Peter Devereaux (P. Brosnan) je bývalý tajný agent CIA, co si užívá poklidného života ve švýcarském Lausanne do chvíle, než jej vyhledá jeho někdejší šéf. Ten jej přesvědčí, aby se vydal na další misi a z Moskvy eskortoval Nataliu Ulanovovou (M. Musliovic) – asistentku bývalého generála Arkadyje Federova (L. Ristovski) a horkého kandidáta na ruského prezidenta. Natalia je totiž ve skutečnosti agentkou pracující pro CIA. Té se podaří získat tajné informace z Federovova trezoru, které jej usvědčují z válečných zločinů v Čečensku. Netrvá to dlouho a Federov si této zrady všimne a chce ji dopadnout. Peter se k ní však dostává dřív než ostatní, ale během útěku je dle rozkazu zastřelena dalším agentem CIA a Peterovým bývalým žákem Davidem Masonem (L. Bracey). Těsně před svou smrtí stačí dát Peterovi usvědčující fotky a říct mu jedno jméno – Mira Filipova. O ní však nejsou žádné informace a jediný, kdo s ní byl v kontaktu, byla Alice Fournierová (O. Kurylenková). Peter se tak rozhodne Alice vypátrat, aby zjistil, proč musela Natalia – ve skutečnosti jeho utajená láska, zemřít. A aby toho dosáhl, je odhodlán se vypořádat se všemi, kteří mu budou stát v cestě. (Česká televize)

flyboyeda

Prijemne odsypajici ale presto spotrebni akcni podivana, ve ktere Brosnan dokazuje, ze se za ta leta Bondovani preci jen neco naucil... :) ()

panMartin

November Man je docela dobrý film s výbornými momenty, ale samozřejmě také i s těmi slabšími. Brosnan je slušně drsný a jeho souboj s vlastním žákem je zajímavý, i když některé akční scény by si zasloužili lepšího choreografa a režiséra, Olga Kurylenko je parádní kočka zbytek cástingu moc nezaujme. Jednou větou je to tedy celkem slušně krvavá špionážní akční jízda, která nezklame. ()

alchac

Sice jsem se zase nedočkal toho, že by třetí nejhorší svinstvo, které kdy opustilo Ukrajinu (přesněji řečeno Banderovci sice o parník vedou, ale s radioaktivním spadem z Černobylu Olča více než zdatně soupeří o druhý flek), někdo konečně na filmovém plátně brutálně terminoval (a to pokud možno co nejdříve po úvodních titulcích), ale naštěstí aspoň 007 byl ve výborné formě a kdyby mu tedy z kástingu přihráli lepší koště pro obligátní bondáž, bylo by to zřejmě na plný počet. ()

andrii

Jménem... s výbavou, která ba/r/ví. Udělá vítr v kopulích. Zamlží tmavé brýle. Rozfouká listiny smrti. Bere vinné. Zakrvácené "dušičky" s pařáty nechá padnout. Na prochladlou zem, do rukou hrobaře. ()

sator

Uvěřitelnost rovna nule...síla je v detailech které vysvětlí jak se mu daří unikat když jsou ulice prošpikovány kamerami apod...Takže pokud nemyslíte proč ne... ()

FaceMan

Čakal som niečo viac než som dostal. Akčné scény sú dobre spravené ale miestami neprehľadné. Zbytočné dlhé a väčšinu dôležitých momentov sme mohli vidieť už v traileri. V konečnom dôsledku vás tento film neurazí ale ani neoslní. Ja som mal moc veľké požiadavky kedže trailer vyzeral úžasne. Nakoniec z toho je klasický akční špionážny film s pár skvelými zábermi a obrovským klišé. 3* ()

Jizni Tlapa

Nula nula sedmička je zpátky. Jmenuje se jinak, ale utáhnout si uzel na kravatě a během toho vyškolit komando Růsáků mu jde stejně jako za starejch, poctivejch Bond časů. Tohle je pěkně v tempu a se stylovým Piercem, za doprovodu harmonické muziky a hlavně, se skvělou akcí!Vítej zpět, Piercíne... ()

Johnny.ARN

Bývalý Bond s bývalou BondGirl v napodobenine Bourna pokúrovaného s MI. Bolo cítiť, že to je knižný námet, ale celkom dobre spracovaný. Akčné, sympatické, ale predvídateľné. 3 z 5 ()

Mrkvič

Dlouho, dlouho jsem to viděl na 4 hvězdičky, protože začátek byl úžasně nadupaný a až někdy do poloviny to bylo napnuté jak struna a pořád zajímavé. Až jsem filmu i dokázal odpouštět slaboulinké berličky, které v dnešní době mají filmy v tomto žánru zvládnuté mnohem lépe. Pak přišla psycho scéna s bláznivým hlavním hrdinou a pro mě totálně nevysvětleným chováním. Bohužel dál se ještě pár absurdit objevilo. Mít přečtenou knížku, tak si buď řeknu "aha, jasný, chápu to díky knížce, ale chudák jiný divák" nebo "co to, ku.., proč? sakra!". No a abych nezapomněl, tak ve filmu opět kozičky a krásné prdelky :) Ale nohy hrály tentokrát prim. ()

ywo666

Asi bola trošku chyba toto pozerať po Johnovi Wickovi, lebo to teraz pôsobilo ako 6 zálev pigi čaju. Napriek tomu sa jedná o vcelku solídny špionážny akčný thriller, ktorý na mňa ale vôbec nezapôsobil. Hlavne akčne mi to zas nemalo moc čo ponúknuť. Tie headshoty som už videl včera. Bitky za moc nestoja. Snáď len množstvo úderov do hlavy tupými predmetmi stojí za pozornost. Pierce už je očovidne starý. Luke Bracey bol priemernejší ako priemer. Najväčšie sklamanie bola tá ruská zabijácka pipka, ktorá nepredviedla absolútne nič. Film má ale solídny spád, na Olgu sa vždy dobre pozrá a je to správne drsné. Bodaj by nie, keď to má Rko. Ale jedná sa o snímok, na ktorý rýchlo zabudnem. Neponúklo mi to nič čo by som ešte nevidel, alebo prečo by som si to mal pozrieť ešte raz. Pohybuje sa niekde okolo 70% aj to iba z protekcie. Najslabšie možné 4 hviezdy. ()

Cushing

Stylové, mírně oblýskané. Tak jako Brosnan. Zábava na necelé dvě hodiny je to možná málo originální, ale kvalitní. ()

venison

Slabší béčkový thriller, ze kterého se dalo vytřískat mnohem víc.. Po shlédnutí upadne hned v zapomnění a na tom nic nezmění ani Pierce Brosnan, ani Olga Kurylenko.. ()

VanTom

V takovéto naivně béčkové špionážní konspiraci nemají závažná politická a válečně-zločinecká témata co dělat, protože zpravodajské služby opravdu takhle nepracují a postřílení tolika vlastních lidí by vám metál taky nepřineslo. Jinak Brosnanův zasloužilý agent si s pistolí v ruce počíná schopněji než James Bond a předvídá bystřeji než Jason Bourne, přestože je to vlastně citlivý rodinný typ. ()

JohnSmith

Celkem slušný thriller s bývalým Bondem a bývalou bond girl. Sice nemám moc rád tyhle východoevropský zápletky točený na Balkáně, ale tentokrát to nebylo tak zlý. Brosnan je slušně drsný a jeho souboj s vlastním žákem je zajímavý, i když některé akční scény by si zasloužili lepšího choreografa a režiséra. Podtrženo sečteno, je to lehce nadprůměrná zábava, která se vám brzo vykouří z hlavy. ()

Herzeleid

Vcelku povedené a za Pierce mám nutkání přidat čtvrtou hvězdu, protože filmy na styl bondovek k němu sedí a patří k mým oblíbeným 007. Ale objektivně film jednoduše ztrácí. Vlastně mě samotný příběh vůbec nepohltil. Série přestřelek a honicek zábavné, ale zbytek to nedokázal spojit v nějaký solidní celek, který by vyčníval nad průměr. ()

mkubalikova

Rok 2014 byl velmi plodný na naštvané profesionály, kteří kvůli pomstě musí ze zaslouženého odpočinku zpět do práce (Washington, Reeves, Neeson, Brosnan). Ex007 z toho vychází nejhůř. 70% ()

MichelSmith

Penis sa my z toho síce nepostavil,teda ked vynechám všetký scény s Olgou Kurylenko,ale kvalitatívne aj tak velmi lukratívny a obohacujúci film... ()

Hollohlaway

Pierce výborně, pořád to zvládá. Začátek mě navnadil, ovšem postupem času se z toho stávala trochu lacině-balkanská moralitka s omšelým klišé žák - učitel a několika podivnými zkratkami v ději. Ale ve výsledku starosvětsky působící špionážní akce potěšila, dovedu si Brosnana představit v podobných rolích častěji. ()

kenkaku

Tedy musím říct... jsem překvapen. Jak už to tak občas bývá - o filmu jsem předem nevěděl nic. A sledování to jen prospělo. Prakticky od začátku až do konce (vyjma pár minut okolo padesáté minuty) se stále něco děje. Děj se neustále posouvá dopředu, prakticky si nevybavuji rozhovor nebo situaci, která by neměla pro následující dění nějaký význam. To že cca v polovině bylo jasné "že vrah je zahradník" (chápete jak to myslím) mi bylo tak jedno, že i banální zvrat (který už jsem nečekal) mě více než potěšil. Kouzlo "listopadaře" je i v tom, že je tak krásně americky nekorektní... tedy: nahotinky - potvrzeno, efektně natočené násilí - potvrzeno, hlavní hrdina není ultra pozitivní uvědomělý Američan - potvrzeno, I v USA jsou "špatní lidé" - potvrzeno (a několikrát)... sakra já se zamiloval!? ()

netahlo

Od zacatku do konce vyborna akcni jizda a o tom ma akcni drama bejt. Takze naprosta spokojenost a Piercovi to furt slape! ()