Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna (Judit Bárdos) se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka (Anna Geislerová) a trenér (Roman Luknár) doufají, že splní kvalifikační limit a postoupí na olympijské hry. Vybočením ze světa tvrdého sportovního drilu je pro Annu pouze milostný vztah s Tomášem (Ondřej Novák). Anně začnou být bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy. Její výkonnost stoupá, objevují se ale rovněž první zdravotní problémy. Anna se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá dál trénovat bez nich. Její matka však doufá, že Anna účast na olympijských hrách využije k emigraci, a rozhodne se jí anabolika pod rouškou neškodných vitaminů aplikovat tajně. (Falcon)

pekas

Líbilo se mi několik rovin filmu - doba, STB, nemožnost vyjet na západ, když soudruh nepovolil, vrcholový sport a "nutnost" dopingu. Vše se vzájemně prolínalo do morálních dilemat, které hlavní hrdiny čekaly. Geislerová jako matka nebyla zase až tak přesvědčivá, škoda že ji nehrála zamýšlená Chýlková. DTS zvuk potěšil. 70% ()

jprmusic

Bohužel nic ..... Když pominu faktogafické i logické přehmaty (knír Vám po dopingu fakt nenaroste za měsíc, i když je to svinstvo a scházet se s disidentem v loděnici, kam je vidět úplně z celý Prahy, taky není zrovna dobrej nápad), tak na mě celej ten film působil tak nějak ploše, neuvěřitelně a televizně. Ze sportu toho moc vidět není, ale každopádně o olympijské medaile se nebojuje na dřevěným stadionku před deseti lidma ani teď, a ani tehdy. Takže zlatá "Dlouhá míle". ()

monikka87

Som netušila, že Gyulovi sa tak vydarila dcéra :D A teraz vážne, výborný počin, nedivila by som sa, ak by zabodoval niekde v zahraničí. Režisérka si vybrala veľmi silnú tému, stačilo to nezbabrať a kvalitný viacrozmerný film je na svete. Život športovca plný driny a odriekania, zamiešajme doping aj so zdravotnými komplikáciami, to všetko na pozadí mašinérie bývalého režimu... únik z ktorého naplánovala dcére matka práve cez športový výkon. ()

teba

Dobrej záměr, i pěkně natočený, zajímavá Judit Bárdos, překvapivej Roman Luknár... Tentokrát jsem to ale vůbec nevěřila Aně Geislerový, což se mi obvykle nestává. Pak klasický obsazení Malý - Wohanka - Bareš... tyhle hochy už bych taky ráda jednou viděla v jinejch rolích. Škoda přeškoda, dalo se z toho vytřískat víc! ()

MartinTerran

Na vrcholové úrovni je to vždy jen o penězích a je jedno jestli je demokracie či totalitě a proto se dopuje a bude to tak i nadále. Film krásně zobrazuje jak to za minulého režimu fungovalo a že lidi když chtěli sportovat tak na výběr neměli. To si pak člověk musí rozhodnout jestli radši bude sportovat a poslouchat hlas režimu či zastávat své morální hodnoty a půjde k pásu. Taky je tu ta možnost emigrace, ale to nebylo úplně jednoduché. Hodnocení: 81/100. ()

vitac.

Po delší době konečně opravdu podařený český (moravsko-slezko-slovensko-německý:)) film, při kterém se člověk necítí trapně, neřeší co ten který herec dabuje (platí pro ty, kteří sledují dabované pořady;)) necpe se mu naprosto otevřeně a necitlivě reklama na každém třetím centimetru filmové pás... na každém 605332 bitu záznamového média:) Také má hlavu patu v tom smyslu, kterej mám já nejvíc rád - nemá to, co se ve čtenářském deníku zove "hlavní myšlenka knihy", nesnaží se vás přesvědčovat o tom, na čí straně je pravda, lež, co je dobro, zlo, co je krása, hnus - prostě před vás postaví tvůrci vybrané a zarámované okno, výřez z něčích životů a událostí... no a poperte se s tím sami dle libosti. Navíc oceňuju puntičkářskou práci co se obrazu doby týče (já si všiml jen moderních deklů na kanálech, možná i pouličního osvětlení... a to si ještě nejsem úplně jistej:)) Laciněji působí snad jen samotné sportovní akce - tristní počet diváků a atmosféra... ale třeba to tak tehdy bývalo, nevím, nepamatuju si...;) (Kino Art, 16. 4. 2015.) ()

unrocker

Tento film neni vizualne ani kamerove nijak fascinující,ale ani nepotrebuje byt... je silmy v příběhu v lidech v situacích a tom to cele je! ()

