Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

WilliamMW

Nebylo to předvídatelné. Nebylo to politicky korektní. Nebylo to zbytečně 3h dlouhé. Nebylo to plné nelogičností. Právě naopak! Jsem nadšen, jako už dloho ne (vlastně od premiéry The VVitch). Film jako za starých dobrých časů! Pokud potřebujete vědět víc, dobrá. Připravte se na skvělé herecké výkony, propracované postavy, pěkné westernové obrázky a nakonec i surovost, akci a krev. ()

Prcek96

K tomuto „westernu“ (jo vlastně je sakra těžký říct, jestli je to western nebo jestli je to dálší díl Predátora, tentokrát na Divokém západě) jsem se dostal úplnou náhodou díky jednomu tipu na internetu a asi na takové tipy začnu dávat častěji. Bone tomahawk je velmi netradiční western, u kterého je hlavní zápletkou příběhu cesta za osvobozením dvou obyvatelů vesnice Bright Hope a jednoho bídáka ze spárů kmene kanibalistických indiánů. Příběh je tedy jednoduchý, ale na western je příběh dosti netradiční a díky drsnému začátku je divák vtažen do děje a ten je postupně pozvolna budován a je doplněn kvalitními výkony všech herců, především šerifova zástupce, kvůli kterému možná lehce zapadl Kurt Russell, přestože i tady je skvělý. Tento film tedy ač nezávislý má na to bodovat i mezi „velkými“ filmy. ()

Trescha

Ooooo diiiiiio..... Brutálně nudná hodina a půl putování za indiány-kanibaly,jsem přežil jen k vůli zdejším komentářům,k které slibovaly ten nejvíc nejbrutálnější konec všech filmových dob. No radši nic.... Lepší drátem do oka,než pleskačkou do boku. S odstupem času snižuji na jednu, to se fakt nedá.... Ani s úctou k Russellovi ne.... Sorry... ()

Wez

Dost zvláštní film,dlouhej jako týden před výplatou a z toho se v něm dvě hodiny kecá-sám jsem jej musel shlédnout na dvakrát-jednou a dost..Z hereckých výkonů se dá asi nejvíce pochválit Kurt Russel,jinak průměr a nějak extra brutality jsem v něm taky moc nenašel(až na jednu scénu)-zkrátka slabota na jedno podívání ()

Pythonator

O kanibalských indiánech jsem ještě neslyšel, takže mi to přišlo podobně blbé a absurdní jako film o lidožravých jelenech. Taky jsem čekal western a on je to spíš gore horor nacpaný do westernových kulis. Chybí tu však pravá westernová atmosféra a pořádný příběh, který k westernům patří. Je to prostě jen zručně natočené, hodinu a půl dlouhé žvatlání o ničem, doplněné o krvavé finále s vyvrhnutými lidskými střevy. Kurt Russell je sympaťák a zasloužil by si pořádný western. ()

ragtime

Toto sa pravdepodobne stane mojou obľúbenou zábavkou ešte niekoľkokrát. Tie gore efekty sa im naozaj podarili. K tomu štvorica výborných hercov, čo si viac priať? ()

Al90

Tak tady mam dost smisene pocity,jelikoz na film jsem se tesil,westerny,pekna krajina to mam rad,rikam si jeste tam je i Kurt,to muze byt solidni akce...Abych to zhrnul,akce je tam velice malo,film zacne mit grady az skoro v poslednich 30-20 minutach,inak do te doby jen kecani a kecani...Jako na konci nejake ty momenty byly zajimave a pusobive ale kazdopadne film na jedno vzhlednuti a za par dni si na nej clovek ani nevzpomene...SKODA.. PS: Netroufam si hodnotit,ale pohybuje se to kolem dvou a pul hvezdicek.. ()

kotrlak

V tomhle flicku je úžasná angličtina, dialogy, který opravdovej fajnšmekr ocení. Právě z toho důvodu je ve filmu excelentní ta etapa putování za troglodytama než samotný vyvrcholení děje, který je naopak naprostá píchovina. Je to pošahaný, ale je to fun. ()

pradous

Super new age Tarantino!!! Konečně vestern, kde zabíjet indiány je cool. Kurt Russel už po několikátý skvělej a to není náhoda. A kdo říká, že je to manhatanská konverzačka a bydlí v Prague Tower, tak je nahý. ()

TheKleofa

První půlka až moc konverzační, scházela mi větší akce, jakkoli nezastírám, že jednotlivé herecké etudy byly famózní a dialogy promyšlené a chytře vtipné. Druhá půlka akci vykompenzuje. Závěr u mě shodil film o jednu hvězdičku. ()

Yamatosan

První hodina a půl výborná, ale ten vyhypovaný masakr na konci vyloženě zklamání, a vůbec konec se silně nepovedl. ()

flouny8 odpad!

Naprosto stupidní dialogy a brutálně uspávající tempo. Ale ze všeho nejhorší je odporná scéna porcování člověka. Zahler, ty seš hovado. ()

regin

Viděl jsem už ve filmech hodně, ale jak někdo mlátí někoho do pytle, aby ho pak roztrhnul vejpůl (jakkoli by to v reálu nešlo), tak to se uložilo asi dost hluboko. Ona už úplně první scéna začíná zajímavě. Obecně je to hodně zvláštní a zajímavý materiál... Jako, .... wow! ()

Bogrant

Kombináciu westernu s hororovými prvkami som ešte nevidel a trochu som sa toho obával. Hodina a pol veľmi dobrých dialógov, reálneho utrpenia a strastiplnej cesty okorenená nechutnou záplavou kadejakých hnusností v poslednej fáze. Dobre prevedený, zaujímavý nápad a navyše super zahraný. ()

CheeseFigure

Mne nevadí, že sa tam celkom dlho ,,len" cestuje a postavy ,,len" kecajú. Vďaka tomu ich spoznáme a prestaneme ich vnímať ako len ,,prostriedok, na ktorom nám tvorcovia ukážu brutálne násilie" (ktorého je celkom málo, vlastne len jedna scéna). Áno, to že ich zachráni kripel je trocha pritiahnuté za vlasy, ale inak je ten koniec celkom dobrý a intenzívny. Mne sa tento snímok páčil. ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)