Spike86

Dobrý mix dobrodružného filmu s historickými motivy a romantiky. Při závěrečné scéně nezůstane oko suché. Já jsem měl jenom problém s tím, že to bylo na mě dost často až moc viditelně digitální prostředí. 68% ()

Pythonator

Akční béčko zasazené do krásného historického prostředí a obohacené o efektivní sopečné kataklysma pro mě není žádné béčko. Bojové scény na jedničku, akční záběry a efekty taky, baba je přijatelně sexy a hlavní hrdina není odporný, ačkoli dobrý herec to není. Co více si přát? Pan Anderson se konečně trefil do černého a ukázal, že není jen akční režisér, ale taky megalomanský režisér. Takovou Emmerichovinu hned tak někdo nenatočí. Snad jen dva lidé na světě:-) Jděte do prdele s Titanikem. Pompeje jsou ta pravá romance. ()

medveed

Slibný začátek, průměrný prostředek se scénami vykradenými z „Gladiátora“ a pokažený závěr. Do nekonečna protahované utíkání před zuřící sopkou a záporným senátorem v obsazení Kiefera Sutherlanda, mě až otravovalo. 55% ()

Mr.Nobody odpad!

Zkáza pompejí po výbuchu sopky je jistě ještě na dlouhou dobu zajímavým tématem. Nicméně tento film z této historické události udělal pouhou kulisu pro nepříliš zdařilý románek, který obrací naruby, snad každý historický fakt, který mohl. O řemeslné zdařilosti se zde také mnoho uvést nedá. Zvláště ten závěr byl až tragikomický. Snad jediné, co nebylo úplně špatně byla skutečnost, že při gladiátorských zápasech, byla vždy jedna strana proti té druhé nějak zvýhodněna. A že mohly tyto zápasy napodobovat historické události. Ale ani to ne hvězdy nestačí, protože to mohla být jen náhoda. ()

ondra.p

Slušný historický film, s pěknými efekty a sympatickými hlavními hrdiny. Příběh klasický a ničím nepřekvapivý, všichni už stejně jen čekají, kdy už vybuchne Vesuv a začne chaos alá Sopka nebo Rozpoutané peklo. Celkem film který neurazí, ale žádná pecka to není. Závěr pro mě zklamání, filmu by celkem seděl happyend, ale hrálo se na dojemnou notu. Zdejší hodnocení je všeříkající, Pompeje by si zasloužili lepší zfilmování. 50%. ()

EasternJoe

Áčkoví herci v béčkovém námětu s céčkovým scénářem a v déčkovém provedením. Dvě hvězdy za námět, a že Římská říše je má srdcová záležitost, jinak absurdní hnůj s klasickým černobílým schématem a nesmyslnými scénami. ()

AmunRa

Pokud mám stručně popsat dojem z filmu Pompeje, tak správný výraz je chladně vykalkulovaný. Scénáristé do detailu okopírovali Gladiátora, smíchali ho s Titanikem a na okořenění přidali Dante's Peak. Scénář je opravdu zoufalý, takže film zachraňuje opulentní produkce s antickými Pompejemi (převážně digitálními), výborná Emily Browning v hlavní roli a Carrie-Anne Moss ve vedlejší roli. Pro dámy prkený, ale charismatický Kit Harington, který vypadá i hraje přesně jako ve Hře o trůny. Od Kiefera Sutherlanda jsem čekal víc. Množství bitek překračuje o dvě třetiny únosnou mez, digitál ušetřil spoustu peněz za kulisy, ale moc atmosféry nedodává. Co filmu chybí nejvíc jsou emoce. I přes milostnou zápletku je celý příběh křečovitý a Kit Harington je sice uvěřitelný v akčních scénách, ale v romantických vypadá, že by je chtěl mít co nejdřív za sebou. Jinak řečeno, režisér buď totálně nezvládl práci s herci, nebo byla jeho představa o kasovním thháku od začátku špatně pojatá. ()

Thug_Leo

Jak se kupa známých tváří přidala do téhne snušky parodického nesmyslu je mi záhadou. Kiefer podává otřesný herecký výkon, cgi je na úrovni lokální televize, dialogy spíše pobaví než zaujmou. Vykrádání všeho úspešného, jednorozměrné postavy, předvídatelný děj, absence krve/nahoty/stárnutí postav. 1* za pokus ()

Baaal

Tady jsou zase chytrolíni, kteří umí asi všechno, ale přitom mají opruzené prdele z toho sezeni u pc a hatí filmy, které by sami určitě natočili úplně skvěle, no jo závist je svinstvo. Až vyděláte točením filmů 50 miliard, tak pak suďte. Pěkný den všem 😊 ()

draxxi

To jsou zase hodnoceni... Jasne, ze tu chybi logika. Jasne ze je tu patosu vic jak lavy. No a? Ma to byt preci obrovska a velkolepa pohadkova podivana, ne? A ja si to uzil... 23/2/2021 82% ()

nikhaj

Z nazvu je jasne ze to musi buchnut, prijemnz pribeh, efekty, aj krutost romskych otrokarov. Dojimavy zaver na zaver ma nedojal ale spracovanie dobre ()

kotrlak

Poměrně slušný melodrama, sice žádná velká sláva, ale hezká kukanda, která dopoledne po včerejší kůži pobaví. Podíval bych se na to znovu? NE ()

Tom10000

Tento film jsem poprvé viděl už před dost dlouhou dobu, asi tři čtyři roky nazpět. Kinematografický skvost, vyprávějící o romantickém příběhu dvou naprosto společensky odlišných milenců z historicky nešťastně známého města poblíž Vesuvu, mnohými kritizován, (ač nechápu, z jakého důvodu) se ale nedá "prožít" jen jednou. I podruhé, a jakbysmet potřetí též zaujme. Svojí výpravností, dramatičností, a dojímáním na konci. A proto, jelikož od mého posledního zkouknutí uplynul asi rok, tudíž mi mnohé grniálně zpracované scény již vyprchaly z paměti, rozhodl jsem se nezanevřít ani pro tento rok právě na něj. Nebudu vyprávět všem známý příběh do podrobna, jen se letmo zmíním a dodám pár vlastních emocí k dané scéně: Milo, (Kit Harington, známý ze Hry o Trůny coby John Sníh/Targaryen) Keltský občan, žijící na severu Británie, se stává coby dítě svědky povstání jeho národa proti Římanům coby jeho utlačovatelům. Při něm zemře jeho matka i otec, a on musí předstírat mrtvého, aby ho nezabili (...). Možná až příliš rychle pojatý začátek, kde se však dozvíme, kdo bude v budoucnu sehrávat jednu z rolí záporáka, tedy mladý muž blízký císaři. O čtrnáct let později (časový skok, chápejte) se z Mila stává otrok bojující pro pobavení výše postavených v Londiniu (Londýně). Díky svým mimořádným schopnostem pobaví jednoho z kupců budoucích Gladiátorů, znuděného muže, toužícího po přízni dvora. Vezme ho do Pompejí, které má brzy navštívit Casia, dcera starosty tohoto města a jeho ženy. Ta musela utéct před chtivým senátorem římského císařství, jenž po ní toužil. Cestou spatří průvod otroků, mezi nimiž uvidí i jeho (...). V tuto chvíli by se nic zvláštního nestalo, nebýt Milova gesta milosrdenství při zabití smrtelně zraněného koně. Jedna z prvních scén, jehž se mi zapsala do srdce. Lepší seznámení si nemohli tvůrci filmu vymyslet. Dále pokračuje naše výprava do kobek pod arénou, kde se Milo seznamuje se zdejším namyšleným a naivním šampionem Atilasem, věřícím, že mu Řím po další, a tentokráte poslední výhře dá za pár dní svobodu. On s ním nechce mít nic společného, avšak brzy pozná, co se v něm skrývá. Vybraní otroci jsou následně přivlečeni, aby se dostali k povědomí dalších zvědavců, a tím si mohl jejich současný majitel vydělat peníze. Čas od času se začíná ozývat blízká hora Vesuv, což však Atilusovi nikterak nevadí. Koně Casiova známého to však málem stálo život, když se jeho majitel vydal na projížďku k hoře, a kdy o něj přišel doslova. Další koně se plaší též, a tudíž požádá mladá dívka opět o jeho pomoc (...). Druhá říjemná chvíle, kdy se spolu dokonce vydali na projížďku. A třetí chvíle na sebe nedá čekat, když musí Casia sledovat utrpení, jež si za ni Milo odnesl. Láska kvete dál a dál, dívka mu dá při podvodně vyjednané "Hře" milost, a po výbuchu Vesuvu se dočká na oplátku záchrany z jeho strany. Následně prchají městem před zkázou. Atilus se utká v boji s blízkým mužem císaře Tita, a hrdinně zemře přímo v tekoucí lávě. Oba Casiini rodiče umírají, její otec rukou senátora. Ten zase umírá rukou obou hrdinů. Výtečně zpracovaná scéna, pomsta za všechny peníze. Jen škoda toho konce. Ač, je tomu opravdu tak? Spíše, z mého dnešního pohledu, právě naopak. Jejich gesto věčné lásky, přímo před hřmějící sopkou, mi spíše nakonec vrhá slzy do očí, napůl smutkem, napůl radostí. Našli si k sobě cestu, ač krátkou, přeci trvalou a nesmrtelnou (...). Kit Harington nezklame nikdy. Emily Browning, půvabná mladá dívka, dostala prostoru naštěstí dost. Ostatní záporáci měli správnou míru krutosti (...). Snad jen škoda, že film neměl dvě a čtvrt či dvě a půl hodiny, mnohem více by se to k němu hodilo, takto mi některé scény připadaly až příliš uspěchané, a konec unáhlený. 75 procent, rezervy tu zde přeci jen jsou, ale nikoli tak velké, jak tvrdí většina hodnotitelů. Doporučuji! () (méně) (více)

aznaho

V podstatě to se mnou neudělalo vůbec nic. A nechoďte na to ve 3D. To pseudo3D zkazí i ty triky, co tam jsou.. ()

hujerita

ja blbec som na to išiel a po cca 30-tich minútach ma to prestalo baviť, ale pretrpel som do konca. Jediný svetlý moment je prehrávajúci Kiefer Sutherland . Inak efekty fajn ale nie moc dobré na dnešnú dobu. Čakať v 90 minútovom katastrofickom filme na katastrofu, potažmo nejakú akciu 60 minút je aj na koňa dosť. ()

snyder89

Také nemastné, neslané. Záver som si užil. Celkovo by som to zhodnotil tak, že som to zožral aj aj s navijákom a udicu mám v krku ()

Janina.J

Před chvíli jsem se vrátila z kina, od jehož návštěvy mě neodradilo ani zdejší ne moc vysoké hodnocení. Trailer mě zaujal, 209,- Kč za vstupné na 3D už méně, ale riskla jsem to a nelituji. Hlavní hrdina Kit Harington moc pěkný chlap (kde se doteď schovával?), sympatická Emily Browning, senátorský hajzlík Kiefer Sutherland a svalnatý černoch (jehož jméno ani neumím vyslovit, natož napsat) hráli pro mě tak uvěřitelně, že jsem občas nadskočila v sedačce. Závěr filmu byl tak emotivní, že když to skončilo, všichni ještě chvíli seděli a v kině bylo úplné ticho. 4 a půl *. ()

Thomash

No, co na to napsat, no. Je to předvídatelný nesmyslný příběh gladiátora, do kterého se zamiluje dcera šéfa města, ale chce ji pro sebe získat římský senátor. Do toho všeho vybouchne sopka. Dobrá (až přehnaná) vizuální podívaná, ale moc mně to neuchvátilo, podle mně nejde o katastrofickej film, ale o gladiátorskou řezničinu, do který bouchne Vesuv. Jinak nic :o/ ()

zatiad

Co se milostné zápletky týče, je tu skoro až nutná, aby se dělo i něco jiného než jen humbuk okolo soptění, ale jako obvykle je přizpůsobená měřítkům dnešního průměrného popcornožrouta. Všude samý ozbrojený svalovec a poodhalená krasotinka, gladiátorské zápasy, politika atd, no prostě aby to byla antika v celé své "kráse". Když ale tohle pomineme a zaměříme se opravdu na hlavní dějovou linku, čili probuzení Vesuvu a demolice Pompejí, to se tvůrcům povedlo opravdu výborně. A není se čemu divit, abysolvovali celkem obsáhlou přípravu. Konzultace s geology a vulkanology, přelety nad vulkánem, šestileté bádání v historických pramenech, aby Pompeje pomocí dnešní vymazlené techniky zrekonstruovali ulici po ulici, budovu po budově. Jelikož se v mnoha filmech na takovou stránku věci zaměřuji, velmi mě to potěšilo a proto film hodnotím ve výsledku kladně. ()

exaven

Je to presne to čo človek očakáva, nič menej ale ani nič viac. Prvá polka filmu Spartacus bohužiaľ bez krvi, druhý polka filmu romantika a výbuch sopky. Útek od sopky mi pripadal ale dosť natiahnutý a zbytočný. Kiefer Sutherland sa mi do filmu moc nehodil aj keď postava ktorú hral bola napísaná dobre a dala sa ľahko nenávidieť. Sasha Roiz by sa mi viac hodil do úlohy hlavného zloducha. Kit Harington mi ako hlavná postava asi tiež v pamäti neostane. V celku bol film fajn ale nič extra. | 60% | 3* | ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí