V plném slunci

• Francie Plein soleil (více)

Alain Delon, Maurice Ronet a žár peněz, kterému nelze odolat. Thriller natočený podle románu Patricie Highsmithové. Tom (Alain Delon) a Philippe (Maurice Ronet) na první pohled dva mladí muži, kteří si užívají život plnými doušky na italské reviéře. Ve skutečnosti je mezi nimi však nepřekonatelný rozdíl, postavení a moc, které člověku dávají peníze. Philippe může rozhazovat plnými hrstmi a Tom, nepříliš úspěšný herec, je závislý na tom, zda zůstane v Philippově přízni. Uzavřel totiž s Philippovým otcem obchod, má přivézt marnotratného syna zpátky domů do Ameriky a pak teprve dostane plnou výši odměny. Philippe dává Tomovi najevo, jak jím pohrdá a jak hluboký je mezi nimi rozdíl. Tom touží nejen po životě, který mu nebyl dán, ale i po Philippově dívce, což ho nakonec dovede k riskantnímu plánu. (oficiální text distributora)

IvyH

Napínavě rozehraná hra Alaina Delona na italské riviéře. Dokonalé francouzské charisma dýchá i po letech z filmu o lásce k penězím a zločinu takřka bez chybičky a jen díky němu se dá filmu odpustit téměř dvouhodinová stopáž. Kdo si kdy myslel, že Delona může nahradit nějaký Matt Damon v americké verzi Talentovaný pan Ripley. Z tohoto pohledu si myslím, že americký remake francouzskou předlohu nijak neobohatil, a v historii světové kinematografie je naprosto zbytečný a neopodstatněný... Amíci prostě zkopírovali všechno, co mohli. Viva la France! ()

JohnSmith

Tom Ripley je dobře napsaná postava, ale jak nemám rád Delona, tak jsem byl spíš postavou znechucen, ačkoli jeho nápaditost je bravurní. Celkový film mě pak místy dost nudil a přišel mi předvídatelný. ()

Pecival

Oproti remaku, který jsem díky neskutečné Damonově slizkosti a vlezlosti nebyl schopen soustavněji koukat (což je v zásadě kompliment, jen já na to prostě neměl), působí Delon výrazně lidstějším dojem a přestože to také není zrovna dobrák, musel jsem mu fandit. Zvláštní vztah Toma a Philippa by si zasloužil trochu více vykreslit, ale to by asi prodloužilo už tak pomalý rozjezd. Vynikající gradace napětí a skvělý závěr. ()

Sdoom

Při sledování Talentovaného pana Ripleyho kdysi dávno jsem vůbec netušil, že je to pouze remake. Musím říct, že tato původní verze je opravdu vynikající - herecké výkony, atmosféra prosluněné Itálie i promyšlený děj. Jen bych řekl, že oproti remaku je zde pár drobných nelogičností a závěr je opravdu z kategorie "WTF". ()

Markussis

Jak jen popsat můj nejoblíbenější film? Toto dílo má pro mne ve všech ohledech punc naprosté a vytříbené dokonalosti. Všechny aspekty ( herci, scénář, hudba) vytvářejí neuvěřitelně hlubokou a hlavně nadčasovou atmosféru. Tímto dílem se René Clément pro mne stal nesmrtelným režiserém, který své obrazy na filmové plátno přenáší prostředky mající základní podstatu v jisté evropské renesanční esenci. Tyto jisté archetypální prostředky poté následně ve spojení s akční americkou knižní předlohou vytvářejí Thriller, který má všechny důležité prvky stálé a intenzivní uhrančivosti, bez ohledu na plynutí času a měnící se trendy. ()

Babous

Sladká šedesátá léta, léto, moře, Itálie, mladí, krásní a bohatí. Jo a vražda! Znepokojivě pohledný Alain Delon tady hraje muže, který si hraje na jiného muže, aby se dostal k penězům. Těžké téma je dáno do kontrastu s prázdninovou atmosférou. Hrozba odhalení nad hlavním hrdinou/padouchem visí celou dobu a já byl zmaten, neboť jsem zloduchovi s andělskou tváří nepokrytě fandil. ()

klúčik

Alain Delon je môj obľúbený herec. V tomto filme si opäť zahral vraha, ktorý pre peniaze je schopný urobiť čokoľvek. Záver filmu je výborný.......95%. ()

Roman Albach

Výborný, napívaný thriller, který mě od druhé poloviny už nepustil od obrazovky. Alain Delon jako Tom Ripley, který v cestě za bohatstvím a láskou krásné Marge zabije dva muže, bravurně zvládá roli chudého, avšak schopného a inteligentního mladíka. Režiséru René Clementovi se daří Toma Ripleyho postavit do takového světla, že mu nakonec fandíte a doufáte, že jeho plán vyjde. Jen malá poznámka na okraj. Na začátku filmu se mihne Romy Schneider (ta otravná přítelkyně Freddyho). Přijela se tenkrát podívat za Alainem na jeho natáčení a režisér R. Clement hned využil její přítomnosti ;-) ()

Hanys_

Mladý Delon je asi lepší Tom než byl Damon, ale jinak mi Minghellův snímek přišel jednoznačně lepší. 6/10 ()

Lionheart

Myslím, že Delonovi žádná další role nesedla líp. Tak slizský,ale stále relativně sympatický. Ale novější adaptace s Damonem se mi líbila trochu víc. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "What do you do for a living besides this?" "Nothing. And you?" "Nothing. But I have my own dough."     Kriminálny thriller z prostredia znudených mladých boháčov, venujúcim sa svojej každodennej záhaľke. Výbornú Minghellovu adaptáciu The Talented Mr. Ripley (1999) som videl niekoľko krát a tak som bol prirodzene zvedavý aj na túto francúzsku verziu. A bol som prekvapený, ako sa obe adaptácie od seba líšia (zrejme hlavne tým, ako sa táto Clémentova adaptácia výrazne odkláňa od predlohy). A to nielen v detailoch, ale aj celkovým vyznením (Minghellova adaptácia je podstatne znepokojivejšia), stvárnením hlavného hrdinu (okato servilný Delon, podobnejší na svoj idol, oproti rafinovanému chameleónovi Damonovi), či v zlomovom momente prvého zločinu (chladnokrvne plánovaný zločin oproti zločinu z vášne). Ale úplne najväčším rozdielom oproti Minghellovej adaptácii, vernejšej predlohe, je zakončenie tohto filmu, s výrazne odlišnou pointou. A práve tá zmenená pointa je to, čo sa mi na tomto filme páčilo asi najviac. Ďalej sú to potom výborne herecké výkony ústrednej trojice (Alain Delon ako Tom, Maurice Ronet ako Philippe a Marie Laforêt ako Marge) a podmanivé prostredie talianskeho letoviska (pekné zábery na jachte) s veľmi príhodnou hudbou Nina Rotu.     "Why bother having money when you can spend other people's?" ()

kebom

I keď som od tohto filmu očakával veľa, zase to až taká bomba nebola. Hádam z celej prvej polovice filmu nebolo jasné, o čom to vôbec má byť a vôbec som nerozumel, o čom sa vlastne postavy bavia. Kratučká scéna s Romy Schneider pôsobí v celkovom kontexte priam smiešne. Kto akú úlohu zohráva nebolo zrozumiteľné a prehnane žoviálne dialógy tiež nepridali na dôveryhodnosti deja. Asi najhoršou scénou je, keď A. Delon prechádza po trhovisku a v pozadí vidno policajtov zjavne odtláčajúcich zvedavcov z dosahu kamery - trapas. Celkovo však ide o vynikajúci námet, ktorý však tvorcom z väčšej časti pretiekol pomedzi prstami. ()

Alf

následný remake (Talentovaný pan Ripley) ale také nebyl špatný, jedna ze dvou nejlepších rolí Alaina Delona (společně s Dobrodruzy) ()

aLPaC

Mnohem lepší než americký remake s Mattem Damonem. Delon je skvělý, s jakou drzostí a sebejistotou vystupuje, to až bere dech. Přitom po prvních zhruba 20 minutách byste spíš čekali letní komedii a ne krimi. ()

Cicis

Vynikajúci film na ktorý neviem zabudnúť hlavne preto , že som ho videl v kine niekedy na začiatku sedemdesiatych rokov keď sa do našich kín dostávali filmy zo "Západu" v pomere 1: 10 sovietskym. ()

ddf76

Vyborny Delon v prvni adaptaci Talentovany pan Ripley. Romy Schneider se mihne asi na 10 s na zacatku a ani nepromluvi :). ()