Realitní makléř Kent si na sebe vezme starý kostým klauna, aby udělal radost synovi na narozeninové oslavě. Další den však kostým nedokáže sundat a cítí, jak k němu převlek přirůstá a on se mění. Dávný vlastník kostýmu ví, že se jedná o démona, kterého mohou  zastavit pouze setnutím hlavy. Kent se proměňuje ve strašlivého klauna, který se živí nevinnými dětmi a má chuť i na svého syna... Meg uspořádá narozeninovou oslavu pro svého sedmiletého syna Jacka, který miluje klauny. Jackův otec Kent si na sebe obleče starý kostým klauna, který najde v truhle v domě, jehož prodej právě zařizuje. Oslava se podaří, ráno však Kent nedokáže odstranit umělý nos, sundat paruku ani kostým. Kent se pokusí oblek rozříznout, ale pořeže se. Meg mu násilím sundá umělý nos i s kůží, a tak musí Kent kvůli krvácení do nemocnice. Kent si musí ostříhat a obarvit vlasy, na obličej si dát make up, aby zakryl bílou barvu, a nosit dlouhý kabát. Kent se dopátrá muže, kterému kdysi kostým patřil. Karlsson poví Kentovi, kým byl původní klaun – žil v horách, měl bílou pleť, opuchlý nos od chladu a lákal děti do jeskyně, kde je pojídal. Kent se napije čaje, usne, a když se probudí, je svázaný a Karlsson mu chce setnout hlavu, protože jedině tak se zbaví démona. Kent ho přepere, začíná cítit, že se proměňuje, a tak uteče. U skautského tábora přiláká k sobě chlapce a ukousne mu prst. Kent vypadá příšerně, má bolesti, proměňuje se ve strašlivého klauna a musí zápasit s chutí zabíjet děti. Pokusí se zastřelit, ale přežije. Kostým se stává jeho kůží. Když se pokusí spáchat další sebevraždu, zabije ozubené kolo chlapce, který vejde do pokoje, a Kent ho pak celého sní. Meg hledá Kenta ve všech domech, které prodává. Když ho najde, vezme ho zpátky domů, aby mu pomohla. Kent se nechá přivázat řetězem a Meg hodlá najít způsob, jak kostým ze svého manžela sundat. Jack poví otci, že ho kluci ve škole šikanují, a on je zabije a sní. Jejich pes sežral kousek Kentova nosu, když zaútočí na Meg, Karlsson mu setne hlavu. Kdysi si kostým oblékl, aby potěšil děti v nemocnici, a pak se ho nemohl zbavit. Zachránil ho jeho bratr, který dal démonovi pět dětí z onkologického centra, které umíraly. (TV Prima)

Trailer 1

tron

S prižmúrenými očami (a okuliarmi dole) 70%. Postavy nezaujímavé, trvá to otravné dve hodiny, všetci až na hlavného (anti)hrdinu sa nedokážu zachovať svinsky (jeho žena chvíľu chce, ale rýchlo ju to prejde), neviem, či je Peter Stormare nudnejší s bradou alebo bez nej a celkom by ma zaujímala policajná správa („No, takto pán veliteľ, takto! S chalanmi som nabehol do domu a zistil som, že chlapíka posadol klaunovský kostým, vinou ktorého zjedol pár deciek.“). Pripomína to drsnejšieho Santa Clausa s Timom Allenom, čo nie je dobre. Ale musím prihodiť pár percent za originalitu (film robí s klaunmi to, čo Rare Exports so Santa Clausmi), nebojácnosť (žranie detí), nechutného klauna a gore. Najviac prekáža biedny, nelogický scenár (prečo chlapík nežiadal od lekárov odborné odstránenie kostýmu a nechal sa odradiť jednou trápnou návštevou v ambulancii? Prečo to vzal na seba Stormare? Z lásky? K cudzím ľuďom?! Prečo klaun po zožratí štyroch detí, pričom mu chýba už len piate, komplikovane vydiera manželku, aby mu doniesla piate, namiesto toho, aby odbehol do najbližšieho domu, nejaké uniesol a mal to z krku za 68 sekúnd? Atď.) ()

POMO

Konečně klaun, který s capartama nakládá, jak si zaslouží. A který alespoň v posledním stádiu proměny vypadá echt hnusně a děsivě. Jen teda škoda toho naprosto nezvládnutého balancování mezi vážným hororovým dramatem a nechtěně směšnou béčkovou ptákovinou. Ono jakoby ani nebylo že nezvládnuté, jako spíše nevědomé. Což je ještě horší. ()

EvilPhoEniX

Pecka jako prase !! Čistý hororový zážitek, jaký tu nebyl roky! Okousané nehty, spocená prdel, pop corn rozházený všude po pokoji, hnědé trenky, rozkousaný kábel od noťasu a nonstop zahryznutý do zábradlí od postele, tak takhle mě už dlouho horor neznásilnil. Film se rozjíždí už od první minuty a šlape na 120% až do dech beroucího finále, kde jsem zažil ten nejodpornější pocit úzkosti z atmosféry, která film úspěšně doprovází. Je třeba také vychválit velmi originální a neokoukaný nápad a solidní Gore a masky ( Závěrečná transformace klauna a zároveň jeho hlas je až zadek svírající). Peter Stormare a mytologie točící se kolem klauna je pouze skvělou třešničkou na dortě, který už samo o sobě je velmi chutný. Dekapitace psa Vás odrovná. PS: Dalo se ještě trochu přitvrdit, co se týká Gore, ale v drtivé většině zde vítězí atmosféra,ale stejně FUCK YOU WYRMWOOD! ()

T2

Rozpočet $1,5miliónaTržby USA $55,007 Tržby Celosvetovo $4,379,000▐ Dosť dobrá práca na také polo Béčko. Je vidieť že režisér Jon Watts je dosť zručný a vie si obratne poradiť s príbehom, ktorý mohol byť v konečnom výsledku tuctový. Takže máme tu dobre vystavaný dej, slušne "temne" to graduje, k tomu zaujmú masky a samozrejme nechýba napätie. Tak trošku je len škoda hlavnej postavy, kde mohol byť obsadený lepší pútavejší herec a mohlo ísť hodnotenie omnoho vyššie. /60%/ ()

J*A*S*M

Mírně upravit scénář a mohlo to být ultimátní. Odstranit nějakou tu hlušinu,na větší ploše rozehrát a víc do hloubky rozvést závěrečná morální dilemata, ujednotit atmosféru. To mi na Clownovi vadí asi nejvíc, že kolikrát scénu od scény má úplně jinou náladu, skáče se od srandiček k depce, od tísnivého napětí k hororové zábavě. Ale přesto je to fajn. Podobně působivé monstrum tu nějaký čas nebylo, zvlášť jeho finální podoba je fakt pěkná, a na funkčnější horor s postavou klauna si aktuálně nevzpomínám. Potenciál byl ještě vyšší, ale i tak jsem spokojený. ()

• Film je založen na stejnojmenném krátkém filmu stejného režiséra z roku 2010. (Duoscop)
  • V jedné scéně si Kent (Andy Powers) zraní levé zápěstí a zaváže si ho. Později má ale obvaz na pravé ruce. (noelcoward73)
  • Plakát k filmu byl ještě před premiérou zakázán v Itálii. Tento plakát nahradili mírnější verzí. [Zdroj: kinobox.cz] (RusTi)