socket7

Takové nemastné a neslané..... něco tomu chybělo..... Jako Arnold v Predátorovi 2. K vytknutí toho moc nemám, ale film ve mě nezanechal vůbec žádné pocity, a nevím jestli je to dobře nebo ne. ()

TinoArts

Jeden z najlepších filmov svojho žánru, geniálne herecké výkony, zdravá dávka Gilliamovej "divnosti". Rozhodne na viac pozretí. Na prvý krát nevstrebete ani polovicu. 100% ()

Uroboros

Kultovní a vzhledem ke kvalitám i nedoceněná věc. Velmi promakaný film s vynikající pointou. Plně jsem to pochopil a docenil až na třetí shlédnutí. Po právu 5 hvězd. ()

14krejca14

Desetkrát to může být viděno, ale i po jedenácté to bude jedno z nejkultovnějších sci-fi s parádním scénářem, se skvělými herci i hereckými výkony a silným emotivním finále! ()

moviefan4

Film o ktorom som moc krát počul a až teraz som si ho pozrel ma naozaj velmi prekvapil. Nečakal som od filmu nič tak som si bol istý že ma nesklame a tak sa aj stalo. Krásne natočené, perfektné herecké obsadenia(Pitt ako psychoš bol skvelý), hudba bola tiež na dobrej úrovni a tak to všetko dokopy tvorí celok ktorý náramne dobre funguje a šlape ako má. ()

AndrewNewman

Napriek skvostnému výkonu Brada Pitta, film zasluhuje len tri hviezdy. A to vďaka divnému openingu a vďaka ešte divnejšiemu a debilnejšiemu záveru. Vrcholom v tejto tématike pre mňa zostáva Osudový Dotyk :) ()

koza3

Filmy se nemění, jsou pořád stejné. My se měníme. Jaká to pravda, kterou James pronesl v kině, když tam byl záběr na stovky let starý kmen stromu, který zažil v podstatě celou novodobou historii Spojených států. Jeden z prvních filmů hrající si s časem, který jsem viděl. Do poslední chvíle to i vypadá, že minulost nezměníš, že lidstbo si zaslouží vyhubit. Excelentní scénář, výborné herecké výkony a barvité charaktery. Naštěstí se nezměnil ani film ani můj názor na něj. ()

vodkasesemte

Nechápeš. Několikrát jsem u toho usnul. Pozornost udržovala jen mrdavá doktorka. Mohl by mi někdo z vás krituku vysvětlit, o co tam šlo a včem to bylo tak hloubavé, aby si to zasloužilo tak vysoký hodnocení? Většinou nejste s to vidět plnou hloubku filmu, povrchně hodnotíte jen audiovizuální stránku, skryté významy vám unikají a tady se mužete posrat - z čeho? Z uslinatanýho výkonu Willise? Retardovanýho, šilhavýho Brada Pitta? Prostě sračka. Hes got a history. Violence. Antisocial six. Repeated violations of the permanent emergency code. Insolence (nestoudnost). Defiance. Disregard of authority. Mr. Cole. We want tough-minded ppl. Strong mentally (tak to já nejsem - nebo jsem vystaven obrovskému tlaku). We have had some misfortunes with unstable types. For a man in your position, an opportunity. Crazy is majority rules. I m not crazy. Of course not. You wanna escape. Thats very sane. Theres no right. Theres no wrong. Theres only popular opinion. They just asking for that. Maybe the human race deserves to be wiped out. Live the moment. Window of opportunity is opening now. In a season of great pestilence, there are omens and divinations. And one of the four beasts gave unto the seven angels seven golden vials full of the wrath of God, who liveth forever and ever. Cassandra complex. Never cry wolf. Bcs then ppl wont believe you if something really happens. If something really happens like what - something bad. In Fresno, California, crews continue to attempt to rescue nine-year-old Ricky Neuman. Dobrá doktorka. You cant hide from them. They hear everything. They got that tracking device on ya. They can find you anywhere, anytime (toho se obávám). Its in the tooth (lež). But I fooled them. Let of my arm. You killed him. All I see are dead ppl. Dragons in their pleasant palaces. You are one of us (propeth). He wanted to do guerrilla actions in order to educate the public. Its counterproductive. Underground army. They started planning a human hunt. Let go of me. What we sayis th truth is what everybody accepts. Psychiatry its the latest religion. We decide whats right and wrong. We decide whos crazy or not. I m losing my faith. Medeleine Stowe (Kathryn Railly). Už vím, koho mi připomínal její hlas - Daisy Ridley. ()

