Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Falcon)

helloween93

Frozen je takový novobdobý kult, který zasáhl dnešní generaci dětí jakl tu naši Toy Story nebo později Auta. Film je opravdová muzikálová pohádka, která v roce 2013 zaslouženě zbourala kina s ústředním hitem “Let It Go”. Elsu a Annu zná snad každé dítě. Příběh je vcelku předvídatelný, s jedním větsím zvratem. Animace je jako vždy v podání Disney výborná. Z animáků 2010+ bude Frozen určitě v mé top 5. 4* ()

xxENDxx

Mickey: technicky obdivuhodné, ale pro děti celkem brutální, nicméně sranda. Film: Čekal jsem "Na vlásku 2", ale byl jsem studenou sprchu vyveden z omylu. Vypadá to naprosto úžasně, obzvlášť, když se kouzlí, postavy (princezen) jsou fakt krásný, krajinky jakbysmet, ale zbytek byla klasická Dyznejovina se spoustou písniček. "Hlavní hrdina" značně nesympatický chráněnec jedličkárny, Sob / Los (nebo co to bylo) obdoba koně z Na vlásku (proč mluvil jako malej, ale jako velkej už ne? nebo to celou dobu dělal ten týpek? Přišlo mi, že úplně na začátku mluvil i SobLos). Trollové byli fajn, ale byli tam málo. A sněhulák? Jestli na to chce někdo jít kvůli němu a jeho taškařicím v ukázkách, tak nechoďte. To co bylo v ukázkách (kýchnutí), ve filmu vůbec není a sněhulák je ještě větší "retard" (v tom špatným slova smyslu, ne "retard" v dobrým slova smyslu, jako jsou třeba Mimoni), než "hlavní hrdina a navíc je tam tak málo, že až na song o vedru jeho vystoupení nestojí za zmínku.. A humor? Ten se asi vytratil v procesu. Korunu tomu všemu nasadil "indiánský" hudební motiv, který se bůhví proč prolíná celým filmem a nějaká španělská(?) vypalovačka jako od Shakiry v záverečných titulcích. Velké zklamání. 5/10 A to považuju Na vlásku za nejlepší animák od Hledá se Nemo. Pořád to ale byla větší zábava, než nové Příšerky. ()

goni

Krasna vianocna rozpravka, ktora spaja klasicky namet s modernymi prvkami (hoci s povodnou Andersenovou rozpravkou toho vela spolocneho nema). Chvilu trvalo, kym sa to rozbehlo, ale potom to uz malo riadne grady. Okrem pekneho pribehu, sa divak zabavi hlavne na velkom mnozstve vtipnych scenok, kde su najvtipnejsimi postavickami sob a hovoriaci snehuliak. 3D efekty ako aj celkova vizualna stranka su vynikajuco spracovane. Najma sceny v ladovom palaci posobia neuveritelne pekne a realisticky. Rozpravku celkovo hodnotim ako vysoko nadpriemernu zabavu pre malych aj velkych [95/2013]. ()

MartX

Pisnicky celkem fajn aspon vetsina. Silna podoba na vlasku. Postavy jsou fajn a vetsina dialogu dava smysl. Mohlo byt vic humoru. Kazdopadne animace je bozi jak je u disneyho zvykem ()

PEZ

Milá rozprávka, ktorá sa v istom zmysle snaží podobať na Tangled, ale darí sa jej to len čiastočne. Nápad to zlý nemá, aj postavy su fajn, najmä snehuliak Olaf a nič nehovoriaci sob Sven, no príbeh je pravidelne spomalovaný pesničkami, ktoré sa moc nevydarili. Škoda, mohol to byť dobrý rozprávkový muzikál. Netuším, ako to znelo v originále, ale hudobná stránka pesničiek ma nezaujala vôbec a ani slová sa moc nerýmovali. Škoda, že postavu Olafa nevyužili tvorcovia ešte viac, pretože bola extrémne vtipná a vlastne najlepšia z celého animáku. 7/10 UPDATE 21.01.2021: Po druhom pozretí v originálnom znení musím ísť o stupienok vyššie. Už samotný dabing nie je jednoduchá záležitosť a pri pesničkách to platí dvojnásobne. Ale tunak je to v orignále naozaj násobne lepšie. A zároveň ten jednoduchý príbeh o strachu z ublíženia a o láske mi teraz viac sadol ako na prvýkrát v kine. Takže rád zvyšujem na 8/10. ()

SiMMaS

Parádní hudba, pěkně animované, rozpracovanější příběh - je fajn, že obsahuje více než jeden zvrat. Happy ending se vším všudy. SPOILER: Akorát jsem na začátku nečekala, že zůstane jedna z dívek na ocet:) Asi se nechávají místo na dvojku (což doufám, že ne). ()

SamanthaM.M

Veľmi som sa na túto rozprávku tešila, keďže zbožňujem Idinu Menzel, no po prvom pozretí ma veľmi sklamal slabý príbeh. Po druhom, treťom a štvrtom raze však dvíham hodnotenie - severské kráľovstvo je nádherné, animácia skvelá, pesničky chytľavé, snehuliak Olaf zábavný a trollovia roztomilí. Naozaj tu chýba prepracovanejší dej, ale aj tak sa dá pri tejto rozprávke skvele zabaviť. ()

