Patrick

(festivalový název)
  • Austrálie Patrick

Zatímco v kino distribuci řádí aktualizovaná Carrie, na dušičkový speciál Festivalu otrlého diváka zavítá telekinetik od protinožců, který je navíc v posílání svých bližních na onen svět výrazně výkonnější. Mladík Patrick se sice nepotýká s nepřízní středoškolského prostředí, ale od chvíle, kdy po zavraždění matky a jejího milence upadl do komatu, ani jeho společenský život za moc nestojí. Navíc si z něj zlovolný primář odlehlé psychiatrické kliniky dělá pokusného králíka pro své bizarní experimenty. Kýženou změnu slibuje příchod nové zdravotní sestry Kathy, která na vlastní kůži zjistí, že Patrick není až tak bezmocný, jak na svém lůžku vypadá. Režie remaku stejnojmenné australské vyvražďovačky se příznačně zhostil Mark Hartley, jenž si udělal jméno dokumentem Kam se hrabe Hollywood, kde glorifikoval fenomén australské brakové produkce sedmdesátých až osmedesátých let. Hartley coby žánrový nadšenec nepojímá předělávku jako pouhou modernizaci, naopak přináší osobitou variaci na premisu originálu. V kulisách jak vystřižených z gotických hororů společnosti Hammer Films se tak odehrává svěže braková podívaná s nervy cepujícími lekačkami i krvavými efekty jak od mistra fyzicky nepříjemných výjevů Lucia Fulciho, které snímá kamera připomínající díla Briana De Palmy. (Festival otrlého diváka)

Rockerman

Vlastně je to taková Carrie v chlapecké podobě. Zatímco dívka ze slavného hororu dovede pohybovat předměty silou vůle, tak její "kolega" Patrick jde dál a kromě věcí dokáže zmanipulovat a ovládat mozky lidí, a to leží v dlouholetém kómatu. Čili námět dobrý, ani atmosféra nechybí, ale přesto všechno jsem neměl z tohoto filmu nejlepší pocit. Je tam i dost nudných pasáží a celé je to takové neurovnané až chaotické. Nezachránil to ani "papá Lannister". Na jedno podívání to bylo, ale toť vše. ()

Rathalos

Tak toto je horor ako sa patri,hnusne a temne prostredie psychiatrickej kliniky,sialeny pacient,vyborne lakacky,atmosfera i napatie,mraziva hudba,skvele herecke vykony a tajomno,ktore vas drzi v ocakavani az do konca,k tomu vsetkemu krasna Sharni Vinson a vysledkom je zalezitost,ktora sa mi nadmieru pacila...:-) ()

ANTYCHRYST

Tohle mě teda hodně nesedlo... Bohužel a to jsem se tak těšil, ale celé to na mě působí dosti uměle, hudba, senatorium, herci prostě všechno. Navíc se tam hodně dlouho nic neděje. Pro mě teda velké zklamání, kde jsem stěží film dokoukal. 20 % ()

Miagy

Pomerne slušný film, s hororovými prvkami s vynikajúcou atmosférou v starej nemocnici pre výnimočných pacientov. Samotný riaditeľ s vrchnou sestrou naháňali hrôzu, nehovoriac o strašidelnej atmosfére ponurej nemocnice plnej zvláštnych pacientov, pričom stredobodom je navonok bezvládny Patrik... PLUS: vynikajúca atmosféra, dobrý námet, strašidelný riaditeľ, celkovo celý film si viac menej zakladal na atmosfére. MINUS:záver mohol byť možno trochu menej teleknitetický :) ()

petrik11

Hlavná hrdinka mimoriadne škaredá, až som si prial, aby skončila po prvých piatich minútach. Dej ma nezaujal, varilo sa z vody, ale v tej súčasnej hororovej biede dávam trojku ()

MartinTerran

Originál neznám čili nemůžu srovnávat. Téma je zpracováno docela dobře, rozmluva s vegetativním pacientem navozuje temnou atmosféru a pak začne důležitá, hlavní část filmu. Film se odehrává v současnosti, ale celý ústav i s vybavením připomíná maximálně 60. - 70. léta což nějak nedává smysl. Pár lekaček zde je, krve a mrtvol taky není pomálu, ale moc strašidelné to není. Hodnocení: 56/100. ()

dzberry

Někdy k smíchu (scénář, herci...bavil mě tu a tam jen děda Lannister, i když se mi nepodařilo odkrýt tajemství jeho doktořiny..), párkrát husina ((ne)čekané lekačky), většinou pak povzdechy a odcházení od kompjútru na lulání, pro pitíčko, pro oříšky, pro kafíčko, zase na lulání (no a co!!)... Bez hudební režie by asi převládnul ten smích... Ach...proč jen jsou v hororech pořád a dokola porušovány všechny možné pudy sebezáchovy? Když vím, že nějaký vegetativní ležák co chvíli chlustá jako lama, tak se nad něj – proboha – pokaždé, co jej navštívím, nenahýbám na vzdálenost dvaceti centimetrů! Je z toho pak akorát tak mokrá tlama!! Jejda, jejda... ()

Mamlas

Dobrá kamera i hudba, skoro jako od Hitchcocka. Ale co ten pitomý příběh? To byla moc nudná pitomost dotažená do absurdity. Celou dobu se neděje ganz nic, snad jen jakési vidiny. Jen posledních 20 minut je aspoň nějaká akce, ale i to je taková skoro až fantasy šlichta. A konec samozřejmě klišé. (24%) ()

elanista1

Finále ma veľmi nepresvedčilo, ale aj tak sa jedná o mimoriadne slušný horor, ktorý v prvej polovici stopáže krásne pracuje s diváckymi očakávaniami /teda s tými, ktorí nevideli pôvodnú verziu, ako ja/ a dáva jasne najavo, že niečo nedobré sa v nemocnici deje. Je to kvalitný film s áčkovými parametrami. Herci a kamera sú veľmi presvedčivé a napätie sa dá krájať. Pekný tajuplný horor, ktorý som 90% času hltal, len finálne rozuzlenie mi nesadlo ako by malo. Peta Sergeant bola dobrá už v Iron Sky. ()

wick

Spíše parodie než horror...takový slabý odvar, z podobného soudku raději vidět opakovaně Dotek medúzy. ()

SMilan

Keby tvorcovia s filmom počkali na uvedenie iOS 7, nemuseli si dievčence prisvetľovať fotoaparátom ale mohli mať plnohodnotnú baterku. To je iba jeden zo zmiešaných pocitov, ktorý z filmu mám. Zopár vydarených scén, ako tá so zrkadlom, ale inak pomerne lacná zábava. Snáď len tá hudba je skutočne hororová a robí atmosféru. Asi si dám ešte originál, pre porovnanie. ()

sonule36

no.. musím říct, že jsem čekala od filmu více.. ze začátku to vypadalo docela slibně, ale bohužel mě nezaujal ani nevystrašil.. co bych "vypíchla" je obsazení docela pohlednýho Patricka, nemyslela jsem si, že by hrál roli záporáka.. takovej oddechovej horůrek na večer :) ()

Saxos

Klasický horor z nemocničního prostředí. Starý hnusný dům. Experimentující doktor. Několik bezvládných pacientů, z kterých jeden jménem „Patrik" používá telepatii, aby řádně škodil. Vše zbytečně přehrávané. Prostě remake stejnojmenného hororu z roku 1978 zůstal na stejné úrovni. ()

moriero

Telepati v komatu komunikující prostřednictvím reflexů jako plivání a prdění do filmu prostě nepatří. Možná tak do Scary movie. A ten jeho urputný pohled do stropu tolik vychvalovaný v originálu ze sedmdesátek, jsem tomuhle manekýnskému dřevu ani trochu nevěřil. A taky jsem začal být alergický na jméno Patrik (ač se tak jmenuje můj brácha), protože ho ve filmu řekli 198 x. A co to mumlání ostatních v komatu? "Patrik ho chce vykouřit!".Ne. Ne. Ne. Takhle prostě na mě jako na diváka ne. ()

Allein4

Skvělá hudba, silný příběh, napětí, vývoj...a povedený závěr. Povedený film trochu kazí hluché scény a pomalost vývoje i v momentech, kdy je naprosto jasné, k čemu vlastně dojde. Rozhodně jsem ale vcelku mile překvapen, protože očekávání byla nižší, než co jsem nakonec obdržel. 80 % ()

jarmil8 odpad!

Ta historka by sotva naplnila jeden díl třeba Krajních mezí. Film je ambiciózní sračka, která je ke konci hlavně k smíchu. ()

Mark1983

Takových scén jako před závěrem a během závěru v tomto snímku mělo být více, ač i když je film zajímavý, klidnější pasáže z filmu dělají čistý průměr se zábavným závěrem. A nevím - proč, ale během scény, kdy byl doktor nucen si dávat elektrošoky mě popadl takový záchvat smíchu, jak mi to přišlo komické, že nevím, kde se to ve mě vzalo. ()