Bývalý válečný dopisovatel Bastien Grimaldy je jednoho večera přepaden a následně začne být pronásledován neznámými zločinci. Když jednoho večera opět zazvoní telefon, dostane Bastien nabídku, aby si zpět koupil svůj bývalý život. Protože policie jedná váhavě, rozhodne se Bastien zjistit, kdo za vydíráním stojí. (borsalino)

majo25

Viacmenej všedné krimi - na triler to nemá ani poriadnu atmosféru, ani väčšie napätie - ktorého príbeh po zhliadnutí rýchlo vyšumí z hlavy. Dopomáha k tomu aj nemastný-neslaný záver, kde sa páchateľ "vyautuje" sám. Jediné, čo film drží nad vodou je Lino Ventura. Ten aj vo vyššom veku ukazuje, že dokáže byť dôstojným ťahúňom. K akcii ho pre istoru už ale príliš nepúšťajú. ()

vesper001

Solidní thriller, ze kterého dělá přítomnost loutek solidní horror. Upřímně, děsím se jich natolik, že jsem vydržela do konce jen se zakrytýma očima a kvůli Linu Venturovi. Byl to prý velice hodný člověk, který to ovšem neměl v životě snadné. I jeho postavy jsou podobné – jakkoli kladné, občas se ocitnou uprostřed pořádné hrůzy. Podobně mě vyděsil snad jen Dotek Medusy. ()

Skuby47

Klasické kriminální drama se všemi klady i zápory doby svého vzniku. Mezi klady patří zajímavý scénář a skvělý Ventura v hlavní roli.. Z dnešního pohledu by se dala vytknout určitá rozvláčnost. V současnosti by tento námět zpracovali tvůrci daleko akčněji, ale moc by jim to nepomohlo, protože by neměli Venturu aby to zahrál. ()

JohnSmith

Slušný thriller a solidní Ventura, který bere svou ochranu do vlastních rukou. Je příjemné, že hodně dlouho člověk neví, odkud vane vítr a kdo za vším stojí. ()

patrikus

Příliš velká a zdlouhavá expozice přináší protemnělou krimi podívanou. Film se sice trochu vleče, ale citlivost a civilnost tomu dodává velikou hloubku, dlouho jsem tento film sháněl... Ventura prostě vždycky musí tvrdě bojovat... ()

Mikino00

Film má parádně temnou atmosféru, táhne ho svých charisma Ventura a upřímně až do konce mě nenapadalo jak to vlastně celé je. Jenže děj je poněkud pomalejší a nedokáže celkově vtáhnout. ()

agassi68

Klasika v podaní Lina Venturu. Ešte mu prihrali mladú fešnú ku boku tak je čo sledovať :). Stará škola so všetkým, čo k tomu patrí.. ()

MickeyStuma

Lino Ventura opět v roli, která mu šla vždy nejlépe. Výborný scénář je však tentokrát zrealizován krapet volněji, takže atmosféra není zase až tak napnutá, jak jsme byli u podobných snímků zvyklí. Přesto se jedná o podívanou, kterou především táhne samotný Ventura. Bez něj by to prostě nebylo ono, takže díky za to. ()

kkarx

Když to člověk sleduje, tak si říká, zda by nebyl mnohem snadnější způsob, jak by padouch mohl dostat, co chce. Vážně to musí dělat tak komplikovaně? Těšil jsem se na Roberta Hoffmanna, který po snad 10 letech hrál zase v trochu známějším filmu. Nakonec nemůžu ale říct, že by hrál. On se tu jen objevil v posledních minutách a neřekl jedno jediné slovo. Takové mrhání talentem. :-) SPOILER: Proč si nedošlápnout třeba na jeho matku a obrazy mají hned. Vůbec dění někam do poloviny filmu jasně naznačuje, že se bude jednat o osobní záležitost a něco temného z Venturovy minulosti a nakonec se z toho vyklube jen obyčejné vydírání a to je zklamání. ()

westman

Postarší Lino Ventura ve své poslední hlavní roli.Škoda je obrovská,neznám jiného herce zahrát beze zbraně v ruce muže, kterému neznámí útočníci usilují o ztrátu chlapské psychické i fizické schopnosti a odměnou jim má být pořádný balík peněz ze vzácných obrazů.Režisér Pinoteau zazářil v obdobném snímku z roku 1973 Mlčenlivý v hlavní roli opět skvostný Ventura. ()

subic

Je spisovatel a jsou po něm, ale kdo a proč? K tomu 2 zvláštní policajti, kterým je za těžko něco řešit. A to trvá prvních hrozně utahaných 80 minut. A navíc za to může i matka. Ani hudba není vůbec špatná, ale je jí jako šafránu, je vlastně až jen na konci. Měl jsem docela problém se na to dodívat. 50% ()

ilclassico

Jen dobrý průměr se spoustou zbytečných postav a zápletkou, která mě zklamala. Žádné vyvrcholení se nekonalo. Nebýt Lina... V rámci žánru za 3. ()

karnifex

No, trochu se to táhlo a bylo tam dost hluchých míst. Nejvíc se mi líbila závěrečná honička v Berlíně, která nemůže nepřipomenout slavnou scénu komisaře Clousea v Bouloňském lesíku. ()