pollstro

Inteligentní a kreativní motiv tvoří společně se scénářem zajímavou zápletku o cestování v čase v závislosti na virovém vypuknutí, které v minulosti zničilo 99 % lidské populace. Příběh zároveň akceptující předešlé události, které jednoduše nelze změnit. Stáváme se tak pouhými pozorovateli ve snaze vytvořit lepší budoucnost. Gilliam a jeho vize budoucnosti/minulosti a celkové vykreslení světa je opět originální, fantastické a jedinečné, stejně tak jako tomu bylo v případě Brazil. Oproti němu je 12 Opic mnohem divácky přívětivější a komerčnější, zároveň ale vyhýbající se žánrovým klišé a mainstreamovému provedení, se skvělou sofistikovanou a inteligentní zápletkou, emocemi a skvěle gradujícím vyzněním příběhu v samotném finále, které ještě hodně dlouhou dobu v divákovi rezonuje. Film je oslavou šílenství a zkázy, kterou společně prožíváme s hlavním hrdinou, který se snaží zvítězit nad neustále probíhajícím chaosem v jeho mysli. Představa budoucnosti je studená a temná, což rovněž platí pro současnost, která pouze vyčkává na onen osudový den zkázy, který nelze odvrátit, lze pouze přijmout fakt, že nastane. Milostný vztah dvou hlavních hrdinů je spíše připomínkou zoufalství, které se v chaotickém světě na nás hrne z každé strany. Žánrový klenot, ve kterém lze při každém zhlédnutí neustále objevovat jeho skryté krásy. ()

caMen

Brutálně bezchybnej film. Potvrzeno i po letech. Režie ***** Scénář ***** Herecké výkony ***** Vizuálno ***** "Get out of my chair!" ()

Marcas

Parádní sci-fi. Rozhodně jsem nečekal, že to skončí tak, jak to skončilo. Bruce s Bradem jsou naprosto výborní a vážně jsem měl chvílemi pocit, jestli se opravdu nezbláznili. Přiznám se, že mi po dokončení chvíli trvalo než jsem se plně zorientoval, takže určitě budu muset kouknout někdy znova. Na první dobrou je to ale výborný thriller, u kterého jsem se hodně bavil, donutil mě přemýšlet a po konci mi stále vrtal hlavou. Co víc si přát. ()

hrumsrt

Cestování v čase je tak vděčné téma, pro které bych se podíval na jakýkoli snímek, který se jen tímhle snaží profilovat. Bruce Willis je skvělý, i když postupně pociťuji, jak moc podobný herecký projev on má napříč tolika svými filmy a já mám jednoznačně radši ty chameleonské projevy. Parťák do dua maestro Brad Pitt se ještě rozehřívá a právě tenhle snímek je ten poslední před tím neuvěřitelným peekem jeho kariéry. Úvod v blázinci spojený s prvotním nasáváním oné mysteriózní atmosféry plus ještě podpořen šíleným Bradem asi ani nemá chybu. Ovšem jakmile se pustíme do celého toho cestování časem, no je jasně vidět, že tvůrcům šlo hlavně o to ukázat, co se v minulosti děje nikoli zaměřit se na onu problematiku cestování jako takovou, v tomhle ohledu je položí na lopatky i Osudový dotek. Příběh je v podstatě i docela jednoduchý, leč se Vás snaží neustále mást. A zmatený až schizofrenní James Cole v tomhle odvádí brutálně dobrou práci. Závěrečná část na letišti je už těžce jinde a zanechává po dokoukání mimořádně dobrý dojem. Skvělé opakující se hudební motivy, které ukázkově předávají pocity postav, jen podtrhávají celý snímek. Devadesátková experimentálně geniální všehochuť! 75% ()

cimrman2.

Bruce Willis cestující a vše kolem mi velmi chutnalo! Sci-Fi je pro mě žánr diskutabilní občas nudný a další negativa. V poslední době jsem si však všiml, že pokud se jedná o cestování časem moje pozornost se zvyšuje o desítky procent. Budou spoilery - Má to skvělý scénář - Willis věří/nevěří psycholožka nevěří/věří. Cestování časem je zde zmáknuto poměrně kvalitně herecké výkony rovněž námět je tady ten největší majstrštyk. Brad Pitt bláznivý je tady rovněž skvostný. Dobré Sci-Fi ()

tsatsiki

Skvělý Bruce Willis v nepříliš zajímavém filmu, každopádně Bruce je tu skvělý a díky němu jsem to dokoukal.50%. ()

chucky

Opravdu asi jedna z nejlepších sci-fi. Po prvním shlédnutí mě fascinoval. Po druhém vyvstávaly nové souvislosti a detaily (kterých je ve filmu skutečně hodně) a potřetí jsem už jen vychutnával tu krásu!!! ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil