Sadova302b50

Terry Gilliam tehdy pokračoval ve své krasojízdě, kterou utnul až za několik let, aby se pak mohl připomínat tu většími, tu menšími záblesky v rámci svých, už ne tolik vyčnívajících, snímků. Pamatuju si, že jsem si musela Dvanáct opic pustit několikrát, protože poprvé jsem spíš jen zírala, než abych mohla být schopna všechno absorbovat. Výtečný scénář, atmosféra, zajímavá kamera, film je ze všech hledisek velmi zručně a precizně natočený a herecké výkony jsou přímo ohromující (překvapivě exceluje i Brad Pitt), jo, a Bruce Willise jsem si tehdy docela svižně přeškatulkovala. 96% ()

mpet

Po zhlédnutí tohoto filmu se nebojím prohlásit, že je to jedno z nejlepších sci-fi dvacátého století. A není to kvůli efektům ani kvůli akci, ale je to čistě jen kvůli příběhu a výkonu dvou herců Bruce a Brada. Geniální scénář, který byl dokonale zahraný. ()

DavidAAAA

Film jsem pochopil a ocenil až na druhé shlédnutí. Skvělá sci-fi podívanáz dob, kdy byl Bruce Willis normálně vypadajícím člověkem a ne příšernou chirurgickou kreaturou, kterou ze sebe postupně udělal. Perfektně vystavěné a zahrané drama s otevřeným koncem. Rovněž nezapomenutelný výkon Brada Pitta, který už nejspíš nikdy nezopakoval a nezopakuje. ()

Yelistr

Pro mě jeden z vrcholů sci-fi žánru. Upřímně nevím jestli za to může scénář nebo perfekcionalismus Terryho Gilliama, ale film je jednoduše geniální. S cestováním v čase je kříž. Nikdy nikdo v čase necestoval, takže lidi nemají pevnou představu, jak to vlastně funguje. U filmů je to velice markantní. Upřímně, kolik už jsme všichni trapných scénáristických kliček s cestování v čase. Tenhle film je jiný. Nastaví pravdila a těch se drží až dokonce. Cestování v čase není jednoduchá věc a stejně tak není jednoduchý tenhle film. Někomu to může na první shlédnutí přijít jako totální zmatenost a příznám se, že spoustu střípků jsem si také poskládal až při dalších projekcích. Zmatenost filmu ještě umocňuje zmatenost hlavního hrdiny, který v tom vlastně má stejný bordel jako vy. Je ale duležité si uvědomit, že film zmatený není! Děj filmu je striktně chronologický a odehrává se vždy ve stejném čase, ve kterém se zrovna nachází hlavní hrdina. Naprosto skvělý Bruce Willis a Brad Pitt, kterým absolutně věřím jejich postavy bláznů-nebláznů. Soundtrack jenom podtrhuje tajemnost filmu. Nemám jinou možnost než dát 10/10 ()

voltamper

Vyborny napad, vyborne zahrane. Tazky film na stredajsi vecer. Z mojho pohladu kvitujem myslienku, ze buducnost je uz nemenna, aj ked niekto pricestuje casom z buducnosti a pokusa sa o to. Iba tri hviezdy kvoli svihnutej atmosfere. Vobec nie je nutne, aby aj prostredie tvorili sami blazni, bezdomovci, spina, bordel.. Tieto veci su naozaj pritiahnute za vlasy a u mna ubrali filmu minimalne jednu hviezdu. Dosledkom je, ze reziser tlacil na pilu na nespravnom mieste. Obsadenie a vykony nejdem popisovat, tie boli brilantne. ()

BranuliQ

Tak pointa filmu mi asi malinko ušla. No nejde len o to, takmer vôbec ma nebavil. A celkom zaujímavý záver ani skvelý Brad Pitt to nijako extra nezachránia. 50% ()

Hurikan_mdx

Kousek tohoto filmu jsem viděl kdysi dávno a docela mě zaujal. A když jsem si na něj konečně udělal čas, tak jsem trochu zklamaný. Je, na můj vkus, až moc šílený, hlavně Brad. Co ale jednoznačně musím vyzdvihnout je jeho mystérie. Tak třeba snad někdy jindy. ()

karelondatra

Přes přesvědčivý výkon Bruce Willise a geniálně zahraný magor v podání Brada Pitta mi ten film nějak nesednul. Možná jsem jen na něj nebyl ve správném rozpoložení a unikaly mi podstatné detaily, dost jsem se v něm hlavně v první polovině ztrácel. I proto dávám čtyři a ne tři hvězdy, protože v tom možná hraje roli má momentální nekompatibilita. ()

kratajirka

Nechám si tu 4 hvězdičky, protože mi stále uniká jedna drobnost, o které tuším, že dokončí moje hodnocení na 5 hvězd. Nicméně smekám před Breďákem Piťákem - zahrát takhle dokonale blázna, který je ještě bláznivější, než si všichni okolo myslí, je velkolepé. Film samotný je fenomenální. Jen mě trochu rozesmála představivost tehdejšího světa (pana režiséra), jak bude vypadat budoucnost, tedy rok 2025. Geniální časová smyčka!! Pokud nejsi člověk s intelektem na pravém místě - nepochopíš jí. That's holy true. ()

NagatoPein

Asi nemá zmysel logicky vysvetľovať svoj postoj. Kde je tá genialita? Kde je nejaká katarzia, na konci filmu som čakal niečo, ešte nejakých desať minút , ešte nejaký kľúčový fakt. Je možné, že mi celá podstata uniká? Je možné, že som toto dielo vôbec nepochopil? Inak pre mňa strašne nesympatické dielo, od výkonov hercov až po prostredia a myšlienku. ()

Daumatin

Tento film mi neprišiel ničím výnimočným čím by som si ho zapamätal. Priemerne sci-fi na ktoré rýchlo zabudnem. Film vo mne nevyvolal žiadnu emóciu počas celej dĺžky a s tunajším hodnotením sa nezhodnem. Filmy o cestovaní v čase nikdy nepatrili medzi moje obľúbené, čo sa mi aj potvrdilo po zhliadnutí tohoto filmu. Hudba mi nesadla, prostredie mi prišlo až moc futuristické a k tomu spomalenému koncu sa ani nejdem vyjadrovať. Z hercov má najviac zaujala, Madeleine Stowe a trocha aj bláznivý Pitt. Celá myšlienka tohoto filmu mi neprišla ničím zaujímavá a poznám omnoho lepšie sci-fi filmy a tento film nikomu neodporúčam. ()

Vodin

Na poprvé jsem toho moc nepobral,asi jako u filmu Interstellar,ale po mnoha shlédnutí a doslova zirani z metru na televizi,jsem to totalne žral, je to geniálne propracovaný, nenasel jsem jedinou mouchu,super Sci-Fi. Role dobře obsazene, Brad v blázinci to jsem se válel, unikátní šílenec 😀100% ()

Zikfryd

Napínavá sci-fi se zajímavou zápletkou. Bruce Willis skvěle zahrál, ale špička je Brad Pitt v relativně malé roličce psychicky narušeného jedince. ()

verbal_cohle

Film, který nabízí velké množství interpretací. U tohoto filmu není důležitá obrazová stránka, jde především o scénář, který nutí diváka o filmu přemýšlet jako nad rebusem. Troufl bych si říct, že film je schválně napsaný tak, aby byl otevřen většímu množství interpretací. Dvě věci jsem si vlastně nedokázal uspokojivě vysvětlit - proč se v jednom za snů vyskytoval na letišti Pitt a ne chlápek s pony tailem. A taky, co má znamenat žena na konci. V originále říkala něco ve smyslu "I am in insurance". Zde mám tři podobně pravděpodobné teorie: 1) opravdu se jedná o náhodu a budoucí vědkyne v pozemském civilním životě byla pojišťovačka, 2) přijela zajistit to, že se nákaza roznese (a tudíž se nezmění minulost) a ona jako vědkyně bude mít její vzorek před mutací, a nebo 3) přijela zastavit nákazu. Pitt výborný, podivní týpci mu evidentně jdou - viz Tyler Durden. Willis neurazí. ()

PanIncognito

Jde o jeden z nejlepších sci-fi filmů 90. let. Ta atmosféra a vynikající výkony herců určují bezchybnost snímku. Tento skvělý, unikátní a zajímavý počin přináší nezapomenutelnou podívanou. Bruce Willis je sympatický a považuji ho za další přínos filmu. Tohle je zkratka pecka! ;-) (viděno s 1. dabingem) ()

Mantegna

Dneska jsem si to po pěti letech pouštěl, snad už po padesáté. Je to mistrovské dílo! U mě určitě mezi třemi nej. Ta výprava! ()

Ospalek

Jeden z nejzvláštnějších filmů co jsem kdy viděl a těžko hodnotit po jednom shlédnutí, snad najdu odvahu si tu nepřehlednou změť scén pustit znovu v blízké budoucnosti. ... Update: Těžko se mi hodnotí i po dalším shlédnutí... Příběh už se mi jeví jasnější, ale stále se nemůžu zbavit pocitu, že to zkrátka není úplně nejlepší sci-fi snímek, co jsem kdy viděl. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil