Návštěvníci 3: Revoluce

• Francie Les Visiteurs : La révolution (více)

Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille jsou chyceni v labyrintu času, který je nakonec vyplivne do vzrušující doby epochálních dějinných změn a převratů. Do doby Velké francouzské revoluce. Kromě nepochopitelných pořádků musí oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye to mají v revoluční době trošku nahnuté a potřebují se dostat z Francie pryč. Zatímco z pradětí sluhy Jacquouille La Fripouille jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství. Doba nevratných sociálních kotrmelců by zamotala hlavu leckomu a klasicky uspořádaná dvojka ze středověku „pán a kmán" to bude mít dvojnásobně těžké. Tolik situačních gagů, šílených situací, dialogů a hlášek už žádná jiná revoluce nezažije. A slavný tyran Robespierre si bude přát, aby tyhle dva magory nikdy nepotkal. (Bontonfilm)

B.e.r.n.y

Bohužel o dost slabší, než dvojka, kterou miluju. Vzhledem k délce též může působit poměrně prázdně. Ono také, co se pozadí filmu týče, není až tak z čeho těžit, protože kontrast mezi způsoby dvanáctého století a doby, ve které se nešťastníci ocitli, se poměrně zmenšil. Nicméně ústřední herecká dvojice dělá co se dá a pár referencí na předešlé díly se taky najde. Český dabing z mého pohledu taky docela pomohl. Zasmál jsem se poměrně dost, ale jak již bylo naznačeno - O dost méně, než u druhého dílu. 58% ()

3k7

Verbal to tu vystihl velmi přesně. Já mám pocit, že čím více jsou ti oblíbení herci starší, tím náročnější je pro ně udělat humornou scénku tak, aby nepůsobila trapně či lacině. Tady to bude obsahovat nějaký ten spoiler. Dávám 2 hvězdy za to, že příběh pokračuje, dokud jsou herci naživu, od jedničky a dvojky se tu vytratil takový ten šokující efekt překvapit situačním humorem, který byl vskutku kvalitní a dodnes na to vzpomínám. Bohužel tady se zcela vytratila originalita humoru, troufám si říct, že už to není komedie, spíš jen snaha autorů dovyprávět ten příběh dobrodružnou formou. Zkrátka je to úplně jiný film, než to, co známe z jedničky a dvojky. Hlavní aktéři jsou samozřejmě výborní a snaží se dělat co to jde, ale kde je nedotáhnutý scénář, ani smrt nebere. Opravdu mě to mrzí, že o tomhle píšu a současně jsem rozčílen, že francouzi tak epickou komedii degradovali na vcelku nudnou, dobrodružnou story o tom, jak se 2 cestovatelé napříč časem snaží dostat zpátky do svého časoprostoru. Ale i tak tam bylo pár myšlenek, kvůli kterým stojí za to ten film shlédnout a stejně tak je tam pár myšlenek, kvůli kterým má smysl dát ty 2 hvězdy a neházet to do odpadu. Další otázkou je, jak se k filmu postaví autoři filmu, zda-li třetím dílem sérii na dobro pohřbili, nebo jestli se budou snažit u čtvrtého dílu napravit reputaci a vydat opravdu kvalitní film. Já se na druhou stranu přiznám, že jsem film dokoukal do konce, bez nutnosti koukat na hodinky, což i mě překvapilo, možná to ale bude tím, že jsem těsně předtím viděl ještě dvojku, abych si to mohl připomenout a přiznejme si, že jednička a dvojka jsou oproti trojce opravdu kvalitní komedie, kde jsem se fakt několikrát zasmál. V té trojce mám pocit, že autoři málo využili prostředí k situačnímu humoru. Na filmu se mi líbilo, že to nestálo na místě a že se děj neustále někam uchyloval, ikdyž je třeba si přiznat, že je spousta scén, které bych seškrtal a film nastříhal jiným způsobem. Stojí za to se na to podívat? Pokud jste si oblíbili jedničku a dvojku a máte nějaký lepší vztah k návštěvníkům, tak ano. Komu doporučit? Přítulkyni byste tímto unudili k smrti, pro děcka asi dobrý, pro kohokoliv staršího je to trapné a laciné, celkově nevím, jakou cílovou skupinu diváků si měl film nalézt, protože jako komedie to nezaujalo, jako dobrodružný film to i tak nudilo, takže třetí díl je spíš takovým parazitem na dobrém jméně série, odvážný kousek tvůrců filmu pokračovat dál a znovu zdůraznuji, že 2 hvězdy dávám za to, protože se někam dál hnul děj. Chci čtvrtý díl, i kdyby byl trapný, protože chci vidět, jak to celé skončí. ()

Welvin odpad!

Film mne velice zklamal. Spojení s prvním a druhým dílem je minimální. Vtipné scény se úplně vytratili. Od první pár minut mě film nudil a nebavil až do konce. Rádoby vtipy, které se ve filmu objevují mě absolutně nenadchli a tím se celkový dojem z filmu dostává do průměru. Jediné co dostává film alespoň na 30% je to, že zde stále hrají stejní herci. Jinak mi tento film přišel jako ztráta času. ()

agentkenny odpad!

Ach jo, já se ptám proč... Od prvního dílu to tedy rapidně kleslo. Zaručeně nejslabší díl ze všech. Těžko uvěřit, že i tohle natočil ten samý režisér. ()

Milo384

Nebylo to vůbec vtipné, spíš trapné. Vtipy o tom, že někdo pořád smrdí a pořád divně řve mě nebaví. Jediné plus - herci byli dobří. ()

soukyd33

Jiná doba, jiné problémy. Vrátit všechno do původního stavu, nebude úplně jednoduché. Všude samé popravy gilotinou, a další šílené situace, od kterých se vyplatí utéct. Ale kam se to tentokrát dostanou? Scény jsou dobré, a hlášky podobné, jako co už známe z předchozích dílů. Herecké obsazení TOP. Herecké výkony průměrné. Příběh je slabší. Vrátí se už všechno do správných časů? Poznámka: Ty hlášky o smradu z nohou, už nejsou vtipné. Poznámka: Film se děsně táhne, a vlastně se nic neděje. Ze všech dílů, je tento nejnudnější (nejhorší). 👎 Hvězdiček 2 ()

Mosk

Ohromné zklamání. Film je označený jako komedie, ale bylo mi z něj spíš smutno. Tohle pokračování vůbec nemělo vzniknout. Jednu hvězdičku dávám jen za stále skvělého Rena s Clavierem. ()

docno

Tak moment,kamarádi. Když tady čtu ty oslavné cancy na naprosto tupou (ne)komedii a notabene adorující vypíchnutí jedné hlášky z filmu ve smyslu "o orgazme všetkých fanúškov", a to hned ve dvou "komentároch" pod dvěma různými nicky, znamená to, že i sem píše parta zaplacených trollíků? A jen proto, aby nahnala nerozhodnuté do kina a vytáhla jim bratru sto šedesát očí z kapsy za absolutní srágoru??? No FUJ!!! ()

Whiterose

Ne, tohle tedy opravdu není dobrý. Původní Návštěvníci z roku 1993 byli pecka, měli nápad a vtip a pobavili vybalancovanou kombinací vtipu a kýče. Po 23 letech zůstal už jen kýč, hodně kýče. Postavy se hemží, křičí a pitvoří. Zápletka se kroutí a motá, často se skoro vytratí v nánosu scének a hulákání. Je to škoda, zrovna doba Velké francouzské revoluce by mohla posloužit ke vzniku vydařené taškařice v důsledku setkání středověku a republikánských idejí občanů. Stačilo by ubrat na nesmyslných postavách (markýz, dítka, služky...) a kolovrátkovém humoru. I fórek s Maratem ve vaně by byl lepší, kdyby se neopakoval do zblbnutí a totéž platí i o hlášce "není to církevní". Myslela jsem si, že debilitu americké verze z roku 2001 už nic nepřekoná, ale trojce se to povedlo. A navíc je mi líto, že v záplavě hysterických figurek úplně zanikl Jean Reno, podle mne hlavní devíza filmu. ()

EmilyChloe

Neuvěřitelný zklamání. Jako sto lidí, sto chutí, ale evidentně bylo na reakcích ostatních diváků v kině ( neustálem tichu s asi 3 úsměškama za celý film) vidět, že názor jsme měli většina stejný. Děj absolutně nulový, táhlý, nezajímavý, o ničem. Půlka scén naprosto zbytečná. Všechno chaotické. Postavy, které měly mít hlavní roli, nedostaly žádnej prostor. Můj milovanej Reno na mě působil jako vedlejší role, co si tam občas řekne jednu větu a tím to hasne, přitom tam spousta vedlejších nudných a opět nezajímavých rolí měla mnohem větší prostor na mluvení plků, který tam vůbec nemusely bejt. Doba, do které se dostali, blízká Francouzům, jak už níž někdo psal, ale pro zbytek světa bych řekla, že absolutní slátanina. Shodli jsme se celá parta, co jsme byli, že by byla mnohem zajímavější ve vtipném podání doba AH, do které se dostali na konci a při které to bohužel skončilo. Vtipy byly tak prázdné, že jsme se zasmáli 3x a to musím říct, že za tři roky jsem s mým přítelem nezažila komedii, kde by se nesmál většinu filmu. Tady byly vtipy založený jenom na hlášce "smrdíš, smrdí", což dole taky bylo zmíněno a je to pravda. Tomu se zasměje divák jednou, po osmý je to ale fakt trapný a zbytečný. Poprvé v životě jsem se 5 krát během filmu podívala na hodinky a odpočítávala minuty do konce, a že to čekání bylo nekonečný. Neuvěřitelnej propadák oproti ostatním dílům a přiznám se, že to bylo poprvé v životě, co jsme litovali peněz za lístky. Těch 330 Korun jsme mohli radši nechat v peněžence a jít na něco, co má hlavu patu. Hodně se divim pozitivním komentářům níž, protože fakt lituju každý minuty ztracený tímhle filmem... ()

Gagin

Wow tak to byla řádná chujovina. Asi nejhorší film na kterým jsem byl v kině za poslední roky. Příběh naprosto nulový, jen samé žvatlání a kecání. Film nikam nevede. Občas zazní nějakej fekální vtípek, to je asi tak vše. Čekal jsem zábavu na úrovni a zdejší hodnocení mě trochu podvedlo. Tohle není film na takové hodnocení! ()

K4sum1

Bohužel jak jsem předpokládala. Hodně vtipů se opakuje z minulých dílů, tudíž na jedničku to zdaleka nemá a taky "Žakuj la Frypuj" už tolik neběhá za svým pánem, ale to je pochopitelné, díky věku představitele :D Avšak i přesto jsem se častokrát pobavila a stále to patří a bude patřit k mým nejoblíbenějším komediím a jsem ráda, že v dabingu se nic nezměnilo, co se týče hlavních představitelů. PS: Závěrečné "Okééj!" mě mile překvapilo a opět pobavilo :D :D ()

smajlítko

Není problém ve filmu jako v příliš velkých očekáváních. Návštěvníci si drží stejnou laťku jako v předchozích dvou dílech. Snad ke škodě, možná k užitku se nesnaží tuto laťku jakkoliv posouvat. Hlavní hrdinové poněkud zestárli stejně jako scénárista. Stařecké choroby se tak nevyhýbají ani snímku. Ubírá na akci a přidává na filozofování. Velká francouzská revoluce je pro Francouze důležitým tématem a berou ji vážně. S nadhledem a sebeironií se však dokáží ohlédnout za obdobím německé okupace. A tak zásadní humorný okamžik a příslib snad vtipnějšího pokračování skýtá až hákový kříž nad Godefroyovým hradem. ()

lavahorsecz

Pár vtipných momentů, ale čekal jsem od toho mnohem víc. Celkově dost velké zklamání. Ten otevřený konec si snad už mohli rovněž odpustit, 3x a dost! ()