Návštěvníci 3: Revoluce

• Francie Les Visiteurs : La révolution (více)

Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille jsou chyceni v labyrintu času, který je nakonec vyplivne do vzrušující doby epochálních dějinných změn a převratů. Do doby Velké francouzské revoluce. Kromě nepochopitelných pořádků musí oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye to mají v revoluční době trošku nahnuté a potřebují se dostat z Francie pryč. Zatímco z pradětí sluhy Jacquouille La Fripouille jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství. Doba nevratných sociálních kotrmelců by zamotala hlavu leckomu a klasicky uspořádaná dvojka ze středověku „pán a kmán" to bude mít dvojnásobně těžké. Tolik situačních gagů, šílených situací, dialogů a hlášek už žádná jiná revoluce nezažije. A slavný tyran Robespierre si bude přát, aby tyhle dva magory nikdy nepotkal. (Bontonfilm)

bararich8

Příšerná ptákovina, která nemá hlavu ani patu a její tvůrci jenom házejí jeden pokus o vtip za druhým, takže ano, celkem se zasmějete (hlavně na účet stupidity filmu), ale jinak tam není zhola nic a s původním dílem to nemá vůbec nic společného. 1,5* ()

tomik99

Návštěvníci jsou starou klasikou a na první dva díly nedám dopustit. Dokonce ani třetí (neoficiální) díl v Americe nepovažuji vyloženě za špatný. Revoluce se vrací tam, kde skončila dvojka, a já jsem rád, že příběh navazuje a nezačíná se opět od začátku. I když už počtvrté vidíme téměř to samé, neurazí to ani tentokrát. Zkrátka skvělému Clavierovi a Renovi to musíte odpustit. Film má lepší i slabší chvilky, někdy se nějaký vtip povede, někdy se vtipy recyklují z předchozích dílů, ale v součtu jde stále o dobrou, francouzskou zábavu. Asi nejzábavnější jsou vzpomínky hlavních hrdinů na starší díly, či klasické scény v koupelně a u hodování. Bohužel film má svá hluchá místa a to zvlášť, když se ke slovu dostanou vedlejší postavy, které žvaní o naprosto nedůležitých a nesouvisejících věcech s nulovým dopadem na příběh filmu. Někdy jsem se náramně bavil, jindy zase trošku nudil, ale pro mě to byl výlet do minulosti, kdy jsem jako malý hltal první díl Návštěvníků. Nejlepší momenty jsou rozhodně ty, kdy zahrají ve filmu klasické hudební motivy. To je krása poslouchat. Nakonec jsem byl spokojený. ()

Torpid odpad!

U fekální komedie sbírají body pouze chvíle , kdy se zasmějete. V minulých dvou dílech mě často rozesmál především Christian Clavier. Tady jsem se ani jednou neusmál ani nezasmál, tak za co dávat hvězdy. Po 50 minutách jsem to vypnul a tvůrcům přeju delší dovolenou k nabrání sil a invence. ()

FanKalEl

Na pokračovanie po približne 20 rokoch to je celkom vydarené a nerobí to hanbu mojej obľúbenej sérii z raného detstva. Nemá to síce pocelý čas tak kvalitnú zábavu ako starší predchodcovia ale aj tu si každý príde na svoje. Hlášky, scenáristické frky, nadávky, urážky medzi sebou, komické situácie...ešte keď k tomu pripočítam tradične výborný český dabing s tými istými dabérmi tak môžem spokojne povedať že ide o veľmi slušný priemer, čo sa u "dnešných pokračovaniach po x rokoch" cení. (66%) ()

Robinson00

Tak bohužel. První návštěvníci jsou jednou z mých nejoblíbenějších komedií a také jedním z mála filmů, u kterého vždy upřednostním česky dabovanou verzi před originálem. Nostalgie tak pracuje i u tohoto pokračování, s výsledkem ale nemůžu být spokojený. Reno a Clavier, ač zestárlí a vyžraní, se snaží oč to jde a spolu s krásnou úvodní melodií jsou asi jedinými pozitivy tohoto filmu. Což by ani tolik nevadilo, neboť nic jiného než buranství ústřední dvojice od návštěvníků neočekávám. Problém je v tom, že to bylo nemastné, neslané a především ne moc vtipné. Zklamalo, i americký remake se mi líbil víc. ()

dalziel

Zo začiatku drobatko toporné ale potom sa návštevníci dostanú do obvyklého tempa a držia si ho až do konca... ()

Hovado

Myslím si, že Poiré promarnil velkou příležitost, aby se navrátil ke kvalitám prvního a druhého dílu. Ač tomu ve filmu mnoho nasvědčovala a začíná tam, kde dvojka končí, tak se vše povedlo jen tak polovičatě. Nápadů bylo habaděj, ale mnoho věcí mi přišlo ve filmu nedotažených či méně bláznivých, než by se očekávalo a dalo realizovat. A tak trojka se stává nejsilnější tehdy, když je na plátně Clavier a Reno, dle mého se dalo prostě z filmu vytřískat mnohem víc. Jen doufám, že další díl už nebude, protože si nějak neumím tuto sebranku představit, jak vtipkují v nacisty okupované Francii. Komediální lehkost jako třeba Halo Halo konec rozhodně neměl. ()

Yancl

J. Rena mám rád, původní "Návštěvníky" též, ale tenhle počin byl dost mimo mísu. Nemělo to vtip, ani eleganci prvního dílu, scházelo tomu snad vše co dělá film filmem. Především to bylo moc užvaněné a ty žvásty byly o ničem, tudíž hodně unuděné a těch pár povedených scének nezachrání film. Škoda, ale tahle patlanina mě neoslovila. [25%] ()

dakarin

Nelehko uvěřit, že se jedná stále o stejného režiséra jako u Návštěvníků 1993. To by bylo zajímavé pojmenovat, co se vlastně stalo. Velmi zdařilý rámec, byť poničený předchozími dvěma pokračováními, podle mě nebyl zcela bez šance. Ovšem vtipná zdařilost vyváženě pozičního i konverzačního humoru je nahrazena vpodstatě divadelní fraškou s velmi prostým vtipem cílícím na velmi prostého diváka. Na druhou stranu je notoricky známo, že není snadné navázat úspěšnou sérii - to se počítá na kusy ;-) ()

Torgal

Najdlhšie tri hodiny strávené pri filme za pekne dlhý čas. Tri hodiny preto, že som ho pozeral na komerčnej televízii a bohužiaľ musím povedať, že som sa tešil na každú reklamu, lebo prežiť toto na jeden záťah by som nezvládol. Tento projekt jednoducho nemal vzniknúť. Duo hlavných postáv je už jednoducho staré, námet už bol na dreň vyťažený v predchádzajúcich častiach a prostredie francúzskej revolúcie malo mizerný potenciál, ale ani ten sa nepodarilo naplniť čo i len z desatiny. Všetok humor sa krúti dookola len o tom, že hlavné postavy smrdia a "Žakuj" kričí a chová sa ako hovädo. Smutný koniec legendárnej komédie a odstrašujúci príklad toho, kam až môže zájsť dojenie značky. 2/10 ()

pepa3rd

Tohle je opravdu naprosto zbytečný film, který se snaží stavět na osvědčeném kontextu prvního dílu, ale selhává v tom nejpodstatnějším. Je tu naprostá absence humoru. Ani jednou jsem se nezasmál, ani jedinému pokusu o vtip. Raději si pustěte znovu jedničku. 20 % ()

Pekisan odpad!

Slovami klasika: You cannot be serious!!! Prvych 20 minut je zabitych zostrihom z predchadzajucich casti. Zbytok bol na tom este horsie. Vtipy boli uplne mimo moje spektrum usmevu. Napriklad tam 10 minut komentovali smradlave boty, co je na urovni mojho 3 rocneho chalaniska. Nazivo je to asi vacsia sranda. ()

Harry_

Uřvané a bohužel hlavně nudné. Plno nezajímavých postav. Ani jsem si nevšiml, že část byla natočena u nás v ČR. ()

Kingjiri

Godefroy a Jacquouille hrajou tentokrát převážně druhý housle, jelikož se děj soustředí víc na aristokraty a revolucionáře. Což by tolik nevadilo, jelikož potenciál návštěvníků už se poněkud vyčerpal a vtípky se soustředěj maximálně na jiný hygienický návyky a ještě víc uřvanou postavu Jacquouilleho. Jenže ani příběh z revolucionářský Francie neměl moc co nabídnout. Gagů je po skromnu a člověk tak jenom čte rychlý a zdlouhavý dialogy o ničem. Závěr s nacistama nabízí potenciálně dobrou podivanou, ale asi už je vcelku evidentní, že další díl nevznikne, což je vzhledem ke strmě klesající zábavnosti celý série asi nejlepší řešení. Americkej remake už máme taky za sebou, takže už fakt neni co vymýšlet. Druhá hvězda za dobovou atmosféru a solidní filmařinu. ()

bearmeedek

Předchozí návštěvnické filmy jsem neviděl. U této komedie jsem se ani jednou nezasmál. Takže zůstaly jen kostýmy a dobová hudba. Trochu málo. ()