Roger Sartet má za sebou bohatou kriminální minulost. Osudnou se mu stala poslední loupež v klenotnictví, po které byl brzy odhalen a po přestřelce dopaden. Po ukončení předběžného vyšetřování převáží policie Rogera do jiného vězení. Během transportu jim však vězeň za pomoci Sicilského klanu uteče. Klan tvoří rodina Manalesových, v čele s otcem Vittoriem. Společně plánují další velkou loupež, protože Roger ve vězení vytáhl ze svého spoluvězně plán zabezpečovacího zařízení, které instaloval ve vile Borghese. Tam se právě koná výstava šperků v hodnotě padesáti milionů dolarů. (Česká televize)

NinonL

Mně se tedy film líbil hodně. Viděla jsem ho poprvé, a přestože už má 45 let, nezdál se mi zastaralý. Hlavně Jean Gabin, hlava klanu, byl vynikající. Chladnokrevnost, poker face, staré konzervativní sicilské tradice. Komisař Lino Ventura ve filmu jen sekunduje a Alain Delon je v něm hlavně kvůli svému designu. Nicméně doporučuji. ()

MikO_NR_1909

Výborná francúzska gangsterka, ktorá vyťahuje z kabáta všetku tú dobovú eleganciu a zápletkové vyšperkovanie udalostí. Výborne rozčlenené, dej je mimoriadne napínavý aj bez skvelého Morriconeho, aj bez dialógov, skrátka reč tela zúčastnených je fantastická. Nápaditosť, dynamika, scenár. Aj medzi postavami možno nájsť rozdielne špecifiká. Zatiaľčo Ventura je inteligentný a charizmatický "policajt", Gabin corleonsky kamenný otec klanu, Delon naproti tomu improvizujúci vorkoholik, ktorý tým, že vykonáva potrebnú špinavú robotu, je zároveň i najviac ohrozeným spomedzi kriminálnikov. Ako sme sa postupne dopracovali k prepadnutiu lietadla, neraz som si spomenul, aké béčka s touto tematikou vznikali (a vznikajú) a ako ich Sicílsky klan v pohode strčí do vrecka. ()

Pierre

Henri Verneuil uměl se žánrem pracovat. Což je vidět, už na začátku v téměř melvilloské scéně, kdy se Sartet snaží dostat z vězeňského auta. Film má atmostféru, náboj a ten ještě umočnuje specifický hudební doprovod mistra Morriconeho, který je možná trochu nezvyklý, ale film by bez něho zdaleka nebyl tak působivý a podmanivý. Nesním opomenout také výborně napsané postavy, vůdce klanu Virorria a slizkého komisaře Goffa. Ventura s Gabinem (dva velcí kamarádí) zde předvádí strhující herecký koncert. Delon, ačkoliv ho mám rád stejně, je zde trochu nevýrazný a jeho postava mi připadala moc jednoduchá a nezajímavá. Když si to tak vezmu, skoro ani neměl co hrát. Možná mě ještě trochu zklamala akce. Scéna ve které Sartet zběsile utíká před Goffem, byla natočená docela děsivě. Ale to jsou asi jediné nedostatky. Sicilský klan je klasika, kterou si určitě pusťte. ()

Orlau32

Všimněte si, že kriminálka (pokud se tam jedná o šperky nebo drahokamy) je vždycky zajímavější, než pokud se tam řeší drogy. Takže ve filmu SICILSKÝ KLAN se jedná o to první zmiňované. Nádherně a s obrovským klidem (jak to umí pouze Jean GABIN) se tam rozehrává nebezpečná příprava obrovské loupeže : ukrást šperky nesmírné hodnoty přímo z výstavního sálu. Jako komplice tam má Gabin Alana DELONA, ale nejen jeho. Vynikající práci odvedl též Lino VENTURA, další hvězda francouzského filmu, ale italského původu. Nevím, co bych tomu filmu vyčetla. Bylo to napínavé, brilantní výkony hvězdného obsazení nedaly nikomu od napětí ani chvíli vydechnout. Ano, netekla tam krev, ale to je na tom filmu právě to nejhezčí. Musím dát 5*. ()

blackrain

Kriminálka ze staré francouzské školy s charismatickými herci, nebo spíše charismatickými hereckými legendami. Souhlasím s Enšpíglem, takový film dnes už opravdu nikdo nenatočí. Morriconeho hudební doprovod byl úžasný. Skvěle doplňoval film. Ten útěk od vyšetřovatele měli moc dobře vymyšlený a naplánovaný. Bylo parádní sledovat, jak jim to všechno vycházelo a vůbec tady bylo použito hodně zajímavých nápadů. Když na film náhodou někde narazím, tak si ho nenechávám za žádnou cenu utéct, protože ho považuju za velmi lákavou lahůdku, které nedá odolat a já jí odolat nechci. ()

SarumanKo

Poctivá starosvetská heist-movie gangsterka z francúzskej školy, ktorej dominuje neprekonateľné herecké trio Gabin-Delon-Ventura a podmanivá atmosféra. Zaujímavé je, že miestami má ten film nádych westernu, a to nielen vďaka skvelej Morriconeho hudbe, ale hlavne kvôli finálnej prestrelke. Výborný film. (8/10) ()

kaylin

Krásná ukázka toho, co šlo Francouzům velmi dobře - kriminální thrillery, případně mafiánské filmy. Místy si skoro říkáte, hlavně kvůli hudebnímu doprovodu, jestli to není komedie, ale herecké výkony titulní trojice a hlavně skvělého Gabina, vám dokážou, že tohle není jen tak nějaký filmeček, ale dobré dílo. ()

rt12

Klasická Francouzská kriminálka natřískaná jednou hvězdou vedle druhé. Všemu vévodí vynikající (jako vždy) Gabin. ()

Rosalinda

Gabin, Delon, Ventura, Verneuil, Morricone? Co k tomu dodat? Jeden z nejlepších chodů. Klasika nad klasiky. Kriminálka, na kterou se dá dívat stále a pořád a neomrzí. Jeden z nejlepších filmových doprovodů, které znám. Nejpůsobivější herecký trojlístek na lukách a v hájích široko daleko. Filmový zážitek, který už se nebude opakovat. Jeden z filmů, které se už netočí. Zkrátka "povedenina" na pátou, takový malý skvostík, na který nedám dopustit. 90%, a to jen díky malým muškám. ()

Skip

Parádní gangsterka po francouzsku, jíž škodí jen ten dost naivní útěk z vězeňského vozu. Jinak je to opravdu výborný film se skvělými herci. ()

major.warren

Sicilský klan je absolutní klasikou gangsterského žánru. Nestárnoucí podívaná režiséra Henriho Verneuila stojí především na trojici hereckých výkonů Jeana Gabina (Vittorio Manalese), Alaina Delona (Roger Sartet) a Lina Ventury (inspektor Le Goff). Dokonalou atmosféru tvoří nádherná hudba Ennia Morriconeho. Film jako celek má neuvěřitelný spád, není zde ani trocha vaty, a závěr je skutečně strhující. Některé trikové scény jsou sice dnes již pasé, ale přesto dokáže Sicilský klan stále budit v divákovi úžas a zůstává nezapomenutelnou klasikou francouzského filmu jako takového. ()

Fanucci

Příliš rozvleklý film na tak jednoduchou zápletku. Herecké výkony mne také neohromily a ta hudba! Morriconeho mám jinak hodně rád ale toto se opravdu nepovedlo. Hudba alá Tenkrát na Západě se k snímku naprosto nehodila a rušila. ()

Frenegonda

Poklad! Našel jsem poklad! Je to šperk, kde hlavní tři diamanty jsou...? Gabin, Delon, Ventura!!! Málokdy jsem napnutý od úplnýho začátku až do konce! Všechno je tu opravdu a skutečně. Každý pohled a každá replika má šťávu jak 2cm tlustej biftek udělanej přesně podle mojí chuti. ()

d-fens

? :-/ dosť úbohé..... casting mizerný - Delon je slušňák, nie záporák, a Gabin je hocčo, len nie "kmotor".... príbeh kostrbatý, a ani originálna akcia k záveru filmu nič nemení na tom, že je to pre mňa prepadák a sklamanie.... a Morricone? ani by som ho tu nespoznal.... a nechápem prečo vo francúzskom filme, odohrávajúcom sa takmer výlučne vo Francúzsku a Ríme, sa rozpráva anglicky.... dokonca ešte aj členovia mafiánskej rodiny medzi sebou.... tomu hodnoteniu tu na csfd naozaj nechápem! a just dám iba dve **! :( ()

ilemas

Vynikající gangsterka, kterou jsem viděl kdysi dávno v mládí a zapomněl na ni až po včerejší oživení v tv. I po letech nic neztratila na působivosti a rozhodně se mě líbí víc než tolik vychvalovaný Kmotr. Výborné herecké trio s působivou hudbou Ennia Morricone dávají filmu další plus. Stále vidím kamenné tváře Gabina a Delona v pilotní kabině při průletem nad Manhatanem a následném přistání na dálnici. ()

Martin741

Pre mna snad asi najlepsia francuzska gangsterka s hviezdami europsko - svetoveho kalibru : Jean Gabin /Francouzsky Kankan/, Vino Lentura /100 000 dolaru na slunci, Le Ruffian, Touchez Pas Au Grisbi/ no a samozrejme aj Alain Delon. Pribeh divaka hned strhne, a nepusti pocas celeho filmu, mimoriadne zaujimave su interiery, a samozrejme nemozno zabudat ani na exteriery, ktore su proste nadherne. Plus k tomu take veci ako poriadne zamotana zapletka, herecke koncerty su na urovni, a za najlepsieho herca zo spominanej trojice povazujem samozrejme Gabina. Dialogy su prepracovane, medziludske vztahy sa riesia v ramci normy, takze sa daju lahko zniest, a neodznieva ziadne prazdne tlachanie o medziludskych vztahoch, ako je tomu vo francuzskych filmoch / Docela Obycejny Pribeh/ niekedy dobrym zvykom. Proste opat dalsi kvalitny film z mimohollywoodskej produkcie. Zaver : tak to je uz cisty extrem. Pre mna nadherny film a v podstate kultova gangsterka. 100 % ()

honajz2

Gangsterka je to nadprůměrná a s pečlivou výstavbou zápletek točících se okolo mnoha postav, přičemž podobné vedení má i spousty mladších gangsterek a díky tomu Sicilský klan může po tolika letech působit stále svěže. A nejspíš i působí, soudě dle zdejšího hodnocení, ale já to z toho nepocítil, takže i přes všechny klady, ke kterým bych zařadil i skvělé herecké výkony a nejednu atmosféričtější scénu (včetně závěru), jsem z toho žádný silnější dojem neměl. Možná to v mých očích působilo zestárlé, možná jsem na to jen neměl vhodnou náladu, ale na vyšší hodnocení než tři hvězdy to momentálně nevidím. Já to u gangsterek mám prostě nárazově, některé mě nadchnou, jiné tak půl na půl a jiné vůbec a nikdy předem nevím, jak jaká dopadne. Možná jsem měl přehnaná očekávání, protože od tohohle jsem si sliboval celkem dost. A ne že by se to nepovedlo naplnit, ale prostě mi tam něco chybí. Popravdě, výstavba scénáře je sice chytrá, ale nic pamětihodnějšího z něj moc nevzejde. Silné 3* ()

MrPierc

O vše se dá podělit ale o ženu ne. Asi takový je příběhový základ. Film ukazuje hlavně prostředí v kterém se sicilská pohybuje a její konexe, obratnost bosse a jeho tvrdou ruku. Stylová herecká esa + stylová krásná hudba + stylová stylizace doby - to vše dělám tento film nadprůměrným. Nejlepsí je ovšem L. Ventura a jeho boj s cigaretami :-) ()

joker.george

Přišlo mi, jako bych film už viděl, ale spíš bych řekl, že je pravděpodobnější, že se jím ostatní filmy nějakým způsobem inspirovaly. Mimo tuto úvahu se jedná o velmi solidní kriminální drama s rozdílnými, zarputilými a charismatickými muži, jejichž konfrontace patří k tomu nejlepšímu, co snímek nabízí. Tedy spolu s hudbou, která se sice opakuje, ale přesto dokáže každé scéně navodit jinou atmosféru a tón. ()

tomtomtoma

Zajímavá gangsterka plná napětí. S útěkem vězení, s velkolepou loupeží s precizním plánem. Ale dopadení hlavních viníků díky znuděnosti a jisté vzpouře jedné ženy. Vrah a lupič Roger Sartet (Alain Delon) je vysvobozen z vězení sicilskou rodinou Manalesových. Hlavou rodiny je Vittorio (dobrý Jean Gabin), dále jeho synové Aldo (Yves Lefebvre) a Sergio (Marc Porel) a dcera Theresa (Karen Blanguernon) s manželem Luigim (Philippe Baronnet) fungují jako dobré zločinné uskupení. Rušivým elementem je Aldova žena Jeanne (Irina Derrick), která se jen velmi neochotně přizpůsobuje pravidlům rodiny. Ti všichni ještě za přispění bandy amerického Itala Tonyho Nicosii (Amedeo Nazzari) připraví a provedou velkolepou krádež šperků při jejich převozu z Říma do New Yorku. A samozřejmě inspektor Le Goff (dobrý Lino Ventura), který chce dopadnout Sarteta za každou cenu. Akce se zdaří, ale protože vypluje napovrch styk mezi Rogerem a Jeanne, která ho na protest svedla, hrnou se dopředu emoce. A přichází tím i dopadení rodiny Manalesovy a smrt Rogera. Napínavá kvalitní gangsterka. ()