Americký zabiják

• Belgie

• Nizozemsko

Akční / Thriller

USA, 2017, 112 min

Mám radost, že existuje film, který přesně pasuje do těchto ukazatelů: 1/ vyplní mi naprosto ideálně časoprostor vlakem z Budějovic do Jihlavy, 2/ můžu ho v klidu shlédnout na notebooku, aniž bych litoval vstupenky do kina, 3/ i když vlak na výše zmíněné trase asi sedmkrát zastavuje, čili brzdí, skřípe, piští, tak skrze ten rámus nemusím mít strach, že bych přišel o nějaký duchaplný dialog, moudro nebo hlášku... nic z toho tu vlastně není :) Viděl jsem tedy vcelku snesitelnou akční jednohubku, ve které Ou Brájen kydlí krav magou protivníky (ale né že budete čekat Jasona Bourna!), ve které Adkins zdechne tak šumařským způsobem, že tuhle Ránu v Síle musel cítit snad Luke Skywalker v předaleké galaxii a kde byl závěr, byť digitální, tak přesto takový, jaký bych chtěl vidět u spousty dalších filmů. Asi nemám důvod si to pustit znovu, ale neuráželo mě to a svojí misi to splnilo. Mírný nadprůměr. 33 miliónů dolarů(rozpočet)/63 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.11.2017)

Ja neviem, To obsadenie mi neprišlo ako najlepší nápad. Nikomu sa tam nedalo nič veriť. Plus ešte nejaké chyby. Ale na druhej strane je to celkom solídny akčnák, ktorý sa tak trochu vyčnieva z radu. Dobrá akcie, fajn súboje, minimum prestojov, veľa prestreliek. A Adkins zase iba štek a ani nohu nepodvihal. zatial dám tak ako dám, uvidím po opadnutí emócií. 4 z 5(28.1.2018)

(67%) Až tak moc jsem nečekal a kino jsem nakonec vynechal. Přesto to bylo ve výsledku o něco lepší, než jsem doufal, dokonce jsem zvažoval o 4*, ale nakonec dávám lepší a zasloužené 3*. Něco tomu prostě chybělo. I tak jsem rád za kvalitně natočenou akci, kdy protivník dokázal v jednom záběru prokázat spoustu chvatů a jiných protiútoků. Bitky jsou dobré, ostatní akční kousky také a především perfektní finále s jaderným výbuchem, kdy vidíme vlnu po výbuchu bomby ve vodě, která lehce vrazí do flotil lodí – to prostě nemělo chybu. Především ty zmiňované souboje. Mrzí mě ale, že zde dali Adkinse. Má jen jeden souboj a ten prohraje a poté debilně zhebne – no nic, to radši řešit nebudu. Hlavní hrdina sice nevypadá moc důvěryhodně s ohledem na to, že je to hlavní hrdina a „Americký zabiják“. ;) Přesto mi moc nevadil, herecky nesehrál skoro nic, prostě byl dutej jak kámen, což bylo asi lepší, než aby přehrával a hrál si na drsnáka jako je třeba Liam Hemsworth, proti kterému sice nic zásadního nemám, ale to přehrávání je moc okaté. Začáteční scéna na pláži byla dobrá, krvavá a kupodivu jsem prožíval i emoce. Pár vteřin jsem sledoval mladý, zamilovaný pár a hned mi ho bylo líto, což byl velký plus. Hudba byla obstojná. Ostatní herci v poho včetně Keatona, který mě poslední dobou začíná víc a víc bavit. Film jako takový je pojat docela vážně, sežral jsem to pojetí i s navijákem. Ale přesto, scénář by mohl být bohatší, děj by se mohl doladit, záporáci byli strašně nudní, žádné napětí a překvapení, je to škoda, potenciál to mělo o dost větší. Přesto jsem relativně spokojen, ale je to jen jednohubka, max to druhé shlédnutí bych ještě riskl.(26.11.2017)

Tak,obsazení tohodle filmu je hodně sporný.Kromě M.Keatona tady nikdo vyloženě hodnej pozornosti nehraje,a Scotta Adkinse si neužijete,protože z něj udělali chcípáka.Jinak ale po dlouhý době film z tohodle ranku,kde jsme pořád v akci,v terénu,minimum jednání u stolu v kanclu,a hlavně žádnej oslavnej hromovej potlesk na počest splněný mise.Takže se mi to líbilo moc,80%.(3.3.2018)

Mitch Rapp (Dylan O'Brien) požádá svoji přítelkyni Katrinu (Charlotte Vega) o ruku a jde pro pití, ale dojde k neštěstí, protože na pláž zaútočí ozbrojení teroristé. Rapp je zraněn a Katrina je zabita. Mitch se snaží její smrt pomstít na vlastní pěst, ale dostává se do hledáčku CIA... Dalo se to docela čekat, ale Scott Adkins jako Victor nezasáhne do děje nějak výrazněji, protože má pouze malou vedlejší roli. K plusům filmu patří Michael Keaton (Stan Hurley), Shiva Negar (Annika) a finále s atomovou bombou.(26.11.2017)

• - Natáčelo se v Londýně, v Birminghamu, v Římě, v thajském Phuketu a na Maltě. (PaTeXx)

• - Vojenská loď na konci filmu je pomenovaná "U.S.S. Flynn" podľa spisovateľa predlohy Vince Flynna. (Astonko)

• - Film je věnován spisovateli Vinci Flynnovi. (MATADOR)