Americký zabiják

Americký zabijak

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Thriller

USA, 2017, 112 min (Alternativní: 107 min)

Emerikan prdelossin - Fbyja... ne, Cyja v nesnázích. Tak bych to nazval, aby bylo zcela jasno, o čem. Vypadá to totiž, že populace USA natolik zdegenerovala z míšení, hamburgření a observace wrestlingu, že se již běžnými metodami nedaří rekrutovat kloudné agenty. Proto verbíři s radostí sáhnou i po chlapci, co se s rozkuřovačkou plážoval na nesprávném místě, její úhyn, zapříčiněný drobnými náboženskými neshodami, nebyl schopen v klidu reflektovat a tak se samovycvičil v ještě větší poleno, než jsme doufali. No, co už. Následuje akce, akce, obligátní dávka krávovin a troška akce navrch. Pro klidné nedělní odpoledne, kdy se před návštěvou tchounů uzamknete na hajzlu a sledujete na samsungu cokoliv, jen, když se to hýbe, ideální.(6.4.2018)

Tak,obsazení tohodle filmu je hodně sporný.Kromě M.Keatona tady nikdo vyloženě hodnej pozornosti nehraje,a Scotta Adkinse si neužijete,protože z něj udělali chcípáka.Jinak ale po dlouhý době film z tohodle ranku,kde jsme pořád v akci,v terénu,minimum jednání u stolu v kanclu,a hlavně žádnej oslavnej hromovej potlesk na počest splněný mise.Takže se mi to líbilo moc,80%.(3.3.2018)

• Jara.Cimrman.jr

"Tisíce Amíků shoří. Jen kvůli Tobě. Užij si to." Já jsem si to tedy moc neužil, protože hlavní zabiják Mitch mě tedy dost zklamal. Samozřejmě nikoli tím, že se neuměl podřídit a pořád vzdoroval, ale tím, že se neustále choval jak idiot. Blbější než on už tam byli jenom dobrmani, kteří neuměli vlézt do auta ani z něj vylézt střešním oknem. Ale abych jen nehaněl, tak instruktor Stan měl charisma v každé situaci, zlý Duch byl vlastně celkem sympaťák a agentku Anniku bych si klidně vzal za falešnou manželku. Jenže tohle měl táhnout Mitch a táhnul to spíš ke dnu.(29.3.2018)

Co na to říct... Docela jsem se těšil, trailer lákal na akcí probitý náhled do dnešního světa protkaného nelítostným terorismem, ve finále je ale na celém filmu nejlepší pokoukání na O’Brienovu přítelkyni a kradenou Alfu, se kterou pěkně probrázdí římské ulice. Jinak je to další prachobyčejný akčňák, u jehož druhého sledování bych se pekelně nudil. Doufám, že jednou přijde záležitost, která jeden z nejhrozivějších globálních problémů současnosti vyobrazí mnohem patřičněji a koukatelněji.(22.11.2017)

Mám radost, že existuje film, který přesně pasuje do těchto ukazatelů: 1/ vyplní mi naprosto ideálně časoprostor vlakem z Budějovic do Jihlavy, 2/ můžu ho v klidu shlédnout na notebooku, aniž bych litoval vstupenky do kina, 3/ i když vlak na výše zmíněné trase asi sedmkrát zastavuje, čili brzdí, skřípe, piští, tak skrze ten rámus nemusím mít strach, že bych přišel o nějaký duchaplný dialog, moudro nebo hlášku... nic z toho tu vlastně není :) Viděl jsem tedy vcelku snesitelnou akční jednohubku, ve které Ou Brájen kydlí krav magou protivníky (ale né že budete čekat Jasona Bourna!), ve které Adkins zdechne tak šumařským způsobem, že tuhle Ránu v Síle musel cítit snad Luke Skywalker v předaleké galaxii a kde byl závěr, byť digitální, tak přesto takový, jaký bych chtěl vidět u spousty dalších filmů. Asi nemám důvod si to pustit znovu, ale neuráželo mě to a svojí misi to splnilo. Mírný nadprůměr. 33 miliónů dolarů(rozpočet)/63 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.11.2017)

• - Na réžiu filmu bol zvažovaný aj Antoine Fuqua. (Astonko)

• - Natáčelo se v Londýně, v Birminghamu, v Římě, v thajském Phuketu a na Maltě. (PaTeXx)

• - Jako režisér druhého natáčecího štábu na filmu pracoval Vic Armstrong. (Rominator)