Americký zabiják mapuje vzestup Mitche Rappa (Dylan O'Brien), nováčka CIA pro „černé operace“, pod velením veterána studené války Stana Hurleyho (Michael Keaton). Společně mají za úkol vyšetřit vlnu na první pohled náhodných útoků na vojenské i civilní cíle. Když naleznou určitý vzorec, musí se vydat na misi s cílem zneškodnit tajemného agenta (Taylor Kitsch), jehož touha po osobní i profesionální pomstě může mít katastrofální následky. (Magic Box)

Trailer 2

tron

Nevedel som sa do toho dostať. „Typická“ akčno-špionážna zápletka už ťažko mohla byť nudnejšia, akčné scény OK, ale na zadok a ani inam som si z nich nesadol, výprava lacná a celkovo snaživé, ale nudné. Predvídateľné béčko. A nie som si istý, či urobíte dobrého akčného herca z niekoho, kto sa podobá na Karola Csina. Michael Keaton v pohode, hoci to podal dosť na efekt. ()

POMO

Ďalší zbytočný young-Jack-Ryan-wanna-be klon túžiaci po Bourneovom úspechu. Trailer klamal, o love na džihádskych teroristov je to iba prvú štvrťhodinu, ktorej kraľuje fakt silná plážová scéna. Zvyšok filmu je o rutinnom stopovaní výrobcov nukleárnej bomby, ktoré kvôli klišé, (ne)súvislostiam a nezaujímavým postavám prezývate. Čo očakávali tak zvučné producentské mená od tak slabého scenáru?? Hlavný klučina priemer (potivník Taylor Kitsch lepší) a Michael Keaton si z toho pamätá iba výšku honoráru. ()

EvilPhoEniX

Trailer se mi líbil hodně, ale z výsledného filmu nadšený příliš nejsem. Je to sice námět, který mě baví téměř vždy, ale něco mi zde nesedělo. Slušný je úvod na pláži či souboj v hotelu a to je asi tak všechno. Přišlo mi to nedostatečně ozvučené, kolikrát nešla slyšet rána. dokonce ani náraz auta do jiného auta neudělalo téměř žádný zvuk, což mi přišlo hodně divný, rko mohlo být využíto více a mladý Dylan O Brien by se do takové role hodil spíš až za 5 let. Na jedno zhlédnutí ok, ale po akční stránce spíš průměr. Hawkův 24 hours to live se mi líbilo více. 60% ()

T2

Rozpočet $33miliónovTržby USA $36,249,674Tržby Celosvetovo $66,676,062Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Taký priemerný akčný film. Kde je tak všetko na pol plynu, niečo dobré, niečo slabšie. Asi najviac zamrzí účasť Scotta Adkinsa, ktorý sa tu ani nemohol poriadne predviesť, než ho česli. /55%/ ()

verbal

Typický příklad filmu, kde měli minimálně prohodit herce v kladné a záporné roli. Krejčí Kitš je totiž sympaťák a umí hrát, kdežto prkenně zbuznělý, nesympatický Dylin Oubrájen svým toporným pózováním leda tak dráždí třináctkám slimáky a dospělý divák jen s rozpačitě pobaveným úsměvem sleduje, jestli tomu rachitickému týn zabijákovi náhodou někde v tom dolepovaném třídenním strništi neulpělo semeno z ranní „konzultace“ s režisérem. Ovšem nebýt toho osazení hlavní role členem chlapeckého homokvartetu Gay Erection, jemuž uvěříte pouze to, že by v hysterickém afektu možná tak tak zvládnul někde v Mumulendu umlátit pěstičkama Perníkového mužíčka, jedná se o vcelku zábavný a výpravný áčkový akčňák s vynikajícím Míšou Kýtnem, který guerilla všech těch vkusných a hloubavých heterokritiků nedoceňuje patrně jen proto, že tam Dylin sáhodlouze nevystrkoval prdel v elasťácích na Vilnéva. ()

• Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (BMW12)
  • Knižní předloha se od filmu značně liší. První polovina knihy se zaměřuje na tvrdý Rappův výcvik u Stana Harleyho, kde se učí různým způsobům boje a je Harleym dost šikanovaný. Druhá polovina knihy se zaměřuje na cestování po zemích středního východu a Evropě, kde Stan a Rapp loví teroristy pro C.I.A. (Scaryman)

Související novinky

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka

10.03.2016

Poslední dva ročníky Oscarů měli jasného vítěze - Michaela Keatona. Hvězda Burtonových Batmanů sice neurvala žádnou sošku, objevila se ale v Birdmanovi i ve Spotlightu, tedy v obou vítězných filmech.…

Válečník z Asgardu americkým zabijákem

Válečník z Asgardu americkým zabijákem

15.10.2012

Chris Hemsworth právě máchá kladivem na placu Thor: The Dark World a pomalu se připravuje na Spielbergovu Robopocalypse. A pak se možná upíše další možné filmové sérii. Akční špionážní thriller…