Velký blondýn s černou botou

• Francie Le Grand Blond avec une chaussure noire (více)

Když se šéf tajné služby Louis Toulouse dozví, že se jeho náměstek, plukovník Bernard Milan, snaží intrikami dostat na jeho místo, nastraží mu léčku. Pověří spolupracovníka Perracheho, aby na letišti vybral libovolného člověka, kterého budou vydávat za tajného agenta. Perrache vybere prvního houslistu symfonického orchestru, Françoise Perrina, který přiletí z Mnichova s jednou černou a druhou hnědou botou. Jeho osobními strážci se stanou Pouchet a Chaparon. Od okamžiku, kdy vstoupí do letištní haly, je Perrin neustále sledován jak Pouchetem a Chaparonem, tak Milanovými muži vedenými Botrelem. V jeho bytě Milan umístí odposlechy a kamery. O tom všem, co se kolem něj děje, nemá Perrin ani tušení. Ve středu jeho zájmu je jen jeho milenka Paullette, harfenistka a manželka jeho kolegy z orchestru Mauriceho, se kterou se tajně schází. Maurice nic netuší, až jednou zastaví za Milanovou dodávkou, kde si pouštějí odposlech Perrina právě v okamžiku, kdy je u něj Paullette. Maurice zjistí, že v té době byla Paullette doma, a Mauricemu řekne, že má vidiny. Perrin náhodou uniká ze všech Milanových nástrah. Podle Milana je Perrin vodí za nos a vysmívá se jim. Vyšle za Perrinem agentku Christine, aby ho svedla a získala od něj informace. Oba spolu stráví noc. Ani tato akce nevyjde a Perrin s Christine se do sebe zamilují. Milan nařídí, aby Perrina unesli. Perrache sdělí Toulousemu, že má obavy, aby Milanovi muži Perrina nezabili. Toulouse je spokojen, podle něho Perrin už úkol splnil. Nařídí odvolat jeho osobní strážce. Perrache je však naopak požádá, aby Perrina víc hlídali. V bytě u Perrina se sejdou jak Milanovi muži, tak Pouchet s Chaparonem a navzájem se postřílejí, naživu zůstane jen Pouchet... (TV Prima)

kyLuke

Vynikající začátek odstartoval tuhle nenápadnou jízdu v dějinách kinematografie,který se začal pomalu stávat klasikou.Skvělé!!! ()

topi80

Já tedy čekal o dost třeskutější legraci. O tu se zde navíc ani tak moc nestará Pierre Richard, jako spíše agenti v čele s cynicky  hláškujícím Jeaem Rochefortem. Nejde tedy o komedii, která ve vás vyvolá třeskutý smích, spíše o takovou úsměvnou anekdotu a pohodu, která z tehdejší ještě nemultikulturní a nezničené Francie vyzařuje. ()

Jaromír

Ty sledovací akce působily opravdu komicky. Škoda, že takhle nepostupuje i normální policie, hned by bylo více srandy :). Jedná se o poměrně slušnou komedii, kde Pierre Richar hraje "svého" klasického nešiku, a daří se mu to velmi dobře :D. ()

hackstolle

... možná málo kdo ví, že Pierre byl hlavně dobrým tanečníkem a dalo by se tak řici, že se k filmu dostal přes tanec .. byl totiž kvůli své naprosté pohyblivosti a "gumovosti" předurčen ke komickým, směšně krkolomným a roztržitým rolím... a to se mi na něm také líbí..... takže **** ()

meemini

Páni, to byl začátek. On vlastně celý film utekl ve svižnějším a napínavém tempu. Nedočkal jsem se žádných přehnaných výstupů nebo idiotů nebo snad kombinace, ale skutečné špionážní akce 80. let se vším všudy! Agenti, agenti sledující agenty a tak bych mohl pokračovat dál a dál. Tenhle profil filmu není až tak neobvyklý, že? Jenže to by se nesměl objevit člověk, který naboří všechny skutečné špionážní filmy. Není to člověk, kterého si vybrali, aby dělal šaška. Ne. Tohle je jen prachobyčejný chlápek, který jako šašek vypadá jen díky zápletce a ději, jenž není v jeho režii. / Hází chleba kachnám?... A kruci./ V takový moment jsem viděl, jak mohou věci vypadat, když si něco myslíme, a ono je to úplně špatně. :) ()

borohub

No nevím, neurazí ani nenadchne, nějaké fóry jsou dobré, některé zase blbé. Velmi absurdní film složen většinou opravdu z náhod, no co, když není nic jiného tak myslím že ujde na tu večerní zábavu.. ()

Dinsberg

Nadčasová komedie o manipulaci s lidmi. Kdo ví kolika lidem děláme maňásky, ani o tom nevíme, a ještě to s úsměvem trpíme. Pierra Richarda jako by se to netýkalo. Dál proplouvá životem s lehkostí tygra a grácií leoparda. Nerozhodí ho ani válka zpravodajských služeb, v jejíž středu se ocitne. Jeho bezelstnost je natolik odzbrojující, že nemá šanci ani top agentka. Gagy jsou pak jen kořením, z nichž ten nejúžasnější je svádění Christiny hrou na dudy. No není možné ho nemilovat? ()

PlayEasy

I když milujeme francozské komedie, Richarda jsme si "překvapivě" neoblíbili ani komedie s ním. Nejsme taky žádní Rusové. Že? Ale Ránu deštníkem jsme si oblíbili. Hračka nám nesedla. Ale "Velký blondýn" je asi nejznámější film, ve kterém hraje. A ono to nakonec nebylo zas až tak špatné. Vcelku jsme se pobavili, ale ani nás to nenadchlo, takže jsme se na ty 4* dá se říci slitovali :( Nu což... Snad příště! 70% ()

Stejšn

Film o spiknutí v rámci tajné služby, jehož obětí se má stát náhodně vybraný civilista. Pierre Richard je tu až podivuhodně snesitelný, nehraje prvoplánového idiota, jako ve většině svých ostatních filmů. Mnohem lepší než přestřelené pokračování, ale i tak jen ta 3 hvězdičky. ()

ostravak30

Pierra Richarda mám velmi rád. Kromě faktu, že je to komediální herec již od pohledu, což si člověk nejvíce uvědomí právě zde ve chvíli, kdy sjíždí na jezdících schodech, vypadá velmi sympaticky. Jeho herectví je velmi přirozené a nenásilné. Velký blondýn má sice zajímavou zápletku, jenže ta končí na tom, že François je nadále už jen sledován. Sám přitom zažije pár humorných situací, film spíše sestává z různorodých scének hlavního herce než z uceleného vtipného scénáře, ale celkově je film spíše úsměvný a zase tolik mě nepobavil. Ovšem hudba byla perfektní, tu člověk z hlavy jen tak nevymaže. ()

Tominni

Tak trochu jiný Pierre Richard a pro mě jednoznačně jeho životní role. Léčka v rámci francouzských tajných služeb zafunguje skvěle a Pierre Richard se jí proplétá s noblesou. Řada vtipných scén, trocha romantiky protkaná špionážními intrikami, tohle se prostě povedlo. ()

PlysovyMacko

Zápletka mi prišla neprehladna, ušlo mi prečo sa naňho zavesili ti špióni, ale bavilo ma ako ho spehovali a boli svedkami jeho trapasov ako vlasy zaseknute v zipse a dívali sa na seba, že to čo je za šaša. ()

Milivoj

Perfektní spojení scénáře Francise Vebera a skvělého obsazení mj. s Pierrem Richardem v titulní roli, který výjiměčně nehraje pomateného nešiku. Nehraje ho výborně, intrikující špióni a antišpióni intrikují také bez chybičky... pro mě jedna z nejlepších (nejen) francouzských komedií všech dob. ()

Prubner

Celý film vlastně těží z jednoho jediného nápadu, ovšem ten je geniální, takže s ním film v pohodě vystačí. I když se tu neděje nic jiného, než že tajní agenti pečlivě mapují a analyzují každý krok člověka, který o ničem nemá ani tušení, a jde tudíž jen o nové a nové variace jednoho vtipu, stejně nikdy nemáte pocit opakování či stereotypu. Je to až s podivem, že to funguje až do konce. Pierre Richard tu je ovšem bohužel dost potlačen do pozadí a nemá tak možnost moc zazářit. Větší prostor tu dostali Blier a Rochefort. ()

PetrJulian

Kupodivu tenhle film podle mě nepatří mezi nejlepší Richardovy filmy, i když je rozhodně mnohem lepší než pozdější americký remake. Některé scény mě ale ohromně pobavily. Velmi dobrý start k pozdějším ještě lepším filmům. ()

SB

Velmi vtipná komedie s čistým a poměrně přímočarým dějem, která by se klidně (narozdíl od pokračování) mohla stát. Hvězda dolů za nadbytečné debility typu dudy poskakující po zemi či otočení dopravní značky. ()

carl.oesch

Tenhle film není zdaleka jenom s Pierrem Richardem, fascinuje mně celá ta plejáda dalších herců na čele s J. Rochefortem, Paul Le Personem (Perache), Jeanem Carmetem a samozřejmě (a to snad není třeba zdůrazňovat) Mireille Darc.....tyhle filmy dneska potřesou bránicí a zahřejí na duši (jo, je to dávno, co Frantící dokázali točiti tohle....) a navíc zde tady člověk ocení i dabing, to není jako dneska, kdy to sfouknou za dopoledne v pár lidech. A pocítí čím dál silnější závan nostalgie. ()