Roger Sartet má za sebou bohatou kriminální minulost. Osudnou se mu stala poslední loupež v klenotnictví, po které byl brzy odhalen a po přestřelce dopaden. Po ukončení předběžného vyšetřování převáží policie Rogera do jiného vězení. Během transportu jim však vězeň za pomoci Sicilského klanu uteče. Klan tvoří rodina Manalesových, v čele s otcem Vittoriem. Společně plánují další velkou loupež, protože Roger ve vězení vytáhl ze svého spoluvězně plán zabezpečovacího zařízení, které instaloval ve vile Borghese. Tam se právě koná výstava šperků v hodnotě padesáti milionů dolarů. (Česká televize)

Winster

A.D super a hudba geniální. Další důvod proč film vidět je Paříž té doby, což opravdu stojí za to. Bohužel super padouch nic zas tak super neudělá až na ten fantomasův útěk na začátku filmu. ()

AlDelon

Trochu slabší klasická francouzsko-italská kriminálka, kterou zase ale z průměru nadzvedává doslovně jedinečné obsazení Ventury, Gabina a Delona najednou. ()

Veber

Nejlepší herci své doby. Velká loupež. Hudba fenomenálního skladatele. Je nutné psát něco více? Ps: A důkaz toho, že skvělé kriminlze natočit bez hromad mrtvol a výstřelů. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá gangsterka, v ktorej sú Jean Gabin a Alain Delon opäť na strane zločinu, Delon ako násilník a Gabin ako hlava mafiánskej rodiny. Proti nim stojí Lino Ventura ako inšpektor. Plán ukradnúť šperky únosom lietadla v ktorom ich prevážajú prebehne bez problémov. Ale medzi Vittoriom Manalesem a Sartetom to však škrípe, pretože syna s ním podviedla manželka. Scenáristi nenaplánovali šťastný koniec, takže to nedopadne dobre pre nikoho z nich. Herecké obsadenie je hviezdne takže postavy sú zahrané výborne. ()

Joee

Velmi dobré krimi. Ovšem ke konci jsem už měl plný zuby toho soundtracku, přesněji řečeno zvuku "vyskakujiící pružiny" jak z animovaných filmů... ()

Salman

Stará vynikající klasika s hvězdným obsazením, excelentní Moricconeho hudbou,dobrou zápletkou a na tu dobu slušnými efekty... ()

Aberdeen

Nejsem sice žádný velký "delonista", ale k pětihvězdičkovému hodnocení mi stačí, že je to film, kde hrají jako z partesu proti sobě a pak vedle sebe takoví skvělí herci jako Gabin a Ventura. Nikdy nevynechám! ()

gizi

Asi jsem čekal od filmu moc a proto jsem trochu zklamán. Ve scénáři mi vadila občas slabší místa a přitažení za vlasy ve stylu současných moderních US filmů (chyběla tomu taková ta typická francouzskost). A to přistání na dálnici fakt mohli udělat lépe. 65%. ()

moorks

Gabin, Delon, Ventura - a vítězem z nich se v tomto filmu stane jen jeden. Jedna z nejlepších kriminálek všech dob, fantastická zápletka( nápad s únosem letadla mě hodně zaujal), skvělá hudba. Film působí celistvě a nemá hluchých míst nebo slabin. Perla, která vždy potěší milovníky dobrých a kvalitních detektivek. ()

Spike86

Mafiánský film ze staré školy, na kterém mě zaujala docela dobrá "midi" hudba jakožto doprovod a scéna útěku z vězeňského transportu. Herecké výkony také neurazí. 75% ()

Agnostik

Kultovní francouzská krimi z legendárním hereckým triem tahounů snímku. Ve své době naprostá pecka,a dnes výborná škola pro pokračovatele a novodobé vlajkonoše ve svém žánru krimi čerpející ze staré školy.Napínavý děj plný zvratů a překvapení tak jak se na legendu sluší a patří.Jasných 80%! ()

MartinNewman

To nejlepší co tehdy mohla sladká Francie nabídnout z hereckých es, se sešlo v kriminálce která se pomalu táhne s menším množství akcí, zato dobře budovanou atmosférou. Mladý Delon a dvě velké herecké esa Gabin - Ventura jako šéf klanu a policajt na straně druhé. Doprovázeno hudbou mistra Morriconeho, která je k takové krimi celkem zvláštní a jak zde někdo podotkl, hodila by se klidně k westernu Film jako dělaný na temný večer, nebo nedělní podvečer, když chce člověk užít trochu nostalgie. S dobrou láhví francouzského vína, šunkou a sýrem u sledování člověk nic nezkazí. Dávám plných pět. ()

Hombre8

Klasická francouzsko-italská gangsterka, doplněná Morriconeho hudbou vždy potěší. Dokonalé to není, hvězdně obsazené ano. Jeden z prvních filmů Marca Porela (Manalese junior), nadějného a aktivního, ale taky velmi předčasně zesnulého herce. ()