Černá komedie vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí. (Cinemart)

BigJohn02

Po Amores Perros další přeceňovaný Iñárritův film. Hodil by se na festival artových filmů někde ve Francii,ale Oskar? Ani náhodou! Pár zábavných scén a skvělé bubny na film roku nestačí. Chvílemi nuda k uzoufání... ()

kratajirka

Originální to bezpochyby jo. Hudebně dokonalý to bezpochyby jo. Kamera úžasná bezpochyby je. Proč Oskary? To je na jiné debaty. Já osobně si myslím, že tenhle film vyčnívá z davu filmů jen tím, jak se snaží být až moc umělecký - bezstřižnost, režijnost, hudebnost. Herecké výkony jsou možná dobré, možná špatné - ono to až tak moc posoudit nejde, když koukáte na film ve filmu, který je tak filmový jako film, ve kterém ten film je. Je můj komentář zamotaný? Vězte, že film je svou filmovostí zamotaný více. ()

HugoZass

Na film jsem byl sice velmi zvědavý, nakonec jsem ale na něj do kina nešel - zcela náhodně, omylem, a takřka nedobrovolně jsem ho shlédl on-line na netu (jak to ty piráti dělají?). Ose a tvůrcům filmu se omlouvám, už to nikdy neudělám, zároveň jsem ale rád, že jsem ušetřil za lístek, z kina bych totiž odcházel zklamaný. Možná to byla chyba velkých očekávání, ale film mne nenadchnul. Alejandro González Iñárritu sice ukázal, že patří k nejlepším režisérům současnosti, Edward Norton i Michael Keaton excelovali, duch filmu byl až "woodyallenovský" a jeho tep udávaný jazzovými bicími se neustále stupňoval, takže film ani na chvíli nenudil, .....ale...něco mi prostě ve filmu chybělo. Jako bych celou dobu čekal na něco, co nepřišlo. Krom určité umělecké samoúčelnosti celého filmu vlastně nemám, co bych vytknul, film nebyl rozhodně špatný, vlastně byl i docela dobrý, ale prostě jsem čekal víc, mnohem mnohem víc, ale shlédněte sami, za mě70%. ()

ciapok

zápasil som sám so sebou a svojou vierou v to, že som intelektuálny divák a že filmu začnem rozumieť a že sa mi bude páčiť. Vzdal som to a vypol asi v štvrtine ... forma sa mi ale páčila, herecky prirodzené, čo mi paradoxne občas chýba aj vo filmoch, ktoré mám rád. ()

lopflop

Pro milovníky vizuální stránky filmu naprosto dokonalý skvost. Lubezkiho práci se nedá vytknout ani slovo. Dokonalý střih a kamera se kloubí s perfektními výkony herců spolu v kombinaci s ideálně vyváženým humorem. Iñárritu s Lubezkim stvořili umělecký film lahodící na oko ve všech ohledech a byli za ně zaslouženě shodně odměněni oskarem. ()

mad.dog

Hype okolo všeho, co Iñarritu natočí, jde absolutně mimo mě. V určitých aspektech je Birdman velmi dobrý - výkon Keatona a Nortona, zajímavý způsob snímání kamerou bez výrazného střihu. Ale prostě tohle není film, u kterýho bych si řekl: jo, tak ten si ovládnout Oscary zasloužil. Sorry, ale pokud chci film od mexikánce na režisérský židli, zvolim Cuaróna. ()

Oxytocin odpad!

Bože, co to bylo? Myslím si, že jsem zažil již mnoho hrozných filmů, kdy jsem měl silné nutkání odejít ze sálu ještě před koncem filmu. Musím však říct, že jsem poníženě některé hovadiny sledoval dále. Zde jsem však našel dostatek síly a vzpoury, abych si nenechal sr.t na hlavu, když mi pouští takový odpad. ()

Baky88

Oscarový určitě ne....něco to do sebe mělo, ale jinak víceméně slátanina o ničem...nezajímavý, nudný... ()

Van_Stajpen

Jednostoajedenáct minut nudy, podivných zvuků a minimálně kontrovézních hereckých výkonů (pominu Keatona, kterého mám rád a pořád ho považuji za nedoceněného). Ani nejsem překvapený, že film dostal Oskara, příběh byl až moc šitý na výhru, ale za mě palec dolů a 2 hvězdy (jedna za Keatona a druhá za kameru). Iñárritu mě prostě nepřesvědčil. ()

agent_R.M.

Parádní práce s kamerou,méně parádní příběh, ale i to snad by se oželelo nebýt těch až kýčovitých sekvencí s postavou BIRDMANA (myšleno "ten chlap v obleku"). Nápad zajímavý ale opravdu pouze z hlediska práce se střihem a kamerou. PS: Michael Keaton opravdu bavil,to se musí nechat :) ()

somme

Styl "beze strihu" byl uzasny, neco, co se jen tak nevidi. Vlastne cela ta forma tohoto filmu byla neco uplne jineho, zvlastniho, hlavne neobvykleho.. Stone nemam moc rada, ale tady ji to celkem sedlo. Jinak Norton a predevsim Keaton proste skvostny. ()

sim_kl

Nezvyklý filmový zážitek, který není pro každého. Člověku dlouho trvá než si zvykne - co je realita a co ne - a než se ve filmu úplně zorientuje. Já osobně jsem si k filmu hledala cestu dlouho, musela jsem se na něj podívat třikrát než k tomu došlo, ale od té doby si ho nesmírně užívám a je jedno, kolikrát jsem ho už viděla. Skvělý filmový zážitek, skvělé herecké výkony. ()

mapar

Tenhle Film mě opravdu uhranul. Je jen málo filmů, které by mě svou technickou realizací tak fascinovaly, že jsem kvůli sledování práce s kamerou a kompozicí naprosto přestal vnímat děj. Chápu, že to určitě není univerzálně přijatelný Film, ale jakožto notorický odpůrce artových ptákovin - pokud film není zábavný, nepovažuji to za film - musím říct, že toto je klenot vysoustužený k dokonalosti, v podstatě učebnice filmového vyprávění. Film z velkým F ()

Parisienne09

Na tenhle film jsem byla děsně zvědavá, přesto jsem tak nějak vůbec netušila, na co se těším. Ovšem Alejandro Gonzáles mě tedy dostal! Nwetušila jsem, v jaké mířě je možné dosáhnout toho, kdy emoce stříkají z plátna. Prostě hustý! Nojo, herci prostě musejí byt permanentně ponoření do hry, tedy ti dobří, myslím, jinak to asi nejde. Ta věc s hajzpapírem byla dobrá! ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka