Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

Cvachetka

Nápad dobrý, ale to zpracování.... Nemám moc ve zvyku hodnotit negativně herce, ale co to bylo? Totálně idiotské od začátku do konce. Takhle zmršit dobrý námět. Po zhlédnutí ve mně zůstal pouze pocit, že jsem viděl dlouho reklamu na Globus....jinak nic...prázdno....opravdu škoda, věřil jsem filmu. Myslím, že je to nadhodnocený film. A to hlavně proto, že se snímek snaží tvářit, že je víc než je. Je originální, na naše poměry nezvyklý, přemýšlivý, psychologický....a pochopí to jen inteligentní a duchaplní lidé a proto tomu dám dost hvězdiček...nebudu tak vypadat jako běžný, průměrný uživatel csfd....ne...20% ()

zigy

Mám rád filmy o obyčejných lidech, ale tohle bylo o ničem.....Tempo hry jako v pralesní lize. Sorry, ale Vica takhle zohyzděná??? Kde byly maskéři a designéři a kdoví kdo ještě se stará o vzhled hereček? To je hřích nevyužít její potenciál! To už to mohla hrát Babčáková. Ještě že jsou ty Vánoce a vánoční atmoška. ()

kolodej1

myslím si, že u tohoto filmu hodně záleží na správném naladění, velmi snadno se stane, že to člověka nechytne. Ale když tomu dáte šanci a pustíte si příběh a jeho postavy k tělu, tak zjistíte, že to vůbec není špatný film. Ideální je pak film sledovat v době sváteční, kdy je člověk celkově přístupnější. Mě se to rozhodně líbilo jak atmosférou, občasným humorem, potěšily mě i herecké výkony a zvolená hudba. ()

topvideo

Takmer zbytočná záležitosť. Optik, štetka, šašo a taxikár, pardon hlavnú úlohu pridelili koňovi. Tak čo z toho môže vzísť? Takmer zbytočná záležitosť. ()

Ironhead

Tohle je od Karin po vybornych Pusinkach hodne velky sesup dolu... Davida Novotneho mi v tyhle sragorce bylo az trosku lito :oT ()

Horác

Zásadní chybou filmu je, že prsní bradavky ukazuje Krajčo a ne Vica. Ale vydržel jsem to, nebylo to tak zlé. Vadila mi přehnaně klišoidní klipová estetika některých pasáží a taky neustálá póza pana Krajča (rozevláté pohyby, jemně pootevřené rty, týpek pořád v rozhalence, i když kolem mrzne...holt idol, no:). A ty scény s koněm,,,,to snad ne. No ale mezi tím balastem, ať už obrazovým nebo dějovým, jsem si našel linii, která mě zaujala. Je to takový film, na který by se člověk jako já aktivně nikdy nepodíval, ale když už to v tý televizi je, tak tomu dáte šanci a jste vlastně příjemně překvapení. ()

SuzieS

velmi povedene prokreslene postavy, coz u ceskych filmu skoro nebyva. To je hlavni pozitivuj tohoto filmu. Dej tam sice moc neni, ale atmosfera a jiz zminene postavy tak nejak staci. I pocity ten film umi hezky vytvorit a navodit. Na to, ze tam hraje Krajco - ktery vetsinou hraje v naprostych hruzach, a producent proste spoleha, ze film uz vydela jen tim, ze tam je, tak je to docela prijemne prekvapeni.A musim rict, ze prave Krajco je tam velmi charizmaticky a pritazlivy, ikdyz uz neni nejmladsi, ikdyz se o to svou image stale snazi. ...Sice tvurci spolehaji na plno klišé - suknickar (ktery se mozna zmeni, a ktery je prece nakonec citlivy) na koni, nahla promena Popelky Niny tim, ze ji proste sundal satek a par takovych veci, ktere ale musim uznat, ze proste funguji, ikdyz jsou klišé. Asi jsem mela i tu spravnou naladu na tento film,anebo jsem letos nejaka cela naměkko :D jedine, co me dost casto napadlo, ze kameraman by mohl trosku zamakat, ale bylo to hlavne v prvnich dvou tretinach filmu ()

fafejt001

S  odstupem  času  musím  uznat , že  je  to  výborný  film . Příběh , herci , hudba  , prostě  vše  funguje  . Já  si  myslím , že  to  tak  občas  funguje  i  v  životě .  Proto  bychom  si  měli  dát  pozor  ,  co  si v  životě   přejeme .  Mohlo  by  se  nám  to  totiž  splnit .  A  je  také  určitě  důležité ,  mít  kolem  sebe  pár  lidí  ,  na  které  se  můžete  spolehnout .  Ovšem  to  není  samozřejmost . Člověk  se  musí  snažit ,  aby  mu  bylo  dáno  tohoto  daru .   A  závěrem   bych  napsal , že   zázraky   určitě  existují . O  tom  jsem  zcela  přesvědčen .Jenom  to  dosti  často  ani   nepoznáme .   Takže  tohle    je    vlastně  film  ze  života . ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

RealSelf

Čekala jsem oddychový film, takovou českou komediální pohádku, a místo toho mě po celou dobu filmu s narůstající intenzitou zaplavovaly nejrůznější hluboké emoce, myšlenky a otázky, které ve mně přetrvávají do teď. Líbí se mi velký prostor pro fantazii, který je divákovi ponechán. Je to pro mě po dlouhé době český film, který mi nevyprchá z mysli hned, jak opustím kino. ()

harazin

Skvělý film,vynikající herci,réžie .střih ,který tančí s neuvěřitlně kvalitními písněmi a filmovou hudbou.Toto souznění dává filmu atmošku jakou umí dodat Tarantino nebo Ondříček. Hned jsem si v Bontonu koupil soundtrack a udržel si tak atmosféru filmu po" Cestě domů" .Režiserka film zajímavě obsadila.Všichni hráli výborně,ale moc mě překvapil Prachař a Viktor Preiss. Toho bych chtěl vidět ve větší roli. A vážení déjte si pozor na přání :-) ()

Tinush

Tři hvězdy za filmek, výkony, dialogy, atmosféru a čtvrtá navrch hudbě - ten úžasný gejzír skvělé muziky, fakt nádhera! Velký pokrok od tragických Pusinek, které byly pro mne spíš utrpením než cokoli jiného příjemného filmového...takže vlastně jo, milé překvapení ()

micud

Hlavní postavy jsou celkem uvěřitelné, zápletka s andělem zajímavá, ale na mě to působilo nějak nedotaženě. Jako předvánoční romantika dobrý. ()

Dunno

Křídla Vánoc jsou trochu nadějí, že se po dlouhé době objevil český film, který i na jednoduchém základu nabídne jistou kvalitu, emoce i humor. Film, který vytěžil z minima maximum, když na place obchodního centra promítl příběh, který neurazí, neobtěžuje a přinese pár jednoduchých příběhů, obyčejných problémů obyčejných lidí. Příběh není strhující, film tak nějak plyne až nakonec prostě a jednoduše skončí. Body navíc sbírá za atmosféru Vánoc a tak trochu sází na divákovo naladění se v předvánoční čas. Ústřední kvarteto v podání Krajčo, Kerekes, Novotný a Prachař předvádí solidní výkony a jejich herecký projev působí přirozeně a nekřečovitě. Takže pokud zrovna nevíte co, jděte do kina, moc podobných českých počinů tam nenajdete... Já budu doufat, že Karin Babinská příště postoupí ještě o schod výš a svojí filmařinu dotáhne k dokonalosti. Potenciál na to určitě má... ()

Alvin

Tak jsem si vyrazil na kapitána Phillipse, pohodlně se usadil v našem lokálním kinostánku a s překvapením konstatoval, že ten Greengrass s Hanksem přitáhli skoro tolik lidí, jakoby se hrála nějaká česká kokomedie. A pak začali trailery... Když už asi pět minut běžel ten poslední a dost nudně sestříhanej, tak mi došlo že jsem si spletl program o týden a film už právě začal. Ale přežil jsem to až do konce a místy (asi tak 3x) se i zasmál, ačkoli Karin to asi plánovala spíš jako to avizované drama. Dal bych snad i o hvězdu víc, kdyby v tom nepřehrával Krajčo, byť mu role váguse s umaštěným hárem typově sedla, ale já tuhle nepovedenou kopii Brada Pitta prostě nemusím. Jakoby nestačilo, že se podepsal pod hudbu, která sestává z výběru stejně prostoduchých cajdáků, jakými už pár let zamořuje éter českých rádií. Jinak Karin držím pěsti a myslím, že pokud jí příště někdo píchne se scénářem, tak to dopadne ještě líp. ()