Americký zabiják

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Thriller

USA, 2017, 112 min

Mám radost, že existuje film, který přesně pasuje do těchto ukazatelů: 1/ vyplní mi naprosto ideálně časoprostor vlakem z Budějovic do Jihlavy, 2/ můžu ho v klidu shlédnout na notebooku, aniž bych litoval vstupenky do kina, 3/ i když vlak na výše zmíněné trase asi sedmkrát zastavuje, čili brzdí, skřípe, piští, tak skrze ten rámus nemusím mít strach, že bych přišel o nějaký duchaplný dialog, moudro nebo hlášku... nic z toho tu vlastně není :) Viděl jsem tedy vcelku snesitelnou akční jednohubku, ve které Ou Brájen kydlí krav magou protivníky (ale né že budete čekat Jasona Bourna!), ve které Adkins zdechne tak šumařským způsobem, že tuhle Ránu v Síle musel cítit snad Luke Skywalker v předaleké galaxii a kde byl závěr, byť digitální, tak přesto takový, jaký bych chtěl vidět u spousty dalších filmů. Asi nemám důvod si to pustit znovu, ale neuráželo mě to a svojí misi to splnilo. Mírný nadprůměr. 33 miliónů dolarů(rozpočet)/63 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.11.2017)

• Necrotongue

Na filmu se mi líbila jen velmi slušná akce, ale příběh samotný byl těžko uvěřitelný, hlavní hrdina byl opravdu legrační a pochopil jsem, že šlo opět jen o to, abych uvěřil, že Velký Bratr zvládne opravdu vše, na co pomyslí. Největší problém, který jsem se snímkem měl, spočíval v tom, že jsem prostě nedokázal uvěřit tomu, že si tajná služba vyrobí top agenta z nezvladatelného rachitika s posttraumatickým syndromem, že tento svaly nevybavený specialista holýma rukama přemůže chlapa o nejméně dvacet kilogramů těžšího (a s výcvikem) atd. Moc se mi také líbil manévr 6. flotily, která obří vlně hrdě nastavila boky svých plavidel, protože americká loď přece vydrží vše. Takhle blbě uvažoval už admirál Halsey, když se rozhodl změřit síly s tajfunem.(5.3.2018)

Uz som si myslel ze je to prvy film rezisera Michaela Cuesta a ne, nie je. To je dobre, chlap totiz uz zbieral reziserske skusenosti v predchadzajucej tvorbe. Samotny Scott Adkins /Undisputted 4, Expendables 2 / je tu v uzadi, v popredi je pripad - "nahodne" utoky na civilne i vojenske objekty. Tento tim tvoria dvaja -akysi Dilino OuBrajen, pardon, Dylan O´Brien, mno ale s tym dilinom som az tak vedla nebol, nielenze nevie hrat, vyzera dost spatne a spraval sa ako dilino. Sprevadzal ho Michael Keaton, mne teda vrcholne nesympaticky herec - a nemyslim si ze vie hrat. Suhlasim vsak s tym jednym uzivatelom, ktory uvadzal Krajcira Kytscha ako sympataka a schopneho herca - dlho som nad Krajcirom rozmyslal a jo -ten herec je fakt na urovni, mlady talent ktory sa oplati sledovat do buducnosti. Dialogy na urovni, jo a videl som aj Herculesa Poirota, teda zase pardon, Sucheta /Pet malych prasatek/ : 77 %(12.3.2019)

Rozhodne nie vynikajúci film, ale nemyslím, že to bolo také špatné. "American Assassin" má podľa mňa výborný štart a dobre spracovanú prvú polku filmu a potom stratí paru v druhej polke filmu a stane sa z toho akčná špionážna komédia, kde to začne byť veľmi osobné a veci sa skomplikujú a podobne. A tam som sa už úplne neorientoval a prestávalo ma to úplne držať. Keď sme boli v úvodnej časti a keď sme videli Mitcha, ako chce dostať vrahov svojej snúbenice, bolo to vynikajúce. Keď sa dostal do tréningového programu a svojej prvej misie, stále ma to držalo. Druhá misia už bola trošku nadnesená, no čím sme išli ďalej, tým viac som mal pocit, že mi to začína pripomínať akcie v štýle "Totally Spies". A napriek tomu, že film má dobrý spád a je plynulý, tak mám pocit, že začalo to byť trošku miestami až ako film pre dvanásťročných. A je to škoda, lebo práve viac ma bavili časti, kde som to dokázal brať seriózne a film ma v tom držal. A potom sa zrazu úplne zmenil na niečo iné a nie zrovna v najlepšom. Tón nebol úplne správne vyvážený. Myslím si, že ak chcete film na oddych a s okey akciou, ktorá nijako neurazí, tento film stojí za pozornosť aspoň raz. No nemôžem sa ubrániť pocitu, že sa z toho dalo spraviť viac. Oveľa oveľa viac. Hodnotenie: B-(25.11.2017)

• M.i.k.e

jako je to akční...akční je to...celkem jakože hodně.A ta akce je docela solidní a i to Rko je občas znát...nicméně když se nad tím člověk zamyslí,tak dává American assassin zhruba stejný smysl jako kdybych se já po 11.9. rozhodnul,že se pomstím a dostanu Usámu a díky tomu si mě všimla CIA.Ne snad,že bych od podobného filmu čekal nového Bourna,ale tohle bohužel nefunguje moc ani jako béčková oddechovka...40%(24.11.2017)

• - Knižní předloha se od filmu značně liší. První polovina knihy se zaměřuje na tvrdý Rappův výcvik u Stana Harleyho, kde se učí různým způsobům boje a je Harleym dost šikanovaný. Druhá polovina knihy se zaměřuje na cestování po zemích středního východu a Evropě, kde Stan a Rapp loví teroristy pro C.I.A. (Scaryman)

• - Ponuku hrať Mitchovho mentora Stana Hurleyho (Michael Keaton) dostal aj Bruce Willis. (Astonko)

• - Film je věnován spisovateli Vinci Flynnovi. (MATADOR)