Muž z Acapulca

• Francie

Le Magnifique

• Itálie

Come si distrugge la reputazione del più grande agente segreto del mondo

Muž z Acapulca

The Man from Acapulco

Komedie / Akční / Romantický

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Můj nejoblíbenější film s Belmondem a možná že i jeho vůbec nejlepší. Takhle krásně parodovat sama sebe, to si nemůže hned tak někdo dovolit. Že to tý Bissetce ale slušelo ! Tady vznikla moje první filmová láska. Akorát mozeček si už nedávám tak často jako dřív :)(5.1.2003)

Dvakrát nej. Nejlepší parodie na brakovou literaturu s nepřemožitelným agentem a zároveň nejlepší film s Belmondem. A k tomu krásná Jacquelin Bisset, takže není co řešit. Chytrá, vtipná zábava.(8.5.2003)

Geniální parodie na všechny supertajné superagenty. Jacqueline Bissetová je dostatečně okouzlující nejen jako "bond girl", ale i jako studentka. A k tomu neopakovatelná Bebelova angličtina:)) Muž z Acapulca je film tak ladný jako plavmý skok šelmy...(23.4.2003)

-JAK SE VÁM LÍBÍ TEN BACH? -HÄNDEL. JPB se zejvnou chutí jemně zparodoval všechny ty své ostré chlapíky. Francis Veber napsal vynikající scénář a oproti tomuhle filmu vypadají jiné Belmondovy drsné snímky jako reklamní letáčky nevalné úrovně.(28.11.2002)

Film, který z Belmonda udělal celoživotního frajera.(11.11.2009)

Po skončení filmu podal Bůh demisi a dobrovolně předal svůj post Belmondovi .(17.1.2008)

Najlepší Belmondov film a moja najobľúbenejšia komédia vôbec. Zrejme aj preto, že sám občas niečo napíšem a pár úradníkov a inštalatérov už som takisto brutálne zlikvidoval.(22.8.2008)

Nemohu si pomoci, ale ta oscilace mezi geniální parodií s vážným Belmondem a absurdním příběhem spisovatele, který mě nezaujal. Belmondo je možná největší frajer, ale já bych hory přenášel spíše pro roztomilou Jacqueline Bisset (tu bych nenechal odejít ani náhodou:)). Pobavil jsem se a asi se budu bavit pokaždé, když to uvidím, ale nic víc mi to nedává. Jinak další film, který nechci vidět v originále... Nikdy.(26.11.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,900,000/70%/(22.7.2005)

Výborný film který však v druhé polovině ztrácí tempo a chvílemi je dosti nudný ale ten masakr Kerpofových lidí (obvzláště proradného instalatéra) je skutečně geniální.Zničit romantickou vložku a nechat pouze Boba Saint-Clare, francouzského překladatele, který umí polsky a tak může přeložit polského překladatele, který překládá polsky hovořícího překladatele z maďarštiny, který překládá maďarsky mluvícího překladatele ze srbštiny jenž překládá srbsky mluvícího řeka překládajícího polomrtvého padoucha, krysu jejiž zuby jsou napuštěny jedem a další geniální parodie na superšpiony a neúspěšné spisovatele...A Jacqueline Bisset berte jako třešničku na dort...(5.1.2003)

Navrhuji změnit rčení "Nedělej ze sebe Ramba." na "Nedělej ze sebe Boba Saint-Clara." PS: Ta krásně znějící čeština v původním francouzském znění je prostě La Magnifique.(15.1.2009)

"Vy jste velký svůdník! - Nevím o tom!" Muž z Acapulca je obyčejný ale zároveň geniální film. Jak se nejlépe vyrovnat s útrapy života? Napiš o tom :o)(4.9.2013)

„To je ono. Vraz tam sex. Brutalitu! Násilie!“ Vždy, keď ide MUŽ Z ACAPULCA v televízii, rád si ho znova pozriem. A to nepatrí Belmondo k mojim obľúbeným hercom a pred francúzskou uprednostňujem americkú kinematografiu. Skvelá, ostrá a zábavne bláznivá jazda, parádne vykresľujúca kontrast medzi šťúplo zakríknutým spisovateľom akčných brakových paperbackov a dokonalým špiónom, ktorý neminie a ktorého posteľ nikdy nie je prázdne.(19.1.2008)

Francis Veber napsal i lepší komedie, ale tahle je výjimečná v propojení civilního světa ošuntělého spisovatele a nablýskané říše, kde žije jeho románový hrdina. Viděl jsem několik filmů, kde šlo o něco podobného, ale obě dějové roviny v nich vždycky probíhaly paralelně, střídaly se. V Muži z Acapulca do sebe vzájemně prosakují. Uprostřed románové přestřelky na pláži překáží uklízečka, luxující písek, když na psacím stroji zlobí písmenko "r", hrdina mluví jako blbec (Bissetová: "Kam nás to vedou?" Belmondo: "Do vltulníku, dlahá.") atd. :-) Oba herci jsou ve dvojrolích tak zábavní, že to (minimálně napoprvé) zakryje všechna hluchá místa. Evergreen. 80%(28.12.2005)

Sice jsem nevidel uplne vsechny filmy s Belmondem, ale videl sem jich dost, abych moh rict, ze tohle je jeho nejvetsi jizda, naprostej super narez. Kdyz sledujeme prihody Boba, tak je to paradni akcni film, kde nechybi humor, desitky mrtvol a litry krve a do toho vseho perfektne machrujici Belmondo. Naopak linie s Merlinem sazi hlavne na vtipy a na looserovskyho Belmonda. No a obe linie se naprosto perfektne proplejtaj, ke konci si navic role prohodi a celej film leti kupredu v naprosto neuveritelnym tempu. A krome Belmonda, kterej se tady fakt vyradil, dostal hodne velkou hereckou prilezitost a maximalne to vyuzil, tak jeste stoji za zminku krasna Bisset a Jean Lefebvre v maly rolicce opravare.(6.1.2009)

Tak už vím odkud pochází Samuel Witowsky.(26.1.2014)

Yes ? NO ! OK ! 10/10(21.4.2005)

Geniální parodie na všechny tajné agenty. Belmondo přímo exceluje a vše ještě umocňuje překrásná Jacqueline Bisset. Navíc nezapomenutelný dabing jako další plus.....(21.12.2007)

Desíti slovy: Bláznivá komediální parodie na tajné agenty a jejich duchovní otce. Třemi slovy: Kravina (s Belmondem). Trailer: http://www.kinobox.cz/film/13185-muz-z-acapulca/video/upoutavky Ukázka: http://www.sms.cz/osoba/claire_2/videa/?yid=51142(3.3.2010)

Tuhle komedii s Belmondem mám nejradši. Bob Saint-Claire prostě nemá chybu. Miluju cény, kdy z něj Francoise dělá úplného idiota, aby se mu pomstil a kdy dá do příběhu protivné řemeslníky a nechá na ně střílet. Jo být spisovatelem, to má něco do sebe.(15.2.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31