Romeroo

Škoda, že neumíme točit jiné filmy než dramata a komedie. 1000x viděné schéma v českých luzích a hájích už trošku nudí. Pro dnešní mládež bych tento film doporučil, aby viděli jak se zacházelo ze sportovci v době hluboké totality. Herecky průměrné, Geislerová klesá a klesá. ()

nula87

Moc dobré. Že by i u nás začaly vznikat filmy, které se opravdu chtějí s minulostí vyrovnat? Tady to celé moc dobře funguje, stejně jako v osmdesátkách fungovala Stromba a jí podobné dobroty. A Judit byla skvělou volbou. 90% ()

jirin_cz

Svým způsobem nemám rád filmy týkající se komunismu, protože se u nich vtždycky naštvu a nechápu jak dodnes může tahle cháska sedět v parlamentu abýt placená z našich daní. Tady tomu nebylo jinak a obzvláště konec byl opravdu hodně krutý... Hlavní je však, že film samotný mě vtáhl a byl jsem zvědavý jak to skončí a to se počítá. Přitom opravdu nejsem sportovní fanoušek. Líbili se mi herecké výkony - obzláště stbák Bareš a i trenér. Nicméně přišly mi některé linie nedovyprávěné. Stejně tak nechápu, proč i zde musejí být erotické, sexuální a nahé scény... ()

Tominni

Zajímavý a nadprůměrný český film, jehož síla není ani tolik o sportu jako takovém, ale o celkovém životě v tehdejším Československu v atmosféře začátku 80 let. Výborná Judit Bárdos, která představuje hlavní hrdinku Annu. Ta se stává členkou Střediska vrcholového sportu a tím je zařazena do dopingového programu. Hlavním úkolem je splnění limitu na olympijské hry v běhu na 200m. Ale za jakou cenu? Co je nakonec více? Každý z hrdinů/hrdinek má svoji motivaci a tak se rozehrává smutné drama. ()

subic

Tenhle český film doprovázela poměrně pompézní reklama v TV, proto jsem neodolal a do kina zašel. Je to retro film o atletkách, konkr. běžkyních na krátké tratě a jejich kvalifikaci na olympiádu v L.A. v roce 1984. Takže jsem čekal nějaký sportovní film o atletice z doby, kdy tratím kralovala Jarmila Kratochvílová a o tom, jak se dopovalo. A ono to sklouzlo k stbáckému filmu i s důsledky o nespolupráci. V něčem mi to připomnělo Trojanův Občanský průkaz (2010), který mě zklamal asi tak stejně. Teď jsem to shlédl v TV podruhé a má velmi neoblíbená Geislerka jako matka zde zahrála svou asi druhou nejlepší roli a vůbec mi tu nevadí. 55% ()

lolaloka

Parádní scénář, zajímavé téma socialistických vrcholových sportovců ( mám ráda Kratochvílovou).Herecký výkon Judit Bárdos byl naprosto famozní. Až se mi tajil chvílemi dech, jak dobře to ta dívka zahrála. Role seděla i Geislerové a tak nějak se to povedlo celé. ()

Dinsberg

Ke každému systému lze říct jen jedno: Každý v něm ví, co je pro mě nejlepší, ale nikdo se nezeptá, co já sám chci. Každý se tváří jako největší přítel,ale skutečného přítele poznám tak, že mi do očí řekne i nepříjemné věci. ()

pestak

Vynikající retro ze sportovního prostředí z totalitního Československa kde braní anabolik ve vrcholném sportu bylo řízeno státem. Nadčasový příběh když se podíváme na nedávné události v Rusku. ()

luciebenadova

Škoda že za tak silným příbehem stojí tak mizerné zpracování. Dialogy leckdy připomínají špatnou divadelní hru, o hereckých výkonech (doktor, Tomáš) škoda mluvit. A nasvětlit scénu tak, že má hrdinka obličej jak po smrti je tristní. ()

kotasbk

Nebudeme si nic nalhávat, Judit Bardos by tam nejela sama nadopovaná. Na OH v LA podváděli například američtí dráhoví cyklisté. ()

SAINTS

Film poukazuje na zhubne praktiky ktore vladli vrcholovemu športu vo vychodnom športe v 80-tych rokoch.Fair play ukazuje zvratene hodnoty v ktorych športovci musia robit čo sa im povie a musia dopovat aj za cenu straty vlastneho zdravia.Anna si chce zachovat tvar a strombu odmietne brat.Velmi dobre herecke vykony a dôveryhodne zobrazenie komunistickej šede a chladu patria medzi najväčšie pozitiva tohto filmu.Skoda že scenar je priliš obyčajny a režiseka sa neustale znaži svoje dve hrdinky matku a dceru ospravdlnovat.Silne tri hviezdičky. ()

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka