Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coleha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce. Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně – tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout… (oficiální text distributora)

Petoss1

Na herectvo a krásu Sarah Michelle Gellar sa veľmi dobre pozerá. Na jej výkone je to všetko postavené. A hraje to parádne. Škoda, že okrem nej ma takmer nič neupútalo. Príbeh sa vlečie a v cvokhouse sa nič zaujímavé nedeje. Záver je pekný, ale uvítal by som aj dramatickejší. 70% ()

Stanley

Není to zlé, ale mohlo to být lepší. Námět v sobě skrývá veliký potenciál, který film prostě naplno nevyužil, přičemž příběh ztratil velký kus osobitosti už jen tím, že byl odtržen ze slovinského prostředí (navzdory předloze). Pokud jste viděli jiné filmy podobného ražení, Veronika vás již nebude mít příliš čím oslovit. A pokud nelépe sami znáte prožitky a pocity, které Veroniku přivedly do Villete (což v určitých mírách máme v sobě každý), otřepaný způsob vyjádření poselství filmu vás asi příliš efektivně nezasáhne. Ale nebudeme-li nadmíru kritičtí, uznáme, že film, jako je tento, je svým důležitým odkazem přínosný a hodnotný (zejména pro mládež). ()

Caym

Ne, ne a ne. Sarah Michelle Gellar se na Veroniku absolutně nehodila a nedokázala zahrát nic z toho, co by přibližně Veronika mohla prožívat. "Mohla", protože díky scénáři dostala Coelhova kniha ošumělý ráz příběhu z blázince, kterých už tady bylo milion. Poetika Coelhova díla, které představuje Veroniku, a její rychle se blížící smrt, jako katalyzátor náhlých proměn jednotlivých "bláznů" a systematicky tak přebíhá od jedné postavy ke druhé, zmizela do nenávratna. Postavy i prostředí prošlo oblíbenou plastikou Hollywoodu (neboť Američané nevědí, co to je Ukrajina) a příběh se uhladil na míru komerce (chybí tam rodiče - šup tam s rodičovským výlevem). Režijní snaha zachovat alespoň zbytky poetiky a stylu Coelha zůstala někde mezi klavírními skladbami a mlčenlivými záběry, ve kterých si divák měl domýšlet. Otázkou zůstává, zda si člověk neznalý knihy může vůbec něco domyslet... Veronika hezky hraje na klavír, venku je léto, Veronika to s tou sebevraždou nemyslela zas až tak vážně a umře (za několik týdnů? - no vlastně těžko říct, že jo). Ono pět dní a několik týdnů je rozdíl a bez jakéhokoliv srdečního záchvatu člověk doopravdy nemá pocit, že by to měla Veronika nějak nahnuté, takže těžko peskovat Sarah, že vypadá jenom jako vzpurná náctiletá sebevražedkyně, která se svým aktem dožadovala pozornosti rodičů. Uhlazené, zjemněné leporelo bez jakékoliv gradace obrané o veškeré zvratky, hlášky o masturbaci i o absurdně vtipné scény (především vtipného doktora). A pointa zabitá klišé koncem v podobě doktůrka a Mari (aneb love-story na všechny způsoby). ()

Nach

Komorní drama o hledání smyslu života. Knihu od Paula Coelha jsem sice nečetl, ale film mě pozitivně zasáhl. Jeho silnou stránkou jsou jistě skvělé herecké výkony, komorní atmosféra i minimalisticky vedená režie z níž každá emoce působí jak má. Konec jsem sice správně odhadl již ve 40 minutě, ale to nic nemění na tom, že Veronika se rozhodla zemřít je dostatečně kvalitním filmem na to, aby jste mu i vy (máte-li rádi tento druh filmů) dali šanci. 80% ()

boblig odpad!

Třikrát fuj!!! Emilka Mladá natočila odpudivý povrchní kýč, který jí ale zřejmě mnoho lidí zbaštilo i s navijákem ... ()

vykur!

"Jeden mocný čaroděj chtěl zničit jakési království, a tak do studny, z níž si brali vodu všichni obyvatelé té země, nalil kouzelný lektvar. Kdo se té vody napil, ten se zbláznil. Na druhý den ráno se jí napili všichni lidé z království a zbláznili se, až na krále - který měl pro sebe a svou rodinu vlastní studnu, k níž se čaroděj nedostal. Znepokojený král se snažil své poddané nějak zvládnout a nařídil řadu bezpečnostních a zdravotních opatření: ovšem strážníci a úředníci se té otrávené vody napili také, královy příkazy považovali za nesmysl a nehodlali je plnit. Když se pak obyvatelé království o těch dekretech dozvěděli, došli k názoru, že jejich panovník se zbláznil a že teď přikazuje samé hlouposti. S křikem se shromáždili před hradem a žádali, aby král odstoupil. Zoufalý vládce se tedy chystal vzdát trůnu, ale královna mu v tom zabránila a řekla: "Teď půjdeme k té studni a taky se napijeme. Budeme pak stejní jako oni." Tak se také stalo: král s královnou se napili vody šílenství a okamžitě začali říkat nesmysly. Jejich poddaní pak od svého požadavku ustoupili: když král teď prokazuje takovou moudrost, proč by nemohl vládnout v zemi dál? V království potom nastal klid, přestože se jeho obyvatelé chovali docela jinak než jejich sousedé. A král mohl vládnout až do konce svých dní." ()

laik_60

veľmi citlivá režijná práca pri spracovaní Coelha ako predlohy tejto drámy. Pre diváka určite zaujímavé atraktívne prostredie, aj zápletky, s krásnym klavírnym saundrackom. Pohodový, akýmsi uspokojením naplňujúci film . Dávam 4b. ()

Andre3000

Několik opravdu zajímavě podaných scén, které ve mě vyvolávali roztdivné pocity. Téma, díky kterému začnete bilancovat a přemýšlet co jste udělali v životě...a především, jak je důležité vážit si každého dne. K filmu bych měl dvě výhrady. Sarah, která se probudí po 2 týdením kómatu a vypadá jak z obrázku, namalována jak na rande. A také možná až moc lehký přechod mezi ničím a láskou mezi oběma hlavními hrdiny. Na druhou stranu chápu, že délka filmu to vyžadovala v takovéto podobě. Mimo Sarah se mi velice líbil ještě výkon Davida Thewlise. ()

Juto

V tomto príbehu sa mladá žena, očividne veľmi depresívna, ktorá nemá až taký dobrý vzťah s rodičmi a vlastne ani sama so sebou, rozhodne zabiť, no neuspeje. Prebudí sa v ústave, len aby zistila, že jej pokus o zabitie jej v skutočnosti vyniesol rozsudok smrti. Film je dosť pomalý a neužil som si ho tak ako som si myslel. 5/10 ()

frings

BRAVO! Už úvodní sebevražedná scéna mě naprosto dostala a emoce nepolevily do konce filmu! Knižní předlohu už mám u postele a večer začínám číst. ()

campix

Coelho vytvořil jedinečnou knihu, která mimo toho, že její hlavní premisou jsou duševní pochody mladé dívky v psychyatrické léčebně, těží také ze zajímavého příběhu zasazeného do Evropy, přesněji na Balkánský poloostrov. A přesně tohle Youngová ignoruje a dělá z Veroniky konzumní záležitost pro americké diváky. Samozřejmě jsou citové momenty dostatečně silný, jak si daný žánr vyžaduje a také některé záběry spojené se skvělou hudbou jsou vyloženě magické, ale Veronika se rozhodla zemřít na mě nepůsobí jako žádný nadstandart. Prostě solidní drama z psychiatrické léčebny s ne až tak přesvědčivou Sarah Michelle Gellar v hlavní roli. ()

filmharmony

...rotory, které se otáčejí v našich hlavách, jsou pro někoho pohonem, pro někoho prokletím... kdo z nás je oprávněn soudit... ... je moc dobře, že občas může ochutnat temnotu duše skrze filmové příběhy... a tento se velmi povedl... ...skvělá práce s hudbou... bolestně silné obrazy zachycené vynikající kamerou... ()

misulka03

Pokud jste milovník Paula Coelha, budete na jednu stranu jásat, že se natočil film podle jeho předlohy a na druhou stranu půjdete do kina s obrovskými obavami, zda se režisérce podařilo zachytit to kouzlo, které knížka má. Přiznám se, že jsem obrovská fanynka Paula Coelha a jeho knížky miluju a jsem přesvědčená o tom, že tady je to ještě těžší zachytit tu pravou atmosféru, všechny detaily, které objevíte čtením knihy. Když se kritizuje nějaký román, že není přesně podle předlohy tady to prostě musí být ještě viditelnější. A tak jsem na počátku zapomněla, že se jedná o knižní předlohu a užívala jsem si samotný film. To bylo asi to nejlepší, co jsem mohla udělat, protože film mě nadchnul. Kdybych to musela srovnávat našla bych tolik odlišností a nedostatků a hlavně film né v každé situaci plně vyjádřil, co Coelho myslel, ale pokud jsme se od tohoto odprostila našla jsem v tomto filmu to, co jsem chtěla. Byla to nádhera :) ()

andiek05

Knihu jsem četla již před lety a byla jsem zvědavá, jak se podařilo filmové zpracování. Tím, že kniha není omezená časem, a může se tedy věnovat všemu podrobněji, tak byla samozřejmě lepší, ale i přesto se mi film líbil. Myslím si, že vše podstatné tam bylo – příběh, hlubší myšlenky, prostor k zamyšlení. Opravdu pěkný film a závěr stál za to! ()

KanjiVital

U tohoto filmu jsem se opravdu neuvěřitelně nudil, a kdybych zjistil dřív, že nejlepší z filmu je až posledních 15 minut, tak bych si příště po proflámované noci raději natáhl budík nakonec. Závěr byl ale vskutku dechberoucí. Rozhodl jsme se dát 2 hvězdičky (možná 2+), protože na 3 hvězdičky toho bylo pro mě opravdu velice málo. Ani herecké výkony mě příliš nepřesvědčily. Dobrý příklad toho, že ne každá knížka lze úspěšně filmově zpracovat. ()

Mrkvič

No, větší nudu jsem snad ještě nikdy neviděl. Musím uznat, že ty dialogy a celá kompozice jsou asi tak inteligentní, až jsem si jich spoustu nedokázal k příběhu přiřadit. Záblesky něčeho strašně mazanýho jsem tak viděl každou minutu, ale často mi neseděly ke zbytku. Naštěstí je konec tak prostý, až to zahřeje u srdíčka. Dlouho ale takový film nedám, abych si mohl užívat svůj čas lépe jako Veronika. ()

Johnny.ARN odpad!

Skôr umreli diváci ako Veronika. Tie rozhovory do duše išli úplne mimo mňa, melancholická hudba tomu tiež nepridala a prechádzanie z jednej miestnosti do druhej za účelom pozretia sa z okna ma tiež nebere. ODPAD! ()

terunka003

Coelho × zmatenost. Je špatné hodnotit tento film, protože musíte hodnotit knížku. A knižní předloha je fantastická. A všichni víme, že se nedá natočit film tak, aby v něm byla obsažena všechna fakta, která se objevují v knize. A zvlášť těžce to jde u Coelho, jeho filozofii tam těžko narvete. Proto dívák, který Veroniku nečetl musel být neskutečně zmatený. Nebylo zde vysvětleno několik faktů, což z filmu dělá průměr. Povedlo se ale prostředí, hudba, kamera a obrazy, vztah mezi Edwardem a Veronikou, dokonce i představitelka hlavní postavy byla vybrána perfektně. Zbytek trochu pokulhává. Tento film raději po přečtení knihy nebo raději vůbec, aby jste si nezkazili to co jste si přečetli. Pohádka o králi a kašně bláznovství.. ()

wer4

V knihách Paula Coelha je každá jedna stránka, bez výnimky, plná nádherných myšlienok. Stačí sa začítať a odpútať od prítomnosti. Nechať sa viesť. Veľmi jednoduché a oslobodzujúce. Priznám sa, nedávala som tomuto skromnému filmu veľké šance. Naopak, pesimizmus pri spracovaní knižnej predlohy prevládal. Musím sa priznať, tušila som správne. No i napriek tomu, som pri záverečných titulkoch cítila spokojnosť. Má to však jeden háčik. Divák sa musí hneď na začiatku filmu odpútať od knižnej predlohy. Jednoducho akceptovať fakt, že to nemá s hĺbkovou výpovednou hodnotou knihy nič moc spoločného (samozrejme, má, základná myšlienka by sa tu nejaká našla, no veľa toho - krásneho /sexuálneho/ chýba). Ale brať toto dielko čisto z filmového hľadiska, pekná práca. Jednoduchá, priama a čistá. ()