Velký blondýn s černou botou

• Francie Le Grand Blond avec une chaussure noire (více)

Když se šéf tajné služby Louis Toulouse dozví, že se jeho náměstek, plukovník Bernard Milan, snaží intrikami dostat na jeho místo, nastraží mu léčku. Pověří spolupracovníka Perracheho, aby na letišti vybral libovolného člověka, kterého budou vydávat za tajného agenta. Perrache vybere prvního houslistu symfonického orchestru, Françoise Perrina, který přiletí z Mnichova s jednou černou a druhou hnědou botou. Jeho osobními strážci se stanou Pouchet a Chaparon. Od okamžiku, kdy vstoupí do letištní haly, je Perrin neustále sledován jak Pouchetem a Chaparonem, tak Milanovými muži vedenými Botrelem. V jeho bytě Milan umístí odposlechy a kamery. O tom všem, co se kolem něj děje, nemá Perrin ani tušení. Ve středu jeho zájmu je jen jeho milenka Paullette, harfenistka a manželka jeho kolegy z orchestru Mauriceho, se kterou se tajně schází. Maurice nic netuší, až jednou zastaví za Milanovou dodávkou, kde si pouštějí odposlech Perrina právě v okamžiku, kdy je u něj Paullette. Maurice zjistí, že v té době byla Paullette doma, a Mauricemu řekne, že má vidiny. Perrin náhodou uniká ze všech Milanových nástrah. Podle Milana je Perrin vodí za nos a vysmívá se jim. Vyšle za Perrinem agentku Christine, aby ho svedla a získala od něj informace. Oba spolu stráví noc. Ani tato akce nevyjde a Perrin s Christine se do sebe zamilují. Milan nařídí, aby Perrina unesli. Perrache sdělí Toulousemu, že má obavy, aby Milanovi muži Perrina nezabili. Toulouse je spokojen, podle něho Perrin už úkol splnil. Nařídí odvolat jeho osobní strážce. Perrache je však naopak požádá, aby Perrina víc hlídali. V bytě u Perrina se sejdou jak Milanovi muži, tak Pouchet s Chaparonem a navzájem se postřílejí, naživu zůstane jen Pouchet... (TV Prima)

Kosmik 1

Špionážní komedie z roku 72, na kterou se však dá v pohodě dívat i dnes. Což si myslím svědčí o její kvalitě. 75% ()

JohnSmith

Místy jsem se opravdu naplno zařechtal, ale chvílemi je to trochu mlácení prázdné slámy. Mnohem víc se mi líbilo pokračování. ()

Autogram

Jeden tajný agent, ktorý nevie, že je agentom a množstvo skutočných agentov dáva priležitosť na nedorozumenia hodné francúzskej komédie. Akurát trochu staršej a je to poznať, tie vtipy a gagy by dnes už neobstáli. Len záverečná polhodina je lepší priemer, zvyšok filmu o vysokom blondínovi zachraňuje iba vysoká blondína. –––– Som s tebou v posteli, ty ma bozkáváš a ja mám studené nohy. ()

sheilla

Abych rekla pravdu, tak nesnasim magory ve filmu. Ta jedna hvezdicka je za herecky vykon Pierra Richarda, ktery si na nich postavil filmovou karieru. ()

vitekpe

Muj asi nejoblibenejsi film s Richardem. Spousty scenek znam nazpamet, a na cerne saty Mirelle Darc se neda zapomenout uz nikdy... ;) ()

Maynard.

Mysteriózní komedie :o)). To asi dával do škatulky nějakej pošuk :o). Už sem tenhle kousek viděl hodně dávno, tak sem si ho včera celkem příjemně připomněl. Ale ani v mládí a ani včera mě to nijak zvlášť neohromilo. Vlastně sem se zasmál hodně málokrát, což prostě od mysteriózní komedie čekáš víc :o). P.Richarda nemám uplně v lásce, takže za mě uplně obyčejná francouzská komedie... ()

klúčik

Výborná komédia. Fantastická hudba a famózny P.Richard. Moc sa mi páči aj B.Blier. Nezabudnuteľná milostná scéna s M.Darc. Tento film mám rád....85%. ()

velkyvezir

Tento film snad nepotřebuje komentář. Od začátku do konce filmu se člověk výborně pobaví, z jistého úhlu pohledu lze říci, že jde o výbornou parodii na Jamese Bonda. Ačkoliv Richard je ústřední postavou a svůj part hraje skvěle, marná sláva filmu dává grády především Rochefort. ()

Han22

Velký blondýn je v podstatě klasickým špionážním filmem s pár komickými prvky. Plukovník Milan se snaží sesadit šéfa tajné služby Toulouse a ten na něj nastraží obyčejného hudebníka v podání Pierra Richarda, který nemá o ničem tušení. Milan rozjíždí špionážní mašinérii se vším všudy a popravdě je to celkem nuda a ani šaškující Richard to moc nezachraňuje. Až posledních skvělých 20 minut s likvidujícími se agenty, mizejícími mrtvolami a šílejícím kamarádem Mauricem to vytáhne na 4 hvězdy. ()

Zagros

Pierre Richard nikdy nepatřil k mým oblíbencům a jeho herecký projev mě dokázal rozesmát jen občas. Přesto jsem neodolal, doplnil si další mezeru ve filmovém vzdělání a podíval se na Velkého blondýna s černou botou. Kombinace kriminálky a komedie vcelku funguje. Bohužel je kriminální část slabší. Nějaké napětí jsem nečekal, ale i přes krátkou stopáž mě film v určitých částech dokonce nudil. Naštěstí to vynahrazuje ta komediální polovina. Dialogy jsou dobré, ale nejvíce mě tentokrát bavily záběry na mlčící obličeje (a že jich ve filmu je hodně), které dokonale vyjadřovaly všechny emoce a dokázaly vyvolávat záchvaty smíchu. Sice se snímek mým nejoblíbenějším asi nestane, ale jako zábava na volný večer posloužil dokonale, já jej velmi rád doporučím a opět zopakuji, že francouzské komedie se nám dokáží zkrátka trefit do vkusu náramně. ()

Paity

Mysteriózní, to fakt sedí skvěle na Velkého blondýna s černou botou. :) Super bylo, že to byly jedny z mála filmů, které komunisté pustili na naše "skvělé" socialistické televizory. Takže rozveselení v šedém marastu doby rozhodně bodlo. ()

Macik

Vždy když se řekne Velký blondýn s černou botou tak si nevybavím Pierra Richarda ale Jeana Carmet jako okulichovaného cyklistu s parohy.. :-)) ()

bolan

Je neuvěřitelné jak si někteří týpci vystačí s postavou jednoho monotóně charakteristického blba celý život. ()

Grafito

Abych se přiznal, tak humor Pierra Richarda postavený na "Sobotovským" principu potrhlýho přiblbla mi až na vyjímky moc nesedí.. jednou z těch mála vyjímek je právě Velký blondýn s černou botou.. ()