poster

Mapy ke hvězdám

 • anglický

  Maps to the Stars

 • slovenský

  Mapy ku hviezdam

Psychologický / Drama

Kanada / USA / Německo / Francie, 2014, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slartibarkfast
  **

  [ČSFD projekce] Scénárista David Wagner nám společně s Davidem Cronenbergem představuje další sondu do mezilidských vztahů v Hollywoodu. Jelikož je to film o hercích samotných, nikdo zřejmě nemusel příliš přehrávat, a i proto zde uvidíte třeba Roberta Patyzóna. Intriky, drogy, sex a mentálně nezpůsobilí adolescenti, kteří se psychicky hroutí již ve 13 letech. Ano, to vše a ještě více zvratků a výkalů zde uvidíte. Že jste na to zvyklí z plátků bulvárních časopisů zřejmě nikoho nezajímá, natož režiséra a scénáristu. Bohužel do tohohle šíleného výtvoru zapomněli zakomponovat smysluplnou zápletku, děj a závěr filmu, tedy jsem byl malinko zmaten, když mi před očima uháněly závěrečné titulky. Zřejmě se snaha o to, nastavit zrcadlo samotnému Hollywoodu, malinko vymkla z rukou. Mým nejsilnějším zážitkem z tohoto filmu je proto sexy děvče, které sedělo vedle mne a chlapec s rovnátky, který na mne po představení cosi prskal z řady přede mnou (už ne tak sexy). Never more a more dyk! 40%(28.10.2014)

 • kareen
  ***

  Tak tentokrát jsou mé pocity z filmu velmi rozpolcené. Dost mi vadil násilně vykonstruovaný scénář, jako by si Cronenberg neuměl vyextrahovat jím tolik oblíbenou kontroverzi sám z daného námětu (odvrácená strana filmového průmyslu je přeci v tomto ohledu tolik vděčným tématem) a místo toho na mě valil neuvěřitelně přehnanou báchorku o jedné ve všech ohledech narušené rodině. Přitom má třeba o takové schizofrenii velmi zkreslenou představu. Na druhou stranu to bylo skvěle zahrané, znepokojivé a hlavně originální, což se cení. Přiznávám, že stále nejsem rozhodnuta to ohodnotit, nechám si to projít hlavou, snad se mi to nějak rozleží.(18.10.2014)

 • J*A*S*M
  ****

  Čekal jsem ostrou hollywoodskou satiru. Ačkoli se ale jedná o nehollywoodský film z prostředí Hollywoodu, satirické prvky nejsou zas až tak výrazné, jak jsem si myslel. Sem tam se sice člověk dočká nějakého dialogu, který si z výstřelků a manýr hvězd dělá legraci, ale mnohem spíš se jedná o podvratnou netradiční vztahovku, jejímiž protagonisty jsou takoví pošuci, že to snad ani v Hollywoodu není úplně běžné. Opravdu, taková přehlídka zvrácených a sebedestruktivních charakterů se jen tak nevidí. Cronenberg je tentokrát zkrátka ve formě, a ačkoli se fanoušek jeho rané tvorby v Mapách nedočká hnusu fyzického, hnusu vnitřního psychického je tu požehnaně, a to až tolik, že film pro spoustu diváků nebude vůbec lehce stravitelný, ačkoli je vyprávěn s nadhledem a černým humorem. Je to zábava na hraně, ale mně to sedlo výtečně. 9/10(25.9.2014)

 • evulienka3
  ****

  Zvláštny film o ešte zvláštnejších ľuďoch, pričom si ale pokojne dokážem predstaviť reálny základ. Podivuhodné a svojím spôsobom desivé figúrky rozohrávajú hru, ktorá nemusí byť každému milá a po chuti. Ja však filmy nehodnotím na základe toho či mi jeho hrdinovia boli či neboli sympatický, a či ma príbeh nudil či nie, ja mám svoje vlastné tiež svojím spôsobom "úchylné"(objektívno-neobjektívne) kritéria. Filmu nie je po technickej stránke čo vyčítať, je dobre natočený aj odohraný, dokonca aj psychológia postáv tu funguje na kvalitnej úrovni. U mňa to teda znamená, že menej ako pod tri hviezdičky ísť nemôžem, otázka znie či si ich zaslúži viac. Po krátkom zvažovaní som dospela k presvedčeniu, že áno. Pretože jednoducho túto bandu si zapamätám ešte na veľmi dlhý čas a to je pridaná hodnota, ktorá sa u mňa ráta.(26.3.2015)

 • MartinezZ
  *

  Uznávám, že na tenhle film jsem byl příliš málo sjetej, vožralej, dodělanej a podělanej, protože pak a teprve JEN PAK bych asi byl schopen nevnímat to JEN jako psychedelickou pitomost s takovým oduševněle uměleckým přesahem až za horizont, že mi z toho bylo... Vlastně celé to chování a konání těch zjevů mi bylo ukradené. Teprve první dva skutečné zvraty ke konci byly nečekané a svým způsobem, vzhledem k ději, zajímavé, bohužel znovu pokakané lacinými digitálními plamínky. Na druhou stranu moje chyba, protože jsem si dopředu nezjistil, jak jsem již dříve hodnotil novodobější Cronenbergova díla, moje zvědavost by se pak o Maps to the Stars vůbec nezajímala a minul bych ji. Bez výčitek, bez lítosti.(23.10.2014)

 • - Poprvé za celou kariéru natáčel režisér David Cronenberg v USA, všechny jeho předchozí filmy vznikaly bud' v Kanadě, nebo ve Velké Británii. Natáčení probíhalo 5 dní v Los Angeles a Beverly Hills. Dále se točilo v Torontu. (Phill67)

 • - Julianne Moore obdržela na 67. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Cannes cenu pro nejlepší herečku. (P. J. D.)

 • - Bruce Wagner napsal scénář již v roce 2007, ale kvůli problémům s financemi bylo možné film natočit až v roce 2013. (Ajjinka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace