Parádní! Nedávala jsem tomu moc nadějí, ale ono vás to dostane. Sem-tam humor, lehce černý - suchý...super drama a fakt parádní herecké výkony. Nemluvě o Intru. To se mi moooc líbí :) 5* EDIT: Tak po finále malinko zklamaná... čekala jsem trochu více šokující konec, ale i tak to bylo super. Seriál mě bavil moc a určitě dám jednou nějaký maratón a zopáknu si to :)(24.3.2013)

Druhá řada mě pohltila snad ještě víc než ta první. Na jednu stranu se v mnoha případech dokážu s Rae ztotožnit a na druhou nechápu, jak může některé věci vůbec vypustit z pusy. Jak už jsem někde následovné přirovnání četla, tenhle seriál se hodně podobá deníku Bridget Jonesové, což jsou filmy/knihy, které jsem si zamilovala. K tomu trochu teenagerovské romance, humoru, který vás neunaví a nikdy nestárnoucího prostředí devadesátek! Rozhodně se těším na pokračování, už aby to bylo.(8.8.2014)

První série je nepřekonatelná. Naprosto úžasný vtípky a situace, ve kterých se vidí nejedna puberťačka. Bože, takhle jsem se dlouho nezasmála. Jen je škoda, že v tomhle duchu koukání po klucích a akcích s partou to nezůstalo. Místo toho se nám to zvrhne do školy, samých nezajímavých a někdy až moc přehrávaných problémů. Často jsem chtěla dát Rae pěstí a říct jí, jak se to sakra chová. Někdy ty výkyvy byly prostě nesnesitelný. Poslední díly už radši ani nekomentuju, tam to byly pořád jen samý slzy a já se začínala těšit, až to nějak skončí. I přesto když si vzpomenu na to kouzlo prvních dílů musím dát aspoň čtyři hvězdy.(1.7.2016)

teenagerovská bridget jones (ne)skutečných rozměrů. // trailer: http://www.youtube.com/watch?v=3tmqLvgUd-s na youtube jsou nahrané i celé díly. jo a boží soundtrack. // a ještě poznámka (po jednom lehce citově zabarveném komentáři): cílovou skupinou jsou krasavice patnáct plus (a můj sentiment) - tak od toho nečekejte nového kaurismakiho, boha jeho. v rámci žánru je to fakt dobré (rae a finn jsou noví rory a jess nebo tak něco... ;o)).(16.2.2013)

My Mad Fat Diary mě osobně neskutečným způsobem zasáhlo, a to tak, že by to tak nejspíš bylo, i kdyby příběh postrádal neokoukané ale stejně (a ne-li víc) schopné herce, skvělou hudbu či deníkovou sem-tam animovanou stylizaci. Tahle (zatím) minisérie prostě má něco do sebe a nemusí nutně mířit na obézní část populace, aby zapůsobila - toť můj názor.(21.4.2013)

• - Postava Finna (Nico Mirallegro) byla vymyšlená speciálně pro tento seriál. V knize se vůbec nevyskytuje. (G..)

• - Děj knižní předlohy se odehrává v roce 1989, děj seriálu v roce 1996. (G..)