Americký zabiják mapuje vzestup Mitche Rappa (Dylan O'Brien), nováčka CIA pro „černé operace“, pod velením veterána studené války Stana Hurleyho (Michael Keaton). Společně mají za úkol vyšetřit vlnu na první pohled náhodných útoků na vojenské i civilní cíle. Když naleznou určitý vzorec, musí se vydat na misi s cílem zneškodnit tajemného agenta (Taylor Kitsch), jehož touha po osobní i profesionální pomstě může mít katastrofální následky. (Magic Box)

Bilky

Parádne intro, celkom slušný rozbeh asi tak do 1/4 filmu, hoci to stále brzdí hlavný hrdina svojím metrosexuálnym fejsom, ale potom ktosi zatiahne ručnú a film ide už len na pol plynu. Posledná 1/4 je už na spátečke... klišé a tony US patriotizmu ako za Segala či FanDama akurát že v techno tínejdž háve. ()

Knightey

Tak tohle je typicky americky akcni film, ktery kopiruje tolika pribehu az to neni hezke. Love story - smrt snoubenky - zasije se na temer 2 roky a pracuje na some - chce se pomstit - pracuje pro FBI - zapletka s plutoniem atp... no proste na nejaky den, kdy se clovek opravdu nudi a nechci nic resit... Navic hlavni hrdina je nemastny/neslany... ()

Zed70

Jestli se na tu debilitu chcete dívat, tak dál nečtěte! To se tak prostě stane že pod člověkem vybuchne v moři atomová bomba, málem to sice převrátí několik letadlových lodí, tlaková vlna na nich urve kdejakou anténu či okap, ale dva týpci ve vrtulníku zažijou něco podobného jako Remek s Gubarevem při nácviku letu na Saljut 6 a jako bonus jinej týpek s propíchlým hrdlem ležící někde na jachtě která byla k vybuchující bombě nejblíž náhle vyplave svěží a oholen a bez propíchlého hrdla v Dubaji. Notyvole kdo tohle vymyslel. ()

blondboss

American Assassin je v zásade len tuctovou akčnou žánrovkou, ktorá nejako výrazne nevybočuje zo šedého priemeru a ktorá okrem citovo vypätej a remeselne slušne zvládnutnej úvodnej scény neponúka toho veľa. Napätie tu síce je a aj niektoré bojové scény neboli na zahodenie, ale to všetko tu už bolo a je to v podstate len taký slabší odvar Homelandu na filmovom plátne. Dylan v zásade nesklamal a Keaton tam bol viac-menej do počtu. 55 % ()

Aniki

Za svižnější seznamovací úvod týhle ptákovině lehkej podprůměr nechám, ale....za tu bombu utopenou ve vaně a tudíž nebezpečnou zhruba jako tří týdenní kotě, bych měl okamžitě jednu stár odebrat. Další hvězda by měla být stržena za toto klišé - opravdu je nutné (a fakt nevim, kdo a kdy tuhle chujovinu vymyslel), aby libovolná holčičí postava, která se zrovna namane ve scénáři, vždy láskyplně ošetřovala závažná "sexy zranění" drsného, kladného hrdiny? Ostatní nesmysle samozřejmě do Rambo snímku patří, ale přehánět se fakt nemá nic. Na rok 2017 už přece jen velmi zastaralej schématickej příběh a od takových raději dál, byť jak jsem již uvedl, za svižný úvod trojhvězdí nechávám. ()

vodkasesemte

Buzerant přišel o starou, se kterou léta smilnil, a my se z něho jako posereme. Konečně našel smysl života. I want to bathe my hands in the blook of the infidels. Who was taken in the Year of Sorrow? Khadijah and Abu Talib. Who was with the Prophet for the Isra and Miraj? The Angel Gabriel. Tak hlavně, že umíš zpaměti Bibli. Will you come here? Allah wills that I join the struggle wherever I am called. Správně! Mužeš začít se svejma netolerantníma sousedama. Whomsoever Allah guides there is none to misguide. If I look in your eyes I dont trust you. V poslední době moje prsty/klávesnice ignorují psaní velkého "I". You got to understand that I m the only way to get you what you want. Řekla negroška v ružovým obleku. Ježíš - já jsem ta casta. Bcs I believe in you. And I m all what you got. V posledním posraným odstavci třikrát! I have surveilled dozens of these vigilantes. This one is different. This kind of psych profile scares the hell out of him. Vybít teroristickou bunku není problém, problém je vybít deset milionu prasat, který chrání zasranej systém. Zase k nim máš snadnej přístup. Odpadlejch nevěřících psu. Kriplu, co vyměnili Boha za zvíře. Vaše osudy jsou sečtený. You cant train that into someone. His psych profile is exactly what I have been looking for. Polygraph? Flying colors. My goal is to have them lie awake at night, knowing I m coming for them. Tak to máme podobný. Zachary 11/17 (2310) v autě za sedačkou. I was gonna suggest we maybe speed this whole thing up? Líbí se mi, akorát kope za špatnou stranu. Prase nevidí vlastní špínu. You flinch, you die. Orion is about the mission. It aint about you. You are a ghost, you dont exist. Theres nobody coming back for you. Never assume your target is the only target. The enemy dresses like a deer and he kills like a lion. Thats our mad dog out there. Thats our chance to kill two birds with one stone. You let emotion cloud your judgment. Never ever let it get personal. Quick, clean, no footprints. Nemusíš řikat dvakrát. Break his pattern. Už jsem myslel. It will be your first time. Not in my mind. Adkinson si konečně zahrál v kvalitním béčkovým filmě. Ale pořád nvm, proč jsem to stáhnul. No dohrál. Dokonce bych řekl, že je to áčko. Mission terminated. Todle je hotovej Ethan Hawk. Nebo James Bond. He disobeyed direct order. Talent and balls. Kill as many Jews as you want. Do you practice Salah, brother? You follow orders when they suit you. Zajímavej zvrat. Theres a fucking nuke in play (24h). Já věděl, že ji zachrání! You should have come for me. Fuck orders. Fuck the mission. Fuck you! I was your boy, I believe/d that. You made me believe that. Thats your second mistake. You dont say one more time. You just do it. Come on! I got nine more. I like this. You motherfucker! Docela vyvádí na to, že mu slezl jeden nehet. You acted like ma father. I trusted you and I trusted the US Navy. You create monsters. Those ppl who did this to me, you think they are barbarians? God bless fuckin America. Third mistake, never get to close. Never ever thought I would die in the field. I always figured it would be some cabin in the woods with my dogs. I aint gonna kill you. You are gonna live to see the crown of your creation. Thousands of Americans are gonna burn (You are all going to die down here). Proč nepřestřelil řetěz jako v každým filmu? I want to see my family. Jo takhle! S holkama má smulu. () (méně) (více)

]V[()Rt

Především nechápu ten odklon od knižní předlohy, kterej je dle mýho jednoznačně k horšímu. Celkově ten scénář není evidentně něco, co by se povedlo a především zaráží naprosto nepochopitelnej casting, kdy hlavní hrdina je s přehledem nejmíň sympatickej vůl, zatímco mašiny Adkinse se zbavíte už v první půli. Keatonovi se elitní zabiják nedá věřit už vůbec. Zmršená adaptace. Snad to alespoň Flynnovým dědicům vyneslo slušnej ranec. ()

medovec

Film mi v kině docela rychle utekl a akce byla taky velmi dobře zvládnutá škoda jen toho tupýho scénáře a slabýho hlavní hrdiny,který film sráží hodně dolu. ()

Kushina

Film nezačal vůbec špatně, chlápek kterému zabili ženu se jednoduše začne mstít a je schopen obětovat vlastní život, aby se pomstil. Vlastně se mi první půlka filmu hodně líbila, bohužel později to začalo být hodně "americké" a přehnané a ztrácelo to na kvalitě. Celkově mi přišlo hodně věcí uspěchaných, např. výcvik, který během pár dnů udělal z obyčejného člověka nejlepšího agenta ever. Ale co už, mám rád akční filmy a tenhle nebyl špatný. 65% ()

fafejt001

TEN Dylen teda , dobreeej týpek . A Keaton jakbysmet . Takový slušný , napínavý akční film pro sobotní odpoledne . I večer . To spíše . PECKA to nijak zvlášt není , leč diváka si to nalezne . Poctivejch tři . ()

pan_ponozka

Ztráta dvou hodin. Asi takhle: za 18 měsíců se naučíte plynně arabsky a nastudujete korán na master level. Mezitím proděláte private military base camp a vygooglíte, jak se stát hackerem in two steps. Vyzbrojen tímto know how se infiltrujete mezi arabskou enklávu, při jejíž eliminaci se do toho připlete CIA, asi. Hacker level -20 bodů. Necháte se zverbovat paninkou na štoklech, a tím, že v boji chytnete nůž za čepel se etablujete do high society mezi exSEALs. Pak už jenom střílíte lidi, házíte jaderný bomby do vody a sledujete, jak letadlový lodě neskolí ani 30 metrová vlna, nebo námořníky, kteří se proti radiaci chrání pláštěnkou. EZ. Pitomost. S knižní předlohou to má společný akorát název a jména těch dvou hlavních šašků. ()

Rian_witcher

Bohužel jsem podle traileru čekal úplně jiný film. Ale dívat se na to rozhodně dalo (zvlášť díky postavě Michaela Keatona). Zabaví a nezanechá negativní ani pozitivní dojem. ()

veverysiak

Do špiónskeho remesla sa hovno rozumiem, ale na toto mi vôbec netreba trojmesačný kurz u Bourna na horskej chate, aby som nepostrehol, že takto sa nemôžu správať ani bangladéšski kontráši, nechápem, prečo sa niektoré kádre dajú nahovoriť na takéto stupídne scenáre, takže 25%. ()

DJMaroko

Film který si určitě zaslouží lepší hodnocení. Vše od začátku šlape a vypadá dost reálně a brutálně. Pořád o 90% lepší než profláknutý a vychvalovaný John Wick! ()

argo.smile

Naserem tu pár "kritikov" s mojím hodnotením. A sere ma, že som sa nechal na tak dlhú dobu nimi ovplyvniť a odkladal som ho dňom či nocou. Film má svoje klady ale aj zápory ale bolo mi to úplne jedno lebo som vypol a zacal sa vynikajúco bavit az do konca. A možno časom strelim plnú 5ťku 😘 ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka

10.03.2016

Válečník z Asgardu americkým zabijákem

Válečník z Asgardu americkým zabijákem

15.10.2012

Chris Hemsworth právě máchá kladivem na placu Thor: The Dark World a pomalu se připravuje na Spielbergovu Robopocalypse. A pak se možná upíše další možné filmové sérii. Akční špionážní thriller… (více)