Prokletý klaun

Clown

Clown

Drama / Horor

USA, 2014, 102 min

Hneď ako som začal spoznávať tento príbeh,neveriacky som krútil hlavou a sam seba sa pýtal,kde bol toľko rokov,že z tým už neprišiel niekto skôr. Máme tu legendu,máme tu meniaceho človeka na monštrum a máme tu vraždy a čo si viac priať.K tomu prirátame psychologické aj rodinné vypätie. Ked sa začala premena z milujúceho otca,manžela na vraždiace monštrum tak to bolo vynikajúco znázornené.Je pravda,že chvíľami strácal dych a mal niekoľko nudnejších miest ale film mal silné mysteriózno okolo toho kabáta a tak atmosféra tu bola ukážkovo silná.Nepotešili ani vraždy,lebo hlavne tie decke boli cenzurované aj keď je to pochopiteľné ale tak scénar mohol byť nastavený troška rozumnejšie aby aj vraždy bolo vidieť v plnej kráse.Koncový vzhľad klauna bol ukážkovo dokonalý a strašidelný zároveň.Silné 4*.(14.3.2015)

Vymeniť režiséra a mohol to byť veľmi slušný horor. Námet je totiž obstojný, so zaujímavo načrtnutou mytológiou, v ktorej sa ukrýval dostatočný potenciál. Bohužiaľ to dal Eli Roth natočil len priemernému režisérovi a tak tu máme zase iba jeden priemerný hororový snímok. Najväčším problémom je nekonzistentnosť celého diania, nejednotná atmosféra, kde film nezmyselne skáče od scény v odľahčenej hororovej zábavke (viď prvá návšteva klauna pri rodinnej návšteve, keď jednému známemu nešťastne zlomí ruku) k vážnej hororovej depke, ktorá by chcela ísť do hĺbky. Začína to čierno humorne, onedlho by to chcelo rozohrať psychologický drámu, neskôr nekompromisný slasher a v závere monster horor. Spolu to nefunguje a budí rozpačité dojmy, kde je to celkovo dosť rozťahané s množstvom prázdnych miest. Samotné monštrum je dostatočne pôsobivé, čo som pri klaunovi vôbec nečakal, kvitujem aj zameranie sa na fyzický a psychický rozklad hlavného hrdinu, bohužiaľ potenciál je zabitý nejednotou víziou toho aký film má z Clowna vlastne byť. Pritom stačilo málo, režiséra ktorý by to zjednotil a bol by z toho jeden z najzaujímavejších hororových počinov za tento rok. Škoda, pretože funkčných hororov s klaunmi je minimum. V tomto podaní však Clown pôsobí nedotiahnuto a nijako nevybočuje zo škatuľky priemeru. Ako hororová jednohubka síce neškodné, ale potenciál tu bol oveľa väčší. CELKOVO: 2,5* (5/10)(17.3.2015)

Tentokrát nějak zvlášť nesdílím nadšení svých oblíbených uživatelů, se kterými se většinou shodnu ... No to je prostě běžná praxe, nejsme přece všichni jeden a ten samý klon ... :-)) No, co se týče filmu, rozhodně to jako horor funguje a mám za to, že do budoucna bude pozitivně vnímán a hodnocen. Možná i spíše dívčím publikem, které rádo ty temné horory s lekačkami, což tady je a temnota provází vizuálně a atmosféricky celý film. Tvůrci se jinak zaměřili zejména na fyzický a psychický "rozklad" hlavního "anti-hrdiny", což znamená pro diváka shlédnutí několika laskominek, které můžou zcela nezkušenému divákovi hodit grcku do pusy a zase ji v klidu spolknout, protože tak moc to zas není ... Celkově mě ale film přišel dost roztahaný, se značnou nechtěnou dávkou prázdných míst, kde se neřeší skoro nic, nebo blbosti. Úplný závěr, což bych odhadoval ne na víc než 10 min nabere slušné obrátky a "klaun" se nám vyjeví a rozjede v celé parádě. Po minulém roce další slušné hororové překvapení, leč pro mne upadne v již starém dementním mozku do pár dnů asi v zapomnění ... :)))(1.3.2015)

Kdyby se na tomhle Hororu nepodílel Eli Roth, tak bych to asi v polovině vypínal. Protože nebýt zde právě Gore, tak je to tuctový, Hororový drama a úplně jsem cítil v atmosféře filmu ten televizní smrad, který se táhnul od samého začátku. Laura Allen sice pěkná Milfka, ale hraní jí moc nešlo, emoce na nule. No, nebýt opravdu těch povedených Gore scén a dobrý masky klauna, na 3* by to fakt nebylo ani náhodou. Btw, ten TV Prima obsah, je fakt otřesný !(23.5.2020)

A mohlo to byt zradlo... Mam strasne rad horory, ktore vychadzaju z nejakych legiend. tu to bolo kulantne... Klaun zabijak co unasal a likvidoval deti. V tomto mi to pripomenulo Sint a Rare Export. Vravel som si parada. Tak to mam rad. Lenze potom zase raz prislo to... ano to... Bezducha vyvrazdovacka, ktora cele toto zahadzuje. Netreba to vsak chapat zle...bezduche vyvrazdovacky mam v celku rad, ale v tomto pripade to bol krok spat. Malo to nabeh na famuznu zanrovku, no potom sa to cele nejak zvrtlo.(23.3.2015)

• - V jedné scéně si Kent (Andy Powers) zraní levé zápěstí a zaváže si ho. Později má ale obvaz na pravé ruce. (noelcoward73)

• - Film je založen na stejnojmenném krátkém filmu stejného režiséra z roku 2010. (Duoscop)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 5 lidí a 1 pes. (fanda124)