Prokletý klaun

Matt Veligdan

Robert Ryang

Scénografie:

Lisa Soper

Rozvláčnej příběh o obleku, kterej mění svýho majitele na démona. Mně to teda sedlo, líbila se mi celková výprava i postupná metamorfóza v něco, co moc rádo žere děti, třeba i svýho syna. Proměna zakončena naprosto dokonale. Takhle si představuju evil clowna ! Jeden z nej počinů 2014. V některých scénách se ale mohlo o hodně přitvrdit. O hodně. Proto jen čtyři. 80%(21.3.2015)

On Klaun je celkem děsivá postava sama o sobě. Do tý doby dokud si byl ještě furt hodně podobnej, to za moc nestálo a příběh se rozjížděl pomalu. Ale jakmile na sebe začal brát pravou podobu a začal mít hlad, tak už byl sakra nebezpečnej, hlavně po vzhledový stránce. A nebylo zapotřebí ani žádnejch lekaček, který třeba očekávám od letošního Poltergeista. Celkem potěšila i ta historie klauna, o který jsem nikdy nevěděl, pokud to je teda pravda. Dá se to brát za povedenej rodinnej horor, i když z týhle tématiky je pořád co těžit.(11.3.2015)

Clown má zajímavou historii co vzniklo jen jako humorný fakeový trailer po pár letech nechal vzniknout celý film(díky za to Eli Rothe). Klaun je hodně zábavná blbina která se rozjede prakticky hned od prvních 5 minut. takže žádné čekání ale hned akce. Žádné hloupé kecy okolo. Krve je tu poměrně dostatek(na takový typ filmu) film je solidně natočený a dobře se na něj dívá. Konečně se ve filmu nebojí zabíjet pořádně děti. Sice občas je film zdlouhavý ale mě bavil dost.(29.3.2015)

Hneď ako som začal spoznávať tento príbeh,neveriacky som krútil hlavou a sam seba sa pýtal,kde bol toľko rokov,že z tým už neprišiel niekto skôr. Máme tu legendu,máme tu meniaceho človeka na monštrum a máme tu vraždy a čo si viac priať.K tomu prirátame psychologické aj rodinné vypätie. Ked sa začala premena z milujúceho otca,manžela na vraždiace monštrum tak to bolo vynikajúco znázornené.Je pravda,že chvíľami strácal dych a mal niekoľko nudnejších miest ale film mal silné mysteriózno okolo toho kabáta a tak atmosféra tu bola ukážkovo silná.Nepotešili ani vraždy,lebo hlavne tie decke boli cenzurované aj keď je to pochopiteľné ale tak scénar mohol byť nastavený troška rozumnejšie aby aj vraždy bolo vidieť v plnej kráse.Koncový vzhľad klauna bol ukážkovo dokonalý a strašidelný zároveň.Silné 4*.(14.3.2015)

Pecka jako prase !! Čistý hororový zážitek, jaký tu nebyl roky! Okousané nehty, spocená prdel, pop corn rozházený všude po pokoji, hnědé trenky, rozkousaný kábel od noťasu a nonstop zahryznutý do zábradlí od postele, tak takhle mě už dlouho horor neznásilnil. Film se rozjíždí už od první minuty a šlape na 120% až do dech beroucího finále, kde jsem zažil ten nejodpornější pocit úzkosti z atmosféry, která film úspěšně doprovází. Je třeba také vychválit velmi originální a neokoukaný nápad a solidní Gore a masky ( Závěrečná transformace klauna a zároveň jeho hlas je až zadek svírající). Peter Stormare a mytologie točící se kolem klauna je pouze skvělou třešničkou na dortě, který už samo o sobě je velmi chutný. Dekapitace psa Vás odrovná. PS: Dalo se ještě trochu přitvrdit, co se týká Gore, ale v drtivé většině zde vítězí atmosféra,ale stejně FUCK YOU WYRMWOOD!(28.2.2015)

• - Plakát k filmu byl ještě před premiérou zakázán v Itálii. Tento plakát nahradili mírnější verzí. [Zdroj: kinobox.cz] (KoubikTK)

• - Film je založen na stejnojmenném krátkém filmu stejného režiséra z roku 2010. (Bioscop)