Lichožrouti jsou malí tvorové, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí! Osudy hlavních protagonistů LICHOŽROUTŮ a jejich největšího protihráče, podivínského a opuštěného PROFESORA, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého LICHOŽROUTA HIHLÍKA, na kterého čekají ve filmu velká dobrodružství. Dny jeho dědy LAMORA, který ho vychoval, jsou u konce a HIHLÍK musí překonat strach, vylézt z okna a vydat se hledat strejdu PADREHO, o kterém neměl doteď ani tušení. Svou odvahu čerpá z toho, co mu vštípil dědeček – lásky k rodině, dobré výchovy a lichožroutího „desatera". Ani v novém lupičském domově u mafiánského strýce a dvou poťouchlých bratranců své ideály a zásady neopouští. A to i přesto, že ho zavedou do nebezpečných situací. Když nakonec s těžkým srdcem přeci jen poruší dvě základní lichožroutí pravidla „ Nikdy nevezmeš celý pár" a „Drž se lidí, ale drž se od nich dál", pak jenom proto, že věří, že vyčerpal všechny možnosti, aby došel ke svému vytouženému cíli – rodině.
S trochou nadsázky se dá říct, že poselství filmu zní: Rodina je nade vše! Drž se té, kterou máš, měj ji rád a dělej vše pro to, aby byla dobrá, protože jinou na tomhle světě mít nebudeš. A je jedno, jestli jsi člověk, nebo LICHOŽROUT! (Falcon)

Kalda69

Nechapu ty hejty, je to pro deti a to i ty nejmensi, tak se laskave proberte. A mozna i proto nadsazuju na 4*. To je jakobyste si stezovali, ze se v South Parku mluvi sproste nebo v High School DxD jsou nahotiny. Kdo ma hodne maly deti, tak muzu jedine doporucit. ()

Tomas_PO

Pomerne nová česká animovaná rozprávka, len z 2016ho, ktorá mi úplne ušla. Istým spôsobom pripomínajúca, prípadne by si divák prial, aby pripomínala nezameniteľného Kukyho. Krásna animácia, spracovaním a technológiou bez problémov dosahujúca svetovú úroveň. Veľký, preveľký potenciál, žiaľ, s malým úspechom a rozpačitým dojmom. Vtipov je pramálo, charizma chýbala, prípadne povestný 'ťah na bránku'. Ale určite pozerateľné, ak má divák chuť na rozprávku. ()

Lucas005

Jedna hvězda za skvělý dabing několika málo postav a detailní texturu textilu. Jako malý špunt jsem na tom byl v kině a nezanechalo to ve mně zhola nic, stejně jako dnes. Děcka unudí prvoplánové ploché postavy a nezáživné scény bez vtipu, dospělé bude iritovat nesmyslný a nefunkční svět Lichožroutů, nelogický příběh a otravné zbytečné písničky. Animace je levná a líná (až na tu zmíněnou texturu oblečení, ta je fakt dobrá), dialogy jsou o ničem a celé se to bere tak zbytečně vážně, až brutálně, že je z toho extrémně nudná břečka, ke které nemá vůbec cenu se vracet. ()

Bohulib

Animace se mi moc líbila, jak postavičky Lichožroutů, tak Praha, která byla "jako živá". Děj se dost liší od knížky, ale nevadilo mi to. Třináctileté dceři se film taky líbil moc, možná i proto, že sejí líbily i všechny díly knížky. Ale řekl bych, že většině její generace by to moc nezaujalo, zejména pokud neznají literární předlohu Takže je otázkou, jakému publiku je film určen, protože na filmu bylo hodně malých dětí, ale mám obavy, že ty z toho moc neměly. Zajímavé je, že v Brně začali Lichožrouty promítat 4 dny před oficiální premiérou. ()

fikee

Sice mne těší, že v našich končinách vznikl technicky vydařený animák, ale scénář i dialogy se moc nepovedly. ()

Margareth35

Na Lichožrouty jsem se těšila skoro víc než na Vánoce...tak dlouho jsem lidi kolem ukecávala, až to nevydrželi a film se mnou vážně šli. Plna očekávání jsem konečně zasedla do sedačky v kině a co se odehrávalo dalších 83 minut mě trošku zklamalo. Postavičky perfektně graficky zpracované, nápad na příběh taky bez jediné výtky (ba naopak se hlavní motiv filmu děje dnes a denně v každé domácnosti). Bohužel mě nijak výrazně film nevtáhl do děje ani jsem si nevytvořila nějaký citový vztah k postavičkám. Takový průměrný kresleňák s celkem obyčejným dějem. Takže nakonec trochu smutné 3 hvězdičky...!! ()

otecBobby

Po slibné úvodní vloupačce už jen nepovedená neveselá neparodie na mafiánské filmy. Proč bavit děti násilím? Synek ovšem přišel z kina spokojený. 💥za písničku. ()

Chlo0opek

Nějak mně tyhle postavičky k srdci nepřirostly a ani příběh nedokázal mé hodnocení vyšvihnout na víc než 3*. Podívat se na to dá, ale že bych se k tomu musel vracet, to ne. ()

PoprockCZ

Kdysi jsem slyšela celou audio knihu, takže kostru příběhu si ještě pamatuji. To mě taky zachránilo... Bez předchozí znalosti děje je film šíleně složitý, i takto mi chvíli trvalo než jsem pochopila všechny vazby a to to má být film pro děti! Animace ještě šla, ale lichožrouti samotní jsou prostě oškliví. Možná Hihlík ještě jde, ale Padre a celý zbytek? Nevím, jestli bych se jako malá chtěla koukat na takové obludky, které ještě mluví tak "hrubě", ve smyslu, že mají nepříjemnou barvu hlasu, dikci. Třeba zmiňovaný Padre je přeci jen dobrá postava, jenže z toho jak je vyobrazený na mě působí jako ten největší záporák. No, doráží to písničky. Ty texty jsou hodně hodně jednoduché, rýmy typu: o sudý - osudy... Profesor je tam za senilního blázna. A konec je ták naivní. Nefunguje to - velké zklamání. ()

Kivis

Lichožrouti ve mně vyvolali zájem hned, co se objevili na pultech knihkupectví. I když ne zas až tak velký, abych si knížku opravdu koupil, nebo na ně vyrazil do kina. Ale když se objevili v TV programu, okamžitě to byla jasná volba. Zklamání se nekonalo, ale nadšení také ne. Animace mě bavila, charaktery postav a spletitost děje by mohly být klidně základem pro nějaký lehce nadprůměrný thriller. Problém je asi především v mém očekávání. Čekal jsem totiž, že mě Lichožrouti i pobaví. Příběh o nějakých potvorách, které lidem kradou ponožky, to zní přece jako dobrá "bžunda". Jenže když film skončil, uvědomil jsem si, že jsem se vlastně ani jednou pořádně nezasmál a ani mockrát nepousmál. Není to bohužel rodinný film, v kterém si tu svou linku najdou jak děti, tak dospělí. Být o dvacet let mladší, nejspíš bych jednu hvězdičku přidal. ()

Pythonator

A co jste čekali? Že ubohý český film dosáhne hollywoodských kvalit? To bych jako patriot sice uvítal, ale jako racionálně smýšlející realista musím konstatovat, že Češi jsou ve filmovém průmyslu naprostí sráči, kteří poserou, co se posrat dá. Jen většina lidí si to jaksi odmítá připustit a stále chodí do kina na české srance hrazené zčásti z peněz daňových poplatníků. Mně se teda nikdo neptal, jestli chci, aby šly mé peníze na podporu české kinematografie. No fuj. A to jsou zrovna Lichožrouti jedním z těch lepších českých výtvorů. ()

Naby

Moc hezka pohadaka pro celou rodinu. Za me rozhodne spousta zajimavych a vtipnych scenek. Moc si nedokazu predstavit neco lepsiho pro rodine koukani. Celkem 4,1* ()

MoziMedve

Dobrý nápad, ale ponuré a nevkusné provedení. Jako příšerky co žerou ponožky v animáku, fajn... Ale co dál? Nic moc. Barvy a zpracování ponuré a už vůbec nechápu proč musí mít holčičí postava svůdné boky a zadek? To se lichožrouti rozmnožují pohlavně? Prostě dobrý nápad ale nevkusné provedení. Animace připomíná animované seriály (kvalita madagaskar vs tučňáci, tohle jsou tučňáci) ()

AJACON odpad!

Odpad je možná na první pohled přehnané, ale v "pohádce" kde je hlavním motivem únos, vydírání, objevuje se několikrát ohrožování nožem a žiletkou, to svědčí o absolutní scénáristické impotenci a necitlivosti. Veškerá klišé z béčkových akčních (a to opravdu!!!) filmů jsou přítomna. Plusy - animace. K čemu ale to, když tohle podle mého není film pro nikoho. Humor zde není téměř vůbec, v kině bylo ticho jak v kostele, a to bylo plné dětí!!! Nikdy více!!! ()

j1c2

Odpočinkový animák na nedělní odpoledne...zajímalo mě, jak si povedou čeští autoři v záplavě amerických pohádek. A řekla bych, že zcela přiměřeně, docela jsem se bavila.. Nejvíce mě zaujaly záběry pražských ulic, protože na nábřeží, kde se děj odehrává jsem pár let bydlela. Žádnou hlubokou myšlenku jsem ovšem ve filmu nenalezla... ()

Lada82

Bohužel mě i děti film zklamal. Praha jako opravdová, to se mi líbilo, a profesor je super, ale to je asi vše. Za celý film se v kině ani jednou nikdo nezasmál, některé děti koukat nevydržely. Rvačky, kudličky, žiletky, únos, vyhrožování, utopení... Ten film není ani pro děti, ani pro dospělé. Malé děti to nebaví, starší už také ne. Písně, které zdržují, nijak nenadchnou. Škoda, hodně šikovných lidí na tom pracovalo, a nás to bohužel neoslovilo. ()

lacertacz

Animace: originál, na jedničku. Rozjezd filmu: slibný. Pak - konec. Jasně, můžeme se utěšovat, že to je o řád lepší než Kozí příběh či Čtyřlístek. Ale s tím to asi nikdo srovnávat nebude - bude se srovnávat s (nejen americkou, že, Francouzi a Japonci) animáckou produkcí zahraniční, kterou jako abecedu znají děti od dvou let. Tedy a) s do detailu vymakaným příběhem, který drží pozornost jak dospělého, tak dítěte; b) s humorem, který je dobře načasován a dává filmu pravidelný rytmus na vlně napětí/oddych; c) dramaturgie, která to složí do dokonalého stroje, vše je tam, kde má být, vše funguje a divák nesleduje formu, propadne obsahu. A tady Lichožrouti selhávají, a) až c) je řemeslně nezvládnuto, a bez toho dobrý animák nejde udělat, i když se budeme zaklínat češstvím a Trnkou ostošest. Bohužel, a to jsem se těšil velmi. ()

bambiz

Už u knížky jsem měla problém s tím, že mě víc zaujala forma než obsah, který mi přišel na dětskou četbu složitý a nepřehledný. Na film jsem se těšila, děti též, ale dopadlo to úplně stejně. Moc se mi líbila animace, ale příběh bylo jen animované "béčko". Děti druhý den už ani nevzdechly, že v nějakém kině byly. ()