Parádní! Nedávala jsem tomu moc nadějí, ale ono vás to dostane. Sem-tam humor, lehce černý - suchý...super drama a fakt parádní herecké výkony. Nemluvě o Intru. To se mi moooc líbí :) 5* EDIT: Tak po finále malinko zklamaná... čekala jsem trochu více šokující konec, ale i tak to bylo super. Seriál mě bavil moc a určitě dám jednou nějaký maratón a zopáknu si to :)(24.3.2013)

svým způsobem je to takový dost depresivní seriálek, který umí být zároveň zábavný :-) Hudba devadesátek tam je parádní, včetně veškerých módních výstřelků, takže se na to dobře kouká :-) a i když je to "Teen" seriál, který jsem stáhla jen proto, že jsem chtěla na volné chvíle nějaký oddych seriál, tak přiznám, že mě bavil víc než jsem očekávala. Hodnoceno po druhé sérii a doufám, že bude další :-) asi bych mohla dodat "NIC PRO CHLAPY"(15.1.2015)

teenagerovská bridget jones (ne)skutečných rozměrů. // trailer: http://www.youtube.com/watch?v=3tmqLvgUd-s na youtube jsou nahrané i celé díly. jo a boží soundtrack. // a ještě poznámka (po jednom lehce citově zabarveném komentáři): cílovou skupinou jsou krasavice patnáct plus (a můj sentiment) - tak od toho nečekejte nového kaurismakiho, boha jeho. v rámci žánru je to fakt dobré (rae a finn jsou noví rory a jess nebo tak něco... ;o)).(16.2.2013)

• Vironey

Vcelku příjemná a nenáročná jednohubka, na můj vkus možná až moc velká emotlačka, ale je to o puberťácích, takže to k tomu asi patří. Bohužel hodnocení sráží hlavní postava Rae, která je stručně řečeno na pěst. Ona domnělá psychická choroba, kterou milá Rae trpí, je prostě a jednoduše puberta. Její strachy, nejistoty, mindráky a všechny "problémy" měl v pubertě naprosto každej - hlavně holky. Z nějakého důvodu si ovšem Rae myslí, že její problémy jsou větší a důležitější než problémy všech ostatních. A tak celé dvě série oblejzá jednoho chudáka za druhým, sype mu na hlavu svoje sračky a čeká, že někdo z nich za ni vyřeší její bolístky. A jelikož se každej potýká se svým vlastním pytlem sraček, tak si musí milá Rae poradit sama, respektive z infantilního ufňukánka dospět ve svéprávného jedince, který si řeší své vlastní problémy sám. Je mi líto, ale právě kvůli Rae nemůžu dát vyšší hodnocení, i když by si to seriál jako celek zasloužil. Postavy jsou napsány perfektně, humor je sympaticky sušší a retro ladění devadesátek k tomu sedí dokonale (mimochodem skvělá hudba, při 4 non Blondes jsem se až skoro rozněžnila). Těžko ale můžu jít s hodnocením výš, když hlavní postava je arogantní sebestřednej fracek, kterej by potřeboval proplesknout z obou stran. A že taková Rae Earl skutečně existuje? No potěš prdel... P. S. Nejlepší postava, která zůstala trestuhodně nevyužitá? Trotl Liam s prasečím xichtem. Sympaťák.(11.1.2017)

Milý miniseriál, který mě přijemně překvapil. Sice má své slabší momenty, ale většinu času jsem se dobře bavila. Nevím proč, ale seriál mi lehce připoměl mé oblíbené Skins, sice nemají tyto dva britské výtvory moc společného, ale oba řeší takové ty obyčejně neobyčejné strasti a radosti ze života mladých lidí. Jinak mi trochu vadilo to množství absurdních momentů a skutečností...to trochu ubírá celé dramatičnosti a autentičnosti seriálu, který by nebýt těhle momentů mohl být ještě lepší. Herci se podle mě povedli vybrat skvěle a soundtrack je taky celkem povedený. Pokud bude další serie, tak se na ní určitě podívám. Silnější tři hvězdičky.(22.4.2013)

• - Děj knižní předlohy se odehrává v roce 1989, děj seriálu v roce 1996. (G..)

• - Postava Finna (Nico Mirallegro) byla vymyšlená speciálně pro tento seriál. V knize se vůbec nevyskytuje. (G..)