Prokletý klaun

Clown

Drama / Horor

USA, 2014, 102 min

• Frajer42

Pohádka o nesundatelné klaunské masce a vnitřním boji s nezdolnou touhou spapat nějaké to dítko. Vcelku originální námět. Originální náměty já rozhodně můžu. V hlavní roli bohužel nebyl úplně mistr sympaťák, tam si to asi žádalo šťastnější ruku při výběru. Zpočátku byl snímek čirou komedií. Postupem času se lehoulince přiostřovalo a na pár scének se kouknout vyloženě dalo. Strašidelné to tedy nebylo ani co by se za kapří nehet vešlo, ale to se nedá nic dělat. Závěr byl vcelku překvapivý, !SPOILER!→ když už člověk spapá 4 děti a chybí mu poslední, tak by nejeden čekal, že mu i to poslední sklouzne do krku. ← Jinak, ta závěrečná šášova podoba byla moc fajn. Tu chválím. Celé to trošičku smrdělo nedotažeností. Děj byl místy velmi nudný. Nějakou tu hvězdu zde však určitě zanechám, cosi to do sebe přeci jen mělo.(10.7.2015)

Hneď ako som začal spoznávať tento príbeh,neveriacky som krútil hlavou a sam seba sa pýtal,kde bol toľko rokov,že z tým už neprišiel niekto skôr. Máme tu legendu,máme tu meniaceho človeka na monštrum a máme tu vraždy a čo si viac priať.K tomu prirátame psychologické aj rodinné vypätie. Ked sa začala premena z milujúceho otca,manžela na vraždiace monštrum tak to bolo vynikajúco znázornené.Je pravda,že chvíľami strácal dych a mal niekoľko nudnejších miest ale film mal silné mysteriózno okolo toho kabáta a tak atmosféra tu bola ukážkovo silná.Nepotešili ani vraždy,lebo hlavne tie decke boli cenzurované aj keď je to pochopiteľné ale tak scénar mohol byť nastavený troška rozumnejšie aby aj vraždy bolo vidieť v plnej kráse.Koncový vzhľad klauna bol ukážkovo dokonalý a strašidelný zároveň.Silné 4*.(14.3.2015)

Tentokrát nějak zvlášť nesdílím nadšení svých oblíbených uživatelů, se kterými se většinou shodnu ... No to je prostě běžná praxe, nejsme přece všichni jeden a ten samý klon ... :-)) No, co se týče filmu, rozhodně to jako horor funguje a mám za to, že do budoucna bude pozitivně vnímán a hodnocen. Možná i spíše dívčím publikem, které rádo ty temné horory s lekačkami, což tady je a temnota provází vizuálně a atmosféricky celý film. Tvůrci se jinak zaměřili zejména na fyzický a psychický "rozklad" hlavního "anti-hrdiny", což znamená pro diváka shlédnutí několika laskominek, které můžou zcela nezkušenému divákovi hodit grcku do pusy a zase ji v klidu spolknout, protože tak moc to zas není ... Celkově mě ale film přišel dost roztahaný, se značnou nechtěnou dávkou prázdných míst, kde se neřeší skoro nic, nebo blbosti. Úplný závěr, což bych odhadoval ne na víc než 10 min nabere slušné obrátky a "klaun" se nám vyjeví a rozjede v celé parádě. Po minulém roce další slušné hororové překvapení, leč pro mne upadne v již starém dementním mozku do pár dnů asi v zapomnění ... :)))(1.3.2015)

Po nějaké době opět horor, kde se udrží napětí. Šáša je velice milí. Robka ze strachu odešla nandat si pleťovou masku, hlavně kvůli tomu, že tam hrají děti...což mě ještě více přikovalo v lužku. Při sundávání nosní bambulky si manželka nebrala servítky což potěšilo, ale při udělení povelu dítěti:"Jacku zajdi pro knihu a řetězy, chceš přece tatínkovi pomoct", mě pobavila :) Démonický oblek co nejde sundat je bezva nápad.(3.4.2015)

Horory které nejsou založeny vyloženě na "lekačkách", ale na silné atmosféře v dnešní době jich už moc není a to film hodně zlepšuje v mých očích. Když jsme u těch "lekaček" všudy všeho tam jsou 2. Jinak jsou tam hlavně na konci jisté podivnosti a dokonce i pár nechutností, které si mohli filmaři opravdu ušetřit. Mně se to lehce líbilo hlavně kvůli té atmosféře. Dějově je to velmi průhledné až mdlé a o hercích se ani zmiňovat nebudu. Lehký palec nahoru.(2.1.2016)

• - Film je založen na stejnojmenném krátkém filmu stejného režiséra z roku 2010. (Bioscop)

• - Plakát k filmu byl ještě před premiérou zakázán v Itálii. Tento plakát nahradili mírnější verzí. [Zdroj: kinobox.cz] (KoubikTK)