Mapy ke hvězdám

Mapy ku hviezdam

Psychologický / Drama

Kanada / USA / Německo / Francie, 2014, 107 min

• Enšpígl

První půlka byla nudná jak lenochodův život. Tvůrci si zřejmě mysleli, že znám celej Hollywood, protože slovní sprcha všech těch jmen byla větší než seznam nepřátel USA. V druhý půli se občas něco podařilo, ale byl to magořinec a je mně úplně jedno ,co tím chtěl pan režisér říct, protože to říkal hodně blbým jazykem. S velkou pravděpodobností můj poslední Cronenberg v životě.(28.10.2014)

Excellent. Sžíravá satira démona kapitalismu, vládnoucího povrchním celebritám v ulicích Beverly Hills. Všichni proti všem a každý sám za sebe aneb s Cronenbergem objevíte netušené levely sobeckosti. A taky prdící Julianne Moore, konečně. Fakt psycho, žánr experimentální fantasy nabírá zcela nečekaný směr.(18.1.2015)

Cronenbergova odpověď na otázku: "Mají se slavní, krásní lidé (v Hollywoodu) opravdu lépe než my ostatní?" Posuďte sami. Mě osobně by jen zajímalo o jak velkou nadsázku (a zda vůbec nějakou) se u něj jednalo. Další důkaz toho, že Julianne Moore patří k absolutní špičce americké herecké školy, a že Cronenberg ani náhodou nepatří do starého železa (v tomto názoru se zde s jinými váženými komentátory rád rozcházím). 70%(4.12.2014)

Cronenberg vznešeně poskládal ne úplně těsně pasující mozaiku příběhů zbohatlíků v Hollywoodu, zdůraznil náléhavost jejich tužeb, postavil jim do cesty zeď v podobě jejich slabin a všemu dodal prapodivný nádech mysteriózna tak, jak to uměl velice dobře již před několika desítkami let. Podobně jako De Palmova Vášeň tento film rozhodně není pro všechny, mě se ale nádech podivna a nepochopení v téhle stále ještě mainstreamové podobě líbí. Cronenberg navíc vždy uměl skvěle vykreslit odvrácenou stránku lidské nátury a to se ukazuje i zde. Samotný závěr je pak nečekaným úkrokem a vlastně až dojemně romantickou tečkou za jinak chladným filmem... 7/10(5.11.2014)

• vteco

Těžko se hledají slova jak tento opravdu výjimečný film nazvat. Směs naprosto úchylných, pro mě těžko pochopitelných a často nechutných výjevů mi celý příběh neuvěřitelným způsobem kazí. Stejně tak zbytečné a bezduché dialogy, které se marně snaží o lepší atmosféru. Jediným pozitivem je velice dobrá Julianne Moore a závěrečná pointa celého, bohužel velmi špatně a chaoticky vyprávěného příběhu. [40%] | Kino - Prom.(2.11.2014)

• - Spoiler: Robert Pattinson se s Julianne Moore poprvé setkal v den, kdy společně natáčeli milostnou scénu v limuzíně. (Ajjinka)

• - Do roli manželů Weissových byli napřed obsazeni Viggo Mortensen a Rachel Weisz. Oba ale kvůli kolizím s jinými projekty museli od natáčení odstoupit. (Stoka)

• - Poprvé za celou kariéru natáčel režisér David Cronenberg v USA, všechny jeho předchozí filmy vznikaly bud' v Kanadě, nebo ve Velké Británii. Natáčení probíhalo 5 dní v Los Angeles a Beverly Hills. Dále se točilo v Torontu. (Phill67)