IPajule

Po dlouhé době mě tento film donutil napsat komentář, který si zaslouží. Opravdu krásná animovaná pohádka od tvůrců podobného filmu "Na Vlásku".Scéna se sněhulákem Olafem nebo sobem Svenem, to jsou nezapomenutelné vtipné momenty. Let It Go od Demi Lovato, kterou do filmu nazpívala Idina Menzel ani nemluvím. Tato písnička mi hodně dlouho zůstane v hlavě je krásná, originální a plná energie, stejně jako celý film. ()

Haide

Film není perfektní, ale který taky je. Tohle je naprosto čistý Disney. Ne Disney let posledních, ale ten pravý Disney, kterého jsme jako děti milovali! Skvělá magická zápletka, vše dobře dopadne, krásná animace a perfektní hudba! Hvězdičku navíc dávám za titulní píseň. //Viděno v angličtině, 2D. Předpokládám, že česky a 3D už to takové kouzlo mít bohužel nebude.// ()

P. J. D.

Tohle se Disneymu docela i povedlo, ale ruku na srdce, bylo to natočeno zase pro peníze a člověk to na tom musí vidět. Kde jsou ty časy Sněhurky, Popelky a jiných pohádek, co byly od srdce? Dávno bohužel pominuly. Ano, má to dynamiku a spád, scény jsou malebně půvabné, hrají všemi barvami, postavy baví, ale ta jiskra, ta jiskra se po letech vytratila. Tři z pěti. ()

DejanSt

Premenené obe nominácie na Oscara za Najlepší animovaný film, ako aj Najlepšiu pôvodnú filmovú pieseň "Let It Go" ()

Blaogranas

Žánrově kvalitní animák s příjemnou ústřední písničkou, který si s (docela dost) přivřenýma očima těch 5* zaslouží. ()

Stíba

Moc milé překvapení. Oddychová a vtipná podívaná s moc pěknou hudbu a skvělým sněhulákem, který srší vtipem. Tenhle anime muzikál se Disneymu vážně poved a dokázal s ním zasáhnout překvapivě širší publikum než asi sám očekával. Alespoň podle toho co teď vidím okolo sebe. (Megabox Wonju, Jižní Korea - 8. 3. 2014) ()

redwik

Po dlhšej dobe som si pozrel rozprávku, ktorá sa mi celkom páčila. A aj keď väčšinou filmy s kopou pesničiek nemusím a zďaleka sa im vyhýbam (to je asi jediný dôvod prečo som ešte nevidel Les Misérables), vo Frozene mi to vôbec nevadilo. Naopak, Idina Menzel a jej Let It Go patria medzi velice dobré pesničky. Aj ako film to bolo fajn, najviac som sa pobavil (ako asi väčšina divákov) na Olafovi a Svenovi, no dabing Kristen Bell pre Annu bol tiež skvelý. Kristen Bell - Anna /:/ Idina Menzel - Elsa /:/ Jonathan Groff - Kristoff /:/ Josh Gad - Olaf /:/ Santino Fontana - Hans /:/ Alan Tudyk - Duke of Weselton /:/ Ciarán Hinds - Grand Pabbie the Troll King /:/ Chris Williams - Oaken ()

darkreider

Veľmi dobre sa na to pozerá a ešte lepšie počúva, to sa nedá uprieť. Žiaľ je tu veľké "ale". Film má niečo málo cez hodinu a pol a mne pripadal ako dvoj a pol hodinový. A za vinu to kladiem veľmi slabému príbehu. A je to škoda, našliapnuté na rozprávku roka to malo. ()

pepa3rd

Hned na počátku mě pohltila neskutečně pohádková atmosféra, ať už díky prostředí, krásným písničkám, rozvernému dovádění i bezprostřednosti hlavních hrdinek a ten pocit mě neopustil vlastně až do konce. Povedený scénář, herecké výkony (dáli se animace tak nazvat) a ještě jednou, ta atmosféra si prostě méně jak 80 % nezaslouží a rád tak přehlédnu pár mušek na kráse, které nestojí za to zmiňovat. ()

ptsd

Pohádka s nádhernou animací, pěknými písněmi a klasickým love story. Více humoru by neškodilo a příběh by mohl být méně předvídatelný, ale i tak se mí film líbil. ()

Kingjiri

Nemám velkej přehled o animácích, ale vážně lze Frozen považovat za ukázku toho nejlepšího, co se za rok 2013 urodilo a mělo by získat Oscara v animovaný kategorii? Určitě nebudu objektivní, protože muzikály nemám rád a postavy si zpívaly na muj vkus až moc často, takže už jenom proto musim ze svýho nadšení a hodnocení dost ubrat. Nicméně ani jednoduchej příběh příliš nezaujal. Vtípků bylo po skromnu, přičemž se o většinu z nich zaslouží sněhulák Olaf, kterej se objeví pozdějc než by bylo záhodno. Kvalitu animace bych označil maximálně za průměrnou (detaily postav jsou vcelku promáklý, ale "pozadí" už v tomhle případě dost hapruje). No, další důkaz, že mně se Oscarový snímky ve většině případu asi nikdy nezavděčej. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood