Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film)

• slovenský

Ako dostať otecka do polepšovne

Komedie / Rodinný

Československo, 1978, 85 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (447)

Čím víckrát tenhle film vidím, tím se utvrzuji v tom, že se jedná o nejlepší českou romantickou komedii všech dob. A Tomáš Holý byl mezi dětskými herci absolutní jednička.(7.7.2003)

Mnohem lepší než první díl, rozverná prázdninová dobrodružství se totiž sledují mnohem líp než zimní hledání tatínka.(16.12.2005)

NO HOLKU BYCH ZA BRÁCHU NECHTĚL. Pokud mám něco napsat o "dobrém sentimentálním filmu," tohle by byl ten případ. To, co Marie Poledňáková provedla s Krokodýli, je zločin.(13.7.2002)

Bývali doby, kdy by si tento film zasloužil rozhodně 5*. Doba se bohužel mění a kvalita snímku v mých očích postupně uvadá a možná, že za pár let hodnocenní budu měnit na 3*. Tomáš Holý jako jedne z největších talentů české kinematografie, který bohužel nerozsvítil svou velkou filmovou hvězdu. Jeho smutný příběh je všem znám a můžeme jen sledovat jeho dětské role, v kterých zářil víc než jeho ostatní a více zkušení kolegové.(28.10.2006)

Včera jsem si naordinoval k vínečku Jak dostat tatínka do polepšovny, abych zavzpomínal na doby, kdy jsem jako malý smrádě naprosto nekriticky miloval Janičku Preissovou, kterou jsem považoval za největší kočku svý doby. Ovšem pak jsem si začal lámat hlávu čím to, že Maruška Poledňáková dokázala dřív natočit rodinou komedii, kde jsem si našel to svý před třicetilety a našel jsem si ho i včera. Dokázala natočit film, ke kterýmu si může bez obav sednout opravdu celá rodina a každej se bude bavit a cítit dobře. Dokázala do svých filmů vybírat sympatické a kvalitní herce,dopřávat jim stovky krásných slov na dialozích, navodit příjemnou atmosféru letních dnů. Dokázala natočit bijáček ke kterýmu se vždykcy budu rád vracet. To všechno Marie Poledňáková dokázala. Tak sakra proč se člověk na její poslední filmy bojí koukat s plným žaludkem ?(27.12.2012)

Pokazde, kdyz vidim tenhle film, tak si uvedomim jak velkou osobnost ztratil cesky film po smrti Tomasa Holeho - nejlepsiho detskeho herce vsech dob.(24.5.2002)

Režisérsky a scenáristicky ploché, zachraňuje to len ten malý chlapec Vašek(Tomáš Holý) od toho aby sa človek úplne znudil banálnosťou deja a na minime priestore rozosmeje aspoň Ludek Sobota, ináč nič preborné ako by malo naznačovať hodnotenie sa nekoná. /50%/(7.11.2009)

Velká pohodička s fajnovými gagy, skvělým dědou-vodníkem (který mě vždy zaručeně odbourá), pěknou bukolickou atmosférou venkova a citlivou režií Marie Poledňákové. Kupodivu to snesu i v post-jinošském věku.(11.12.2005)

Málokdy se podaří takhle vystihnout chemii rodinného života, Marie Poledňáková je zjevně velmi empaticky vybavená scénáristka a režisérka, Tomáš Holý báječný dětský herec, na kterém to všechno vlastně stojí a on to s až překvapivou bravurou a přirozeností unese. Velmi podařená letní prázdninová rodinná komedie, ke které je stále proč se vracet... Některé televizní útěky z šedavého bezčasí normalizace měly zjevně smysl...(24.4.2011)

Tohle mě až tolik neokouzlilo...(9.6.2008)

Dejte mi pevný bod a já pohnu vesmírem. Dejte mi Tomáše Holého a já pohnu skálou a bránicí. Jeden z našich nejmilejších rodinných filmů, chrabrý horolezec František Němec, děda Josef Karlík, ironická Jana Preissová, éterická baletka ,co má "páru jako lokomotiva", a tři chlapy v chalupě a černé selátko. "Co to je? To je Pepa" :) Spolu s prvním dílem a jedním českým dětským muzikálem jednoznačně nejlepší Holého filmy. Evokuje čas věčně odřených kolen, klukovských rošťáren, těžko vybrat mezi scénami nákupů, Popelky v cukru, dědy vodníka, Máni, lezením a padaním tu nejlepší. Láska přenáší hory, Tomáš Holý přenáší přes Prachovské skály legraci, která ani trochu nekoroduje. A s postupem času jsem objevila, že je to jeden z mála českých snímků, který svým pingpongovým humorem místy načichl atmosférou staré dobré americké screwball-comedy. Přestřelky mezi Lubošem a Annou, do nichž přilévá olej Vašek, děda i hasiči, nemají slepých nábojů.(6.5.2007)

Tento film se rozhodně povedl víc než první díl - Jak vytrhnout velrybě stoličku - který byl na můj vkus nezřízeně melodramatický.(20.2.2003)

"Ježišmárja, či já něco neprokecl. A to, že je horolezec, víte?" Kvalitné pokračovanie klasiky, odvážne (ale funkčne) vymeniace atraktívne zasnežené prostredie za atraktívne prostredie lesov, hájov a skál uprostred letných prázdnin. Celý film mi dosť pripomenul moje vlastné detstvo, keď som ako žiak základnej školy s rodičmi na víkendy jazdil na dedinskú chalupu. Rybníky, lesy, lúky, chalupy, drevo, stromy, maslové chleby s kakaom, ohne so špekáčkami, to všetko v tom filme je. Z kultovej jednotky sa aj do dvojky vrátila svižná réžia, vydarené gagy, plno parádnych hlášok ("Má dalekohled. Moc ráda bych vědela, kto dal dítěti takovou zbraň."), i skvelé herecké obsadenie, ku ktorému pribudol Josef Karlík ako dedo (čosi medzi Júliusom Satinským a Mariánom Labudom). Jana Preissová s Františkom Němcem tvoria zábavný párik, raz pohádaný a hneď nato sa rýchlo udobrujúci. A 10-ročný Tomáš Hollý dostal dokonalú (zrejme na telo písanú?) rolu živého striebra, ktoré by bolo megaotravné, keby nebolo také megapôvabné („Keby som vedel, že sa ti tu nebude páčiť, narodil by som sa niekde inde.“).(31.12.2005)

Vynikající pokračování jedné z nejlepších českých rodinných komedií všech dob. Tomáš Holý byl skutečně obrovskou nadějí českého filmu a navždy pro mě zůstane tím nejlepším dětským představitelem........(28.9.2007)

Určitě nejlepší rodinné filmy od Marie Poledňákové a hlavně nejlepší český dětský herec Tomáš Holý ( no možná bych měla dodat, že tenkrát, protože už se zase nějaký ten talent našel ).(12.11.2004)

Tři a půl hvězdičky - ale budiž - ve své době a bohužel při té dnešní bídě i pro dnes nenapodobitelná rodinná komedie - zaokrouhllím to vzhůru za toho roztomilého malého Tomáše Holého...(11.12.2005)

Skvělá komedie, která nikdy neomrzí, jsem velice zvědav na vzdálené, hodně volné, pokračování.(6.6.2005)

Nebudu zastírat, že mě baví sledovat tři generace vychytrale taktizujících chlapů, kteří samozřejmě nemají šanci uspět proti pragmatické mamince. A to Colombo chce jen vylézt na horu, tatínek zdolat maminku a děda získat papíry na vnuka. Takové prázdniny bych přál svým dětem, takže až si najdu chvilku na dostavění stroje času, tak vím, kam se s nimi vydat.(1.1.2013)

Oproti prvnímu docela smutnému a vážnému dílu je tohle vlastně kompletní obrat ke komedii. Kvalitní, ale první díl začínám mít nějak radši (zatímco v dětství to bylo spíš obráceně).(1.5.2013)

Teprve až po letech jsem schopný docenit kvality téhle komedie. Narozdíl od prvního trochu komorního dílu má ten druhý větší spád, zajímavější prostředí. Film je jasně postavený na potenciálu dětského herce, který Tomáš Holý využil naplno. Ať je v jakémkoliv záběru, v jakékoliv situaci, vždycky je naprosto přesvědčivý, legrační a spontánní. Příběh je jednoduchý, snadno srozumitelný a podobně jako Na samotě u lesa hodně těží z prostředí, kde se odehrává. Dobře napsaná postava Vaškova dědy, který sype hlášky a nápady. František Němec zdatně Tomáši Holému sekunduje a jako nenapravitelný tatík předvádí jednu ze svých nej rolí. V porovnání s komediemi dneška je tatínek v polepšovně milým a rozhodně ne sentimentálním kořením. Pro mě jasnej kandidát na pět hvězdiček, který veze k cíli Máňa a ta potvora nebrzdí :o)(18.9.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23