Vše je ztraceno

• USA All Is Lost (více)

Z chování osamělého mořského vlka vycítíte, že v životě zažil už mnoho krizí. Ani ta, při které se jeho jachta střetla s plovoucím kontejnerem plným čínských bot, ho zpočátku nevykolejí. Jednoduše zalepí mohutnou díru v boku lodi, která po nárazu vznikla, a pluje vstříc nejbližší pevnině a bezpečí. Jenže tahle srážka je jen ochutnávkou před sérií katastrof, které musí zkušený mořeplavec čelit. Smrtící koktejl složený ze silných bouřek, houfujících se žraloků a nefungující techniky vystaví jeho schopnosti zkouškám, které není v lidských silách zvládnout. A to pořád ještě není všechno... (Cinemart)

Illioplius

Tento film, ktorý je takmer bez jediného slova, v sebe neobsahuje snáď žiaden moment, kedy by divák mohol pokojne sedieť. Celú dobu nie je vidno súš, nie je vidno žiadneho človeka – okrem osamelého hrdinu, ktorému ide čoraz viac o život. Napätie stále stúpa, avšak takým nenápadným a nenásilným spôsobom, že si to divák ani nemusí všimnúť. Naraz to naňho doľahne – zrazu mu silno tlkoce srdce a bezmennému moreplavcovi drží palce. Takmer vôbec sa nedá odhadnúť koniec filmu, pretože už keď to vyzerá, že sa má film skončiť, prichádza ďalší záber. All Is Lost divákovi brnká na nervy, hrá sa s ním a ťaží zo svojej nepredvídateľnosti. Divák sa tak dostáva do kože hlavného hrdinu, ktorý je odkázaný len na počasie a na náhodu, či ho niekto zachráni. Netuší, ako dopadne a či sa mu podarí prežiť. Táto skutočnosť robí tento film výnimočným. ()

Kcko

Za poslední dobu to nejnudnější co jsem viděl. Ani RR to nezachrání (v tomto snímku navíc velmi průměrný s 2 typy obličeje ...), jdu si pustit Trosečníka s TH na uklidněnou. ()

Hapretor

Konec to poslal všechno do kytek. Jinak to mohla bejt "oddychová" jízda pro diváka o chlápkovi, co měl sakra smůlu. A ten záběr s lodí se krutě nepoved. V jednom to vypadá, že je kousek, na dosah, v druhym to vypadá, že je mnohem dál. Jak píšu, ten konec je hrůza - a nebejt tam tak známej herec, tak se na to nejspíš podívá málokdo. ()

agassi68

Oproti Stroskotancovi je to slabý odvar. Redford sa snaží ako sa dá, no dej je akosi lineárne predvídateľný a bez emócií. Najprv diera, potom búrka, furt sa čosi poserie aby to vzápätí prekonal a tak dokola. Na záver klasika so svetlicami a ľahostajným tankerom prekladaná podmorskou kamerou na húfy žralokov a úplný záver to dorazil. Tri z úcty k 78 ročnému hercovi.. ()

GOREGASM

Realistické a nejen pro hlavního hrdinu vyčerpávající survival drama, které nevyhnutelně a velmi precizně prohlubuje a dává pocítit beznaděj, které Redfordova postava chtě nechtě s kupící se nepřízní osudu propadá. J.C. Chandor se rozhodl jít do morku kostí a to já rád. A vůbec nemusí dění na plátně přitahovat za vlasy, prostě nechává přírodu konat. Robert Redford je ve svém projevu bezchybný a jeho herecký survival instinkt mikrometrově vyvažuje kreativitu pod tlakem přežití versus zlomené odevzdání, které vrcholí v závěru. Uhlazená koncovka mi k vyznění celého dění nesedla, ale přežít si Robert zasloužil, jen to šlo pojmout... jinak. 80% ()

owwidius

Velmi komorna zalezitost, co sa tyka poctu hercov a dialogov :D Opat klaustrofobicka predstava ma na tom bavi najviac, plus taketo survival filmy milujem, ale toto sa fakt nepodarilo. Kamera je pekna, pripomina dokumentarne filmy alebo videoklipy. So slabou zvukovou strankou (toto bolo nominovane na oscara??) to pripomina skor taku snovu prihodu, alebo co... Chcel by som aby ma to dostalo a citil sa ako Rober Redford, ale nic z toho sa nekonalo. V porovnani s podobnymi kuskami slabota, a zaver takisto. Vysledne 3 brmbolce su este z milosti. [#17/2014] ()

BOURQUE

Film pre náročnejších divákov o boji človeka s prírodou. R. Redford aj „bez jediného slova“ dominuje. Jeho charizma a mimika stačí na to, aby sme mohli precítiť to, akým malým kúskom je človek v prírode. Réžia a hudba na slušnej úrovni. Osobné hodnotenie: 74 % (***) ()

burton

Ježiš, Roberte, cos mi to udělal? Já sem to málem nepřežila! Taková blamáž! Hrozný příběh, děsný zážitek, tuny vody, Mlčení a zase sveřepé mlčení a nakonec zase tuny vody. Slané. Strašně jsem se nudila, absolutně nechápu, jak je to při takovém utrpení mořského vlka možné. Asi proto, že jsem tomu nevěřila. ()

Deratizer

Kde byly např jaké dramatické střety se žraloky, které se slibují v popisu? Žraloci byli pouze v záběru, žádná akce s nimi, žádné ohroženi na životě hrdiny, nic.. Moc se toho ve filmu nedělo, jsou filmy na stejné téma, kde se děje mnoho dramatických okamžiků, jsou plné napětí, zde jsou to dvě bouřky, nic víc, ale i ty bouřky jsou ve všech takových filmech jako naprostý základ.. ()

pilarius

Když natrefíte na takovou bouřku, že už vaši loď ani izolepa nezachrání, pak víte, že vše je ztraceno. Redfordovi není co vytknout, ale sám tu stopáž v přítomnosti prostě nikdo utáhnout nemohl. Jó, to kdyby se pracovalo se vzpomínkami či sny, mohlo to dopadnout jinak. Takhle jsem se nudil. ()

MickeyStuma

Impozantní dramatické ˇone man showˇ, ve kterém snad překvapí jen věk dané osoby. Nic proti Robertu Redfordovi, kterému bylo v době natáčení úctyhodných 77 let a pro kterého to jistojistě byla nejen herecká výzva. Je v každičkém záběru fascinující a pro mnohé snad i inspirací. Pro mnohé také působí, z moralizačního aspektu, jako varování. Jen tak se sám vydat do hloubi oceánu není jen tak a co všechno se může stát právě tento snímek ukazuje. I se zcela zručným námořníkem, jakým postava  příběhu určitě je, série nešťastných událostí může pořádně zamávat. Jak je ukázáno, stačí málo a začnou se dít věci. Jedná se tedy o příběh jednoho muže plujícího na svém plavidlu ocitnuvší se proti nejrůznějším oceánským nástrahám a rozmarům přírody. Tady jsou každá slova zbytečná. Se zatajeným dechem jen sledujeme počínání stařičkého muže v souboji s vodním světem. Snímek proto nemá žádný dialog, což je zcela plně pochopitelné a hlavně přirozené. Kdyby si měl povídat sám se sebou, ztratilo by to veškeré napětí a hlavně onu impozantnost. Vyprávění tak plně probíhá obrazem, čímž se kamera zodpovědně snaží nic nevynechat. Především sleduje tvář Redforda kvůli výrazu obličeje, takže je to všechno hlavně na jeho herecké dokonalosti v rámci vytváření emocionálních stavů v nejrůznějších situacích. Vizuální stránka věci vše náležitě podporuje a byť se to někomu může zdát málo napínavé a snad i pomalé, je rozhodně se na co dívat. ()

GMVajgl

Utrpení. Protagonista si za něj sice mohl sám - vždyť ho nikdo nenutil, aby se vydal sám na plavbu jachtou. Ale diváka taky nikdo nenutil, aby se na to díval. Těžko tenhle film hodnotit - protože to je spíš zážitek než film. Je poutavější než filmy s několikanásobným rozpočtem. Špatný je snad pouze název a začátek, který je takový zavádějící / doomerský. ()

Dimo

Safra, na tohle jsem se těšil jak malej Jarda. Robert si tu svoji "One man on sea show" odehrál skvěle, to je jasný, ale jen v mezích, co mu scénář dovolil. Na to, jak se film hezky, a to myslím vážně a bez despektu, vleče, mě ten uspěchaný konec trošičku nasral. Navíc by přes prsty zasloužil nějakej ten maník nebo tým, co stará o digitální posprodukci za nepřehlédnutelnou auru kolem osoby v závěru filmu. Přesto všechno se jedná o dobrý film, který jasně ukazuje fakt, že když se věci mohou kazit, tak se kazí, navíc v atraktivním, nelítostném prostředí a skvěle, opravdu skvěle odeharáno takřka beze slov. Za projekci v kině nelituju ani omylem. ()

Dm1tr1j

Na toto treba mať náladu, nieje to ako Life of a Pi kde sa nakonci trošku ešte veci pomiešali, je to priamočiare s happyendom, za ten hviezdička ďalšie dve za Redforda. ()

AngelG

Má to sice takový delší rozjezd, ale pak je to opravdu velice zvláštní a silná záležitost.. není potřeba slov, pouze vnímat co se děje a předvídat, co dalšího se stane.. a že je to skutečně depresivní a tíživé.. obzvlášť ke konci.. ()

Robert Redford si vyšlápne do hor

Robert Redford si vyšlápne do hor

06.05.2014

Legendární Robert Redford se v nedávné době objevil v dramatu Vše je ztraceno a comicsovce Captain America: Návrat prvního Avengera. Návrat na stříbrné plátno se mu očividně zalíbil, dnes totiž… (více)

Oscarové nominace 2014

01.01.2014

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)