Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

pipapa

Terence Hill není můj typ, ale budiž. Ostatní tři jeho kumpáni jsou totálně odpudiví... Jako western nic moc a jako komedie už vůbec ne. Není tu opravdu nic, co by mě přimělo dívat se dvě hodiny na tři odporné tlamy. Jedna hvězda za povedenou a vtipnou rvačku v saloonu ca.v padesáté minutě filmu. ()

Gastovski

Mám pocit, že tato komedie je hodnocena v superlativech spíše z nostalgie, než z komediálních kvalit. Což však dovedu pochopit. Dle mého názoru se jedná klasickou italskou taškařici, kde se jemný náznak humoru mísí s trapností. Dost na kvalitě filmu přidává český dabing s pár opravdu vypečenými hláškami. V originálu by to asi bylo horší. Horší 3*. ()

Klajnik

Leone je klasik. Corbucci mě moc nestrhl, ale mezi špageťáky lze nalézt ještě další pozoruhodné kousky. Man of the East mezi ně patří, ač se jedná o odlehčený kousek, což snad naznačuje účinkování Terence Hilla. Ten zde hraje anglického sira, gentlemana, jenž se vydává na západ za kumpány svého zesnulého otce, dobrodruha, který opustil Anglii a který by rád, aby z jeho kluka udělali muže Západu - to je ono podivné dědictví. Film to však není dramaticky silný - stojí spíše na komediálním rozporu mezi uhlazeným Angličanem a americkými burany. Střet civilizace zosobněné v jednom muži a Divokého západu už rozvíjel film Big Country, ale zde je cílem rozesmát. Další kvalitou dílka je řada dojemných momentů (go west, yung man + dopis + ride western style), které sice zavání kýčem, ale to samo o sobě není špatně - jsou totiž natolik lehce provedené a dobře zvládnuté, že fungují - fungují i díky podpoře skvělého ústředního hudebního motivu, jenž zdařile nastavuje atmosféru. Dal bych 3,5/5, protože příběhově to přeci jen strhující zrovna není a četné rvačky jsou prostě vyumělkované. Je sice hezký, že praskaj stoly a židle, ale stejně jde dosti znát, že je to jenom jako, což mě osobně kazí imerzi. ()

snatch

Jak je v žánru uvedeno je to komedie/western a v této kategorii, ať vzpomínám jak vzpomínám, neznám lepší kousek :) Terence Hill se "přerodil" naprosto přesně a dabing pana Brabce to vůbec nekazí. Možná naopak. ()

Chevees

Tenhle film miluju. Skvělá komedie z divokýho západu s výborným Terencem Hillem, která je prošpikovaná výbornými hláškami (teda alespoň ve výboném českém dabingu), které dost často používám ("Drž hubu a čekej", "Co se mu stalo? Asi ho kousla tarantule", "Jestli pokrok znamená zácpu, tak k čertu s celým pokrokem" , "Kdyby byl chytrej, tak už dávno spáchal sebevraždu"...). Jenom škoda, že ten film už hodně dlouho v nešel v televizi a ani není k sehnání na VHS (DVD)... :( ()

kowalski

Výborná komedie. Některé hlášky jsou nezapomenutelné :) "Dejte pozor ať vás nepocáká" + "Drž hubu a čekej" :-) ()

HouseMK

Tak já to po dalším shlédnutí vyšroubuju na pět. A to zejména proto, že na rozdíl od většiny ostatních filmů s Terence Hillem je tenhle pořádně vtipný nejen díky ulítlým mlátičkám a pěstním soubojům. Sice komediální špagety-westen, ale přeci jen o kapku hlubší a inteligentnější. Jdu to zapít, dneska je totiž sobota... ()

Jeremiah

Příjezd anglického gentlemana Toma na drsný "Divoký západ" , křehká Yanti Somer a jeho zjištění, že na tomto místě jsou i ti mravenci snad nejlínější na světě, to vše vytváří pro diváka z tohoto filmu 120-i minutovou oázu klidu, kterou si nelze než do dna vychutnat. Zřejmě jedna z nejlepších rolí T.Hilla. Silnější 4. ()

grerar

Velmi povedená komedie, dokonce i s relativně reálnými bitkami (prostě jeden nezmlátí všechny, a když dostanete do držky, tak se z toho taky sbíráte. Některé momenty výrazně nadprůměrné, nicméně v některých pasážích nebyl film dostatečně pevný ve scénáristických kramflecích, pročež nemohu absolutizovat. Nicméně pořád krásné prostředí Chorvatska, a všeobecně velmi připodobněné skutečnému tehdejšímu stylu Wild West. Tak nějak tuším, proč se z Terrence stala taková "hvězda" :). 4 (imdb 8) stárz ()

Chundys

Western opět z jiného pohledu. Komedie u které se pobavím s vynikajícm Terencem Hillem. Na ostatní ovšem nesmím zapomenout také, a příběh byl také krásný, poklidný s mnoha vtipnými scénami. Nemám žádnou výtku :-)... ()

fisus

Jak tenhle modrooký zázrak jménem Terence Hill vstoupí na divoký západ,tak to vždycky stojí za to!!!!! ()

Beranek

Jedna z nejlepších komedií. Jako dítě jsem ten film miloval a dnes se u něj zasměji úplně stejně jako tenkrát. Rozhodně nejlepší film Terence Hilla, krásná podívaná, která neomrzí. ()

Joll

Určitě nejlepší film Terence Hilla a asi nejlepší westernová komedie.Je to doslova studnice hlášek jako Já ti říkal že to není pes :) nebo Plavmo za rukama rovnou do peřejí!:D Kdo neviděl ať honem pádí si tuto doslova lahůdku sehnat protože tophle je přesně ten druh filmu který neomrzí snad ani na 20té shlédnutí a dabing pana Brabce je famózní.Mohl bych se tu nad touto filmovou lahůdkou rozpílvat ještě hodně dlouho ale to bych vás jen zdržoval od sledování tohoto špagety westernu. PS: jinak je velmi dobře že Dominika nehrál Bud Spencer protože tady potřeboval prostor především Terenc Hill:) ()