by zasloužil postavit ke zdi a scenárista byl při psaní s největší pravděpodobností zezadu penetrován Zdeňkem Troškou. Ne děkuji, raději Muže z Acapulca! ()

Chudobka

Belmondo sice nepatří k mým favoritům, nemám zrovna v oblibě dobrodružné komedie, ale toto je přece jen výjimka. Možná taky proto, že jsem tento film viděla jako první s Belmondem a kdysi to byla opravdu pecka. Kromě toho půvabná F. Dorléac, která odešla příliš brzy.  A dobrý dabing pana Mrkvičky. ()

reich

Naivní zápletka, neoriginální záporák a zdlouhavý příběh, který je natažen na 112 minut... Zajímalo by mě, zdali by tento film měl i tak vysoké hodnocení, kdyby tam nehrál Jean-Paul Belmondo? Každopádně to je jediný, který stojí za zmínku, jinak ruce pryč od tohoto filmu... NUDA! 40% ()

inachisio

Film je neuvěřitelně překombinovaný, nesmyslný a zdlouhavý a najdeme v něm snad úplně všechno, co se jenom ve filmu najít dá. Ale na Belmonda se kouká hezky. ()

pipapa odpad!

O chlup "zábavnější" než Muž z Hongkongu, avšak ty samé film-ke-dnu-srážející-atributy vidíme v hojné míře i tady = humor spíše k pláči, stupidní nereálné momenty, amatérské rvačky/akce,  přespříliš běhání za někým nebo/a utíkání před někým. Hřebíkem do rakve je postava Agnés v podání Françoise Dorléac - svým titěrne hysterickým sebestředným chováním naprosto nesnesitelná figura - záměr? nebo se Françoise Dorléac vymkla režii z rukou a ta to nechala plavat? Pokud byla tato postava  opravdu takto napsána (a i zahrána) za účelem udělat film ještě bláznivější/komičtější, tak se autorům povedl pravý opak! Pozitivem této odpudivé slečny-cvoka je, že Belmondo (Adrien) se svojí obdivuhodnou trpělivostí s touto slepicí působí vedle ní velice mile a sympaticky, navíc je zde Žán-Pól hodně mladý a dosti pohledný. Zábava pro děti(?), všespasoucí obecenstvo a skalní a nesoudný Belmondův fanklub. ()

in4mator

Hodně vykonstruovaný a předvídatelný film s divnými hereckými výkony a špatným střihem. Po čase začne nudit a nepomůže ani můj oblíbenec Belmondo. ()

MickeyStuma

Ztřeštěná dobrodružná komedie s novým dabingem, kde mladého Belmonda namluvil starý Krampol a nutno přiznat, že je to ve výsledku opravdu uši trhající. I ty vtipy, které dříve tak bavili, tímto zoufale padají do ztracena. Úsměv na tváři vykouzlí už jen některé gagy, což je na takový film poměrně málo. Zkrátka, novým dabingem je film naprosto zprasený a tak přirozeně vzniká otázka, proč není použit ten původní, který je mnohonásobně lepší. Jean-Paul Belmondo měl ve své době na takovéto snímky šťastnou ruku a natočil dílo, které má přes dobrodružnou podívanou za úkol hlavně pobavit. A Francouzi toto opravdu uměli. Dá se říci, že svou efektivitou snímek nijak nestárne a stále má co ukázat. ()

GMVajgl

To je film! Sen každého muže! Být takovej frajer a muž činu jako JPB v tomhle filmu. Unesli mi holku v autě? Není problém, ukradnu motorku. Unesli mi holku v hydroplánu? Není problém, ukradnu malej jednoplošňák. Jsou tu rvačky, honičky, bouračky, exotika, nebezpečí, výbuchy, akce. Nemusí se líbit každému, ale kdo má v sobě aspoň kousek chlapa, tak ocení, jak je tenhle film napsán a natočen. Slečna je v nesnázích a zároveň to svému milému nijak neulehčuje svým bezhlavým jednáním, ale hlavní hrdina stojí nohama na zemi a klidně ji řekne, že je hysterická. Je to úplně něco jiného, než se točí dnes - v dnešních filmech jsou tyhle genderové role často prohozeny. Tenhle film je prostě nadčasová klasika a dokazuje to i fakt, že ho později vykradl Spielberg se svým Indiana Jonesem. ()

gombarix

Jediný skutečný "muž odněkud", kterého si nevybásnil český distributor. Komedie dobrá, ač často směšná spíš bezděčně. Působivé dobové záběry z Ria a zejména rozestavěné Brasílie. Ovšem Agnes ze všech "žen odněkud" jednoznačně nejděsnější, člověk opravdu těžko chápe, čím tak okouzlovala padoucha i hrdinu, protože byla spíš na zastřelení (jako postava, nikoliv nebohá Françoise). Mimochodem obsazení padoucha kvituji, neboť nehorázně připomíná kmotra Berbra. Náhoda? ()

Besyn

Kombinace humoru,dobrodružství a taky té romantiky tu dopadla na výbornou.Jeden z nejlepších filmů s Belmodem,ale určitě ne ten nejlepší. ()

tranquill

Akční, dobrodružné, komediální... ale spíše průměr. K vrcholu Muže z... dovedl Philippe de Broca Belmonda až v Acapulcu :-) ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo