Roger Sartet má za sebou bohatou kriminální minulost. Osudnou se mu stala poslední loupež v klenotnictví, po které byl brzy odhalen a po přestřelce dopaden. Po ukončení předběžného vyšetřování převáží policie Rogera do jiného vězení. Během transportu jim však vězeň za pomoci Sicilského klanu uteče. Klan tvoří rodina Manalesových, v čele s otcem Vittoriem. Společně plánují další velkou loupež, protože Roger ve vězení vytáhl ze svého spoluvězně plán zabezpečovacího zařízení, které instaloval ve vile Borghese. Tam se právě koná výstava šperků v hodnotě padesáti milionů dolarů. (Česká televize)

0verseer

Dobre obsadené, nepredvídateľné a tradične odosobnené. A k tomu ten chytľavý Morriconeho motív. Dnes už sa žiaľ takéto veci netočia. ()

ilclassico

Škoda přeškoda, že se pro takové obsazení nenašel lepší námět. Příběh je hodně vykonstruovaný a dost slabý. Drží jen silou vůle a o nesmysly není nouze (ukradnete letadlo před zraky celé posádky a pasažérů, ale policie neví, kdo únosci jsou!). Režisér se taky nevytáhl. Takže hodnocení jen za herce a hudbu. V rámci žánru za 3,5. ()

subic

Rok 1969, Lino Ventura jako policejní vyšetřovatel, Jean Gabin jako starý mafián ze Sicílie, Alain Delon jako mladý mafiánský cápek, který hned na začátku uteče z vězeňské eskorty, aby začal znovu. Chlapci a chlapi se společně nachystají na krádež šperků za tehdejších 50 mio, dneska by to bylo asi 500 mio dolarů. A to už se vyplatí. Já už to viděl kdysi a to nezapomeneš, jak přistane stará DC-8 někde u New Yourku na dálnici. ()

mosem

Gabin-Delon-Ventura. Trio, které garantuje, že uvidíme dobrý film. Ostatně, špatných francouzských detektivek je stejně málo jako našich dobrých. Mnohé scény by dnes byly natočeny mnohem akčněji, nicméně jsem přesvědčen že na úkor hereckého koncertu. Pro dnešní mladou generaci může působit neuvěřitelně benevolence vstupu do letadla včetně kokpitu, snadnost pronesení zbraní na palubu...tedy to, co se významně zpřísnilo až po několika únosech letadel v 70. letech a mnohonásobně zpřísnilo po 11. září. Pro nás starší je to pak příjemná vzpomínka :-) Děj samotný pak je celkem uvěřitelný, až na samotný závěr, film nepostrádá jisté napětí a některé překvapivé momenty. Nepochybně i po létech má svůj půvab. ()

ostravak30

Vedle sebe se sešli tři slavní herci - Gabin, Delon a Ventura. Sicilský rodinný klan, který Sicílii ale zastupuje jen zmíněným původem, není tak úplně mafiánský film, jak by mohl název zavádět. Za jiných okolností bych toto s nadšením kvitoval. Ovšem film je hrozně natažený, vlastně se v něm nic pořádně neděje až do chvíle únosu letadla. Konec je pak stejný jako celý průběh, tedy klidný. Rozhodně jsou ve filmu momenty, které mě bavily, už samotný pohled na legendy filmu stojí za to. Ale jako celek u mě film obstál jen na půl. ()

Bumerang

Klasiky jako je Sicilský klan prostě miluji. Jednoduše proto, že jsou poctivé. Člověk se může těšit nejen na parádní herce (ze svaté trojice Gabin, Delon, Ventura to u mě v tomto případě o chloupek vyhrál permanentně nasraný Linuv policajt), ale vymazlený je i scénář, hudba a režie. Prostě parádička a ukázkové řemeslo.. Ještě bych rád vypích kreaci Iriny Demick, která tu svoji "mrchu nevěrnou" zahrála též parádně. ()

Gortyna

Moc pěkné, jen mi Ventura se svými kolegy občas připadali jako četníci ze Saint Tropez. Nějak byli pořád o krok pozadu. ()

meChuck1

Skvělá francouzská kriminálka s Jeanem Gabinem, Alain Delonem a Lino Venturou, v rolích, které jim přesně sedí. K tomu hudba od Ennio Morriconeho. "Co víc si můžu přát", říkal jsem si. Bohužel, to nebylo přesně to, co jsem čekal. Tempo bylo pozvolné, jako tomu u starších filmů bývá, to nemám za zlé. Ale na můj vkus až moc vleklé. No, možná k tomu přispěla i délka filmu... ()

AgentMarvel125

Tento film sa da zhodnotit ako klasicka dobra kriminalka so zapletkou ako sa patri. Ale musim sa priznat, ze som bola dost sklamana z toho, ze sa tam na moj vkus malo vyskytuje moj milovany Alain Delon... Ale inak uzasnee !!! ()

da-a

Rodina a peníze nade vše. Lidké životy stranou, bude se přilepšovat rozpočet. Detektivně kriminální film s předními herci jedné z nejplodňejších ér francouzské kinematografie, jehož příběh, obyčejnější, ale dobře provedený a s klidem hlavního kápa rodinného klanu plynoucí, si umí si počkat na zásadní scény (vzájemé přitahování Delonovy postavy s vdanou Mariou a jejich smrtící katarze). Dobře využitá je i synchronizace obou stran příběhu do jednoho celku bez jakéhokoliv nadržování, částečně i proto, že žádná z postav nemá sympatický charakter pro přímý kontakt s divákem. Maličko tu ale chybí citelnější gradování, které by obohatilo celkový pocit z filmu o větší vnější výraznost. ()

hony23

Naprostá klasika! Legendy francouzského filmu Gabin, Delon a Ventura zaručují skvělý zážitek a hudba Ennia Morriconeho je třešničkou na tomto velmi chutném dortu. Tyhle staré gangsterky mě holt nikdy neomrzí. ()

Ondrew

Snimka, pri ktorej som skutocne sedel ako "prikovany" a doslova sa tesil na kazdu dalsiu scenu. Totalne "smrtelne" kombo v podani hereckych spiciek Delon-Gabin-Ventura. Inteligenty scenar, skvela rezia a v neposlednom rade hudba, ktoru som si este nejaky cas po pozreti nemohol dostat z hlavy. To vsetko dokopy stvorilo film, ktory sa bez debaty moze radit, v ramci zanru, medzi absolutnu klasiku. Priznam sa, ze hoci Delon hral v tomto pripade spravneho zapornaka, drzal som mu palce az do konca... Co este dodat? Azda len, ze tuto filmovu klasiku si kedykolvek rad pozriem znova. 80%. ()

zigy

Hned od začátku Vás dostane originální hudba Mistra Morriconeho s jedním zajímavým zvukovým efektem (kdo viděl, ví...:). Dále Vás upoutají skvělé herecké výkony umocněné dabingem (Vinklář jako Ventura je ta nejlepší možná volba!). Všechny hlavní postavy, ať gangsteři nebo policajti, jsou frajeři s velkým F. Film má atmosféru, která Vás donutí viset na každé scéně, jako by to byla Vaše poslední. ()

Kozlowski8

Parta okolo sicilského mafiána Vittoria Manaleseho usiluje o mnohamilionový lup v podobě drahých šperků, k nimž jim má pomoci zkušený lupič Roger Sartet. Napřed mu však tito mafiáni musí pomoci s útěkem z vězení...Snímek začíná pro mne ne zcela věrohodnou a uvěřitelnou scénou, kdy Sartet pomocí mini aku šroubováku a mini řezačky kovu prchá z vězeňského vozu. Ani další průběh mi nepřišel obzvláště nápaditý - tedy až na velice působivý závěr. Přesto tato francouzská krimi klasika s hereckým trojlístkem snů a solidní (v tomto případě však ne výtečnou) Morriconeho hudbou vyzařuje určité kouzlo a stává se nezapomenutelnou. 65%. ()

rekurseman

Přísný Jean Gabin, nemusí ani mluvit a tvoří neskutečný respekt. Celé dvě hodiny má člověk zatajený dech, samozřejmě přeje mafiánům a doufám, že chlupatí budou vedle a nechytí je. Loupež, za kterou by si zasloužili ocenění. Prostě vše jak má být. Zlaté staré časy. ()

brasek

Pravdepodobne jeden z najlepších gangsterských snímkoch s Jeanom Gabinom. Alain Delon bol nesympatický a zaslúžil si svoj osud, Lino Ventura prakticky veľmi ani nesekunduje zvyšným postavám. Ale jednoducho poctivá francúzska kriminálka. ()

Winster

A.D super a hudba geniální. Další důvod proč film vidět je Paříž té doby, což opravdu stojí za to. Bohužel super padouch nic zas tak super neudělá až na ten fantomasův útěk na začátku filmu. ()