Po městě běží muž, který je pronásledován. Útočiště nachází v taxíku Daniela Moralese. Ten ho velkou rychlostí odváží na letiště. Zde však muž místo do letadla nastupuje do vrtulníku. Daniel se těší, až to všechno bude vyprávět policistovi Emilovi, svému kamarádovi. Žije s přítelkyní Petrou, která se mu již dlouho snaží něco říct. Jenže Emil je posedlý jen gangem loupežných Santů. Daniel má přítelkyni Lilli, s níž žije v garáži. Tento způsob soužití však dívka nezvládá a odchází... Emil s kolegou Alainem zatýkají jednoho podezřelého Santu. Později však zjišťuje, že zatkli svého komisaře Giberta, který také pátral po gangu. Na komisařství přichází reportérka Qiu. Chce něco napsat o práci policie a Gibert ji vychází vstříc. Petra už to nevydrží a přichází za Emilem na komisařství. Oznamuje mu, že pro zaslepenost případem přehlédl, že už je osm měsíců těhotná. Emil je rád. Daniel se probouzí sám. V koupelně nachází těhotenský test. Je pozitivní. Hned spěchá za Lilli. Emil zatím s policejním sborem pronásleduje gang. Bohužel neúspěšně, jejich auto končí v bazénu. Reportérka Qiu si omotává kolem prstu komisaře Giberta a lstí stahuje informace z policejního počítače. A Daniel s Emilem? Sdělují si, že budou oba otcové. Dohodnou se, že budou méně pracovat a více se věnovat svým ženám. To však Emil hned poruší – donutí Daniela sledovat jednoho Santu. Když dojedou do skladiště, Emil udělá chybu a je zajat... (TV Prima)

Melies

5 / 10 Typická 'taxíkovská' atmosféra poteší vynikajúcim tempom a niektorými nezabudnuteľnými gagmi ("Som tehotná" ... "Koľko?" ... "Osem mesiacov."), ale ku koncu tak neskutočne stratí dych, že to až možné nie je - vtipy sa začnú opakovať, rýchlosť rozprávania klesá a Damoklov meč s menom Nuda sa nenávratne vyrúti vstriec nášmu sklamanému srdiečku... A nezachránia to ani sexi budúce mamičky (to znelo divne) - na to sa tam objavujú až príliš zriedka. ()

Borrtex

Dle mě to není zas až taková katastrofa oproti 1, mě se to líbilo, hned ze začátku se něco dělo a nebylo to uděláno tím nudným začátkem většiny filmů, kde se nic neděje. Od začátku to byla AKCE, a to se mi líbí, nadupané auto, Dusík, a vtipné hlášky hned od začátku, přesně tak jsem si to představoval, potom konečně přišel malý oddech, a opět akce. Dle mě je to stejně dobře udělané jako 1, a proto dávám dobrých 80% ()

Jara.Cimrman.jr

"Unesla ho banda Santa Klausů, ozbrojených až po uši." Mně by to asi nedošlo, ale bystrý mozek komisaře Giberta hned odhalil, že by to mohl gang Santa Klausů. Nejen za to má můj velký obdiv. Jinak mne nejvíc pobavil souboj taxíku s TGV, dopravní prostředky šikmookých Santa Clausů a samozřejmě stopující černý policajt v Marseille. To bylo tak skvěle rasistické, pravdivé a zábavné. ()

SOLOM.

Trojka je zatím bohužel nejslabším dílem celé série. Za prvních cca 50 minut tu kromě úvodu, ve kterém se objevil Sylvester Stallone a několika humorným situacím nic extra srandovního ani akčního k vidění nebylo. Spíš jsem se poprvé u této série i tak trochu nudil. Pořád jen kecy o těhotenství (i když v tom obchodě s dcerou obchodníka to byla celkem prdel) a pořádný odvaz žádný. Potom se to mírně zlepšilo a konec už běžel zase, tak jak měl. Přibyla sranda i akce - Marion Cotillard to díl od dílu stále více sluší a je velká škoda, že v sérii poté skončila. Taxík na sněhu – celkem uhozené, ale tak pobavilo a Bai Ling je sice vcelku dobrá herečka a ani její fotky pro Playboy nebyly marné, ale jinak je celkem hnusná…Zavřu obě oči a tu třetí hvězdu přidám právě za Marion – jinak by tento film dostal maximálně hvězdy dvě. Příběhově to bylo tentokrát velmi chudé a ne tak zábavné. ()

JohnCZ

O poznání slabší než předchozí díly, ale pořád solidní komedie, která se tentokrát snaží víc rozesmát než napumpovat adrenalinem. A právě v tomto díle začínají tvůrci mírně přestřelovat, protože ne všechny momenty vtipné skutečně jsou a i po stránce děje se začíná vařit z vody. Úvodní "bondovské" titulky jsou ale parádní, stejně tak Stalloneho cameo. ()

• Natáčení probíhalo od října 2001 do ledna 2002 a poté od 28. srpna do 8. září 2002 ve francouzských městech Marseille, Val-d'Isère a Tignes. (BMW12)
  • Ve scéně, kdy Daniel (Samy Naceri) jedoucí s Émilienem (Frédéric Diefenthal) za Santou Clausem na skútru vyvrátí taxík na dvě kola, jsou místo nich v jednom záběru zřejmě viditelní kaskadéři. (MiraSKS)
  • Když je Daniel (Samy Naceri) s Émilienem (Frédéric Diefenthal) na horách, Daniel dává autu místo pneumatik pásy. Když ale dojedou k chatě a Émilien se zaboří do sněhu, je možné vidět, že auto má pneumatiky. V dalším záběru jsou pak opět pásy. (G3niu5)