Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

shinlove

Název je trochu zavádějící. Nejedná se zde prvořadě o Vánoce, jako spíš o tom zamyslet se, jestli si vždy přejeme to, co doopravdy chceme. Každé přání by měl člověk vyřknout přímo ze srdce, ne podle momentálního stavu mysli. Já byl naprosto spokojený s filmem, jeho tvůrci i protagonisty. Ale (což je asi jen můj problém před svátky) ubírám hvězdu za to, že jsem chtěl v kině zrelaxovat, před Vánoci vypnout a nechat se unášet skvělou komedií a "byl jsem donucen" o filmu a u filmu přemýšlet a nebyl jsem zrovna ve stavu, kdy jsem chtěl takto silné téma. Nicméně souhlasím s názorem, že je to jeden z nejlepších našich filmů posledních let. A pravděpodobně zvýším svoje hodnocení, až se s odstupem času na tento film podívám znovu. Zatím dávám 4* ()

enceees

Já vám nevím přátelé. Film o všem a přitom o ničem. Film, který šel do hloubky a přitom tak povrchní. Zábavný, ale přitom tak nicotný... Nevím, jak ovlivňuje film fakt, že tam hrají v současnosti jedni z nejoblíbenějších a nejvděčnějších postav české zemičky. Ale na mě to okouzlení asi nedolehlo. Ale i tak jsem rád, že jsem film shlédl, jednou to ale stačilo. ()

moorks

Tato hořkosladká romance z období Vánoc se velmi povedla! Kvalitní herecké výkony, hudba, kamera i poutavý a zajímavý děj - to vše jsou devízy tohoto filmu. Některé linie se sice úplně nepovedly nebo nedotáhly, ale v celkově se to dá hodnotit jako nadprůměrný filmový počin. Režisérka Babinská dokázala, že její debut nebyl žádná náhoda a tímto filmem se posouvá mezi novou vlnu českých režisérů a doufám, že tento její posun bude i nadále pokračovat! Pro romantiky je to ideální podívaná a vřele doporučuji. ()

anonyym

Ta jedna hvězdička je za tu závěrečnou písničku s Klusem. Film byl jinak ztracený čas. Celé to byl jeden velký product placement Globusu, nehledě na to, že mi přišlo, že prostředí nákupního centra se do děje absolutně nehodí. Postavy byly všechny nesympatické, Krajčo s těmi brýlemi suverénně nejvíc. Ani jedna z nich za celou dobu nedala najevo nějakou emoci, všechno to bylo strohé a ploché, až mám pocit, jestli se ten film nenatočil jen proto, že Globus dobře zaplatil. ()

raikonen16

Pro mě obrovské překvapení. Krásný příběh, zajímavé podání. Karin ty filmy prostě umí, navíc výborní herci, hlavně David Novotný září. Nejlepší český film za poslední dobu ()

sha.piro

Don Krajčo i zbytek "padlých" zde sehrály své role opravdu dobře. Film je to (k mému překvapení) příjemně koukatelný a milý. Jiskru ztrácí jen v změti zbytečných reklam a log. Stačí, že jsme s nimi v přímém styku den co den na ulicích, v práci, i doma. Ve filmu a kině, kde se chci především bavit a odreagovat, mi to dost vadí. Další z věcí, která u mě kvalitu filmu zbytečně shazuje je také hudba. Ta je sice příjemná, ale je vážně nutné zůstat sedět v kině extra na titulky až do vylidnění sálu jen pro to, aby člověk slyšel jediný česky zpívaný hit (vyjma Kotěte od Projektu Y, které v autě dostalo prostor čítající tak 5 vteřin)? Koho ještě baví kupovat si soundtracky k českým filmům, když jsou plné nějakých foreign words? Copak už nejde dát do nového filmu i novou českou (!) hudbu? Já vím, že to dnes není "in", ale není přece nutné zdůzazňovat to, jací jsme dnes "mimoni", kteří se stydí za svůj mateřský jazyk a neumí nic prosadit bez cizích vlivů ve vlastní zemi před vlastním publikem (divákem). 65% ()

camomilla

Velmi pekne a melancholicke, nechala jsem se unest. Snad tim, ze jsem se zrovna divala v tom "spravnem rozpolozeni" anebo jsem se takto rozpolozit potrebovala. Takovy snimek mi v ceske kinematografii chybel. ()

lubica1995

Muž na koni v centre mesta. Totálne reálne. :) ale určite by som si ho zapamätala. Veľa nevyjasnených drobností, ktoré mne osobne vo filmoch neprekážajú. Za mňa päť. Určite si tento príbeh zapamätám. ()

naytsirk

Ani jsem se nesmál, ani jsem nebrečel... Kdybych na to koukal v předvánočním čase, možná bych na to nahlížel jinak... ale takhle mě to jen nudilo.... ()

PetMcHegoat

Tohle se jednoduše nepovedlo. Je to přísné, ale nemůžu jinak. A nevyvrátí mi to ani houfy bab, kladoucí si hřbet ruky na čelo s povzdechem: Ach! při každém záběru na "mysticky chlapáckého" Richarda Krajča. Asi tuším, jaký film chtěla původně Karin Babinská natočit, a ona to umí, ty Pusinky fakt fungovaly. Jenže tentokrát měla v ruce "kuchařku" otevřenou na stránce "guláš z patosu" s dovětkem ... lehkou stravitelnost nečekejte. No a podle toho dopadl i výsledek. Naposledy jsem se tolikrát naotáčela očima v sloup u Jobse, a to je co říct. Asi v půli jsem uvažovala, že to zabalím a uchýlím se k odpadu, ale nakonec jsem to zvládla až do finále, což bylo dobře. Nepřišla jsem tak o nejlepší scénu z celého filmu, kdy David Novotný říká: "... oni mi jenom splnili, co jsem si přál, trochu klidu, trochu prostoru k životu." To vylepšilo mé hodnocení. ()

TOPmoovie

prijemny film. kvalita zaznamu je slabsia. film ma tipicky naboj, ktory nedokazu americania, mate lepsi pocit ako po vysokorozpoctovom action filme. ()

zero_zelo

patetickým naivním romantikům obstarožního charakteru, jako jsem já, to vzalo dech, dalo slzy a naději, víru.. vlastně cokoli.. si budete přát. todle by měli dávat na vánoce, aby i dospěláci mohli chvíli snít ()

nadrin

Je to hnus, koukat od první minuty na Globus. Nicméně v rámci českých kinematografických počinů posledních let jsou Křídla Vánoc pro mne milým překvapením. Komedie se nekoná, což je dobře, jelikož by pravděpodobným výsledkem ve spojení s dramatem byla zase jednou trapnost. Film opravdu navozuje tu správnou melancholickou vánoční atmosféru, hodně povedený je OST- Charlie Straight, Lenny a samozřejmě Cesta nakonec, hodně pěkný. ()

MachPavel

Můj první koment filmu z domácí produkce..!! Pro mě film naprosto dokonalý i přes ostatní mínusy v ostatních komentech - ten snímek mě prostě pohladil po duši a to je účel a ten naprosto naplnil .!!!! Jinak spojení Richard Krajčo + Vica Kerekes je naprosto dokonalé - můj best film z porevoluční české produkce..!!!! A pokud zakoupím DVD s českým filmem - tak to už musí být - super Karin Babinská + naprosto super soundtrack. ()