Prokletý klaun

Clown

Clown

Drama / Horor

USA, 2014, 102 min

Zajímavý příspěvek na poli kostýmních hororů. Masky jsou perfektní, herecké výkony také neurazí. Ale nějak mi ten potenciál a nápad připadá málo využitý. Matčino a synkovo dilema v závěru je také nějak chladně podané. Nicméně film je to rozhodně kvalitní a stojí za zhlédnutí. Stačilo si s námětem a scénářem trochu více pohrát, lehce přitlačit na pilu co se gore týká a rozviout psychologickou rovinu snímku. Mohlo to být perfektní, takhle jenom dobré.(4.4.2015)

Po nějaké době opět horor, kde se udrží napětí. Šáša je velice milí. Robka ze strachu odešla nandat si pleťovou masku, hlavně kvůli tomu, že tam hrají děti...což mě ještě více přikovalo v lužku. Při sundávání nosní bambulky si manželka nebrala servítky což potěšilo, ale při udělení povelu dítěti:"Jacku zajdi pro knihu a řetězy, chceš přece tatínkovi pomoct", mě pobavila :) Démonický oblek co nejde sundat je bezva nápad.(3.4.2015)

Ty vole to je škody, námět absolutní náhul, který měl neuvěřitelný potenciál.Příběh, který kdyby točil James Wan, normálně by jsme umírali na infarkty po desítkách přímo v sálech, bohužel tohle všechno natočilo diletanské hovado a tak tu máme zase jen lehce nadprůměrný horor, který vás ale spíš nasere svým promarněným potenciálem.Nedokáže si to vůbec udržet atmosféru, vleče se to a bohužel ta kolonka drama je ve filmu víc než horor a to je v prdeli.Když tam jsou pasáže s tou knihou, ukázky démona na kameře, vyprávění o jeho mytologii a občasné scény s proměnou a pojídáním dětí (nějaký TO si může tak na pouti vyhonit péro v dětskym koutku) je to dokonalý, pokaždý, když tam tohle není je to v píči.Manželka hlavního hrdiny se sice chová dobře a to, že manželovi věří a chce mu pomoci je dobrý scénáristický tah, jenže Laura Allen je mizerná herečka a má emoční reakce asi jako po pár Budvarech sledujíc přenos z Parlamentu (ano nijaký a totálně vypatlaný) její reakce na sežrané dítě je asi jako ''do prdele'' došlo mlíko v lednici.Nebál jsem se u toho ani minutu a to mě sere nejvíc.Modrý čísla si tenhle film víc než zaslouží a co víc, hodně nižší modrý čísla.Je to strašná škoda, finální démon je naprosto dokonalý kurefsky děsivý hovado, jenže scénář je prostě mrdka, režisér nudař a konec je totálně na vyliž prdel.Kdyby ten kostým na sebe vzala moje drahá žena, doběhl bych jí vedle do školky pro pět uřvanejch zmrdů a s prstem v prdeli počkal až je sežere, zametl kosti a žil dál život se svojí milovanou.Jenže scénárista je srab a režisér pokrytecký čurák, co zničil látku filmu, na který jsem se týdny těšil a čekoval title minutu po minutě, abych se potom jenom nasral.55%.(11.3.2015)

Rozvláčnej příběh o obleku, kterej mění svýho majitele na démona. Mně to teda sedlo, líbila se mi celková výprava i postupná metamorfóza v něco, co moc rádo žere děti, třeba i svýho syna. Proměna zakončena naprosto dokonale. Takhle si představuju evil clowna ! Jeden z nej počinů 2014. V některých scénách se ale mohlo o hodně přitvrdit. O hodně. Proto jen čtyři. 80%(21.3.2015)

Tak výborne spracovaný horor so zabijáckym klaunom v hlavnej úlohe tu už dávno nebol, ak nepočítam Stitches, ale to bolo skôr na srandu. Tu tento snímok už od začiatku nenechá nikoho na pochybách, že pôjde o niečo vážne, atmosfericky výborne vygradované, krvavé a desivé. To najlepšie na filme je bezpochyby démonická premena nešťastného otca rodiny, kde sledujeme zo začiatku márne pokusy vyzliecť kostým, cez pokusy nájsť nejaké riešenie ako sa zbaviť kliatby až po desivú finálnu premenu, pričom samotná maska bola zatiaľ to najlepšie, čo som na túto tému videl, maskéri si dali sakramentsky záležať. Stretnúť niečo také niekde v opustenej uličke tak ma ani zabíjať nemusí, zomrel by som od strachu ešte dávno predtým akoby sa do mňa zakusol (predtým by som ešte pustil do gatí). Zároveň sa snímok podarilo zahaliť do slušného mysteriózneho oparu v podobe legendy o pradávnom démonovi a jeho detských obetiach. V tomto smere sledovať postupne gradujúcu atmosféru a stále väčšie porcie desu a beznádeje bolo neskutočne výborné hororové vyžitie. Paradoxne, pri akčnejších a krvavých scénkach tento pocit akoby ustupoval, chcelo to viac napätia, krvi a hlavne viac obetí z radov dospelých. Takto si klaun pochutnával iba na detských výrastkoch, čo pochopiteľne nemohlo ísť explicitne na kameru. Aj tak, u mňa veľká spokojnosť. Tento horor by nemal ujsť žiadnemu hororovému fandovi. 80/100(9.3.2015)

• - Plakát k filmu byl ještě před premiérou zakázán v Itálii. Tento plakát nahradili mírnější verzí. [Zdroj: kinobox.cz] (KoubikTK)

• - Film je založen na stejnojmenném krátkém filmu stejného režiséra z roku 2010. (Duoscop)

• - V jedné scéně si Kent (Andy Powers) zraní levé zápěstí a zaváže si ho. Později má ale obvaz na pravé ruce. (noelcoward73)