Razzor_82

"Lidská rasa si zaslouží vyhladit." Tematicky nadčasový snímek.  Lidstvo si koleduje o svou záhubu výrobou   viru V žánru futuristické sci-fi je tohle dílo jednoznačný majstrštyk. Chytré cestování časem ve kterém nelze změnit cestou zpět budoucnost. Gilliam vám zamotá hlavu jeho specifickou tvorbou. Výtečné herecké obsazení Willis + Pitt. Film jsem viděl znovu po dvaceti letech a zvedám hodnocení na maximum. Výtečně ponurá atmosféra města. Ozdobou je originální konec. Po čerstvém vzhlédnutí mi přesto zase pár věcí vrtá v mojí hlavě. 10/10 ()

Solly

Ten film na mně, hlavně díky permanentním (žaludečním?) potížím hlavního hrdiny perfektně ztvárněného Brucem Willisem (kdo tvrdí, že neumí hrát), pokažná nanese těžkou depresi. Přesto se jí rád znova a znova podstupuju. Bravo pane Gilliame, věděl jsem, že Barsil je jen začátek! ()

MilesTeg

Jeden z klasických časovkových scifi filmů, ze kterého si můžou brát všichni příklad. Tvrdé, kvalitní, skvěle vymyšlené, natočené a odehrané. Jedna z nejlepších SF všech dob. ()

Tamten

Jedno z nejlepších sci-fi zabývající se cestování časem. Obvyklé časové parodoxy jsou zde vyřešeny tak, že se zdá "že by to mohlo fungovat". Když navíc připočteme skvělou atmosféru i herecké výkony, je opravdu na co koukat. ()

LordMysti

K tomuto filmu jsem se dostal bohužel až později. Má nesporné kvality, zajímavou zápletku, cestování časem a časové paradoxy které mám rád, výborného Willise, ale někdy až moc volné tempo mi úplně nesedlo. ()

Sosak

Promakaná sci-fi jízda s kvantem hereckých hvězd, jako jsou Pitt a Bruce Willis. Promyšlený scénář vás skvěle pobaví, jakmile film trochu postoupí v ději a vůbec to celý bylo celkem zajímavý. ()

jda23

Pravá klasika v podani Gilliama a jeho ponati scifi-sveta. Na dobu original scenar, ktory bol neskor zakladom v niektorych dalsich projektoch filmoveho sveta. Brad Pitt zacina prekladat svoj potencial do deja. Prelomova zalezitost. Po rokoch niečo malo nad 80 percent. ()

Arequipa

Po přečtení několika komentářů před shlédnutím filmu jsem se obával přílišné složitosti příběhu a konce, který nepochopím. Naštěstí marně. Přesto bych se cítil ochuzen, pokud bych se na film nepodíval znovu. Jedná se o výjimečný sci-fi snímek s tísnivou atmosférou, celkem přehledným cestováním v čase. Bruce Willis si střihl pro sebe netypickou roli a dokázal, že umí hrát nejen chlápky, kteří, cituji: "padají z vejšky hlavou dolů". Pokud nejste jeho fanoušci, tenhle film Vám může jeho kredit u Vás zvednout. Brad Pitt je šílený a šíleně dobrý. Madeleine Stowe přirozeně půvabná. Kdo by řekl, že takový snímek natočí režisér Monty Pythonů?! Ne-li nejlepší, tak pro mě jedno z nejlepších sci-fi, která jsem kdy viděl. ()

Teleri

Toho čeho je v dnešních sci-fi filmech dokazováno tunou digitálních efektů, je tu nahrazeno hereckými výkony, silnou atmosférou a neurčitými závěry. Můžeme potom o filmu mnohem víc přemýšlet, dosazovat si vlastní vzorce. ()

Veseldaa.!

Konečně jsem se k tomuto dílku dostal a mohl si ho v klidu vychutnat. Terry Gilliam se trefil přesně do mého gusta - zkažené postapocalyptické budoucnosti a předvedl vynikající oldschoolovku, od které by se dnešní "sci-fi" filmy měli hodně učit. Nemusí zde být vše natočeno digitálně a před zeleným plátnem, aby film upoutal, stačí vyjádřit atmosféru budoucnosti. A to se scénáristům podařilo na výbornou. Brad Pitt v podání "blázna" byl bezkonkurenční. Tohle jsem od něj opravdu nečekal. Bruce Willis opět nezklamal a mile překvapila i Madeleine Stowe. ()

spacylemon

Takže po "x" letech je tady můj druhý pokus s 12 opicemi.. ten první nebyl úplně stoprocentní, spíš volaký zmetený a s pocitem, že závěr proběhl ve špatnou dobu a špatným způsobem... ale ten druhý...! 2 ztrhující hodiny ... navíc vážně mám rád Gilliamovu estetiku, i když tady to v některých chvílích (les, město bez Gilliamových kulis) skoro vypadá jako by to byl normální film.... naštěstí není. ()

marusaj

Bezchybná časoprostorová jízda, kterou jsem si užíval každou minutou víc a víc. Willis s Pittem jsou famózní. Gilliamovo vykreslení celého komplikovaného příběhu je originální ,zvláštním způsobem zběsilé a celkově triumfální. Tohle je moje osobní kultovní (ač to slovo nemám rád) záležitost. ()

BLADER

Zvláštny film, veľmi zvláštny svojím obsahom a aj formou. Ale tiež treba povedať, že je skutočne kvalitný a ja som rád, že som si mohol pozrieť a zalepiť tak ďalšiu dieru v mojom zozname filmov, ktoré by som ROZHODNE chcel vidieť. Gilliam je skutočne majster v tom, čo robí a Willis s Pittom hrajú skvele. Parádne sci-fi, ktoré ale pôsobí až desivo reálne. Keď sa pozrieme, čo sa vo svete deje, normálne sa naskytá myšlienka, či je to skutočne až také science fiction, akoby sa mohlo zdať. Nadčasový film, ktorý nikdy nezostarne. ()

Dartdevil

Výborné sci-fi, výborní herci, výborný scénář, výborné vše. Musím se podívat ještě jednou, protože předchozí věta je vše, co mi po prvním shlédnutí utkvělo :-). ()

BDMarty007

Hodně zajímavý film s filozofickým podtextem. Ve víru nepravděpodobných událostí James Cole (Brice Willis) postupně mění názor na to co je a co není realita. Doktorka Kathryn Raillová (Madeleine Stowe) taktéž, oba se ale pohybují ve svém přesvědčení přesně opačným směrem. Vynikající mysteriózní atmosféra celého filmu, napětí a scénář propracovaný do detailů. Zajímavá role Brada Pitta, opravdu zvláštní vidět jej v této poloze. Jako celek si film určitě plný počet bodů zaslouží. Nejspíše byl inspirací pro řadu pozdějších filmů, které zpracovávají téma zacyklenosti v čase, pohybu mezi různými realitami apod. ()

Kvasekus

Nejlepší sci-fi s pátým elementem...Tenhle film nepotřebuje žádný velký efekty, stačí když je to perfektně vymyšlený a připojí se k tomu neuvěřitelný herecký výkony. ()

Gardenboy

Nebol som to schopný dopozerať. Nevadila by tá neskorá nočná hodina ale totálny úlet, akým je tento film. Nechápal som a zaspával som, čo teda nie je zrovna dobre! ()

Likan7

Geniální Pitt, a výborný Willis. Skvělý scénář a mrazivé rozuzlení. Jedno z nejlepších sci-fi mého dosavadního života a dle reakcí ostatních i všech dob. Mlaskačka. ()

Forty-

Musim uznat, ze ozaj vyborne prepacovane. Niekto si to nevie vynachvalit, no mne to vobec nesadlo. Vacsinu filmu som sa nudil a aj ked som (myslim) pochopil, co sa nam snazili tvorcovia povedat, nejak ma to nenadchlo. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil