Po městě běží muž, který je pronásledován. Útočiště nachází v taxíku Daniela Moralese. Ten ho velkou rychlostí odváží na letiště. Zde však muž místo do letadla nastupuje do vrtulníku. Daniel se těší, až to všechno bude vyprávět policistovi Emilovi, svému kamarádovi. Žije s přítelkyní Petrou, která se mu již dlouho snaží něco říct. Jenže Emil je posedlý jen gangem loupežných Santů. Daniel má přítelkyni Lilli, s níž žije v garáži. Tento způsob soužití však dívka nezvládá a odchází... Emil s kolegou Alainem zatýkají jednoho podezřelého Santu. Později však zjišťuje, že zatkli svého komisaře Giberta, který také pátral po gangu. Na komisařství přichází reportérka Qiu. Chce něco napsat o práci policie a Gibert ji vychází vstříc. Petra už to nevydrží a přichází za Emilem na komisařství. Oznamuje mu, že pro zaslepenost případem přehlédl, že už je osm měsíců těhotná. Emil je rád. Daniel se probouzí sám. V koupelně nachází těhotenský test. Je pozitivní. Hned spěchá za Lilli. Emil zatím s policejním sborem pronásleduje gang. Bohužel neúspěšně, jejich auto končí v bazénu. Reportérka Qiu si omotává kolem prstu komisaře Giberta a lstí stahuje informace z policejního počítače. A Daniel s Emilem? Sdělují si, že budou oba otcové. Dohodnou se, že budou méně pracovat a více se věnovat svým ženám. To však Emil hned poruší – donutí Daniela sledovat jednoho Santu. Když dojedou do skladiště, Emil udělá chybu a je zajat... (TV Prima)

Jirkacek

Francouzskou komedii Taxi 3 z roku 2003 jsem si nemohl nechat ujít po shlédnutí prvního dílu a druhého dílu, které se mi moc líbily, takže jsem se logicky podíval i na pokračování. Opět jsme se setkali s taxikářem Danielem (Samy Naceri), který musel se svým super taxíkem a speciálně upraveným Peugeotem 406 opět vypomoci svému příteli, nešikovnému policistovi Emilovi (Fréderic Diefenthal) a také celé francouzské policii v případu nepolapitelného gangu Santa Clausů. V úvodní scéně jsme však sledovali muže, který byl v ulicích Marseille pronásledován maskovanými muži v černém a shodou okolností se před nimi schoval v taxíku Daniela Moralese, přičemž se z něj vyklubal slavný Sylvester Stallone. Ten se nechal odvézt na letiště, kde na něj čekal vrtulník. Daniel se těšiů, až to všechno bude vyprávět policistovi Emilovi, který žil s přítelkyní Petrou (Emma Sjöberg), která se mu již dlouho snažila něco říct. Jenže Emil byl posedlý jen gangem loupežných Santů. Daniel měl přítelkyni Lilli (Marion Cotillard), s níž žil v garáži a tento způsob soužití dívka nezvládla a odešla od něj k rodičům. Potom Emil s kolegou Alainem (Edouard Montoute) zatkli jednoho podezřelého Santu, jenže se později ukázalo, že zatkli svého komisaře Giberta (Bernard Farcy, který také pátral po gangu. Tahle scénka mi připadla asi jako nejvtipnější, ale vraťme se k ději filmu. Na komisařství se objevila reportérka Qiu (Bai Ling), která chtěla napsat článek o práci policie a Gibert jí byl natolik okouzlen, že jí vstříc. Petra už to nevydřela a přišla za Emilem na komisařství, kde mu oznámila mu, že pro zaslepenost případem přehlédl, že už je osm měsíců těhotná. Emil byl rád, ale reagoval poněkud zmateně, což byl další důvod pro zasmání. Daniel se jednoho rána probudil a v koupelně našel pozitivní těhotenský test. Hned spěchal za Lilli a Emil zatím s policejním sborem pronásledoval gang. Bohužel neúspěšně, jejich auto skončilo v bazénu. Reportérka Qiu si mezitím omotala kolem prstu komisaře Giberta a lstí stáhla informace z policejního počítače. A Daniel s Emilem si zatím sdělili novinku, že budou oba otcové. Dohodli se, že budou méně pracovat a více se věnovat svým ženám, ale Emil to hned porušil a donutil Daniela sledovat jednoho Santu. Když dojeli do skladiště, Emil udělal chybu a byl zajat asijskou vůdkyní gangu a Qiu v jedné osobě. Vzápětí došlo k velké loupeži a gangu Santů se podařilo uprchnout, jenže pak se do pátrání vložil náš taxikář hrdina a nad zloději se začala stahovat pomyslná mračna. Povedlo se jim sice po úspěšné loupeži přemístit do hor a Emila nechat v nastražené pasti v Marseillejském přístavu, ale Daniel kamaráda policistu na poslední chvíli zachránil a oba gang pronásledovali. V horách se ukázalo, že nová Danielova úprava Taxíku zvládne projet téměř kdekoliv. Emilián se spojil se šéfem a společně vymysleli na lupiče past. Ta sice sklapla, ale chudák Giber to odnesl. Jak ? To už neprozradím, abych vás neochudil o závěrečný zážitek. Mně se ta blbina zase líbila, ale na rozdíl od dvojky a jedničky už bylo vidět, že filmaři místy vařili děj z vody. Občas pokulhávaly dialogy a tak bylo lepší, když se něco dělo na silnici nebo se plácaly nesmysly, jímž jsem se alespoň mohl zasmát. Bylo jich docela dost a tak komedie znovu splnila svůj účel – a o tom to je ! Suma sumárum, komedie Taxi 3 ode mne získala tři taxikářské hvězdičky ***. () (méně) (více)

gggggg

Po komediálnej stránke to bolo konečne na jednotku, aj dej sa slušne rozvinul a malo to celkom svižné tempo. Intro bolo výborné, avšak škoda, že nesúviselo so zvyškom filmu. ()

doom.cz

Start je super. Ale pak mám pocit, že Besson už moc tlačí na pilu. Nápad s těhulemi a rodinná pouta mi moc nesedly a humor je místy dost křečovitý. ()