Spisovatel, vysněný hrdina brakových románů a nejlepší role Jean-Paula Belmonda... Bob Saint-Clare je nejlepším a nejrafinovanějším agentem na světě. Je vším, o čem sní jeho duchovní otec v malém pařížském bytě s otlučeným psacím strojem. Není divu, že se prolínají jejich osudy a že uklízečka, která vytrhne spisovatele ze soustředění, klidně luxuje i při přestřelce nebezpečných gangsterů. Francois Merlin je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francois neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jeho knihy, aby s jejich pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny, neodolatelného Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat, a rozhodne se svého agenta zlikvidovat... (Česká televize)

Jossie

Tuhle komedii s Belmondem mám nejradši. Bob Saint-Claire prostě nemá chybu. Miluju cény, kdy z něj Francoise dělá úplného idiota, aby se mu pomstil a kdy dá do příběhu protivné řemeslníky a nechá na ně střílet. Jo být spisovatelem, to má něco do sebe. ()

Kulmon

Zapomeňte na Bondy nebo Bourny, je tu Bob Saint-Claire. Parodicky pojatý filmek má všechno, co lze od podobného typu očekávat, a přitom to člověka neurazí. Belmondo je v roli superagenta výtečný. Zdá se mi však, že film trochu ztrácí tempo a je až příliš předvídatelný, takže se člověk tak nebaví. Na to, že parodie nesnáším, jsem ale velmi spokojen. ()

Jara.Cimrman.jr

"Komupak to Rodriguez telefonoval, když mu vlezl ten žralok do telefonní budky?" Asi nikdy nikdo nemachroval před nedbale zahaleným poprsím s takovou lehkostí jako Bob Saint-Claire, nikdo přitom neskákal z posilovny ke klavíru, neveršoval při střelbě a s lehkým nezájmem nedecimoval gangsterskou základnu. Já jsem se u toho vždy skvěle bavil a to přitom ani neumím plynně marinovenetsky. ()

EdaS

Skutečně zábavná a lehoučce dojímavá komedie o spisovateli dobrodružných románů, který má problémy s vlastní identitou, nedopsanou knihou, nakladatelem i pohlednou sousedkou. Jedna z nejlepších Belmondových komedií vůbec. ()

H34D

Zprvu neskutečně úderné, vtipné, lehké, (sebe)parodické, ale nápady jsou strašně rychle vyčerpány, Bob Saint-Clare už po pár minutách nemá co nabídnout a procitnutí do šedi reality také není nikterak... Barevné. Výborný námět mi nepřišel nejlépe zužitkován, film prostě neudržel tempo, postrádá větší sofistikovanost i podnětnější sebereflexi - Belmondo si prostě pohrál se sebou samým, pak spadl do romantického klišé a dal vzniknout jen tak trochu příjemnějšímu splachovacímu zážitku. 6/10 ()

flanker.27

Uťápnutý spisovatel Fransois si to ve svém románu prostřednictvím nepřemožitelného hrdiny Boba Saint-Clara vyřizuje se sousedy, řemeslníky a svým nakladatelem, zkrátka každým, kdo se mu plete do života. Ten je ovšem čím dál víc poznamenaný konfrontací jeho dokonalého hrdiny s autorem samotným a především s krásou sousedkou socioložkou. Takřka dokonalá parodie, v níž se realita mísí s fikcí v závislosti na autorově náladě. 2.3.2010 Tak při dnešní repríze jsem si to vychutnal víc než kdykoli předtím. "Už to byl starý muž a nevydržel to." ()

choze

"KDYŽ DOVOLÍTE, MUSÍM SE NEJDŘÍV VYLÉČIT. BOLÍ MĚ PRST. HROZNĚ." Nejlepší parodie na bondovky a nejlepší belmondovka. A Bisset je nejhezčí belmondogirl. ()

Segrestor

Skvělá žánrovka stírající rozdíl mezi realitou spisovatelova nudného života a životem jeho vysněného hrdiny. Kupodivu naprosto uvěřitelně podané zpodobnění spisovatelovo mysli. Pokud totiž sami někdy něco napíšete, s největší pravděpodobností totiž vkomponujete svůj osobní život a lidi ve vašem okolí do svého románu. A to právě dost podobným způsobem jako to dělá ve filmu spisovatel v podání Jeana Paula Belmonda. Mám neodbytný pocit, že filmu nejvíc sluší ta doba, ve které vznikl a doba, ve které jsem to viděl. Už dopředu hrozím pěstí potencionálním americkým tvůrcům, kteří by se rozhodli o remake (ono se to tak trošku nabízí). Belmondo a Bissetová jsou ovšem nepřekonatelní. Stejně tak jako nepřekonal Tom Hanks Pierra Richarda v Blondýnovi. ()

Gilmour93

Komedie hustá jako obočí padoucha Karpofa. Máte rádi Belmonda? YES! Už vás někdy sežral žralok v telefonní budce? NO! Tak to musíte vidět Le Magnifique. OK! Nevěřím Bobovi, že si není vědom svého velkého svůdnictví. To by nenosil hřebínek v plavkách.. ()

genetique

Chytrá francúzska komédia, ktorej dominantou je tradične skvelý Belmondo. Ešte väčší obdiv však u mňa majú scenáristi, ktorým sa podarilo veľmi šikovne pohrať s myšlienkou fantazírujúceho spisovateľa, ktorý sa sám prevteľuje do svojho vlastného knižného hrdinu a skrýva sa v jeho identite ako vo svojom vysnívanom alter-egu. Zároveň lišiacky a vtipne konfrontuje realitu a vysnené scény, a oboje sa prelínajú v jeden súvislý celok. Veľmi podarené a elegantné. 80%. ()

Madison

Do tejto snímky som vstupovala s miernou neistotou, ale už po niekoľkých minútach som bola na perfektného Belmonda neuveriteľne nažhavená :) Dva odlišné pohľady, jeden hrozivý, druhý absurdný, dve odlišne vykonštruované situácie, jedna sarkastická, druhá vážna. Občas to skĺzalo do krvavých nechutností, občas do miernej nudy, ale inak si to drží čistý nadpriemer, aj vďaka parodujúcemu Belmondovi. 70% ()

Ainy

Tento film ve mě zanechal nejhlubší dojem :-) Skvěle napsaná a natočená komedie! Vynikající zábava :-) ()

Hellboy

Naprosto skvělá komedie s báječným Belmondem v sebeparodující dvojroli ošuntělého spisovatele, loosera Francoise Merlina a božského magnifique super-špiona Boba Saint-Claira. Film se na první pohled může zdát jednoduchý, zápletka prostá, ale ve skutečnosti je důmyslně propracovaný a jeho největší síla leží v detailech, ať už co se týče dokonalého prolínání Merlinova pařížského světa do agentova Acapulca plného mrtvol, tak v případě scén parodujících (nejen) bondovky... Vtipné scény: Rodriguez byl sežrán žralokem v budce když telefonoval; Ta nevěsta na mě střílela na letišti; Bylo podezřelé, jak před náma pořád maloval tu bílou čáru; -Kam nás to vedou? - Do vltulníku. Ale nelozčilujte se, má dlahá. Já vás z toho malélu dostanu! ; Ariano, mě je trapné představit vám největšího padoucha světa:D ; atd atd. báječná je taky hudbička, všudypřítomní mexičti mariachis a naskakování do auta:) Zábavné jsou také scény, kdy se naštvaný spisovatel rozhodl s agentem zatočit, je cítit, že scénaristé se skutečně vyblbli! Tohle je prostě film, který když dávaj v televizi, tak se koukám. ()

3DD!3

Vítězství autora nad literaturou. Tahle Belmondovka je vážně vyjmečná a můza Jacqueline Bisset taky. ()

sud

Ta krysa má zuby napuštěné jedem! Napuštěné jedem!? - Ne, to je blbost, to by chcípla! Kdybyste v ČR udělali průzkum (a nevím zda-li pouze zde), který Belmondův film je nejznámější, většina by jistě řekla "Muž z Acapulca". Mr. Jean-Paul se může ve svých filmech uhláškovat, ale jeho nejznámější hláška je "Yes. No. OK". Může mít stovky akčních filmů a scén za sebou, každému v první chvíli vytane na paměti rozstřílení elektrikáře, či krvavá destrukce Karpofovy bandy. A může mít po svém boku stovky nádherných bab, Jacqueline Bissetová je jen jedna. Tím nechci v žádném případě urazit ostatní neméně úžasné dámy, ale tolik něhy, ženskosti a zároveň křehkosti má pouze ona. "Muž z Acapulca" je prostě originál a jedna z nejdůsledněji propracovaných parodií všech dob. 100%. ()

Falko

Viem si predstavit, ze tato humorna dobrodruzno-akcna romanca by sa mi pred 20-rokmi pacila urcite omnoho viac, ako dnes, pretoze francuzske alebo talianske komedie som jednoducho zboznoval. Teraz som zvedavy na dalsu komediu s Belmondom ZVIRE (1977). Jacqueline Bisset bola sympaticka, Belmondo ako srandovny trotlik v ulohe spisovatela, ktory ziarlil na vlastnu postavu vo svojich kniznych scenaroch, len dnes mi to vsetko uz prislo trosku prehnane. Ale nevadi, 90 minut bolo znesitelnych, takze v pohode. U mna tak na jedno pozretie... 12.03.2010 _______ Jean-Paul Belmondo - (Bob Saint-Clar / Francois Merlin) +++ Jacqueline Bisset - (Tatiana / Christine) +++ Vittorio Caprioli - (Karpof / Charron) +++ Hans Mayer - (Plukovník Collins) +++ Monique Tarbes - (Pani Bergerová) +++ Bruno Garcin - (Pilu) +++ Jean Lefebvre - (Elektrikár) +++ Hudba: Claude Bolling +++ ()

castor

Parodie na špionážní kousky nabízí na jedné straně uťápnutého pokuřujícího spisovatele a na té druhé nezničitelného agenta, kterým by se spisovatel ubíjející se ve vlastním nevydařeném světě a v zatuchlém bytě rád stal. Až sličná sousedka s nesmírně kouzelnýma nohama ho přinutí něco udělat. Dvojrole, která posílá Belmonda do absurdních situací vytvořených právě jeho supermanovskými akcemi, dává francouzskému sympaťákovi v rukou Philippe de Brocy potřebný prostor, jenže já se nějak zapomněl uvolnit a vlastně i bavit. Dobré nápady jsou v té přitažené vykonstruovanosti poměrně rychle vyčerpané. Víc než celoživotní frajer mě navíc lákaly ony kouzelné nožky Jacqueline Bisset.. ()

ClintEastwood

Jeden z nejklasičtějších a také nejznámějších Belmondových filmů. Muž z Acapulca je pojem a dnes již kultovní podívaná, která obohatila kinematografii a potěšila miliony fanoušků po celém světě (no dobře - minimálně po celé Evropě). Prostě a jednoduše, nejlepší komediální film francouzského hrdiny. Víc netřeba dodávat - snad jen, že Belmondo je Bůh a závěrečný odjezd na dvojkole mě pokaždé pošle do kolen. ()

kulyk

Tak jsem si včera zase, znovu, opět a tudíž opakovaně učurdil do textilu. Vynikající komedie s parodickými prvky zaručeně rozšklebí můj zádumčivý lebeční obal. Začínám mít mírné podezření, že vlastním pro Belmonda slabost. Tak to asi hřeji jako Delon. A co ten prst? Zhnisal!!! ()

Amarcord_1

90% - Po mnoha letech musím zvýšit hodnocení tohoto filmu pro jeho nadčasovost. Jeho lehká parodie se zejména v kontextu dnešního mainstreamového filmového průmyslu stává těžkou alegorií a divák se baví jak výborným filmem, tak i sám sebou. Tato přidaná hodnota je důvod, proč se na Muže z Acapulca vždy rád podívám znovu. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo