Syn zmaru

Když devatenáctiletý JR skončí na čas za mřížemi, stane se chráněncem Brendana Lynche - australského veřejného nepřítele číslo jedna. Po odvážném útěku z vězení a výnosné loupeži zlata se ale hranice mezi přítelem a nepřítelem pomalu stírá. Devatenáctiletý JR, který byl za menší zločin odsouzen na šest měsíců do vězení, se rychle seznamuje s drsnou realitou života za mřížemi. V zájmu vlastního přežití si tu neprodleně musí najít spojence. Záhy se ocitá pod dohledem nejznámějšího australského zločince Brendana Lynche. Tohle spojenectví však není zadarmo. Lynch a jeho banda mají se svým mladým chráněncem velké plány. Po propuštění musí JR ostatním pomoci s útěkem z vězení a zajistit, že bude Lynch na svobodě v bezpečí. Za odměnu se pak může připojit k jejich skupině, která se připravuje na velkou loupež zlata, jež jim má vynést miliony. Nic však nevyjde podle plánu a začíná smrtící hra na kočku a myš. JR je svému bývalému učiteli najednou na překážku a neví, komu může věřit. (HBO Europe)

LiVentura

Mám australské filmy rád. Jsou jiné, než bezpřeze tupá velkoprodukce Hollywoodu všezaplňující naše mozky v našem regionu. Možná by nebylo špatné přeladit na jinou vlnu.. Tato produkce za několika moři má nám více co nabídnout.!! ()

Big Bear

Další australácká velmi příjemná záležitost. MekŘehoře mám rád a tady si střihnul drsného kriminálníka. Mám rád i prison filmy, takže hned jsem si od první minuty mlaskal pod vousy... Souhlasím s Verbalem, že děl lehce sem tam zaskřípal a nesmělo se nad ním moc přemýšlet. Už jen těch šest měsíců vazby mezi chlapáky s doživotím atd...I sám útěk z vězení působil velmi easy... Na stranu druhou mně to bavilo, přepadení australáckejch zlatejch dolů hned tak někde člověk neuvidí a ta následná off road honička také bodla. Na mně film působil lehce pohádkově, zejména jeho závěr, ale nechť... Žánrovka jak má být. Za mne jsou to 3 zlaté cihly. * * * ()

Peytl

Záhadná řeč, herci v hadrech od Armády spásy z vosumdesátých let, nuda jak v prdeli loni střelenýho nosorožce. Snad jen začátek v kriminále, kde se člověk může inspirovat ohledně nový kéry a posledních deset minut, to bylo téměř lidský. Bejt na tom v kině, musím šlohnout promítačku, abych si alespoň něco odnes, tedy krom prosezený prdele. ()

DwayneJohnson

Když pominu úvodních, zhruba 25 minut, dostalo se mi žel bohu dost nevyrovnaného filmu. Na jedné straně vousatý Ewan, plus neokoukaní herci, na straně druhé příběh, který není nějak originální a na konci vyznívá skoro do ztracena. Řemeslně poctivé, nebo lépe řečeno snaživé, ale já výš dnes rozhodně nepůjdu. Možná to bude i tím, že jsem na McGregora v záporné roli nebyl asi dost psychicky připraven, každopádně jsem s ním viděl už mraky lepších filmů. Tenhle nějak z řady extra nevybočil. ()

eLeR

U Brentona žiadne emócie, Alicia úplne obyčajná (čo ona teda nebýva), Ewan ma absolútne o svojej role zločinca nepresvedčil, ku koncu to nabralo trošku spád, ale na mňa to všetko pôsobilo ako béčkový film, a akoby herci len odrecitovali svoje repliky. Ale za to krásne pesničky. ()

Arsenal83

McGregor ako tvrďák príjemne prekvapil, bol ťahúňom filmu. Naopak mladý Thwaites sa mi do svoje roly nehodil, vizážou je skôr vhodný do One Direction. Najlepšie scény boli vo väzení, potom to trochu upadne, ale zase aspoň na slobode vidíme Aliciu Vikander ako kompenzáciu. Na Austráliu celkom v pohode film, hoci záver sa mi až tak nepáčil. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 18.2.2017, réžia slovenského znenia (JOJ 201?) = - Hlavný hrdina by v tak tvrdej base neprežil ani 60minút. Nieto 6 mesiacov. Ak sa ale povznesiem nad tento vedeckofantastický prvok a nad "skutočnosť", že tí gangstri sú vlastne len zásadoví ľudomilovia (vlastne šimpanzy) a nie vrahovia, dalo sa to bez akejkoľvek ujmy prežiť. Ba dokonca to bolo aj napínavé a s - dá sa povedať - happyendom. Takže budem štedrý a udelím 3 zlaté tehly. (21.2.2017) ()

kajda.l

Australská reklama na žánrová klišé. Na nelogičnosti u akčních filmů obvykle nehraji, ale pokud se film tváří smrtelně vážně bez odlehčujících prvků, tak mi v mozku začně vrtat už samotný půlroční trest mezi doživotními odsouzenci. Fail? No nevadí. Očekával jsem, že se naladím na herce, no nenaladil. Eman svou roli sice zvládá, ale tak nějak unyle, Alicia nemá co hrát a tak mi pouze způsobuje "stoják" :) No a nejhorší je finální část, už jsem si zvykl, že spousta filmů podceňuje svého diváka, ale po dlouhé době jsem narazil na film, který podcenil sám sebe. Finále s ženou "vampem" hovoří za vše (podobné pointy o dokonalém voseru mě už nudí), no a taky ta fotečka a libovej Emanův úsměv. A o dvacet minut přetažená stopáž. Ježiši. 50% ()

JASON_X

Nejapný a nechtěně komický australský pokus o "děsně cool" gangsterku. Cílová divácká skupina - teenageři, nebo mentálně retardovaní jedinci => její ideální divák je mentálně retardovaný teenager. Nejvtipnější z celého filmu je McGregor coby vězeňský kápo a nebezpečný recidivista, to je asi stejný trapas, jako kdyby... jako kdyby ho hrál třeba Justin Timberlake. Nebo třeba jako kdyby Rihanna hrála intelektuálku. Nebo jako kdyby šeredný tranďák Miloš Jovović hrál ženskou. No ale hraje v tom jedna fakt pěkná roštěnka a jeden fakt pěknej šampón a je v tom supr muzika a dranděj tam rychlý auťáky a střílí se tam z bouchaček, takže nepochybuju, že klukům a holkám se to bude mocinky líbit. A vůbec jim nebude vadit, že to vypadá, jako kdyby scénář včetně akčních či bojových scén napsala nějaká mužská verze Rosamundy Pilcherové. ()

Morholt

Sice jsem čekal trošku víc, ale i tak se jedná o dobrou žánrovku, která se příliš nezabývá scénáristickými veletoči a s neuchutajícím tempem spěje k závěrečnému rozuzlení. To bylo na mě sice trošku přepálené, ale to vem čert. Herci dobří, ačkoliv ústřednímu adolescentovi jsem nejprve nemohl přijít na chuť. Naopak McGregorovi se povedlo vymanit se ze škatulky pravověrných klaďasů a i když jeho postavu nelze označit vyloženě za zápornou, mě se jeho výkon líbil. 65% ()

Lacike

Je to tuctova zanrovka, ktora neprinasa absolutne nic nove. Po cely cas to ide po vyznacenych zanrovych klise a ani raz ich nenarusia niecim sviezim. Horsie je ze ani tie zanrove pripriety nie su naplnene nadpriemerne. Najlepsie dopadla prva tretina pri ktorej este netusite kam bude film smerovat a sceny vo väzeni maju slusnu atmosferu. Lenze akonahle sa hlavny hrdina dostane z basy, tak sa atmosfera vytrati a film prepne na nudneho autopilota. Akcne sceny su prehladne natocene ale pôsobia sterilne. Hlavny hrdina je bez stipky charizmy. Dokial je za vyplaseneho zajaca, tak jeho postava este funguje, ale akonahle sa ma postupne vzchopit, tak uplne zlyhava a jeho osud vas prilis nezaujima. Ewan McGregor je obsadeny proty svojmu klasickemu sterotypu a ako drsny gangster prilis nefunguje. Ani na chvilu som mu tu drsnost neuveril. Ale cenim si, ze skusil nieco nove. Finale so svojou akoze strhujucou pointou vyznelo dost komicky a pokladam ju za zbytocnu. Takze vysledok je tuctova zanrovka, v ktorej zabavnost po nadejnom zaciatku klesa a na konci sa dostane do podpriemeru. 5/10. ()

Tommassi3

"Vůbec nic o ní nevíš !!" - "Říkáš to, jakobys ji znal.. Poznal jsem v kriminále plno dobrejch chlapů kvůli takovejm, jako je vona.." ()

Padme_Anakin

Rozjezd to má velmi slušný, ta část ve vězení je podle mě nejlepší z celého filmu, hutná atmosféra a divák netuší, co přijde.. Pak jsem ovšem měla pocit, že to ztratilo dech, otáčky se snížily, útěk z vězení a loupež zlata mě nijak zvlášť nenadchla.. Tvůrci si na závěr trochu zalaškovali, kdo s kým a proti komu, bohužel z toho bylo nakonec jen klišé.. Nicméně pro mě koukatelné v pohodě, herci sympatičtí a Alicia mě ani tentokrát nezklamala, tu její touhu vypadnout od těch grázlů jsem chápala.. ()

Lama.Lama

Já jsem královsky spokojena. Je to perfektně natočené, výborně zahrané a ta hudba tomu dodává tu pravou vořechovou atmosféru! ()

Kryton

Žánrová jednohubka, která chce být konkurentem britských "drsných" gangsterek. McGregor si roli zkušeného lupiče střihl s přehledem. Dokonce i příjemně překvapil a budete mu od začátku fandit. Je to zločinec, ale má svoji čest i pravidla a není to panchart. Kde jinde uvidíte Obi-wana hrát šachy a kropit policajty z vrtulníku. Pak už to vše je jasně dané. Ruští mafiáni, přepad zlatého dolu i většina vedlejších figurek jedou podle schéma. Mě ten mlaďas vůbec neseděl - nic proti. Být to jen kolem McGregora, tak by si mohl začít budovat kariéru na stará kolena alá Liam Neeson. Jen škoda, že jsou tu pasáže, které se snaží vypadat komplikovaněji. Pokud by to jelo lineárně bez těch odboček, pak bych dal i hvězdu navíc. Ke všemu mě ten konec krapet nakrkl a byl zbytečně navíc. Slabých posledních 20 minut a konec to srazil na průměr. Na velmi dobře koukatelný průměr. Hodnocení OST: Mix hudby z Kobry 11 a NCIS. Průměr 6/10 ()

maddy

Austrálska odpoveď na americké kriminálky. Tento krát namiesto špinavých uličiek amerických miest na slnkom a prachom zaliatych austrálskych uliciach. Poctivo zrežírované, atmosférické, s pomalším tempom, s občasnou špinavou, realistickou akciou (automobilová naháňačka s policajtmi je presne ten typ poctivej starej školy) a slušne zahrané – Ewan McGregor v netradičnej úlohe son-of-a-bitch kriminálnika a vychádzajúci Brenton Thwaites dokazuje, že má aj na vážnejšie úlohy. Akurát príbehovo to nie je veľmi nosné, po skvelo rozohranom úvode vo väznici sa následne film vydáva tou najpredvídateľnejšou cestou s pár zbytočnými dejovými líniami (postava priateľky je úplne nepodstatná) a v závere chce dej udalosti prirýchlo uzavrieť a tak mu chýba potrebné gradácia. Vo výsledku tak síce poctivá, ale len rutinná kriminálna dráma s občasnou slušne zrežírovanou akciou a zaujímavým ústredným hereckým duom. Po príbehovej stránke nič čo by sme už tisíc krát nevideli, ale na jedno pozretie v podstate fajn, akurát prvá polovica vyvolala pocit, že Son of a Gun má na viac a druhá to už vôbec nevyužila. CELKOVO: 3* (6/10) ()

MartinezZ

Záporácký McGregor vs. Bonobo vs. sígři venku i uvnitř. Celkem dobrá gangsterská australská jednohubka, jen na hodinu a tři čtvrtě celkem dost roztahaná na to, že ke konci ty grády vezmou do té doby až nepřirozeně rychlý sešup. Díky tomu nevyrovnání hladiny upoutávání pozornosti během filmu a u jeho konce to **** dostat bohužel nemůže, přesto a hlavně díky McGregorovi je to dostatečně koukatelné a zkonzumovatelné, byť v paměti nepříliš udržitelné. ()