Reklama

Reklama

Mapy ke hvězdám

  • Kanada Maps to the Stars (více)
Trailer 1

Dr. Stanford Weiss (John Cusack) a jeho manželka Christina (Olivia Williams) jsou typickými představiteli hollywoodské rodinné dynastie. Ale rozhodně nejsou typickou rodinou. On je psychoterapeutem pečující o hollywoodské hvězdy a také autorem úspěšných motivačních knih, které mají jejich čtenářům zajistit více dokonalý a šťastný život. Christina se zase snaží rozvíjet hereckou kariéru jejich třináctiletého syna Benjieho, který je dětskou hvězdičkou a zároveň byl od devíti let na protidrogové odvykací kúře. Kdežto dcera Agatha (Mia Wasikowska) byla pro změnu propuštěna z léčebny, kde se léčila z pyromanie a vrací se zpět do rodiny. Agatha se po návratu stane osobní asistentkou jedné z otcových hvězdných klientek, stárnoucí herečky Havany Segrand (Julianne Moore). Ta se neustále vyrovnává se slávou své mrtvé matky. I proto urputně usiluje o natočení remaku filmu ze 60. let, který její matku proslavil. A aby toho na ni nebylo málo, musí čelit nočním návštěvám matčina přízraku. Jediným, kdo vidí životy hollywoodských hvězd a hvězdiček s nadhledem, je řidič limuzíny Jerome (Robert Pattinson). Ale i on touží po filmové slávě. (CinemArt)

(více)

Videa (11)

Trailer 1

Recenze (255)

Visáč 

všechny recenze uživatele

Cronenberg je nezmar. V Cosmopolise si vytrel prdel Pattinsonovou fanbase a tu naložil skomírajúcej hollywoodskej mašinérii. Bohužiaľ, tak ako pri prvom menovanom, ani tu sa nevyhol skutočnosti, že to nie je až také zábavné, ako mohlo (malo?) byť. Postavy a ich vzťahy sa zdajú byť predimenzované a skutočne sú. Ich amorálnosť a iracionalita však proporčne narastá s vašou vzdialenosťou od mindsetu showbizovej elity. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Seberu tě z ulice, platím ti, abys mohla chodit pozdě do práce a ty mi klidně menstruuješ na můj nábytek." V Hollywoodu je snadné najít hodného zaměstnavatele, ale jakmile skončí titulky, tak se z těch usměvavých sympaťáků stávají hysteričtí spratci, kteří si zaslouží ránu nějakým těžším oceněním do hlavy. Pan Cronenberg to tradičně pojal po svém a i když se z počátku zdálo, že je ze svých úchylek vyléčený, tak s přibývajícím časem dal jednoznačně najevo, že tohle se prostě léčit nedá. Bylo to zkrátka divné, vtipné, pitomé, zábavné, oslovující i nesrozumitelné, ale rozhodně to nebyla předvídatelná nuda. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,PENÍZE POBLÁZNÍ KAŽDÉHO…." /// Hollywood jako Mekka schizofrenie. Obklopen šílenstvím obdivuju Cronenbergovu tvůrčí kreativitu, páč svět nejfalešnější přetvářky baví. BAVÍ! Takhle my tady žijem – co role to perla! A DOZVÍ SE O TOM CELÝ SVĚT! Nebo aspoň ten, kterej miluje Davidovi zvrhlosti. Byť tentokrát ty, jenž máme uvnitř. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Uvažuju o koupi hovna nějaký hvězdy. 2.) Potřebuju vyzvednout nějaké recepty. Avian, Vicodin, Xanax, Zoloft, potom Astragalus, Goldenseal… 3.) Chcu napsat Barboře Orlový. 4.) Thx za titule ,,ni.na29“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Cronenberga vždycky zajímalo patologické chování postav, ale v tomhle případě mi přijde, jako by na těch mapách bylo až moc bílých míst. Hollywoodské panoptikum je tu přehnané až ke směšnosti a žádná postava není natolik psychologicky propracovaná, aby mohla diváka zaujmout. Takže to vlastně z větší části stojí na hercích v čele s Julianne Moore a Miou Wasikowskou. Škoda, od Cronenberga jsem čekal víc. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Cronenberg vznešeně poskládal ne úplně těsně pasující mozaiku příběhů zbohatlíků v Hollywoodu, zdůraznil náléhavost jejich tužeb, postavil jim do cesty zeď v podobě jejich slabin a všemu dodal prapodivný nádech mysteriózna tak, jak to uměl velice dobře již před několika desítkami let. Podobně jako De Palmova Vášeň tento film rozhodně není pro všechny, mě se ale nádech podivna a nepochopení v téhle stále ještě mainstreamové podobě líbí. Cronenberg navíc vždy uměl skvěle vykreslit odvrácenou stránku lidské nátury a to se ukazuje i zde. Samotný závěr je pak nečekaným úkrokem a vlastně až dojemně romantickou tečkou za jinak chladným filmem... 7/10 ()

Galerie (102)

Zajímavosti (7)

  • Bruce Wagner napsal scénář již v roce 2007, ale kvůli problémům s financemi bylo možné film natočit až v roce 2013. (Ajjinka)
  • Film sa natáčal od 8. júla do augusta 2013. (Arsenal83)
  • Poprvé za celou kariéru natáčel režisér David Cronenberg v USA, všechny jeho předchozí filmy vznikaly bud' v Kanadě, nebo ve Velké Británii. Natáčení probíhalo 5 dní v Los Angeles a Beverly Hills. Dále se točilo v Torontu. (Phill67)

Související novinky

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Legendární kanadský režisér David Cronenberg (Moucha, Dějiny násilí) letos po osmileté pauze od uvedení svého posledního snímku Mapy ke hvězdám z roku 2014 představí svůj nejnovější příspěvek do… (více)

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (více)

Reklama

Reklama