Americký zabiják

American Assassin

Americký zabijak

Akční / Thriller

USA, 2017, 112 min

Ale jo, musím říct, že se mi tenhle snímek docela líbil a že jsem si ho užil. Má to celkem spád a hlavně je to pořádně drsné, až možná nečekaně. Takové mučení bylo skutečně velmi nepříjemné a nehezky se na to koukalo, což je jen dobře. Filmy by se neměly být drsnosti, pokud je to jejich důležitá součást.(18.12.2017)

Mám radost, že existuje film, který přesně pasuje do těchto ukazatelů: 1/ vyplní mi naprosto ideálně časoprostor vlakem z Budějovic do Jihlavy, 2/ můžu ho v klidu shlédnout na notebooku, aniž bych litoval vstupenky do kina, 3/ i když vlak na výše zmíněné trase asi sedmkrát zastavuje, čili brzdí, skřípe, piští, tak skrze ten rámus nemusím mít strach, že bych přišel o nějaký duchaplný dialog, moudro nebo hlášku... nic z toho tu vlastně není :) Viděl jsem tedy vcelku snesitelnou akční jednohubku, ve které Ou Brájen kydlí krav magou protivníky (ale né že budete čekat Jasona Bourna!), ve které Adkins zdechne tak šumařským způsobem, že tuhle Ránu v Síle musel cítit snad Luke Skywalker v předaleké galaxii a kde byl závěr, byť digitální, tak přesto takový, jaký bych chtěl vidět u spousty dalších filmů. Asi nemám důvod si to pustit znovu, ale neuráželo mě to a svojí misi to splnilo. Mírný nadprůměr. 33 miliónů dolarů(rozpočet)/63 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.11.2017)

Trailer se mi líbil hodně, ale z výsledného filmu nadšený příliš nejsem. Je to sice námět, který mě baví téměř vždy, ale něco mi zde nesedělo. Slušný je úvod na pláži či souboj v hotelu a to je asi tak všechno. Přišlo mi to nedostatečně ozvučené, kolikrát nešla slyšet rána. dokonce ani náraz auta do jiného auta neudělalo téměř žádný zvuk, což mi přišlo hodně divný, rko mohlo být využíto více a mladý Dylan O Brien by se do takové role hodil spíš až za 5 let. Na jedno zhlédnutí ok, ale po akční stránce spíš průměr. Hawkův 24 hours to live se mi líbilo více. 60%(23.11.2017)

Mitch Rapp (Dylan O'Brien) požádá svoji přítelkyni Katrinu (Charlotte Vega) o ruku a jde pro pití, ale dojde k neštěstí, protože na pláž zaútočí ozbrojení teroristé. Rapp je zraněn a Katrina je zabita. Mitch se snaží její smrt pomstít na vlastní pěst, ale dostává se do hledáčku CIA... Dalo se to docela čekat, ale Scott Adkins jako Victor nezasáhne do děje nějak výrazněji, protože má pouze malou vedlejší roli. K plusům filmu patří Michael Keaton (Stan Hurley), Shiva Negar (Annika) a finále s atomovou bombou.(26.11.2017)

Poctivý akční thriller, které v dnešní době hodně ustupují na pozici levných béček a vyčnívají pouze ty s výbornou akcí. American Assassin tohle splňuje jen z půlky, hodně záleží, jak člověk přijme Dylana O'Briena coby akčního hrdinu, ale třeba já s ním nikdy problém neměl a pořád je tu Michael Keaton. V dvojku bych příliš nedoufal, ale jakožto samostatný film tenhle zabiják akčního fandu neurazí. PS : Sanaa Lathan opravdu účes jako James earl jones v Barbaru Conanovi! :D(5.12.2017)

• - Dylan O'Brien (Mitch Rapp) pred natáčaním absolvoval niekoľkomesačný tréning bojových umení (jiu-jitsu, box, krav maga) a taktický výcvik streľby. Okrem toho posilňoval len s vlastnou váhou a učil sa parkour, aby v konečnom výsledku vyzeral vo filme výbušne a mrštne. (kazatelSVK)

• -American Assassin“ je jedenáctou knihou V. Flynnovy série, podle chronologického pořadí je knihou první. (michy9073)

• - Role Mitche Rappa byla nabídnuta Chrisi Hemsworthovi, který ji odmítl. (IQ Tiqe)