mls

Najväčšie plus Twelve Monkeys je, že vás zaručene nebude nudiť. A to hlavne po tom ako si prečítate niektoré z recenzií a komentárov, ktoré vám masovo hovoria o nejakom "intelektuálnom a emociálnom orgazme". A pri pozeraní vás to poháňa dopredu. Vo filme sa stále vynárajú nové a nové veci a vás zaujíma ako budú spolu súvisieť a čo nám týmto filmom bude chcieť Gilliam vlastne povedať. Celý čas to vyzerá zaujímavo a vy vplyvom komentárov očakávate, že na konci príde niečo veľké. Lenže Gilliam nič nevyrieši - záver je síce zaujíamvý, no predom odhadnuteľný a nič nehovoriaci. O čom presne je film? Gilliam naschvál necháva vo filme slepé vetvy aby sa v tom intoši mohli špárať. A robí to príliš okato na to, aby som tomu naletel. ()

drinker

Promakaný příběh, reflexe "malosti" současné společnosti, ke konci už pomalu nevíte na čem jste, ale není to jen tak nějaký "nesmyslný" film. Podle mě nejlepší Gilliamův film, nebýt Pulp Fictionu, tak řeknu že i Willisův. ()

Eluin

Velmi zajímavý sci-fi snímek, kterému však dle mého názoru k pěti hvězdičkám něco chybí. Filmy o cestování v čase jsou zajímavé, ale často také trochu děravé. 12 opic se tomuto úskálí však ještě dokáží vyhýbat. Příběh je notně spletitý, ale nikoliv nějak extra zamotaný, např. samotný závěr se tak trochu v jistých aspektech dal i předvídat.. ()

strikeman

Jedna z nejlepších "scifáren" všech dob. Téma cestování časem a časových smyček sice bylo zpracováno v řadě filmů, ale zde podle mě nejdokonaleji a nejoriginálněji. Film, který donutí člověka hodně přemýšlet. Film, ve kterém si doslova pochutnáte na hereckých výkonech hlavních protagonistů. ()

vojo

Terry Gilliam je fantasta, ktorého filmy mám hrozne rád. Táto vízia o možnom konci ľudstva sa mu (dúfam, že sa mu ešte zadarí:) asi najviac vydarila. Veterné producentské mlyny, proti ktorým Gilliam večne bojuje akosi zaspali a dali vzniknúť zásadnému dielu nielen v oblasti sci-fi. ()

Quipido

Geniální sci-fi Teryyho Gilliama mě dokáže rozbrečet při každé projekci. Jeden z mála filmů, který pracuje s tématikou cestování časem a je přitom naprosto bez logických děr či paradoxů. Vše do sebe zapadá jako skládanka. Volba herců je výborná, hudba strhující. Pro mě osobně jedno z nej sci-fi hollywoodské produkce vůbec. ()

Pradlík

Opravdu skvělé sci-fi, úžasný příběh s cestováním v čase a katastrofické, alternativní budoucnosti, a hlavně herecké výkony, především Bruce Willise jako vězně a "pokusného králíka" v budoucnosti, nebo při pátrání po 12 opicích s Madeleine Stowe, a také Brada Pitta, který hraje vyšinutého zavřeného v blázinci (při jeho scénách byste uvěřili, že se zbláznil) a vůdce drzé smečky opic. James Cole: Tohle je blázinec. doktor: My tady nepoužíváme slovo blázen. James Cole: Ale máte jich tu hodně. ()

Mary19

Bruce Willis s Bradem Pittem výborní; námět, scénář a pointa nesmírně originální. Přesto mi v konečném výsledku k plnému hodnocení něco chybí, snad pomůže druhá projekce... 80% ()

S.Dedalus

Dle mého soudu se jedná o Gilliamův vrchol. Nádherně ujetý film, ve kterém až do poslední chvilky nemáte potuchy, o čem to vlastně je. Kdo z nich je blázen? Kdo lže? Skvělý příběh jen podtrhují parádní hudba a perfektní výkony v čele s Willisem a ano opravdu i s hezounem Pittem, protože svého blázna zvládnul na jedničku. Celkově neskutečně silný zážitek. ()

Radek.SCH

Zase něco, co je na můj malý mozek až moc velké sousto. No prostě: nepochopil jsem to. A to mi u filmů hodně vadí (extra u Davida Lynche.) ()

TETŘEF

Výborná kamera ruku v ruce s režisérem Monty Pythonem neboli Terry Gilliamem. Drama, thriller, komedie a možná až v poslední řadě scifi, které si rádo hraje s dívákem. Tak to mám rád. ()

JohnSorrow

Hmmm nesrozumitelné a tajemné. Depresivní a nepředvídatelné. Nenormální a nepochopitelné. Prostě sci-fi jak má být. Navíc dvojice B+B je nádherná a Pittovo žvatlání mi nějak připomíná Jokera... Složitost filmu stoupá přímo neuvěřitelně a každou chvíli přibyde nějaký nový a závažný prvek, či dějová linie. Doufám tedy, že jsem nebyl jediný, kdo se tak trošku na konci ztratil. Poklona scénaristovi. ()

bangee

Jeden z nejlepších filmů a vůbec nejlepší sci-fi co jsem měl možnost vidět. Willis se Stowe hrají dokonale a Pitt jim snad ještě líp sekunduje. A to nemluvim o originálním příběhu s hutnou atmosférou a s tím koncem. No prostě luxusní podívaná, která neomrzí ani po několikátém shlédnutí. ()

Páně

Co se týká děl Terryho Gilliama, tak 12 Opic v mých očích rozhodně Brazil netrumfnul. Ale i tak to stačí na téměř dokonalý filmový zážitek. Terry dal totální průchod své fantazii snad jen ve scénách z budoucnosti. Škoda. Jinak ale výborná a promyšlená jízda se zásadním poselstvím. Slabých míst v tom tedy moc není, ale nejlepší sci-fi všech dob? To snad ani ne. ()

mala_kea

Willis rozhodně ve svých lepších letech, za to Pitt byl teprve na začátku své kariéry. Zde ale ukázal svůj um a smysl pro film Ovšem film je natočen tak geniálně, že ani sami tvůrci nemůžou vysvětlit všechny záhady a v tom je film geniální a unikátní. Jenže unikátností to končí, konec který se dá již v průběhu nepatrně vypozorovat jen děj zbytečně natahuje, avšak nikdy neudeří do prázdn a tím člověka udržuuje ve varu na každém kroku. Navíc krásná Madeleine Stoweová víc vláká diváka do děje spolu s perfektní kamerou. ()

DHDV

Těžké sci-fi, na více zhlédnutí. Ale rozhodně to nepovažuji za nějak extra dobrý film. Snaží se filozofovat a přitom je to až tak průhledné že to znechutí, stejně jak Brad Pitt. Jeho role se mu moc nepovedla… ()

Raziel_cz

Perfektní sci-fi, které člověka nutí se zamyslet. Když jsem 12 opic viděl poprvé, nechápal jsem, napodruhé už to bylo skvělé. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil