Obyčejná noc, kdy pomohl neznámému zraněnému muži, v sobě skrývala znamení smrti... Profesionální hráč pokeru Michel Gerfaute jede na smluvenou partii karet. V té době odjíždí z obchodního jednání poradce Mouzon. Oba muži se neznají, nemají nic společného – jen jednu noc, jednu silnici a jedno nevyhnutelné setkání. Po automobilové nehodě odveze Michel těžce raněného Mouzona do nemocnice. Nerozumí příliš jeho slovům o tom že „oni se vrátí“. A oni se vracejí a jejich jediným cílem je Michel, kterého se snaží jako nepohodlného svědka zavraždit, stejně jako další členy onoho nelegálního obchodu... Tři muži na zabití je napínavý thriller, jehož hlavním protagonistou je Alain Delon, ve své nejpůsobivější roli osamělého hrdiny. V napínavé atmosféře sledujeme boj tohoto osamělého hrdiny proti nepříteli, jehož tvář dlouho ani nezná. (Česká televize)

Jizni Tlapa

Alan má šmrnc jako vždy a s noblesou sobě vlastní odklízí padouchy na potkání. Tři muží na zabítí se nijak nevymyká klasické francouzské gangsterce. Nabízí charismatického hlavního hrdinu, sexy partnerku, bandu záporáků s kastrol účesem, scenérii pařížského předměstí a podmanivý hudební doprovod. Tímto výčtem se nijak neliší od průměrnému snímku, kterému podá pomocnou ruku závěr. Ten je dechberoucí a ponechává Třem mužům poctivé hodnocení 70%! ()

LadyPupu

Krimi thriller, resp. film noir v duchu staré dobré (čti: drsné) francouzské školy s Delonem jakožto osamělým hrdinou bojujícím proti... Komu vlastně? Celou dobu to chudák Alain ani pořádně neví. Tři muži na zabití by to mohli mít za tři hvězdy, ale za ten konec zvedám na čtyři. ()

noriaki

Přímočarý a nekompromisní neo-noir s lehce odfláknutým scénářem. Říká se že Ďábel je v detailech a Tři muži na zabití to potvrzují. Spousta drobných nedokonalostí z hodnocení ukousla dvě hvězdičky. Výtky nesměřují jen na naivní příběh, ve kterém profesionální hazardní hráč a flákač dokáže unikat najatým vrahům a policie si na dobu děje zřejmě vzala plošnou dovolenou. Už samotný námět stojí na vodě. Michel Gerfault se do sledu událostí zapletl úplně omylem, což se může lehko stát, ale nedá se odbýt myšlenka že dvěma zabijákům stačilo pár telefonátů a mohli nad jeho osobou mávnou rukou a nepřidělávat si zbytečnou práci. Místo toho rozjeli mašinérii honiček, sledovaček, pátraček a do kouta zahnaný hrdina musel převzít iniciativu. Režisérovi slouží ke cti že akci pojal ve starém drsném stylu. Ani jedna z postav se násilí rozhodně nezříká a nejedná v rukavičkách. Alain Delon toho využil a střihl si pořádně tvrdého chlapa, jednajícího občas až za pudem sebezáchovy. Určitě se už objevil v lepších rolích, ale tohle je jedna z jeho nejvýraznějších. ()

Autogram

Typická francúzska prispatá kriminálka s Delonom, ktorá chvíľu zmysel má a chvíľu sa zase dejú veci, ktoré by nevymyslel ani scenárista Funèsoviek. Najskôr zbrojárska mafia nezmyselne naháňa náhodného svedka, kartára ktorý nič nevidel, a potom zase drží za gule on mafiu. Mŕtvoly sa celkom zbytočne hromadia, a mne z toho nevychádza nič iné ako slabšie tri hviezdy za nečakaný záver. ()

Josefin

Pořád solidní kriminálka s Alainem Delonem. Tentokrát trochu jinak z A.Delona jako karetního hráče Michel Geurfaut se stává nepohodlný svědek. Veskrze vždy, kdy se spojil s režisérem Jacquesem Deray vznikly velmi dobré filmy jako Borsalino ...................................! V téhle spolupráci to vždy dopadlo po filmové stránce výborně. ()

Markussis

Tak na tohle se můžu dívat třeba pořád dokola a nikdy mě to neomrzí. Inu, no to by mohlo být tím, že na tom filmu asi něco bude. A taky že je a mnoho. Jacques Deray v životní formě předvádí znovu to, že obyčejný záběr dokáže diváka přikovat do křesla. Ovšem to by samo o sobě, bez svižného, napínavého a skvěle vygradovaného scénáře nedokázalo udělat film jako takový celistvým. Alain Delon se zde předvádí ve svém pro něj v osmdesátých letech typickém parádním civilním projevu. A myslím, že právě zde se mu to povedlo nejlépe. Plus musíme také přičíst skvělému obsazení vedleších rolí, ve kterých jednotlivé postavy působily vzhledem k scénáři naprosto věrohodně. V jednotlivých scénách zaznívá velice vkusně, vzhledem k právě ke gradaci, perfektně zvolená hudba, která navíc dodává na pocitu vážnosti děje. Možnost vidění nedbalé elegance ještě v době, kdy byla naprostou součástí obyčejného konzumního života, je pro mne též požitek. Já osobně tento film miluji a vždy když ho sleduji, tak ho doslova a do písmene hltám. Ano toto sloveso - hltání je právě tak příznačné pro ty nejlepší filmy Jacquese Deraye a i snad pro něho samotného. ()

klúčik

Na tento film nikdy nezabudnem. Z dôvodu toho, že keď som išiel z vojny domov tak sme si starí mazáci púšťali na buzeráku večer na plátno filmy. Ležali sme na madracoch a vychutnávali si prichádzajúci civil. Tento film bol určite najlepší. Samozrejme , že ten záver........ 85%. ()

brooklyn73

Pamatuji si ze jakozto malemu, mladsimu se mi to libilo.Jenze nyni jsem o trochu starsi a vice nez 2 hvezdy dat nemohu.Film mne nechytil,na svou dobu musel byti famozni,ale mne se zdal pomaly se svym dej i s Alainem Delonem. ()

rozbris

Alain Delon jako hazardní hrač i jako profesionální řidič a střelec v jednom, prostě mu kterému sedne jakákoliv role, a vůbec tomuto filmu neubírá na hodnocení ani nemoc dobré efekty či doba ve které se točil, stále běží v televizi a stále se na to znovu podívám:-) ()

LEATHERFAC

Scénaristicky trochu blbá krimoška haprující na spoustě nelogičnostech až nesmyslném chování hlavních postav. Viz. třeba: zabijou mi v bytě kamaráda co mi chtěl pomoct, ten samý večer si tam pošlu partnerku pro věci, když vím, že po mě pořád jdou? Nebo přijdou cizí chlapi večer na návštěvu, řeknou manželce, že cosi důležitýho nesou manželovi, ona je bez rozpaků pošle do koupelny za manželem, který se zrovna koupe, aniž by na něj předem aspoň houhla??? Co to kurva je? :-)) Konec to trochu napravuje, byť je celkem očekávatelný... ()

dopita

První třetina je docela fajn (Dalila Di Lazzaroová má moc pěkný prsa), druhá třetina je taky docela fajn (na svou dobu docela obstojná automobilová honička) a třetí třetina už nemá co nabídnout. Jen trochu nečekanou poslední scénu. Průměr. ()

krtek138

Je to zvláštní. Zatímco některé filmy po letech vyblednou, tak staré francouzské kriminálky pro mě vůbec. Vynikají film s nezapomenutelným koncem. Jen o chlup slabší než Dva muži ve městě. ()

Ještěřák

Ze dnešního úhlu pohledu nejspíš šeredně minimalistické a smrdící nezávislou filmařinou, ale o to realističtější, přímočařejší a myslím, že i napínavější. Film jako je tenhle jde dneska spíchnout za pár (set) tisíc $$$. Apropo, Američani můžou mít Darabonta, Scorseseho, Spielberga a všechny tyhle, ale kriminálky prostě odjakživa patří Francii. A Delon > Belmondo. ()

Disease

Pozdnější Delonovka, která patří určitě k tomu lepšímu. Kdysi dávno jsem to viděl v kině a i po letech velmi dobré. ()