Roger Sartet má za sebou bohatou kriminální minulost. Osudnou se mu stala poslední loupež v klenotnictví, po které byl brzy odhalen a po přestřelce dopaden. Po ukončení předběžného vyšetřování převáží policie Rogera do jiného vězení. Během transportu jim však vězeň za pomoci Sicilského klanu uteče. Klan tvoří rodina Manalesových, v čele s otcem Vittoriem. Společně plánují další velkou loupež, protože Roger ve vězení vytáhl ze svého spoluvězně plán zabezpečovacího zařízení, které instaloval ve vile Borghese. Tam se právě koná výstava šperků v hodnotě padesáti milionů dolarů. (Česká televize)

krysarr

Souhlasim s komentari flanker.27 & dobytek... neni to tak pusobivy jako Kmotr I, ale libilo se mi to proste o dost vic. Kmotr II & III na tohle nema... Konecne jsem to videl, poprve a nezklamalo... ()

honza.g

Vynikající atmosféra díky kameře, výborní herci, kvalitní scénář, jemné napětí až do konce. Žádný thriller, ale kvalitní podívaná. Dá se vidět opakovaně - 75%. ()

Raduzka

Zklamání. Přiznám se, že ač mám gangsterky hodně ráda, tohle mě vůbec neoslovilo. Vydržela jsem něco přes hodinu a pak to vzdala. Pro mě nuda. Děj je tak zvláštně epizodně řazen, tak že rozbíjí dějovou linii a nedává divákovi šanci vytvořit si k hlavním postavám nějaký vztah, ale vlastně ani názor na ně. Ventura, Gabin i Delon se sice hodně snažili, ale ani to nestačilo. Alespoň, za to hvězdné obsazení dávám tři hvězdičky. ()

Mr.Neutron

Velmi zajímavá sonda do bezstarostnosti leteckých předpisů na přelomu 60. a 70. let (zasloužená hvězdička). Jinak i přes výborné herecké výkony těžká nuda. Film vůbec nemá tempo, takže relativně slušný nápad je zazděn. Druhá hvězdička za kypré tvary. Poselství: 4/10 pilotů doporučuje raději jízdu po dálnici ... ()

Portyc

Nepřekonatelná gangsterka. Ventura, Gabin a Delon tu každý dostávají tolik prostoru, že hrají každý sám za sebe a přitom si nepřekážejí a předvádějí naprosto sladěný koncert. Promyšlený děj, atmosféra, nadčasovost. K tomu hudba E. Morriconeho. Není co vytknout. ()

pallok

Brutálne dobrá oddychovka, ani som sa nenazdal a dve hodinky boli v pr, pardon v riti. Na dnešné pomery možno trochu akoby odmeraní herci, predsa je to film zo 69. a zo slávnej trojky zostal sólista deduško Alain. Že prečo sa nepíše Allan, keď ho tak každý volá – nechápem. Ešte k filmu: Ako hudobný podmaz v roku 1969 (dnes by sme hrdo hovorili o sountracku) bol použitý pravdepodobne Enniom odložený musictrack priprawený pre wýdatnú kowbojku – chcem powedať western. Ďakujem Ti Ennio, Jean, Alain, Lino, Francia, Sicília. Videné zrejme aspoň druhýkrát cez Kovid 2021. ()

Redyx1

Díky tomu,že tam hraje A.Delon tak by  se na to asi dalo koukat,ale Ti další dva to total zkazili.Naprosto otřesný  výběr herců....tlustej Gabin a hroznej Ventura to zazdili a roli lupičů jim neuvěři nikdo. ()

A.G.T.C.

Klasická gensterka s hereckými Esy. Záměrně píší s velkým es , protože u mne jsou Esa. Za mne jednoznačně pět hvězdiček. ()

Petbrab

Poctivé krimi ve hvězdném francouzském obsazení a pro mě i s nečekaným koncem. Je krásné vidět, jaké krimi se točilo tehdy a jaké teď. Akci a přestřelky tehdy zastiňovaly konverzace. ()

mdf

Slušná krimi gangsterka,s velkými hvězdami a skvělou hudbou.Samozřejmně s odstupem času,je to trošku jiné,ale i tak to špatné nebylo. ()