Prokletý klaun

Eli Roth, Mac Cappuccino

Robert Ryang

Scénografie:

Lisa Soper

Musim se jenom podepsat pod komentář svýho oblíbenýho uživatele.Opravdu to je námět,kterej skýtal mnohé,ale bohužel je to jen průměr.A hlavně první hodina je pomalá,bez větších emocí,který by v divákovi vyvolaly pocity strachu,takže vlastně sledujeme jen drama.A to ten klaun je nechutnej,a při pohledu na něj mi docela mrazilo.Škoda ,podle mě zabitej potenciál.60%.(5.4.2015)

• Frajer42

Pohádka o nesundatelné klaunské masce a vnitřním boji s nezdolnou touhou spapat nějaké to dítko. Vcelku originální námět. Originální náměty já rozhodně můžu. V hlavní roli bohužel nebyl úplně mistr sympaťák, tam si to asi žádalo šťastnější ruku při výběru. Zpočátku byl snímek čirou komedií. Postupem času se lehoulince přiostřovalo a na pár scének se kouknout vyloženě dalo. Strašidelné to tedy nebylo ani co by se za kapří nehet vešlo, ale to se nedá nic dělat. Závěr byl vcelku překvapivý, !SPOILER!→ když už člověk spapá 4 děti a chybí mu poslední, tak by nejeden čekal, že mu i to poslední sklouzne do krku. ← Jinak, ta závěrečná šášova podoba byla moc fajn. Tu chválím. Celé to trošičku smrdělo nedotažeností. Děj byl místy velmi nudný. Nějakou tu hvězdu zde však určitě zanechám, cosi to do sebe přeci jen mělo.(10.7.2015)

Clown má zajímavou historii co vzniklo jen jako humorný fakeový trailer po pár letech nechal vzniknout celý film(díky za to Eli Rothe). Klaun je hodně zábavná blbina která se rozjede prakticky hned od prvních 5 minut. takže žádné čekání ale hned akce. Žádné hloupé kecy okolo. Krve je tu poměrně dostatek(na takový typ filmu) film je solidně natočený a dobře se na něj dívá. Konečně se ve filmu nebojí zabíjet pořádně děti. Sice občas je film zdlouhavý ale mě bavil dost.(29.3.2015)

S prižmúrenými očami (a okuliarmi dole) 70%. Postavy nezaujímavé, trvá to otravné dve hodiny, všetci až na hlavného (anti)hrdinu sa nedokážu zachovať svinsky (jeho žena chvíľu chce, ale rýchlo ju to prejde), neviem, či je Peter Stormare nudnejší s bradou alebo bez nej a celkom by ma zaujímala policajná správa („No, takto pán veliteľ, takto! S chalanmi som nabehol do domu a zistil som, že chlapíka posadol klaunovský kostým, vinou ktorého zjedol pár deciek.“). Pripomína to drsnejšieho Santa Clausa s Timom Allenom, čo nie je dobre. Ale musím prihodiť pár percent za originalitu (film robí s klaunmi to, čo Rare Exports so Santa Clausmi), nebojácnosť (žranie detí), nechutného klauna a gore. Najviac prekáža biedny, nelogický scenár (prečo chlapík nežiadal od lekárov odborné odstránenie kostýmu a nechal sa odradiť jednou trápnou návštevou v ambulancii? Prečo to vzal na seba Stormare? Z lásky? K cudzím ľuďom?! Prečo klaun po zožratí štyroch detí, pričom mu chýba už len piate, komplikovane vydiera manželku, aby mu doniesla piate, namiesto toho, aby odbehol do najbližšieho domu, nejaké uniesol a mal to z krku za 68 sekúnd? Atď.)(2.12.2016)

Proč mám takový pocit, že má tenhle nechutný příběh blíž k realitě, než by si člověk přál? Existuje totiž docela dost mužů, kteří, pokud jako klauni přímo nevypadají, tak se tak poměrně často chovají. Pravda, to, co jsou schopní si vzít na sebe, občas taky hraničí s čirým šílenstvím nebo démonickou posedlostí. No a že jsou to ve skutečnosti monstra, to pochopíte ze záznamů z nejednoho rozvodového řízení. Ženy, které trpí chorobou zvanou rodičovská láska, by se na tohle vůbec koukat neměly. Mohlo by se totiž stát, že by se jejich pohled na partnera od základu změnil a že by dotyčný mohl na konci... no, nebo se na to radši podívejte, ať víte, co by se mohlo stát.(7.12.2015)

• - Plakát k filmu byl ještě před premiérou zakázán v Itálii. Tento plakát nahradili mírnější verzí. [Zdroj: kinobox.cz] (KoubikTK)

• - Film je založen na stejnojmenném krátkém filmu stejného režiséra z roku 2010. (Bioscop)