Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Rae Earl (Sharon Rooney) rozhodně není dívka, kterou byste mohli jen tak přehlédnout, ať už kvůli jejímu naštvanému výrazu nebo nadváze. Jinak ale prožívá všechny trable běžného teenagera, tedy skoro. Vrací se domů z pobytu v léčebně, kam se dostala po svém pokusu o sebevraždu. Žádný návrat ale není snadný, zvlášť když se vracíte ke střelené matce, která si za dobu vaší nepřítomnosti do domu nejen nastěhovala svého přítele, který je v zemi nelegálně, ale taky všem řekla, že jste místo v léčebně byli na prázdninách ve Francii. Opustit tak bezpečné místo, kde si Rae za dobu čtyř měsíců našla přátele, kteří ji přijímají bez výhrad, vrátit se a snažit se zapadnout zpátky do světa, kde ji v podstatě nikdo nezná, je tak nesnadnou cestou. Před Rae ale stojí nejtěžší úkol. Aby ji mohlo přijmout její okolí, což je nejen kamarádka z dětství Chloe a její parta, musí se nejdřív naučit mít ráda sama sebe. (Tr3D0ubl3)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (37)

6thSun 

všechny recenze uživatele

Když chcete, aby se dívala půlka Ameriky, obsadíte do hlavní role obézní děvče. Symboly popcornové krásy byly natolik mocné, že se to povedlo až v roce 2013, ale lepší pozdě, než nikdy. Seriál má řadu vtipných momentů a rozhodně patří k nadprůměrným, přesto se k němu nevracím nijak zvlášť rád a mohu jen doufat, že nejsem tlustofóbní nebo tak něco. 70% ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Tak dlouho jsem furt čekovala, kdy bude druhá série a nemohla se jí dočkat, až jsem to zaspala o celé 3 měsíce, ale nevadí... měla jsem ji zkouklou během dvou večerů. Úplně jsem zapomněla, jak je to vtipné, když jsem to rok a půl neviděla... přišlo mi to jako věčnost a je pravda, že jsem měla jisté problémy si vzpomenout, co se tam vlastně přesně dělo, jaké byly vztahy jednotlivých postav atd... ale postupně při sledování to člověku naskákalo. Její dokreslované screenshooty (smím-li to tak nazvat) jsou the best asi stejně jako její komentáře a vnitřní hlas. Doufám však, že 3. série nebude... ta druhá musela být.. to by prostě nešlo aby to tak skončilo, ale teď už by další následovat neměla, jelikož by akorát zase museli zhatit vztah Rae a Finna, znova zpochybnit přátelství Rae a Chloe a opět podkopat Raeyinu (tak tohle fakt nevím, jak se skloňuje :D) sebedůvěru. Takový velký praštěně šílený kouzelný deníček. ()

Reklama

Vxxx 

všechny recenze uživatele

Parádní! Nedávala jsem tomu moc nadějí, ale ono vás to dostane. Sem-tam humor, lehce černý - suchý...super drama a fakt parádní herecké výkony. Nemluvě o Intru. To se mi moooc líbí :) 5* EDIT: Tak po finále malinko zklamaná... čekala jsem trochu více šokující konec, ale i tak to bylo super. Seriál mě bavil moc a určitě dám jednou nějaký maratón a zopáknu si to :) ()

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Pokud milujete devadesátky, hudbu, britskou angličtinu a máte rádi když se smíchá souhrn tragických událostí s humorem, tak je tenhle seriál přesně pro vás. Rachel Earl, přezdívaná Rae, se snaží vrátit zpět do normálního života a přitom dělá chyby, je nejistá, v některých chvílích i trochu bláznivá živá duše. Divák si tak uvědomí, že tato dívka je mnohem víc, než jen její nemoc, ta je totiž jen jednou částí jejího života. Rae se tak neustále zmítá mezi bezpečím uvnitř psychiatrické léčebny a krutým světem venku. Na tento seriál jsem narazila poprvé v roce 2014, uplně náhodou a dostala jsem víc, než jsem očekávala. Je to milé, originální a místama i hloupoučké, ale tak s tím se musí počítat vždycky. Nechybí zde ani černý humor a ani sarkasmus. Líbí se mi, že tento seriál dokáže být vtipný, aniž by se nějak snažil zesměšnit ne moc atraktivní a obézní Rae, nebo dokonce její psychickou nemoc. To samé naopak, dokáže to být smutné, ale zase ne tak, že byste Rae kvůli její nemoci litovali. Má to velice originální a neotřelý nádech, takže se rozhodně nebudete nudit. Nikde se nikdo nesnaží tlačit na pilu, a průběh děje je vždycky odlehčen humorem, sarkasmem nebo sexuálníma narážkama. Vyprávěním ve formě deníkových zápisů tak divák získává náhled na myšlenky Rae, její tajné sexuální fantazie a nejistotu v nově nalezeném přátelství. Seriál tak otevírá i závažnější témata jako jsou psychická porucha, poruchy příjmu potravy, homosexualita, těhotenství atd, která jsou uchopena velmi reálně. Navíc 90. léta tomu dodávají super atmosféru, ať už oblečením nebo soundtrackem. Tento seriál si mě získal svojí upřímností a otevřeností. "When life is shit, turn to music. When life is scrape it off the walls shit, turn to Steven Patrick Morrissey." ()

Martinibaby 

všechny recenze uživatele

My Mad Fat Diary mě osobně neskutečným způsobem zasáhlo, a to tak, že by to tak nejspíš bylo, i kdyby příběh postrádal neokoukané ale stejně (a ne-li víc) schopné herce, skvělou hudbu či deníkovou sem-tam animovanou stylizaci. Tahle (zatím) minisérie prostě má něco do sebe a nemusí nutně mířit na obézní část populace, aby zapůsobila - toť můj názor. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (4)

  • Seriál vychází z první a druhé knihy spisovatelky Rae Earl, která vypráví její životní příběh v době dospívání. (LUKICKK)
  • Postava Finna (Nico Mirallegro) byla vymyšlená speciálně pro tento seriál. V knize se vůbec nevyskytuje. (G..)
  • Děj knižní předlohy se odehrává v roce 1989, děj seriálu v roce 1996. (G..)

Reklama

Reklama